Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyszka57
Banita


Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: Z warszawy Zainteresowania:motoryzacja i piro

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 9:04 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Witaj Exclamation
Słuchaj to opowiedz co zrobiłęs dokładnie co z czym zmieszałes to użytkownicy PRoFI i pirotechman doradzą ci co było zle i czego nie mozna robic.

Pozdro

_________________
obilo mi wiec mnie zbanowali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gawith



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ich rady uratują komuś życie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marskość Wątroby



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 9

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra...co mi tam...
trzymałem odczynniki w moim pokoju, wszystko ładnie posegregowane, reduktory w jednej szafce, utleniacze w drugiej, wszystko porozdzielane jak trzeba, w szafce z reduktorami miałem całyu "sprzęt"...treraz jestem na studiach więc zbytnio nie zaglądałem do teych szafek...nie mam po prostu czasu na piro. i pewnego czasu siedze sobie w pokoju, potem z niego wyszedłem i dosłownie po minucie słysze niezłe pierdolnięcie, czerwona poświata w całym domu, wbiegam do pokoju, widoczność koło 20cm, tylko widze jak sie szafa pali...zamek od szafki lezał kilkadziesiąccm od szafki<podejrzewam że sie odbił od ściany na przeciwko> gdybym siedził przy kompie w tym czasie nie dość że bym spłonął, to jeszcze by mnie rozsadziło i pocharatło odłamkami...
koniec...
problem w tym że nie wiem co tam sie stało!!! moge jedynie podejrzewać że coś z cieczy moglo zacząć parować<stawiam na nafte, wiecie jakie tam mają korki> i nagle coś z czymś weszło w reakcje...dziwne jest to ze wszystko miałem zapakowane i nic luzem sobie nie leżało, nie miałem żadbnych gotowych rzeczy, tylko odczynniki<reduktory i 2-3 ciecze> i sprzęt...
co dziwniejsze, ten czerwony kolor... tam nie było żadnych subst barwiących płomień...
kurwa, całe to zajście to po prostu cud nad wisłą, żadne fakty do siebie nie pasują...
nhie wiem, zawzse myślałem że mi raczke urwie, oslepne, czy uszkodze kolege, ale w życiu bym nie pomyślał ze tak starannie<wg mojej subjektywnej opinii> przechowywane odczynniki mogą doprowadzić do takiego wypadku...
ale na szzcęscie jedynymi pamiatkami po tej katastrofie jest czarny sufit<sadza od szafki>, spalona szafka, nadtopiona wierza, szfankująca drukarka i ciągły smród w pokoju...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrob zdjecie i pokaz Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o w morde teraz to sie przestaraszylem ... musze u siebie w szafce zrobic porzadek...
Powrót do góry
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już robię pożądek w odczynnikach coby niebyło bumm Shocked Confused
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ładnie, a u mnie w jednym miejscu jest KClO3, Mg i samochód Razz Tylko że ja nie będę tego sprzątał chyba że ma to być egzotermiczna utylizacja z efektami świetlnymi Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stuf



Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 82
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guuuulp :-/ juz sprzatam Sad Ps. Chyba przestane palic fajek przy pracy Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darektbg



Dołączył: 24 Sie 2004
Posty: 32
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym prosił doś. osób o racjoanlne wytumaczenie tego(jesli wogule takie istnieje Wink). niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MSC
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darektbg napisał:
Bardzo bym prosił doś. osób o racjoanlne wytumaczenie tego(jesli wogule takie istnieje Wink). niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich



Raczej tego tutajnie wytłumaczymy, ponieważ musielibyśmy znać co dokładnie było w szafie jak zapakowane jak umiejscowione co gdzie koło czego itd itd. Wink


Ale oczywiście jeśli ktoś wie to piszta.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to przeczytałem to postanowiłem też zrobić pożądki u siebie. często trzymałem tam nawet gotowy proch czarny albo pół słoiczka prochu amidowego nie mówiąc o FB na KMnO4 Twisted Evil ale teraz będe uważał.
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rooler



Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 22
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie jest bezpieczniej trzymać odczynników (w szafce) w piwnicy lub jakimś innym miejscu gdzie nie przebywa sie często?
_________________
Ja naucze czegoś was... Wy nauczycie czegoś mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MICHAL-RAKIETOMAN



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 68

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapuciono o ile sie nie myle to pcz jest stabilny i mozesz go trzymac ile chcesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hemist
Gość





PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skonczcie pieprzyć.....
ja mam pancerną szafkę ui przybnajmniej co tydzień mam tam wybuch porównywalny z hiroshimą Rolling Eyes
Powrót do góry
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie róbmy popeliny - samo z siebie to rąbnąć tak po prostu nie mogło. Surprised O ile to był Pcz to na pewno nie on stał się przyczyną tego "łańcuszka nieszczęć", PCh - możliwe, wilgoć i tym podobne a jak wiadomo pył AL + H2o to nie zabardzo dobre połączenie. Patrząc dalej - możliwe jest to że, Pan Marskość Wątroby poprostu w natłoku obowiązków - studia - kolokwia i zaliczenia, zapomniał o tym, że kiedyś prowadził syntezę jakiegoś MW o którym zupełnie zapomniał. Słoiczek na słoiczku głosna muza w domu - małe wibracje - słoiczek czy inny przedmiot pod wpływem rezonansu fali dzwiekowej powoli przesuwa się i po pewnym czasie spada na czuła mieszankę (MW) i kłopot gotowy - nawet nie ma co się zastanawiać - wystarczy sobie przypomnieć co oprócz odizolowanych szczelnie pojemnikach z odczynnikami znajdowało sie w szafce. Cool

Pozdrawiam
DJArnold

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daltar



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 47
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej spektakularne wypadki z okresu technikum chemicznego Very Happy
( 15 lat temu )

1. Wybuch w wyniku suszenia paczki dobrze znitrowanej waty bawełnianej w poblizu żarówki. Jedzac obiad w kuchni zobaczyłem tylko piekny, pomarańczowy błysk w przeszklonych drzwiach oraz miarowe dudniecie fali ciśnieniowej. Po wejściu do pokoju stwierdziłem, ze firanka jest wytopiona po karnisz.

2. Wybuch aluminowego pojemnika po dezodorancie wypełnionego bardzo mocną substancją kruszącą. Pojemnik był obciążony ciężarkiem ołowianym i miał iść na dno wisły powodując ładny wybuch podwodny. Niestety w tych czasach o lonty było bardzo trudno, a lont zrobiony z "Distalu"( taki klej 2 składnikowy tamtych czasów )siarki i KCLO3 choć w postaci stwardniałeych pałeczek palił sie znakomicie nawet pod wodą, o tyle już 3 takie pałeczki ( oczywiście zastosowane dla 100% pewności powodzenia sprawy Cool ) stworzyły kanał, którym ogień przedostał sie do srodka o wiele szybciej, niz się tego spodziewałem. Efektem było zdetonowanie ładunku tuż nad wodą i mały odłamek aluminium wbity w udo. do tego oczywiście 3 dniowy pisk w uszach. Jedna sekunda wcześniej i prawdopodobnie nie małbym ręki.

3. Tak z 5 razy poparzone paluchy, w tym raz całonocne moczenie w szklance z woda, bo poparzenie było niezwykle bolesne.

4. Conajmniej 3 razy opalone włosy oraz brwi.

Do tego jeszcze kilka innych wpadek które na szczęście skończyły się szczęśliwie. Moi koledzy nie mieli już tyl szczęścia. 2 straciło po parę palców do tego jeden z nich ma po -10 dioprti na oba oczy, a jego buzia wygląda jak po wybuchu granatu w misce z kaszą.

To cena doswiadczenia.

_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypadek na WAT ośmielił mnie do napisania czegoś. A ośmielił ( ponieważ profi tez się mylą ) więc napiszę moją najwększą pomyłkę ( w sumie dość drobna jak pokazuje życie ). Przy pracach minerskich pomyłek nie miałem a 'strzelałem" w niesamowitych warunkach : wiele razy kilka m od mieszkalnego domu, 100 m od blokady policyjnej ( nic nie słyszeli ), wiele razy w pobliżu ( 50 - 100 m ) od ruchliwej drogi i wiele innych.


Wiec nadszedł czas na to abym opisał moja wpadkę Rolling Eyes . No dobra. Wkleję jeszcze uśmiech bo czas zaleczył "ranę" Wink

Gdy wykonywałem prace minerskie postanowiłem wejść w efekty piro filmowe ale nie dla kasy. Wiedziałem, a może wyczuwałem, że gó..o z tego będzie. Chodziło mi raczej o reklamę w ofertach, do wykorzystania przy pracach minerskich. No więc nakręciłem reklamówkę piro ( szkoda ale nie mam ani jeden kasety bo wszystkie rozesłałem ) i posłałem je producentom filmowym i do firm zajmujących się reklamą. Po 2 miesiacach miałem pierwszą propozycję. Ale ..................... nie zachwyciła mnie ona bo w filmie tym jedynymi efektami piro miało być zwykłe palenie. Zaproponowałem więc kierownictwu filmu aby wynajęli sobie strażaka ale nie pomogło , chcieli pirotechnika filmowego. Więc zmiękłem, bo znałem powiedzenie – na bezrybiu i rak ryba. Do pomocy wziąłem sobie bezrobotnego pirotechnika z Pionek ( były mistrz produkcji pirotechnicznej w upadłym Pronicie ). Film nosił tytuł „Niech Gra Muzyka” . W trakcie jednej ze scen ( zdjęcie 13 w galerii ) , z budynku jaki miałem spalić, wyniosłem 5 litrowy pojemnik z resztką mieszanki pirotechnicznej. Do pojemnika wsadziłem skrzynkę narzędziową, aparat zenit ZE a pojemnik postawiłem ok. 7 – 8 m od budynki. Następnie włączyłem zapłonnik i przyglądałem się jak ogień zajmuje chałupę. Już miałem odejść gdy dostałem pilne wezwanie od operatora. W biegu krzyknąłem do współpracownika „weź pojemnik i odejdź” i pognałem do operatora. Pal diabli, co chciał, ważne, że mój współpracownik zlekceważył moje polecenie i sobie oglądał jak chałupa się pali, za plecami mając, w odl. ok. 2-3 m ten pojemnik. No i z nieba spadł jakiś żarzący się wiór, przeleciał pomiędzy skrzynka narzędziową, zenitem i spowodował zapłon ok. 0,5 kg flesza. Nie było wybuchu tylko wyfuknięcie. Ale pojemnij stał pod drzewem i ogień zamiast w górę przez moment „zatrzymał” się pod konarem. Wystarczyło to aby poparzyć mojego współpracownika i kilku gapiów ( mieli tylko zaczerwieniona skórę ). No i stało się. Policja, szpital dla kilkorga gapiów ( poniżej 18 lat ) i mojego współpracownika ( był najciężej poparzony ). Dzieci po kilku – kilkunastu dniach wyszły bez żadnych szkód, współpracownik po 2 miechach, ja bez żadnych obrażeń. Z uwagi na to, że leczenie zajęło więcej jak 7 dni do akcji wkroczył z urzędu prokurator.

Aby zdarzył się wypadek musi nastąpić ciąg zdarzeń, coś jak łańcuszek przyczynowo-skutkowy. Wystarczy przeciąć jedno ogniowo i wypadku by nie było. Jednym z tych ogniw byli gapie. Teren do godz. 18, zgodnie umową pomiędzy kierownictwem filmu a policją ( mam do dziś kopie dokumentów ) miał być przez tych ostatnich ochraniany ale Ci o 16 poszli do domu ( wypadek miał miejsce później ). Dodam ,ze tak jak śnieg wg sądu nie musiał być usunięty z dachu zawalonej hali tak samo wg sądu policja widocznie mogła sobie pójść do domu, bez związku z obecnością gapi.

Z upływem lat widzę ,że była pewna cicha umowa jaką szybko wyczułem i zaakceptowałem. Nie pluję się, nie walczę z policją ( ktoś musi być winny ) ale w zamian mam minimalną karę. Czyli 1000 w plecy i 1,5 roku w zawiasach. Co bardzo tu ważne. Z paragrafu ZA NIEUMYŚLNE więc w żaden sposób nie mogło mi to prawnie szkodzić. Było to 7 lat temu, wyrok się zatarł, nie mam i nie miałem nigdy wobec siebie żadnych pretensji. Drugim ogniwem jakie mogło zostać przerwane to gdyby mój współpracownik wykonał moje polecenie. Ale nie wykonał. Nie miał on nigdy do mnie żadnej pretensji, do dziś się mijamy i mówimy sobie cześć a czasami pogadamy. Śladu po wypadku nie ma. Gdyby nie ten wypadek w efekty piro filmowe bym wszedł pełną gębą. Ale sam nie wiem czy było by to dobre. Piro na planie filmu to bardzo ciężka praca.

Tę moją mała tajemnicę znał ktoś z forum, taki niby przyjaciel z którym się i piwko wypiło, pobyło u siebie a w chwili pierwszego drobnego konfliktu napisał mi „pomijajac wyroki w sadzie jakich ja nie mam”. I takie to są te przyjaźnie męsko – męskie w jakie zresztą nigdy nie wierzyłem i nie wierzę ( to tylko splot chwilowych oczekiwań na jakąś mniejsza czy większą korzyść ). Więc wkleję uśmiech Wink .

Sami widzicie, jak czasami wypadek ( oby był jak najdrobniejszy) może zmienić życie. I cięższy tym bardziej je zmienia. Dziś zostałem tylko teoretykiem piro. Obecnie bardziej wciąga mnie sama chemia a kończę 4 tom „Chemia organiczna” – J. McMurry. I dlatego tez mam mniej czasu na forum bo mam inne, lepsze hobby. Ale ……………. za 2 lata kończę 50 lat i bardzo w to wierzę, że wraz z usamodzielnieniem się moich dzieci - zacznę nowe życie Razz . Acha. I wierzę w to albo bardziej widzę , że powoli "zdycha" mój zapał do forum. Co raz mniejsze mam natchnienie na pisanie czegokolwiek Rolling Eyes . Mają w tym udział też te opisywane wypadki. Jeszcze chętniej coś zrobię czy pomogę komuś przy SR i rakietach.

Sprawy w sądzie to dość częsty chleb powszedni firm minerskich ( większość spraw to w mojej ocenie i nie tylko mojej - próba wyłudzenia kasy pod pozorem zaistnienia szkody ) Wink .

Chciałbym tym postem, zacząć etap mojego wychodzenia z forum, które bedę miło wspominał. Ale to wyjście będzie nie takie szybkie Wink



Miłego wieczoru A

PS. Ten oczekiwania na korzyść w przyjaźni nie są niczym złym, byle były by w normie :- )


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Nie Lut 17, 2008 3:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Piro



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: test

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda, że odchodzisz (mam nadzieje że jak najdłużej to przeciągniesz). Chociaż coraz więcej pirotechników (Profi) odchodzi. Niedługo na forum nie zostanie nikogo z starej kadry. Ja sam już tracę nadzieje że coś fajnego będzie napisane jak wchodzę każdorazowo na forum. Teraz po przeczytaniu już wszystkich (z kilkoma wyjątkami) tematów, mogę powiedzieć że już większość jest napisana. Nie chce robić MW bo się tym nie interesuje, wszystkie rodzaje fajerwerków już przetestowałem. Teraz zastanawiam się tylko kiedy cała chmara dzieci zalęgnie to forum. Szkoda mądrych ludzi ale jak widać nowe pokolenia posiadają ich coraz mniej. Pamiętam jeszcze jakieś 2 lata temu jak to forum tętniło "życiem", teraz to tylko posty z kosza czytam. Nowe pokolenie nie interesuje się pirotechniką w całym sensie jej znaczenia ale tylko MW. Jeszcze raz ubolewam nad tym, że chcesz nas opuścić Sad

PS Wszystko kiedyś przemija. Hack też już dawno na forum nie zawitał i nie wiem co z nim.

Pozdrawiam Piro

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty" - Murphi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IrkaceK



Dołączył: 23 Lip 2002
Posty: 214
Skąd: te piękne kolory ?

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piro napisał:
mogę powiedzieć że już większość jest napisana.

Laughing
Piro napisał:
wszystkie rodzaje fajerwerków już przetestowałem.

Laughing Laughing

Jezeli wyznacznikiem "wszystkiego" sa polskie strony i fora to moze i masz racje, a jesli nie to jestes w grubym bledzie Wink No forum sa tylko podstawy, dobry poczatek zeby zabrac sie za cos sensownego i wcale nie mam tu na mysli wiekszych kalibrow.

Panie Arku.. Ile razy nas juz Pan opuszczal ? Raz, dwa, trzy, cztery... To forum jest jak nieszkodliwy nalog, wiec nie ma co go rzucac Smile. Jest Pan jedna z ostatnich osob, ktorych wszystkie posty czyta sie z przyjemnoscia. Za jakis czas okaze sie, ze nie ma juz sensu odsiewac "ziarna od plew" bo ziarna nie bedzie. Wtedy najlepszym wyjsciem bedzie chyba zamkniecie forum i pozostawienie do wgladu "jak to sie powinno robic". Nie chcialbym tego, poniewaz czuje sie niejako z nim zwiazany (badz co badz to spory kawalek mojego zycia), ale to chyba byloby najlepsze wyjscie.

Ostatnio rozmyslalem nad konkursem... mialem na mysli cos bardziej ambitnego jak strzelenie malego pokazu do 30 sekund muzyki. Po ostatniej edycji moge powiedziec, ze zdobylem troche bieglosci i moglbym sie podjac takiego przedsiewziecia, ale czy jest sens sie nadstawiac Question Rolling Eyes


Pozdrawiam

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bebiko



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 195
Skąd: www.forumpirotechniczne.pl

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Niepotrzebnie siejecie chlopaki taki dekadencki nastrój.

Jak znam Arka to wiem, że forum trzymało, trzyma i bedzie go trzymalo mocno. Wink

Arek, nie strasz młodzieży. Wink

Każda aktywność ( na forum) przebiega pewnymi znanymi szlakami.
Począwszy od fascynacji a ostatecznie skonczywszy na zniechęceniu, czy nawet swoistego rodzaju "agresji", jaką mielismy okazje kilka razy oglądać nawet u "wiekowych stażem" użytkowników.

Niemniej jednak u wiekszości ludzi wytwarza się swoista więź z forum, czego przykładem są nadal aktywni "pirotechnicy pierwszego pokolenia".

Nasze forum jest "specyficznym kołkiem zainteresowań"
Niestety są zasadnicze ograniczenia z tym związane ale przecież każdy chyba zdawał sobie z tego sprawe od początku.

Proponuje więc nie napedzać katastroficznych wizji i robic swoje.
Życie nie znosi pustki, więc należy być jednak dobrej myśli.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich naszych użytkowników forum.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 11 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP