Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gumowa Stopinka [STOPSIL]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r4t



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 15
Skąd: daleko ;)

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakiego do stopsilka uzywac silikonu ? a tak to dobry pomysl z tym, jak bede mial chloran potasu to od razu zrobie Smile
_________________
Co ja to chciałem powiedzieć jeszcze, że w stare spodnie sie nie mieszcze ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisalem juz.... Confused

najzwyklejszy silikon budowlany Exclamation acha, zapomnialbym....nie uzywaj czasem takiego typowo sanitarnego ze srodkami grzybobojczymi-robilem jedna partie na tym naprawde wyszla chujowo w porownaniu do tych na zwyklym.

P.S.
dobrze zmiel chloran, musi byc pyl bo jak bedzie zle zmielony to palenie bedzie rownomierne i bedzie przygasal w kanale i pod woda.

pozdrawiam

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Nie Maj 09, 2004 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe...dzisiaj Piertruszkin podrzucil linka do stronki gdzie takze jest przepis na silikonowa stopinke (amerykanska wersja stopsila Wink)
oto link http://www.geocities.com/frogfot/pyro.html#silicfu
to rowniez pomysl jakiegos forumowicza ze stanow Cool

odrazu urywam dyskusje o plagiacie bo po pierwsze nie widzialem do dzisiaj tej stronki, a po drugie jak ktos sledzil temat to chyba widzial ze wlozylem sporo pracy zeby opracowac optymalny sklad.
za to podoba mi sie ich pomysl z pokrywaniem stopinki powloka lakieru silikonowego (octan etylu+silikon) i to chyba od nich sciagne Rolling Eyes bo to kurcze dobry pomysl jest Idea
mialem mojego stopsilka testowac na rozne pokrycia ale zrezygnowalem bo sie dobrze pali bez zadnych dodatkowych powlok (nawet pod woda), ale autor stronki pisze ze to znacznie wzmacnia stopine...hehe bycmoze stopsilek troche przytyje... Wink

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Pon Maj 10, 2004 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem stopsilka na KMnO4 i siarce (wagowo) 5 cz KMnO4 1 cz S 2 cz silikonu pali sie słabo na chloranie i siarce też słabo możliwe że to wina silikonu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Pon Maj 10, 2004 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefi:P napisał:
zrobiłem stopsilka na KMnO4 i siarce (wagowo) 5 cz KMnO4 1 cz S 2 cz silikonu pali sie słabo


zrobiles na proporcjach ze stronki ktorej link podalem a nie z moich-na zdjeciach tej amerykanskiej wersji widac ze pali sie slabym kopcacym plomieniem-ten sam problem mialem jak proporcje byly zle. moge sie zalozyc ze z twojego stopsilka lecialo jeszcze mnostwo badziewia w postaci czarnych klaczkow w powietrzu Wink bo widzisz-silikon sam jest materialem palnym i musi byc odpowiednio duzo utleniacza zeby sie spalil calkowicie-siara podnosi temp spalania oraz jego szybkosc Idea dokladne i staranne wykonanie stopsilka w-g mojego opisu daje sznureczek, ktory spala sie mocnym, niebieskawym plomieniem (nie kopcacym), bardzo intensywnym (plomien sie rozchodzi w postaci gwiazdki-jest ukierunkowany w rozne strony ) i nie wyglada jak swieczka-tak jak na tej miernej wersji kolegow ze stanow Cool

P.S.
niestety oprocz aparatu w telefonie nie mam dostepu do zadnych cyfrowych bajerkow ani nawet kamerki VHS nie mam wie c poki co to nie moge nawet fotki plonacego stopsilka dac bo telefonem wychodzi tylko przeswietlone zdjecie z plomieniem i nic nie widac Confused

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakbym chciał zktobić na kmno4 to z czym to zmieszać i w jakiczh proporcjach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r4t



Dołączył: 17 Sty 2004
Posty: 15
Skąd: daleko ;)

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według tamtej strony to:
5cz KMnO3
1cz S
2cz Silikon

dobze muwie ? Very Happy

_________________
Co ja to chciałem powiedzieć jeszcze, że w stare spodnie sie nie mieszcze ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefi:P napisał:
a jakbym chciał zktobić na kmno4 to z czym to zmieszać i w jakiczh proporcjach?
\

zrob tak samo np. 9cz. KMnO4 i 1cz. S powinno byc ok-z silikonem wymieszaj dokladnie na gesta mase (cos jak ciasto) i do strzykawy Wink

r4t napisał:
KMnO3


chyba KMnO4 Exclamation Confused a poza tym to chujowe sa przepisy na tamtej stronce-nie podalem jej po to zeby z niej robic, bo widzialem ze jakies lewe sa, tylko po to, zeby pokazac ze ktos tez to wymyslil ale nie wzorowalem sie na tym Wink

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Wto Maj 11, 2004 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9 cz chloranu 1 cz S moze być że 9 łyżeczek chloranu 1 łyżeczka siarki ?potem na 7 łyżeczek mieszanki 5 łyżeczek silikonu często jak robie to lata taki syf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefi:P napisał:
9 cz chloranu 1 cz S moze być że 9 łyżeczek chloranu 1 łyżeczka siarki ?potem na 7 łyżeczek mieszanki 5 łyżeczek silikonu często jak robie to lata taki syf


hehe....wiedzialem Wink
czlowieku popatrz na masy molowe siarki i chloranu Exclamation chloran jest prawie 4x ciezszy od siary wiec nie mozesz sobie tak objetosciowo tego robic-wyczuwam ze nie masz wagi i w tym problem Wink
polecam rownowaznie i np mala nakretka od sruby jako 1 czesc masowa-owazasz i masz Exclamation isn't it simple Question Idea hehe...

P.S.
trafilem z tym syfem latajacym nie Cool Question

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz
wage mam sam zrobiłem z 2 płyt cd żyłki szprychy pręta 4 cm i 2 kawałków drewna dokładność do 0.5 gr Cool Laughing Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak odmierzasz ilość silikonu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klade na wage szalkowa kawalek papieru (pergaminu), taruje i jazda z koksem Exclamation obliczam stsunki masowe w gramach z proporcji i jest ok Wink
_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopsilka już zrobiłem wczoraj ale nie miałem neta
podpliłem kawałek wsadziłem do wody i nie gasło chciałem umyć szklanke z stopsilka i ją podpaliłem zapomniałem że sie jara pod wodą Embarassed
jak sie cudem przestało jarać to musiałem szklanke wyrzucić do kosza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrew



Dołączył: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam w chacie jakas mase o nazwie silak - A (jakas masa uszczelniajaca akrylowa) nada to to sie na takiego stopsilka??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeMBeN



Dołączył: 21 Wrz 2003
Posty: 89
Skąd: from the glade

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrew napisał:
ja mam w chacie jakas mase o nazwie silak - A (jakas masa uszczelniajaca akrylowa) nada to to sie na takiego stopsilka??

teoretycznie powinno byc dobrze, bedzie mniej elestyczne/nie elastyczne (w zaleznosci od rodzaju), ale jest plus nie bedzie pozostawala krzemionka (SiO2), sprobuj opisz efekty

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeMBeN napisał:
ale jest plus nie bedzie pozostawala krzemionka (SiO2), sprobuj opisz efekty
]

jak dla mnie pozostalosc po stopsilku w postaci krzemionki zupenie nie przeszkadza-no bo niby w czym ma przeszkadzac Question odpalasz petarde-bum, odpalasz szelke-bum, SR-nie ma sprawy-krzemionka jest na tyle krucha ze w niczym nie bedzie przeszkadzala (pomijajac fakt ze i tak lepiej odpalac SR elektrycznie u gory kanalu).
tak wiec jest ok Cool
a jakbym mogl nagrac jak sie pali to by ludzie przestali sie pytac tylko zaczeli go robic Laughing

Stefi:P napisał:
podpliłem kawałek wsadziłem do wody i nie gasło chciałem umyć szklanke z stopsilka i ją podpaliłem zapomniałem że sie jara pod wodą Embarassed


buahahahaaa Mr. Green
bo widzisz ma jedna wade-strasznie trudno go ugasic...zapomnialem o tym napisac...hahahahaaaaa Twisted Evil
P.S.
odpalilem w piwnicy kieyds spory kwalek jak jeszcze robilem testy-troche za duzo dymu sie zrobilo wiec chcialem ugasic...woda-nic, butem-nic, dmucham-nic, bylem w szoku Shocked Mr. Green

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wiesz... Ja bym ucioł koncówke i tyle ejszcze centymetr ucięty by sie dopalił a reszta by przetrwała Wink

Pozdr

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HellFire



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWysłany: Czw Maj 13, 2004 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GM napisał:

Wiesz... Ja bym ucioł koncówke i tyle ejszcze centymetr ucięty by sie dopalił a reszta by przetrwała Wink


hehe...no niby tak ale sprobuj uciac centa od plomienia to dobry bedziesz Wink pierwsze co zrobilem jak plomien sie zaczal szybko posowac do przodu (bo wisialo i strasznie szybko zaczelo sie palic) to wrzucilem do sloika z woda, potem szczypcami na podloge i dawaj go butem...zreszta co ja bede mowil, kazdy komu sytuacja chociaz raz na chwile wymknela sie spod kontroli to wie o co chodzi-czlowiek ma prymitywne odruchy...ale pozniej doswiadczenie robi swoje Cool

P.S.
a co do tego akrylu to >tyłek< bedzie...za kruche, niepraktyczne-poza tym tez beda pozostalosci, skoro nazywa sie silak-A to znaczy ze tez cos nie cos krzemu ma...sie zarymowalo hehe

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrew



Dołączył: 14 Wrz 2003
Posty: 26

PostWysłany: Sob Maj 15, 2004 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie zrobilem partie 12 gram stopsilka na tym silaku - A (masa akrylowo silikonowa) no i zauwazylem ze jest ona chyba o wiele ciezsza od zwyklego silikonu bo jakbym 5 g uzyl to by bylo o wiele za malo tego (czyt. za "sucha" masa by mi wyszla) wiec uzylem tak ponad 7 g tej masy (choc i tak suche mi sie to wydaje z lekka Confused ) Narazie sie suszy no i wlasnie na co to wyciskacie zeby pozniej to zdjac?? bo ja na papier wycisnalem ale nie wiem czy uda mi sie zdrapac to z tego potem.

Pozdro

Ps1 aha wlasnie to powachalem i smierdzi doslownie jak paskudna kupka psa bleeee Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP