Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wykrywacz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ludzik



Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 01, 2004 4:50 pm    Temat postu: Wykrywacz Odpowiedz z cytatem

Moze malo zwiazane jest to z piro, ale sobie pozwole... Ma ktos moze z was wykrywacz metali firmy JABEL?? (wiecie, chodzi mi o takiego skladaka)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polak



Dołączył: 25 Sty 2004
Posty: 229

PostWysłany: Pon Mar 15, 2004 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio krótko rozmawiałem z gosciem, który coś takiego ma. Jako zalete wymieniał całkiem niezłą czułość(monety 10-15cm) a maksymalny zasięg przy durzych przedmoitach(np karabin, pocisk artyleryjski) ok 0,6-0,7m. Doskomały zwłaszcza do militariów. Niestety wad ma więcej: sąda o śr 25 cm jest nieporęczna, a przy zmniejszeniu jej spada drastycznie zasięg(ale zato rosnie czułość na małe przedmioty, więc warto mieć dwie sondy), no i urządzenie poprostu wpierdala baterie( maks 6-7 godzin pracy na komplecie alkalicznych paluszków. No i bardzo brakuje chociażby prostej dyskryminacji, a sygnał generowany po wykryciu wkurza(zamiast sygnału o zmiennej częstotliwości jakieś trzaski)
_________________
Drinken macht freie... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ludzik



Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 15, 2004 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info, ale mimo tych "wad" chyba sie skusze...wiecie, male fundusze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TYmon



Dołączył: 03 Gru 2003
Posty: 61
Skąd: galaktyka

PostWysłany: Wto Mar 16, 2004 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do JAbla to chłopaki mam takie cuś i nie nażekam narazie jest w fazie roboty(zostało mi jesze zrobić jakąs rączke )Fakt faktem dziwięk dobiegający z głosnika jest denerwujący ale da rady sie przyzwyczajić, chodzi tu głuwnie o to pikanie które słychać po odpowiedniej regulacji bo sygnał wykrywanego przedmiotu jest wporządku.Jak wspaomniałem o regulacji to doodam że miałem drobne problemy z ustawieniem równo 0v na wyjściu układu US2(mierzyłem bardzo dokładnym miernikiem i zawsze było troszke więcej)ale to wina pewnie tego żę stroiłem w domu, a wiadomo nawet jak się chce trzymac cewke z dala to zawsze gdzieś jest jakiś metal np zbrojenie w ścianach. Ale myśle że warto kupić ten wykrywacz bynajmiej jest wart tych pieniędzy.Lutowanie to dla mnie pryszcz więc nie miałem problemów. Cewke zrobiłem z plexy była dosyć kosztowna ale jest bardzo trwała i ładna.Dla mnie głuwną wadą jest trudność natrafienia na próg czułości tak żeby było słychać pojedyńcze stuknięcia.........POzdrawiam!!
P.s Heh ale dawno nie pisałem na tym forum ......jak coś to sorki za błedy troszke się spiesze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Wto Mar 16, 2004 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o zakup wykrywacza, który spełniał by dobrze swoją rolę polecam zapoznanie się z forum poszukiwaczy skarbów bądź forum odkrywcy.
Są tam opinie ludzi, którzy mają wykrywki różnych producentów krajowych jak i zagranicznych.
Zakup wykrywacza to tak naprawdę nie jest błacha sprawa. Wśród wielu reklam wykywaczy znajduja się również buble w dodatku z podśrubowanymi w reklamie zasięgami i parametrami. Nie znając realnie tematu łatwo można na zakupie się przejechać. Nieraz lepiej dłużej poczekać i doskładać kasę niż kur....wać w terenie.

Pozdrawiam Piromaniaków i poszukiwaczy. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP