Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historyczna "Saletra"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabczak



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 11:35 pm    Temat postu: Historyczna "Saletra" Odpowiedz z cytatem

Hey ! Very Happy
Kiedyś spotkałem się z artykułem w którym było napisane że w czasach średniowiecznych alchemicy otrzymywali saletre z osadu na stajniach.Innym podobnym przykładem jest napisany na jakimś forum temat o właśnie tymże osadzie ze stajnie, i koleś pisał że zmieszał to z cukrem i sie gitowsko paliło, co prawda nie tak jak KNO3 ale było spoko.

Bardzo bym prosił o informacje na termat tego cuda bo jestem bardzo zainteresowany tym historycznym cudem.

Pozdro
Gabczak Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hińczycy gotowali fermentujące gówna świń, a potem ktoś musiał to polizaać, żeby sprawdzić czy są kryształki saletry
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapraszamy do konkretnych odpowiedzi w śmietniku.
kno3 tworzy się w wyniku działania Nitrosomonas i nitrobacter o ile dobrze kojarze, jak nie to HF mnie poprawi.. ale one ogólnie pzerabiają N2, na NO2 i utleniają na NO3.. więc ogólnie bakterie sobie tworzą azotany..
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadiusz
Gość





PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam sam temat za ciekawy . Gdzieś czytałem, że powstańcy ( listopadowe ) zeskrobywali saletrę z szamb. Nic więcej na ten temat nie wiem a chciałbym wiedzieć i jak mam wrażenie - nie będe wiedział bo chyba nikt nic tu sensownego nie napisze bo nie wie Wink . A moze jednak Question . A było by jeszcze bardziej gites gdyby odtworzyć tę produkcję , bo gó..a pod dostatkiem :- )

Pozdr. A
Powrót do góry
Kapucino



Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie za chlewem gdzie kiedyś były świnie zauważyłem biały osad dość gruby. po zmieszaniu z cukrem paliło sie zupełnie tak samo jak saletra z cukrem. ale myśle że lepiej jest kupić saletrę jednak niż gotować świńskie gó*na Razz ale czystość tej saletry była niezła bo paliło sie bardzo szybko porównywalnie z kupną saletrą Smile
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z powietrza azot mogą czerpać tylko niektóre bakterie. I one pobierają azot z powietrza i przerabiają go na NO3- (nitrobacter do no2-, a nitrosomonas do no3-). I takie sole są w glebie, korzystają z nich rośliny, (dodatkowo nawożenie zwiększa ilość azotanów w glebie). I przez rośłiny trafia do zwierząt, końcem końców zaś jest PRZERABIANY przez zwierzęta do NH3 ( ! w postaci wydalin) ORAZ podczas rozkladu szczątków organicznych.
A więc mamy NH3, co jest najważniejsze, bo dalej z naszych odpadów nitrobacter wykorzystuje sobie go jako źródło energi i utlenia do azotanów(III), a inne bakretie glebowe, właśnie te nitrobacter utleniaja azotany(III) do naszych azotanów(V) Exclamation
Jak widać mamy NO3- ...
Zapewne dawali całe odpady (odchody) i jak ktoś wspomniał z popiołem, ponieważ w popiole dużo tlenku potasu .. co zapewne w sumie dawało KNO3. A później tylko oczyścić.
NO to co?? Otwieramy fabryczke?
Wink

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saletra potasowa powstaje w wyniku rozkładu przez bakterie związków organicznych bogatych w potas (niektóre rośliny n.p. trawa) i azot (głównie zwierzęce komórki) W praktyce w XVIIIw. Do ogromnych dołów ładowali odchody zwierzęce, liście i części roślin i dużo krwi zwierzęcej, zalewali to wodą tak aby to ładnie przykryła. Po około tygodniu na powierzchni tworzyła się cienka warstewka kryształków KNO3 z innymi syfami. Skoro proch na tym strzelał jak należy to musiała to być porządna saletra :] Chcecie próbować ? - proszę bardzo ja nie mam czasu Razz
Pozdrawiam. Tomash Cool

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP