Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co tam pisze pam / siara 4g ale to tak nie wygląda... z tego co ja widziałem z jego filmików np. "Podciaganie" albo "ddddddddddd" itp. to mi się wydaje że chłopak mógł specjalnie sypnąć sobie na rękę tą MP i podpalić aby pokazać jaki jest twardy. Nie rozumiem go.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
simsigver
Gość





PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już o opażeniach to mi kilka lat temu w moździeżu palneło ~9g NH4ClO4/Al... 70/30.. błysk okropny...ból jeszcze bardziej... tak że dwa tygodnie miałem z głowy, a dobrze zagoiło się po miesiącu Rolling Eyes Nauczyło mnie to jednego - działać powooooli i dokładnie tzn. precyzyjnie, bo na szybkiego można sporo stracić i nie tylko czasu Confused
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, bo w moździeżu się nie uciera gotowych mieszanin, teraz sie o tym dobitnie przekonałem. A 9g to już nie przelewki, musiało ci całą łapę zjarać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9g i to jeszcze FB na AP zapewne nieźle musiało pyknąć. takie dość głośne ,,tuggggg"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja przy swoim wypadku też słyszałem taki trzask. Szybkie spalanie daje takie efekt[powyżej prędkości dźwięku]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e tam, fb na NH4CLO4 i Al (ja testowałem na dark pyro) spala się powoli bezdźwięcznie, ale światło już konkretne, i tak szczęście że to nie był Mg z AP bo przy tej ilości i w takiej odległości od twarzy, oczka do wymiany.
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę i myśle że lepiej jest zostać poparzonym FB, który spala się błyskawicznie ale daje temp 1200*c albo i więcej, niż pcztem który spala się wolniej, ale daje niższą temperaturę[800-900*c] W koncu przy i tak tak wysokich temperaturach, znaczenie ma tylko czas wystawienia na działanie promieniowania cieplnego.

Czy można gdzieś kupić morfinę? Tak żeby np. przy mocnym bólu[wczoraj mnie kurewsko bolała łapa] móc sobie zaaplikować trochę.
W aptekach jest pełno różnych ogłupiaczy[DXM,benzydaminy,ketamina itp]
ale morfina ma najlepsze działanie przeciwbólowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Człowieku morfina, jest ostatnim lekiem przeciwbólowym, podawana jest w skrajnosci, później już tylko psychotropy. Pozatym uzależnia, mocno.
Prędzej kupisz nielegalnie.

Rozumiem ból, i jak człowiek jest wtedy zdeterminowany, ale takiego oparzenia nie leczy się morfiną!
Już sie lepiej schlac Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki mały OT...
sadafag napisał:
Tak sobie myślę i myśle że lepiej jest zostać poparzonym FB, który spala się błyskawicznie ale daje temp 1200*c albo i więcej, niż pcztem który spala się wolniej, ale daje niższą temperaturę[800-900*c]

Skąd wziąłeś takie temperatury? Są one mocno zaniżone, gdyby były takie jak piszesz to petardy z (np.) kclo3/al nie wybuchałyby Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale to nie od temperatury zależy powstawanie gazów, ale ich prężność. FBki są tak mocne bo dają dużą temperaturę, która powoduje olbrzymią prężność gazów.
Jak się myle to mnie poprawcię. A co do temperatur, to rzeczywiście nie wiedziałem, ale pewnie są większe[może nawet do 2000*c, ale nie chce wyrokować bo nie wiem]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego miały by nie wybuchać? Przecież to zależy od ilości gazów a nie temperatury. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zróbcie eksperyment:

Weźcie kupkę FB ze 10-20g i włóżcie w to palącą się fajke- rozerwie ją Confused Kiedyś mi zapalniczka wpadła w spalające się s&c i krople poszły mi na łapska. Było to ok. 3-4 lata temu- blizny mi zostały Confused Z lutownicą wysokiej mocy też kiedyś po ręku sobie przejechałem. Blizna została w postaci wgłębienia. A jak byłem dzieciakiem-5lat coś około to grill na siebie zrzuciłem. Koleżanka wylała kiedyś na siebie wrzątek na twarz, do dzisiaj jest oszpecona Confused .


Temperaturki są mocno zaniżone. Aluminium temp. wrzenia 2519C°. W połączeniu z utleniaczami i kat. podczas spalania to potrafi parować. Miedź temp. parowania 2567°C przy obwodach wysokich mocy/natężeń już starczy 20A i drutsy parują. Z własnego doświadczenia wiem jak to spala naskórek na węgiel i nie jest przyjemny zapach spalonego naskórka własnej ręki. Gorzej chyba jednak będzie jak zamkniemy odwód naszym palcem.... także wydaje mi się że podczas spalania takiego FB MP może spokojnie przekroczyć 2500C... Magnez też kopie ale tu już 1000C tylko.

Co do bezpieczeństwa to radze nie palić papierosów przy produkcji fajerwerk...
Mad


Wypadki chodzą po ludziach. Chętnie bym.. dokończę potem.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisał:
A dlaczego miały by nie wybuchać? Przecież to zależy od ilości gazów a nie temperatury.
Małe sprostowanie: To w jakim stanie skupienia jest substancja, i objętość gazu (przemiana izobaryczna) ściśle zależą od temperatury. A więc wybuch rzeczywiście zależy od ilości gazów, ale z kolei ilość gazów zależy od temperatury.
Powracając do temperatur spalania to kclo3/al ma ok. 3tys. *C Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=8321 to tak w gwoli ścisłości wybuchania petard i temp. spalania Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotobłysk na AP spala się spokojnie jednak od uderzenia lub potarcia taki nieubity, może "nieźle" wywalić Evil or Very Mad
W moim przypadku to było Faaahh, aż bębenki przycisneło i taka biała plama (światło w tunelu Razz ), która z czasem stawała się czerwona... wybiegłem do łazienki, bo w takim szoku ręka jakaś drętwa (skóra była biała, II stopień), myslałem że coś nie tak z oczami, a były tak naświetlone, że po pół minuty może
podszedłem do okna i w biały słoneczny dzień widziałem podwórze jakbym miał założone okulary spawalnicze, no ale co się dziwić skoro ok. 70cm od oczu Rolling Eyes
Poparzone cały dzień bolało, że tylko woda z lodem łagodziła i nie straciłem przytomności... ten kto miał takie poparzenie 50% dłoni wie o co chodzi, ból jest nie do wytrzymania Mad
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło jak połowa dłoni, to pewnie się strasznie długo goiło i syfiło ciągle. Z takim poparzeniem to już do szpitala, podadzą jakieś ogłupiacze, a na drugi dzien ci łapę zawiną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simsigver
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sadafag napisał:
Ło jak połowa dłoni, to pewnie się strasznie długo goiło i syfiło ciągle. Z takim poparzeniem to już do szpitala, podadzą jakieś ogłupiacze, a na drugi dzien ci łapę zawiną.

1tydzień, pecherze potem spadała skóra, a po następnym msc. dopiero była normalna mocna skóra... pozostała mała blizna.
I nie byłem z tym u żadnego lekarza, bo zrobiliby to Co napisałeś, czyli to samo co można samemu Rolling Eyes
Powrót do góry
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem (jakieś 4 lata temu jak piroportal jescze istniał istniał)podobne popażenie jak sadafag. Znalazlem na PP fajne temat "jamjar" (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) Zrobiłem otwór w korku, napsikałem do 2L butelki gazu, i do łazienki gdzie było kompletnie ciemno (i tu błąd Confused ) Ledwo co otpaliłem zapałke a tu ogień jak z palnika mi poszedł na łape. Też mi zeszła skóra tylko że na palcu wskazującym. Ale sie ladnie zagoiło i nic nie widać Very Happy tylko jak mi sie niedawno ciekły plastik (tworzywo sztuczne) wylał na rękę i odrywałem go ze skórą to już została blizna Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięte...
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!


Ostatnio zmieniony przez slu_1982 dnia Czw Mar 11, 2010 2:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dragon robi także świetny klej polimerowy Very Happy

ja z wypadków to nic poważnego nie miałem, ręką dotknąłem gorących kamieni w ognisku jak węgiel wypalałem, visco odpalił mi w domu (przy zabawie z odpalaniem tarciowym, okres przedsylwestrowy, wszędzie fajerwerki komercyjne, zasłoniłem je ciałem bo visco latał po pokoju Laughing )

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP