Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

SR HERKULES.60M.600gPR"K"1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lut 20, 2004 3:48 pm    Temat postu: SR HERKULES.60M.600gPR"K"1 Odpowiedz z cytatem

Uffff, mam skubañca , chyba Shocked Wink

Oznaczenia

1. Herkules bo ma "parê" Wink

2. 60M - bo robi³em jego 60 minut

3. 600g - masa paliwa

4. PR"K"1 - oznaczenie paliwa w moim zeszycie ( abym siê nie pogubi³ ). Ale jest to paliwo ¿ywiczne "pirotechmana" Wink

W SR zamocowa³em zap³onnik ale po prostu tubka z mieszank± : kclo3/cukier/proszek Mg. odpalanie fachowe czyli elektryczne ( zaplonnik z druciaga do garów ). Zaplonik pokryty szybk± mas± piro. Laska paliwa czê¶ciwo bardzo lekko inhibitowana aby koniec palenia oznacza³ KONIEC








Film :

http://nowa.pirotechnika.one.pl/Herkules/SRHerkules60M.600g.PR.K.1.mpg




Pozdr. A Wink

PS. Hm............. mo¿e ta zabwa w RMC to wcale nie zabawa Shocked Idea Question . Po to testowa³em szybk± konstrukcjê ( 1 godzina ).


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Nie Lut 22, 2004 3:10 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lut 22, 2004 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Kolejna próba - test.


Niestety zabrak³o napiêcia w baterii i odpali³em od lontu ale to te¿ ciekawe do¶wiadczenie Wink
Informujê, ¿e konstrukcjê SR do 1 kG paliwa mam w pe³ni opanowan± Razz

Wady w pracy SR na tym filmie to : za szybkie wypalanie dyszy gdy¿ da³em jej o 30 g mniej. Widzê, ¿e muszê daæ tyle ile nale¿y i wiêcej nie kombinowaæ Rolling Eyes

Od lontu "zaja³" siê zap³onnik i widaæ jak moze w 2 sekundzie nagle "rozbuja³o" silnik. I jak traci³ moc od erozji dyszy ( jak napisa³em niepotrzebnie zmniejszy³em jej masê ). Tym razem by³o 700 g paliwa.






Film ( wejdzie jutro ) :

http://nowa.pirotechnika.one.pl/Herkules/SRakHerkules80M.700g.PR.K.1.mpg


Pozdr. A
Powrót do góry
Szajba



Do³±czy³: 11 Maj 2003
Posty: 88

PostWys³any: Pon Lut 23, 2004 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Herkules 600g ladniej dzialal niz 700g, w tym drugim mi sie wydaje ze spaliny nie lecialy roznolegle do osi silnika, a lecialy w bok...popraw mnie pirotechmanie jak sie myle...i wogole ich praca jest zupelnie inna jak dla mnie...w 700gramowym widac na filmie ze dysza jest czesciowo zapchana produktami spalania czego na 1 filmie nie ma, tam jest czysciutka...a no i ten ogien w 2 przypadku jest a w 1 nie ma to tez moze oznaczac ze korpus bardziej sie spalil(zweglil od srodka)

szajba
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lut 24, 2004 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Problem sie wzia³ z rury jaka kupi³em
. Ma 1 m. Tnê j± na 3 odcinki po 33,3 cm. I o te 2 cm brakuje mi. Da³em wiêc mniej zaprawy na dyszê. Wracam wiêc do rozwi±zania jak w Herulesie.60M.600g. Tam dyszê nie co wysun±³em ponad rurê 33,3 cm. W Herkulesie z 700 g paliwa za szybko erodowa³a dysza. Widaæ to po pracy SR. Do tego erozja nierównomierna co krzywi³o strugê gazów.
Pozytywem jest to, ¿e korpsu SR wytrzyma³ po zadzia³aniu zap³onika. I to jest dla mnie najwa¿niejsze w tej próbie. Pod koniec palenia paliwa resztki wylatuj± przez dyszê. I nic siê na to nie poradzi. Przy wy¿szym ci¶nieniu pracy bêdzie to mniej widoczne.


Pozdr. A Wink
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 31, 2004 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka

Tak bêdzie wygl±da³
( podobnie ) moj pierwszy PROFI SR. Profi bo chodzi o wygl±d a dzia³anie wiadomo. Te¿ PROFI.




Wkrótce i filmy i wiêcej info. Ten SR jest bez paliwa.


Pozdr. A
Powrót do góry
zombek



Do³±czy³: 18 Maj 2003
Posty: 75

PostWys³any: Pi± Gru 31, 2004 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie: czy to jest Herkules Laughing ?? Bo wydaje mi siê, ¿e tak ale "metamorfoza" niez³a Wink .

Napisa³e¶, ¿e sr jest bez paliwa. A propo to spalanie tyko w kanale w jednym bloku czy wykorzystasz jednak ³adunek segmentowy??


PS. Nie wiem Confused , ale wydaje mi siê, ¿e jak by¶ zamiast b³êkitnego da³ czarny te¿ by dobrze wygl±da³.
PS2. Gratulacje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
wojtek



Do³±czy³: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWys³any: Pi± Gru 31, 2004 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi wra¿enie !
Dobrze, ¿e wróci³e¶ do rakiet i do forum.

Pozdrawiam i ¿yczê dalszej inwencji konstruktorskiej i ambitnych (jak zwykle) planów na niwie rakiet eksperymentalnych.

Wojtek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Gru 31, 2004 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi¶cie, robi wra¿enie. Shocked Surprised
Rozwi±zanie techniczne nietuzinkowe i niespotykane w tego typu rozwi±zaniach amatorskich SR - no i profesjonalne wykonanie.
Liczê, ¿e w nastêpnym po¶cie podasz informacjê przynajmniej co do gabarytów tego silnika po to, aby lepiej zobrazowaæ jego parametry techniczne. (chyba, ¿e jest to tajemnica).

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez ksard dnia Wto Maj 24, 2005 6:45 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 31, 2004 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
......Liczê, ¿e w nastêpnym po¶cie podasz informacjê ]


Witam

Po pierwszym filmie
podam wiêcej informacji. D³. bez dyszy - 360 mm, fi zewn. 62 mm ( bêdzie tyle ). D³. ca³kowita ( z dysz± ) - 450 mm ( na zdjêciu 480 mm ). Dysza bêdzie skrócona o te 30 mm. Ciê¿ar paliwa 800 gram. Ciê¿ar ca³kowity SR oko³o 1350 gram. Na pewno bêdê mia³ hamowniê i to w 2005 r wiêc dane o SR potem.



Mi³ej zabawy A
Powrót do góry
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sty 01, 2005 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kiedy herkules wzbije siê w powietrze?? bardzo chcia³bym zobaczyæ LOT
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Sty 01, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hemik:::::..... napisa³:
a kiedy herkules wzbije siê w powietrze?? bardzo chcia³bym zobaczyæ LOT


Planujê, ¿e w rakiecie Vector ale to ju¿ zale¿y od Jurka ( eltopsj ) Rolling Eyes . Ale na razie bêdzie film ( za kilka dni ). Potem kolejny film i w ciagu 2 - 3 testów dopracujê drobne szczegó³y ( zwi±zane z dysza i jej mocowaniem ).


Pozdr. A
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sob Maj 21, 2005 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A. napisa³:
W Herkulesie z 700 g paliwa za szybko erodowa³a dysza.


Nie chcê uczyæ ojca dzieci robiæ bo sam nie mam takich sukcesów w SR ale czy nie my¶la³e¶ nad zastosowaniem metalowych wk³adek w przekroju krytycznym dyszy. Ja z powodzeniem stosujê a wybieraj±c t± technikê sugerowa³em siê sposobem robienia dysz przez Nakakiego.
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Pon Maj 23, 2005 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, ¿e tak wchodze w ten temat, ale "ojciec" jak robi dzieci to nie u¿ywa "gumek" czyli "bezpieczny" * SR z za³o¿enia bez metalu... Wink

====
* bezpieczny dlatego w "" bo co¶ takiego nie istnieje ( Question )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Maj 23, 2005 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie s±dzê ¿e malutka wk³adka z metalu zmniejsza dramatycznie bezpieczeñstwo takiego SR bo jak ma komu¶ rozjumaæ SR to nie rozerwie dyszy tylko pêknie rura w 99 przypadkach a jak dostaniesz kawa³kiem PVC czy PP to bez ró¿nicy ci bêdzie czy to metal czy nie bo efekt bêdzie podobny. Tak jak wspomina³em Nakaki u¿ywa w swoich dyszach takie wk³adki. Ale to moje zdanie i nie namawiam nikogo dla mnie super sprawa.


Rycina ze strony: http://www.nakka-rocketry.net/pvcmot5.html

Ciekawy jest cement który stosuje mo¿e kto¶ widzia³ polskie odpowiedniki...



Jeszcze co¶ dodam Wink





[img]http://www.nakka-rocketry.net/knight4/3_T&I.jpg[/img]





Z: http://www.nakka-rocketry.net/pvcmot11.html

Edit: maxlam// Witam w przysz³ym tygodniu mój kuzyn za³atwi co¶ podobnego a wiêc cement, który wi±¿e w 3min. Zobaczymy jak siê sprawdzi, z tego, co mówi³ z rozmowy z przedstawicielem producenta wynika, i¿ zaleca siê go do stosowania do ma³ych wype³nieñ do otworów pod ko³ki itp., Wiêc co¶ podobnego jak stosuje Nakka cena nie jest wygórowana Wink
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP