Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nowy temat dla chc±cych awansowaæ :-)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
I_v0



Do³±czy³: 26 Sty 2004
Posty: 16

PostWys³any: Czw Lut 26, 2004 3:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawde mowiac wyglada to jak helikopter troche... :P JA myslalem o skrzydlach wysuwanych z korpusu rakiety, prawde mowiac o balonach z rtecia ktora pod wplywem temp. sie rozszerza, chodzi tu oczywiscie nie o 1 balon a o zespó³ balonów na jedno skrzyd³o.. szczególy konstrukcyjne sa jednak o wiele bardziej zawile.... zamiast rteci moznaby jeszcze uzyc sprezarek/sprezarki (i chyba trzeba bedzie do wysuniecia rurek formujacych)... ale to juz bylby projekt SKRZYDLO w wersji TRUDNA, szczegolnie ze dopowiem iz na powierzchni tychze balonow chce zamontowac rozpylacze saletry&cukier tak aby widziec gdzie sobie moja konstrukcja szybuje.... (tak wiem ze balon i palace sie aluminium to nie najlepsze polaczenie... ale - kto wie :) mysle takze nad uzyciem czegos dymiacego zamiast saletra&cukier, albo spalac na skrzydlach jakis metal, fajne wzorki by sie w nocy na niebie wtedy tworzyly :D

Moj ogromny szacunek dla konstrukcji gmichal i crave (to chyba caly zespol SZKRZYDLO? jesli nie to takze dla reszty zespolu), jak na razie to wyglada ze ta PCVka poleci :D

I prosba, nie przyznawajcie mi gwiazdek zadnych, na razie mam tylko kilka rysunkow na kartkach a moj pomysl zdaje sie karkolomnie trudny... jednak szczegolnie zalezy mi na skrzydlach "nadmuchiwanych", chyba sprezarka bedzie najlepszym wyjsciem... a jesli uda mi sie rozpylic cos nad skrzydlami to juz chyba wpadne w samouwielbienie :D[/list]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmik ze startu:
http://www.ibitserv.zapto.org/gmichal/pliki/skrzydla_start1.avi

Jak widaæ w pierwszej fazie rakieta najstabilniejsza nie by³a - ale musieli¶my jako¶ sprawiæ ¿eby w 2 fazie lecia³a nie dziobem w dó³, tylko poziomo.
Rakieta po wyl±dowaniu jest ca³a i zdrowa. Co ciekawe nie lecia³a lotem ¶lizgowym, tylko spad³a jak na spadochronie Smile.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Disiaj o godinie 17,00 nast±pi³ start rakiety "SKRZYD£O"v.1,start udany Very Happy Very Happy Very Happy Cool Wink
Macie i oto filmika(dosyæ sporawy bo 1,3mb ale chcia³em abyscie wszystko widzieli)
http://www.rakiety.one.pl/pliki/skrzydla_start1.avi
Mam nadzieje Pirotechmanie ¿e nie degradujesz mnie i creva Wink
Rakieta leciua³a ma³o stabilnie ale w drugiej fazie lot by³ gites Smile
Model okaza³ siê zbyt ciêzki i kiepsko szybowa³ tzn mo¿e nie widaæ ale na szkrzyd³ach lecia³ troszeczkê lotem ¶lizgowym.
Teraz robie odpoczynek a za nied³ugo nast±pi± nastepne wersje rakiet "SKRZYD£A"

Pozdrawiam Micha³

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe


Ostatnio zmieniony przez MICHA£ dnia Wto Sie 10, 2004 10:57 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jescze jak widzicie win± niestabilnego lotu by³ zap³on muszê siê przezuciæ na elektryczne
_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zobaczylem jeszcze dluga droga przed wami...musicie jakos lepeij wywazyc rakiete i tak jak piszecie byla za ciezka...no i film tez jest kiepskiej jakosci nawet nie widac kiedy by sie te ksrzydla rozkladaly...znaczy sie ja nie widze Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sob Lut 28, 2004 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szajba, przyj¿eæ siê trzeba - rozk³adaj± siê ko³o 4 sekundy, obej¿yj poklatkowo w powiêkszeniu Smile.
A droga d³uga nie jest - pozosta³o tylko 1-2 próby by rakieta spada³a lotem ¶lizgowym - choæ nie wiem czy to tak dobrze, bo mo¿e sobie odlecieæ na huhu i jeszcze troche metrów. W tej próbie rakiecie nic siê nie sta³o, co dla mnie jest sukcesem (rakieta bez systemu chamuj±cego po l±dowaniu wygl±da jak harmonijka - dos³ownie)

Jeszcze jedno - rakieta, czego nie widaæ na filmie, porusza³a siê spiralnie w dó³, lotem pó³¶lizgowym.

Co wg mnie trzeba poprawiæ:
- zap³on silnika
- wyd³u¿yæ rakiete
- doci±¿yæ nieco g³owice
- zwiêkszyæ powieszchnie skrzyde³
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

U mnie prace posuwaja sie slimaczym tempem, ale sie poruszaja Razz. Poki co jest gotowy korpus o wadze 41g, skrzydla z polietylenu i caly mechanizm o wadze 23g, glowica ze styropianu ktora nie wilem ile wazy ale malutko i teraz: rozwazam zastosowanie silnika na karmelke z katalizatorem z Fe2O3 (tyle ze moje Fe2O3 zawiera duzo zelaza) o masie paliwa 10g i zastanawiam sie czy zrobic system wyrzucania silnika, ale to bedzie zalezalo od wagi calosci. Musze zrobic jakis opozniacz, ktory nie bedzie sypal iskrami bo stopina pirotechmana przepalila mi skrzydlo mimo przekladki Sad ale moze mimo tego zostane przy niej.

Pozdrawiam i zycze owocnych prob
Irek Wink

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:

http://www.ibitserv.zapto.org/gmichal/pliki/skrzydla_start1.avi
Mam nadzieje Pirotechmanie ¿e nie degradujesz mnie i creva Wink


Ja na pierwszy test to "miodzio". Po 5 * ( z creve-m ) nale¿y siê Wam Wink . Tak "trzymaæ".


Pozdr. A
Powrót do góry
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Nie Lut 29, 2004 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IrkaceK napisa³:
glowica ze styropianu

Je¿eli chcesz koniecznie g³owice ze styropianu, to wyrzucenie silnika musi byæ - mówie ci IrkacKu, wywa¿anie tego modelu by lecia³ lotem w miare ¶lizgowym i w miare do góry by³o najwiêkszym problemem.

Teraz z gmicha³em doszli¶my, ¿e:
a) rakieta powinna byæ jak najd³u¿sza, by g³owica mog³a byæ jak najl¿ejsza i rakieta nadal zachowywa³a stabilno¶æ - czubek tylko minimalnie ciê¿szy ni¿ pusty silnik. Jak widaæ dali¶my nieco ciê¿sz± g³owicê ni¿ pusty silnik i rakieta lecia³a ma³o
b) rakieta powinna byæ jak najl¿ejsza - zastosowanie d³u¿szego korpusu pozwala nam zmniejszyæ wagê g³owicy
c) skrzyd³a powinny byæ jaknajwiêkszej powieszchni - co te¿ nam u³atwia przed³u¿enie korpusu - wiêskza ilo¶æ miejsca na skrzyd³a.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Pon Mar 01, 2004 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ten model co teraz powstaje ma za zadanie tylko przetestowanie rozwiazan. Watpie, aby cos z tego wyszlo ze wzgledu np. na to ze kat miedzy rozlozonym skrzydlem a korpusem bedzie wynosil 30* a optimum to 45*. Takze skrzydla sa za male poniewaz wieksze by sie w tym korpusie nie zmiescily. Jest to model alfa. Model beta bedzie juz dopracowany.. tak mysle Rolling Eyes .


Pozdrawiam Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Kwi 24, 2004 1:43 pm    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

a moze by tak zwyczajne rakietoplan bez tych statecznikow na koncu?? widzialem to w oewnej ksiazce o modelarstwie
Powrót do góry
toship



Do³±czy³: 06 Kwi 2004
Posty: 4
Sk±d: Zduñska Wola

PostWys³any: Wto Sie 10, 2004 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze¶æ mam do¶æ du¿e do¶wiadczenie z rakietoplanami i tak patrz±c na wasz troszkê siê zawiod³em jak chcecie co¶ robiæ najpierw poczytajcie jest taka ksi±¿ka chyba Elsztejn siê go¶æ nazywa³ tytu³u nie pamiêtam tam by³o do¶æ du¿o rakietoplanów i to fajnych ze sta³ymi p³atami rozk³adanymi jak bedê co¶ robi³ takiego to pode¶le fotki narazie nie mam czasu na to silniczki polecam jednak kupiæ gotowe bo z do¶wiadczeñ wiem ¿e rakietoplany nie chc± lataæ tak jak chcemy czêsto po zej¶ciu z wyrzutni lubi± robiæ ró¿nie niechciane ewolucje beczki pêtle itd. Róbcie dalej rakietoplany to fajna zabawa i jest na co popatrzeæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Wto Sie 10, 2004 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Panie Michale niestety filmów za staru nie da sie ¶ci±gn±æ. Sad Ccia³bym zobaczyæ jak wam siê uda³a ta rakieta, ale nie moge, prosze o jakie¶ naprawienia tych filmów.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sro Sie 11, 2004 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wogóle to w najbli¿szym czasue przyszykuje(my?) Skrzyd³o 2. Mam nadzieje, ¿e do koñca wakacji ju¿ bêdzie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Sro Sie 11, 2004 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ chcia³bym zobaczyæ te filmy Smile.

Kiedy¶, zainspirowany rysunkiem w ksi±¿ce Paw³a Elsztaina "M³ody modelarz rakiet", chcia³em w³a¶nie zrobiæ tak± konstrukcjê. Niemia³em niestety czasu i materia³ów na du¿y model, wiêc pomy¶la³em, ¿e mo¿e uda mi siê zrobiæ miniaturkê, z silnikiem bez dyszy. Rozk³adanie skrzyde³ zrobi³em na dowiniêtej agrafce, korpus z papieru. A rozk³adanie skrzyde³ polega³o na roz³±czeniu dwu stopniowego korpusu rakiety. Niestety próba nie uda³a siê, rakieta spali³a siê w locie a skrzyd³a siê nie otworzy³y siê. Shocked Wink Ale pomys³ ciekawy i warto pracowaæ, lecz jestem bez do¶wiadczenia i chcia³bym umieæ tyle co Wy Razz. Mo¿e bêdê kontynuowa³ pracê nad ma³ym modelem Smile.

P.S.: Carve koniecznie udostêpnij filmy z #1 i #2 SKRZYD£A.

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sro Sie 11, 2004 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://mi.my.waw.pl/skrzydla1.avi - warto zwróciæ uwagê w którym momencie otwieraj± siê skrzyd³a (nieco za wcze¶nie), jak ³adnie leci w pierwszej fazie lotu na skrzyd³ach (rakieta lec±ca w strone drzew)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
baza_nt



Do³±czy³: 06 Gru 2004
Posty: 8
Sk±d: K³odzko

PostWys³any: Nie Kwi 03, 2005 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam! Very Happy
fajnie polecia³aVery Happy i nawet ten szary dymek przed startem mi sie podoba³ Wink
podziwiam Very Happy
osobi¶cie wykona³em 2 rakiety.. niestety z skutkiem wprost kijowym
ale powodem bylo chyba z d³ugo karmelizowane paliwko bo tak korpus to by³y puyste opakowania po kleju w sztyfcie 24g:P kleju wyrwa³em ten pokrêt³o i patyczek na³adowa³em narmelkozatka³em zatyczk± a dysza mia³a pare mm max 5 i skutek taki ¿e kupa dymu a w 2 starcie genialny start z ³awki:P troszke farby sie spali³o tylko:P Laughing
i niestety po tych 2 pora¿kach jako¶ straci³em motywacje do rakiet Sad
zaje³em siê malymi wulkanami
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
baza_nt



Do³±czy³: 06 Gru 2004
Posty: 8
Sk±d: K³odzko

PostWys³any: Nie Kwi 03, 2005 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i zapomnia³em dodaæ ¿e nawet nie polecia³o ani 1 cm;]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP