Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wzory

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 10:08 pm    Temat postu: Wzory Odpowiedz z cytatem

Mam pro¶bê, szczególnie do KSARDA i Pirotechmana!
Wy spece to macie tam tych wzorów od zar±bania, wiec mogliby¶cie siê podzieliæ nimi wszystkimi w tym miejscu Smile nie chodzi mi o to ze nie chcecie sie dzielic wiedz±, bo chceicie, tylko ze gdyby zebrac te wszystkie wzory w jednym msc-u by³o by mi³o i przyjemnie. zw³aszcza ze mam serie silników GDKP-1 i cobym dla nich nie zrobi³ obliczeñSmile

Pozdrawiam i licze na wspólprace Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 10:32 am    Temat postu: Re: Wzory Odpowiedz z cytatem

Troll_u napisa³:
Mam pro¶bê, szczególnie do KSARDA i Pirotechmana!
Wy spece to macie tam tych wzorów od zar±bania, wiec mogliby¶cie siê podzieliæ ......Smile


Jak patrzê na te wzory to nic tylko sobie w ³eb strzeliæ Wink . Zapewniam Was, ¿e udane kontsrukcje SR to nie wzory ( choæ rozumienie istoty dzia³ania SR jest konieczne). Udana kontsrukcja to : uwa¿na analiza wyników prób, wyobra¼nia i poprawne wyci±ganie wniosków z nieudanych prób , z którcyh ka¿da co¶ "mówi" o konstrukcji silnika. Co do wzorów, ostatnio przegl±da³em oszacowanie pewno¶ci dzia³ania silnika przy pomocy rachunku prawdopodobieñstwa Shocked Shocked Shocked Wink .


Pozdr. A
Powrót do góry
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
W rzeczy samej pochlastaæ siê mo¿na :/

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki, to skoro tak mówicie to nie bede sobie g³owy ³ama³ liczniem tylko zajme sie praktyk±, ale jest jeden defekt, moj poligon bêdzie znowu czynny dopiero od konca marca, czyli 1 miesi±c bez piro to nie wiem czy nie zapomne jak to sie robi :/ Sad ALe moze bedzie ok Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troll_u napisa³:
oki, to skoro tak mówicie to nie bede sobie g³owy ³ama³ liczniem .....


Mozna siê pobawiæ w liczenieWink . S± programy do liczenia parametrów SR. W³a¶nie crave ma ma³y wyk³ad Wink . ¦ciagaj program i do nauki . Ponadto nie negujê teorii Rolling Eyes . Jest bardzo wa¿na byle nie przesadziæ z ca³kami i równaniami ró¿niczkowymi Wink

Pozdr. A
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Wto Mar 02, 2004 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... to jak warto liczyc:D to moze jednak dacie jakies wzory?? Nie, ale teraz na powaznie... Dalibyscie jakies wzory bo jak mi sie nudzi to bym sobie chociaz teorie postudiowa³.... a tak to nie ma co robic... saletry nie ma... Sad wiec sie nudze... wiec prosze na powaznie... dajcie jakies wzory Very Happy
Polsce potrzeba wykszta³conych ludzi Very HappyVery Happy

Z gory dziêki...
Pozdrawiam S.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sro Mar 03, 2004 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyni±c zado¶c pro¶bie kolegi ...
kermit napisa³:
K³aniam siê piêknie Smile Exclamation


Wsp = 8,2636 x p^0,319
Wsp wychodzi w mm/s a ci¶nienie trzeba podstawiæ w MPa

Wsp - prêdko¶æ spalania [mm/s];
p - ci¶nienie [MPa]

dla ci¶nienia atmosferycnego wychodzi 3,98 mm/s

To jeden z praktyczniejszych szlaczków. Na podstawie badañ Nakki, a na nasze prze³o¿ony przez moj± niew±tpliwie skromn± osobê Laughing

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast zawracaæ sobie g³owê wzorami ¶ci±gni sobie program z internetu, ja sam mam trochê ksi±¿ek i wszystko mi siê m±ci, najlepiej ¶ci±gnij co¶ sobie i nie zawracaj sobie g³owy wzorami bo naprawdê nie jest to nic przyjemnego. Cool Cool Cool
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Czw Mar 04, 2004 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£ukasik napisa³:
Zamiast zawracaæ sobie g³owê wzorami ¶ci±gni sobie program z internetu, ja sam mam trochê ksi±¿ek i wszystko mi siê m±ci, najlepiej ¶ci±gnij co¶ sobie i nie zawracaj sobie g³owy wzorami bo naprawdê nie jest to nic przyjemnego. Cool Cool Cool


Wybacz, ale nie skorzystam z twjej rady. Lubie liczyc zw³aszcza kiedy mi sie nudzi. Wiec, ludziska Twisted Evil Dawaæ wzorki .... Very Happy Very Happy Wink
A co do progzów... to trzeba miec nerwy ze stali, a ja rêcznie policz wszo i beddzie git.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Czw Mar 25, 2004 2:33 pm    Temat postu: wedle ¿yczenia ;) Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
wiêc wedle ¿yczenia mi³ego liczenia Wink
Ró¿ne wzory tutaj mo¿na znale¼æ i to siê bêdzie zmienia³o co do zawarto¶ci

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lip 07, 2004 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Mam problem i by³bym wdziêczny gdyby kto¶ mi pomóg³.Chce zaprojektowaæ dysze do silnika ale nie znam wzorów na obliczenie ¶rednic przekrojów: wlotowego, krytycznego i wylotowego oraz d³ugo¶ci nad i pod d¼wiêkowej czê¶ci dyszy.Za odpowied¼ z gury dziêkuje Smile
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP