Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Nowy temat dla chc±cych awansowaæ :-)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 11:45 am    Temat postu: Nowy temat dla chc±cych awansowaæ :-) Odpowiedz z cytatem

Witam

Czasami kto¶ do mnie napisze
" co mam zrobiæ aby dostaæ gwiazdki" Razz Question

Ano kumoterstwa nie ma Wink

Macie temat. Trzeba sie tym pochwaliæ , ¿e to zrobi³em i udokumentowaæ na filmiku. Za to s± dodatkowo trzy ***. Ale nie wiêcj razem ni¿ ******. Czyli ma kto¶ ** to mo¿e mieæ ***** Wink




Skrzyd³a s± rozk³adane gdy rakieta zaczyna spadaæ.

Mi³ej soboty A Wink
Powrót do góry
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pirotechmanie, a mozna wiedziec, kto cos takiego wymyslil i zrobil Question Czy tacy amatorzy jak my mamy szanse to zrobic Question Wiekszosc ma problem z ladnym lotem normalnej rakiety, a ta ma jeszcze skrzydla rozwijac Rolling Eyes Z jakiej ksiazki to jest, no chyba ze sam to wymyliles Laughing

szajba pozdrawia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy Very Happy Very Happy
Co muszê zrobiæ aby mieæ ***** Very Happy Cool Very Happy Cool Question Question Question

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Alien_



Do³±czy³: 17 Sty 2004
Posty: 78

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elo
a musi byc tylko o rakietach Question
Czy tez moze byc o wurzytniach gwiazdek albo szelkach lub innych rzeczach
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 2:40 pm    Temat postu: Kumajcie Odpowiedz z cytatem

Alien_piro napisa³:
elo
a musi byc tylko o rakietach Question
Czy tez moze byc o wurzytniach gwiazdek albo szelkach lub innych rzeczach


Nie mogê Was zachêcaæ to tematów piro Evil or Very Mad bo qq sobie zrobicie i winny siê znajdzie Razz . Rakiety s± jak klej atlas czyli ok Wink .

Rakietê ze skrzyd³ami znalaz³em w ruskiej ksi±¿ce. Nic o nie nie wiem. Ale dajcie SR o masie paliwa do 30 gram czyli na Pcz. Czyli nie wielka rakieta. Skrzyd³a wg mnie oparte na dwóch sk³adanych "belkach" - czyli kijkach. Do tego jaka¶ gumka czy sprê¿ynka do rozprostowania skrzyde³ ( kijków ). Ca³o¶æ ¶ci¶niêta gumk± przepalan± np. lontem po 4 sekundach od startu rakiety. Kumajcie. A mo¿e jaki¶ zespó³ badawczy powo³acie Idea Question . Gwiazdki po 3 dla ka¿dego z zespo³u Wink . I wiem, ¿e ruscy amatorzy z sukcesem testowali takie rozwi±zania. A mo¿e Mr Paul S Wink na forum de jest co¶ na ten temat Question


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Sob Lut 21, 2004 2:50 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:
.......Co muszê zrobiæ aby mieæ ***** Very Happy Cool Very Happy Cool Question Question Question


M±drze pisaæ Wink . Jeszcze jeden film z udanym startem i masz ***** Rolling Eyes . A jak powo³asz zespó³ SKZRYD£O ( do wy¿ej wymienionej rakiety ) to juz masz pi±t± * Wink . Ka¿dy uczestnik zespo³u maj±cy dwie ** dostaje trzeci± na dobry pocz±tek Wink . Przy braku jakichkolwiek wyników ( lenistwie ) czeka degradacja Evil or Very Mad


Pozdr. A Wink
Powrót do góry
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy

Nareszcie jakies zajecie Smile. Ide cos pomyslec Razz..

Pozd. IrkaceK

P.S. U mnie jest takie problem, ze jak cos zrobie to potem jakos nie moge odpalic - Ambasador nadal czeka.. Biedaczek sie juz zakurzyl.

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
knod



Do³±czy³: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Sk±d: 3miasto

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Poszukajcie w starych numerach "Modelarza". Podobny model robilem kiedys w modelarni. Skrzydla jak w lotni na 2 beleczkach rozkladajacych sie na sprezynkach. Kadlub z tego co pamietam to 2 listewki zakonczone z jednej strony drewniana glowica (1 listwa) zas z 2 strony drewnianym "tloczkiem" (2 listwa). Obie czesci polaczone sprezynka ktora powodowala iz 2 listwa wyginala sie o 90 stopni umozliwiajac stabilny lot "rakietolotni". Calosc miescila sie w korpusie rakiety i wyzucana byla z niego za pomoca gazow prochowych.
Pozdry
knod
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pomys³a! Da sie zrobiæ, tylko czasu trzeba, weekend krótki, a do wakacji daleko. Ale popróbowaæ mo¿na, a ¿e z sylwestra zosta³o mi parê prostych kosrpusów wokó³-markerowych to mo¿e co¶ wykombinuje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Pyrotechman napisa³:
....A jak powo³asz zespó³ SKZRYD£O ( do wy¿ej wymienionej rakiety ) to juz masz pi±t± * Wink . Ka¿dy uczestnik zespo³u maj±cy dwie ** dostaje trzeci± na dobry pocz±tek Wink . Przy braku jakichkolwiek wyników ( lenistwie ) czeka degradacja Evil or Very Mad


Wiêc poszukuje osób do zespo³u "SKZRYD£O" dysponuje teoretycznym projektem Smile wszystkich którzy chc± uczestniczyæ w projekcie "SKZRYD£O" zapraszam na moje gg:2702412 i na forum Cool www.rakiety.one.pl

Pozdrawiam Micha³

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe


Ostatnio zmieniony przez MICHA£ dnia Sob Lut 21, 2004 10:43 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiêc zabrali¶my siê z gmicha³em do pracy, projekt ju¿ jest, wykonanie w trakcie. Jest tylko jeden problem - wywa¿enie rakiety by w pierwszej fazie lotu lecia³a, a drógiej szybowa³a - potrzebujemy teoretycznych informacji na temat wywa¿ania szybowca - je¿eli macie takowe wy¶lijcie je mi, albo gmicha³owi.

Jedna zmiana dotycz±ca za³o¿eñ - silnik o masie 40 gram i nie PCZ, tylko karmelek (pcz jest be). Wiêcej informacji o rakiecie po ukoñczeniu projektu.

ps.
Pirotechmanie - co z cz³onkami zespo³u 3 gwiazdkowymi Wink?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:
,,,,,Ps. do moderatora jescze raz zmienisz mój post to siê pogniewamy Evil or Very Mad



Nie chcê produkowaæ zbêdnych postów a muszê Rolling Eyes . Jak chcesz siê bawiæ w projekt "SKRZYDLO" na swoim forum to siê baw ale wtedy Ty bêdziesz awansowa³. Na swoim forum Razz

crave napisa³:
......ps. Pirotechmanie - co z cz³onkami zespo³u 3 gwiazdkowymi Wink?


Macie do czasu zakoñczenia projektu SKRZYD£O po jednej Wink


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Nie Lut 22, 2004 12:02 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Dzisiaj skonczylem system rozkladania skrzydel. Opiera sie na 3 listewkach, sprezynce, swego rodzaju zawasie i gumce ktora jest przepalana. Zarzucam filmik. Prosze nie zwracac uwagi na balagan ale mi sie juz nie chce sprzatac Razz. Prawa listewke wyrzuca bardziej do gory ale to jest dopiero prototyp alpha Wink. Trzeba jeszcze wzmocnic korpus i takie tam. Na material na skrzdla mam zamiar wykorzystac taka pianke z.. zresztam dam pozniej foto. Jest elastyczna, lekka i latwo sie prostuje.

film 218kb

Aha.. Jeszcze jedno.. Film ma slaba jakos bo nie da sie moim aparatem nagrywac w pomieszczeniach wieczorem. Zeby bylo cos widac to na rakiete sa skierowane 3 lampy Razz.

Pozdrawiam i zycze milych snow
Irek

P.S. Jutro prace sie raczej nie posuna dalej..

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Lut 21, 2004 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
[
Macie do czasu zakoñczenia projektu SKRZYD£O po jednej Wink

Tzn ¿e jak zakoñczymy zabawe z udanym skutkiem to zabierasz nam te * jak tak to ja siê w takie co¶ nie bawoe Wink

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chcia³em potwierdziæ moje s³owa ¿e robie to wiêc zamiesczam jeden filmik i fota Very Happy



http://www.gmichal.togetherhost.com/pliki/skrzydla/skrzydla1_01.avi

Dzisiaj zamierzam dorobiæ skrzyd³a z foli oraz obudowy aerodynamiczne na te listewki i skrzyg³a bêdzie to wygl±da³o jak dodadtkowe silniki.

Pozdrawiam Micha³

Ps.Jedna * to zama³o Very Happy Wink ja chce wiêcej za takie co¶ prznaimniej dwie * Twisted Evil i pewnie creve te¿ chcce dodatæjedn± dodatkowo Cool .

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:
.....Ps.Jedna * to zama³o Very Happy Wink ja chce wiêcej za takie co¶ prznaimniej dwie * Twisted Evil i pewnie creve te¿ chcce dodatæjedn± dodatkowo Cool .



Fajny filmik, tak sobie to wyobra¿a³em w wersji £ATWO Wink . I nie k³óæcie siê o gwiazdki jak stare baby Evil or Very Mad . Jest projekt - awans jest. My¶lê tylko nad mianowaniem na Szefa Projektu SKRZYD£O crave. Wtedy on dostanie awansem ( zaliczkowo ) pi±t± * . "Olanie" SKRZYD£A i gwiazdki "zaliczkowe" zabieram Wink . Próby róbcie tak. Skrzyd³o jest ¶ci¶niêtê gumka z ma³ym lontem. Rzucasz rakietê z zapalonym lontem. Po 1 sek. przepala lont i mamy rozprostowanie skrzyde³. Ma teraz to "cu¶" lecieæ Rolling Eyes . Potem trzeba kumaæ o SR.

Pozdr. A
Powrót do góry
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego creve Crying or Very sad ja chce byæ szefem Wink
A niech tam bêdziee równie dob¿e mo¿esz byc to ty Rolling Eyes (ale wola³ ja nim byæ Smile )
Jak chcesz to mo¿esz mi zabraæ wszystkie Gwiazdy i daj je Mojemu koledze Crevowi ale wszystkie Laughing wtedy on bêdzie mia³ 9 a ja 0 Wink
I ju¿ odechcia³o mi siê bawic w zarabianie gwiazdek(to nie znaczy ¿e w projekt mi siê odchcia³o), sta¿eje siê Crying or Very sad
A tak wogule to ja zaczo³em pocz±tek zabawy Crev pu¼niej do³±czy³ i zierali¶my pomys³y on zrobi³ projekt do gotowej ju¿ po czêsci rakiety i wymieniali¶my siê pomys³ami gdyby co i jak i nale¿y mu siê ta 5* bo bez niego by³o by mi trudniej Wink
Tak powino byæ jeden niech my¶li a drugi wykonuje Wink i poprawia Silnik do tej rakiety Pirotechmanie jest gortowy i wyzwalacz skrzyde³ te¿ i nie jest to na gumkach tylko na sznurku który jest owiniêty stopink±.Wiêc tylko przyklejæ skrzyd³a teraz z foli i gotowe rakieta gotowa do startyu niestety narazie jestem chory wiêc startu nie bêdzie.
Jak skoncze ten projekt biore siê za projekt raca Laughing planowa³em j± robiæ teraz ale ty wyskoczy³e¶ mi z tym projektem.Rakieta podobna do tej c teraz robie, wynosi race na du¿a wysoko¶æ która zamiast spadochronu wy¿uca race na spadochronie,rakieta stabilizowana ruchem wirowym bez statecników.Ale nad tym to jescze sie pomy¶li.

Pozdrawiam Micha³

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh tam szefostwo. Projekt by³, jak powiedzia³ gmicha³, projektem lu¼nym - prêczej bym go fajn± zabawk± nazwa³ ni¿ projektem Smile.

A wracaj±c do tematu - pierwszy projekt jest bardzo uproszczony - mo¿e w nastêpnych wersjach usprawnimy to ustrojstwo by np. zwiniête skrzyd³a by³y w ¶rodku rakiety.
A i nie s±dze by po l±dowaniu rakieta siê znalaz³a - taki szybowiec dobrze zrobiony móg³by z wysko¶ci 200 metrów lecieæ na naprawde spore odleg³o¶ci.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Rakieta "SKRZYD£A" gotowa, Start przeiwidziany na dzieñ w którym wyzdrowieje Smile, A tak pozatym wszystko dzia³a tak jak powino.
Pozdrawiam Micha³

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sro Lut 25, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No piêknie jest. Micha³ pokaza³ mi w³a¶nie film jak rakieta szybuje z pustym silnikiem i nie wygl±da to ¼le. Sam niecierpliwie czekam na start i wynik pracy "zespo³u" Razz.

A co do SR jest ju¿ wybrany - ten sam 40 gramowy pcv co zwykle Smile. Jest on ju¿ wypróbowany, wiêc w tym projekcie jest to najmniejszy problem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP