Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Forum niemieckie i przepisy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> BHP w modelarstwie rakietowym.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 9:06 am    Temat postu: Forum niemieckie i przepisy Odpowiedz z cytatem

Witam

Na forum de wida posia貫m zam皻
Wink . Wida te, 瞠 niemcy s praworz康nym narodem. No ale u nich kumaci ludzie ustalaj przepisy. U nas mamy pos堯w cho熲y z "qrwikami w oczach" Wink a i znacznie wi瘯sze g陰by si trafiaj . No, dobra, do嗆 pier....a o polityce Wink .

Niemcy si panicznie boj pokaza karmelk czy inne paliwa ( cho na pewno je robi ) oraz rakiet na w豉snych SR. Dlaczego Question . Bo i u nich i w Rosji czy Polsce formalnie paliwo rakietowe jest mieszank pirotechniczna czyli MATERIAΒM WYBUCHOWYM ( MW ).

W Rosji :

Под Взрывчатыми веществами следует понимать химические соединения или механические смеси веществ, способные к быстрому самораспространяющемуся химическому превращению - взрыву. К ним относятся тротил, амониты, пластиты, эластиты, дымный и бездымный порох, твердое ракетное топливо и т.п.

Ale to pryszcz, 瞠 moje paliwo mo積a wali m這tkiem z zerowym efektem za to rakiety z SR na mieszankach gwi盥膨cych s jak najbardziej prawdziwymi MW. Mieszanki gwi盥膨ce s wrazliwe na tarcie, uderzenie i na pobudzenie do detonacji. I kto sieje ryzyko Idea Question

Moim celem nie jest 豉manie prawa gdy mo積a je r霩nie interpretowa. Jesli bawi si w SR to :

1. Bardzo dbam o bhp dla mienia i otoczenia.

a) SR testuj statycznie, w otoczeniu pokrytym sniegiem czy po deszczu.

b) testuj paliwo gasn帷e po explozji SR ( cho nie tylko to paliwo testuj ),

2. Nikt nie ujmie mi wykszta販enia cho jestem tylko omylnym cz這wiekiem Rolling Eyes

3. Bawi si w RMC cho szans nie mam niemal 瘸dnych. NIEMAL Exclamation Exclamation Wink. Ale skoro s firmy robi帷e du輳 SR to dlaczego ma ich nie robi polska firma Question Question Rolling Eyes . A jak robi co czego nie ma Shocked Question . Wi璚 po to robi te SR aby one by造 i by造 dok豉dnie opracowane i jak najbardziej bezpieczne ( bo piro czy SR nigdy nie b璠 w 100 % bezpieczne ).

4. Sporo czasu po鈍i璚i貫m na znalezienie poligonu. Za ka盥y start mam ch這pu zap豉ci flach Wink . Gdzie tu film z tego poligonu jest. Ale potem jeszcze raz jego tu poka輳. No a u ch這pa rzadko bywam bo dopiero ostatnio rozpracowa貫m te chytre sztuki jakim sa moje SR Wink

5. Zabawa z SR jest dla mnie sposobem na roz豉dowanie negatywnych emocji, co jak sport extremalny. Ufffff, od篡wam jak s造sz prac SR i towarzysz帷e temu efekty Rolling Eyes Wink

Pozdr. A

PS. A amatorzy od dzi za pisanie o w豉snych SR z mas paliwa ponad 50 gram s degradowani o ile nie poka膨 najpierw udanego SR na ma貫j ilo軼i paliwa ( dajmy te maks. 50 gram ).
Powr鏒 do g鏎y
MICHA

Do陰czy: 22 Lip 2003
Sk康: Centralna Polska

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
To znaczy 瞠 ju mog pokaza sw鎩 1kilogramowy silnik i niedostane bana Very Happy .A tak pozatym to Pirotechmanie masz racje, niech komu na g這we spadnie takie co na snmoch鏚 lub jescze gorzej do lasu w czasie upa堯w.No to w ko鎍u jakie paliwo mo積a u篡wa bez ryzyka nara瘸nia si prawu? cynk z siark? Czy to te ju zabronione?.
U mnie za domem odchodz kilka metr闚 i ju mam poligon w promieniu 300m ic nie ma puste pola a jade ponad 1,5km dalej i w promieniu 1km nic nie ma Smile puste uprawne pola.
Jest tu kto z polityki?, jesli tak to niech dzia豉 i ustanowi prawo dla polskich modelarzy rakietowc闚 Very Happy 瞠 mo積a u篡wa tych i tych paliw
w takiej i tekiej ilosci bez cz瘰ci metalowych- to jest przyk豉d.
I nawet w豉snych fajerwerk闚 i tych "swiszcza堯w" do okreslonej masy kilku gram.

Pozdrawiam Micha

Ps.Pirotechmanie co znowu ci gn瑿i z ABW Laughing mo瞠 przesta podawa sk豉d karmelka Wink tak jak to zrobi貫 z tymi w豉snymi plastykami Wink

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora Adres AIM
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa:
Witam
To znaczy 瞠 ju mog pokaza sw鎩 1kilogramowy silnik i niedostane bana Very Happy .............Ps.Pirotechmanie co znowu ci gn瑿i z ABW Laughing

1. Nie banowany a degradowany ( jak masz * Wink ) bo SR na maks. 50 g paliwie nie widzia貫m Rolling Eyes . Kto nie ma * dam tytu : DAWCA NEREKWink

2. Nikt mnie nie gn瑿i ale o w豉sna du.. staram sie tak jak umiem zadba Shocked Razz

T逝maczenie tekstu ru

Pod s這wem materia wybuchowy nale篡 rozumie zwi您ek chemiczny lub ich mieszanina zdolna do szybkiej, samorozprzestrzeniaj帷ej sie reakcji chemicznej - wybuchu. Do nich zalicza si trotyl, amonity, plastyki , czarny i bezdymny proch , sta貫 paliwa rakietowe itp.

Pozdr. A Wink
Powr鏒 do g鏎y
MICHA

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa:
Nie banowany a degradowany ( jak masz * ) bo SR na maks. 50 g paliwie nie widzia貫m . Kto nie ma * dam tytu : DAWCA NEREK

No to wida 瞠 s豉bo czytasz te forum fakt 50g nie robi貫m ale robi貫m 40g
(瞠by nie musia szuka bo wiem 瞠 masz ma這 czasu to daje linka posci庵aj sobie filmy:) )

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=2692&start=0

to do tematu a tu do samych filmik闚

start silnika na patyku
http://yetihehe.com/piro/staty1.avi
Pr鏏a statyczna na wadze
http://yetihehe.com/piro/star1.avi
Zewn皻rzny wygl康 silnika
http://yetihehe.com/piro/wyg1.avi

dla niedowiark闚 瞠 to by這 40g pisze na wadze -35 a dlatego 35 a nie 40 bo waga co 5g mierzy.
Teraz bym ci zrobi silnik na 50g ale chory jestem Sad tzn zrobi zrobie ale nie odpale teraz.
I co teraz mam nadzieje 瞠 niedostane degradacij Smile
I napisz co sadzisz o tym silniku Pirotechmanie to by m鎩 pierwszy w 篡ciu z pcv Very Happy a i to jest stara wersja nowa ma troszeczke wi瘯szy ci庵 Very Happy no mo騜e wi璚ej ni troszeczke.Ale filmik闚 nie nagra貫m ale 瞠by Ci udowodn zrobie to dla ciebie.

Ps. Spr瞛one powietrze wed逝g prawa te mo瞠 by mw wi璚 uwa瘸jcie Twisted Evil a ciek貫 paliwa rakietowe to ju nie MW Question Wink

Powr鏒 do g鏎y
tom-tom

Do陰czy: 18 Lut 2003

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W polskim prawie jest troch inaczej:

m闚i帷 materia豉ch wybuchowych - nale篡 przez to rozumie substancje chemiczne sta貫 lub ciek貫 albo mieszaniny substancji, zdolne do reakcji chemicznej z wytwarzaniem gazu o takiej temperaturze i ci郾ieniu i z tak szybko軼i, 瞠 mog powodowa zniszczenia w otaczaj帷ym 鈔odowisku, a tak瞠 wyroby wype軟ione materia貫m wybuchowym.

Tak wi璚 materia貫m wybuchowym jest na przyk豉d:
benzyna i inne paliwa,
m彗a Laughing
proszki metali,
oczywi軼ie uznane MW
py w璕lowy.

Ale gazy (np. wod鏎) ju nie s MW - oczywi軼ie je郵i nie s skroplone.

Z tego wynika jeden ciekawy wniosek:

Kucharki do paki za posiadanie MW. Mr. Green

Tom
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
crave

Do陰czy: 27 Wrz 2003

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to z造 pomys, pomin患szy wzgl璠y BHP oczywi軼ie (bo prawie wszystko co zwi您ane z bhp jest dobre).
Ale sp鎩禦y na to z mojej strony - kamere mam, nie cyfr闚ke. Karty telewizyjnej nie mam - by zgra jakikolwiek filmik musze jecha do kolegi mieszkaj帷ego 2 godziny drogi ode mnie. Karty telewizyjnej nie kupie, bo mnie nie sta (ja tu ciu豉m na odczynniki, a mam 2 st闚y wydawa?). Ju nie b璠e si m鏬 pochwali startem silnika PCV (kt鏎y jest prawie sko鎍zony) je瞠li si uda.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Lut 26, 2004 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi軼ie mo瞠 trzeba co zmieni. Ale apeluje 瞠by ten przepis na forum nie by tak surowy mo瞠 max. wag paliwa ustali dla pocz徠kuj帷ych na 200g czy mo瞠 300g.
Crave ma racj ja te na razie kamery nie mam, musz porzycza od kolegi a zgrywa na kompa u jeszcze innej osoby.
Powr鏒 do g鏎y
MICHA

PostWys豉ny: Pi Lut 27, 2004 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne 300g na pocz徠ek jesli nie uda ci si zrobi silnika na 50g to tym bardziej nie uda ci si zrobi na 200g.to tak jak masz 3 lata je寮zisz na ma造m rowerku a odrazu by si chcia豉 przesi望 na du篡 napewno ci si nie uda.

Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> BHP w modelarstwie rakietowym. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum