Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Najwi瘯szy
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
szpaner

Do陰czy: 11 Pa 2004

PostWys豉ny: Sro Mar 15, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my郵, 瞠 ten link nie ma zwi您ku z tematem- silnik nie b璠zie wykorzystany w rakiecie- zostanie "przetestowany" statycznie- czyli nie mo瞠 spa嗆.
Jedyne niebezpiecze騅two, to wybuch, ale je瞠li silnik zostanie odpowieznio zabezpieczony- w takiej sytuacji te nic by si nie sta這.

Go嗆

PostWys豉ny: Sro Mar 15, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpaner napisa:
my郵, 瞠 ten link nie ma zwi您ku z tematem- silnik nie b璠zie wykorzystany w rakiecie- zostanie "przetestowany" statycznie- czyli nie mo瞠 spa嗆.
Jedyne niebezpiecze騅two, to wybuch, ale je瞠li silnik zostanie odpowieznio zabezpieczony- w takiej sytuacji te nic by si nie sta這.

Przeczytaj jeszcze raz ca造 w徠ek i dopiero potem wci郾ij swoje trzy grosze, 瞠 nie na temat m闚i, bo przeczyta貫 po這w pierwszego postu i mi tu si m璠rkujesz, 瞠 nie na temat....
Powr鏒 do g鏎y
Jacek R.

Do陰czy: 03 Wrz 2004
Sk康: Z 陰k Arkadii a tak serio Krak闚

PostWys豉ny: Sro Mar 15, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jedyne niebezpiecze騅two, to wybuch

a wzioles pod uwage taka mozliwosc jak w linku zapodanym przez Maxlama? ze silnik sie urwie z chamowni i wbije Ci si w g這we? na przyk豉d oczywiscie. Taki silnik jak sie zerwie to (jak kazdy silnik Smile ) zaczyna 鈍irwa (zero stabilizacji) i moze sie 豉dnie wbi w kogo nie daj Bo瞠.

jaskiniowiec

Do陰czy: 22 Lut 2004
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Sro Mar 15, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla takiego silnika jedyna pewna metoda statycznej pr鏏y, to wkopanie go w ziemi a po dysz. Je郵i tylko nie jest to sypki piach, to raczej nie powinno si nic sta. Generalnie raczej nie powinno si robi takich gigant闚 (bo w sumie po co), ale jednocze郾ie wiem, ze spoko mo積a powiedzie na forum: "O.K. Przekonali軼ie mnie. Nie robi tego silnika", a jednocze郾ie go zrobi i odpali. Dlatego opr鏂z dezaprobaty dla takich konstrukcji, dla bezpiecze雟twa warto sie r闚nie zastanowi, co mozna zrobi, by przeprowadzi test statyczny takiego silnika w spos鏏 MAX bezpieczny.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Jacek R.

PostWys豉ny: Sro Mar 15, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi Jaskiniowcu, po co robi taki SR jesli nie po to zeby sie nim na forum pochwali?
Micha訛R

Do陰czy: 03 Sty 2006
Sk康: Mazowsze

PostWys豉ny: Czw Mar 16, 2006 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisa:
A powiedz mi Jaskiniowcu, po co robi taki SR jesli nie po to zeby sie nim na forum pochwali?

Dla w豉snej satysfakcji Wink silnik bedzie umieszczony w rowie melioracyjnym,a je bede sobie bezpieczie stal za nasypem.Praca silnikia bedzie filmowana aparatem ktury bedzie sta na statywie, a odpalanie silnika bedzie oczywiscie elektryczne.
A co do konstrukcji to dysza bedzie raczej z prasowanego szamotu bo cena jaka us造szalem w zakladzie slusarskim to....no chyba ze sam si dorw u kogos do tokarki. Smile
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
ska速

Do陰czy: 22 Cze 2004
Sk康: lud

PostWys豉ny: Pi Mar 17, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe wiem o co wam chodzi skoro zachowa wszystki 鈔odki bezpiecz雟twa to nic si NIE MO浩 STA !! Krzywde mo瞠my sobie zrobi robi帷 paliwo albo odpalaj帷 20 gramow kijanke !! MOIE ZDANIE JEST TAKIE 激 POPROSTU KA澳Y MUSI UWA澤 I MY貳E O TYM 激 TO CO W莧SNIE ROBI MO激 SI 嘴E SKO蹝ZY !!
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
fox

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Pi Mar 17, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
MOIE ZDANIE JEST TAKIE 激 POPROSTU KA澳Y MUSI UWA澤 I MY貳E O TYM 激 TO CO W莧SNIE ROBI MO激 SI 嘴E SKO蹝ZY !!

Przeczysz samemu sobie w tych s這wach.

Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Sob Mar 18, 2006 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaK WiDzE TaKi StYl PiSmA tO mNiE KuRwIcA ZwIJa.
JaK AuToR to przeczyta to prosz o usuni璚ie tego posta.
To taka prywatna uraza.
Szanuj J瞛yk Polski.
Tomash.

p.s. Co do silnika - a pomy郵a貫 co b璠zie jak wybuchnie, p這n帷e paliwo spadnie na ciebie i 瘸den nasyp Ci ani twoim s御iadom nie pomo瞠.
Tsh.

ska速

Do陰czy: 22 Cze 2004
Sk康: lud

PostWys豉ny: Sob Mar 18, 2006 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech ten nasyp i miejsce gdzie to odpala b璠zie oddalone od dom闚 i innych rzeczy kt鏎e mog ucierpie chyba nikt nie odpala 2 kilogramowego silnika pod domem lub ko這 domu s御iada !! A co do postu to nie wiem co CI si nie podoba przecie nie musisz na niego patrze !!
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Kacper

Do陰czy: 17 Maj 2003
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Sob Mar 18, 2006 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam ju pewne do鈍iadczenie praktyczne z du篡mi sr i powiem 瞠 wybuch to jedna z bezpieczniejszych opcji. Jak b璠ziemy odpala taki sr elektrycznie ze 100m to podczas wybuchu 瘸dne od豉mki nie dolec. Paliwo szybko ga郾ie lec帷, po za tym ma ma陰 mas i traci pr璠ko嗆. Dysza przy wybuchu p瘯a na drobne kawa趾i (pod warunkiem 瞠 jest z np; gipsu, szamotu, cementu). Gorzej je郵i zostanie wyrwana tylko zatyczka a paliwo nie zga郾ie. Wtedy silnik mo瞠 do嗆 daleko zalecie w prawie ca這軼i ale to rzadko si zdarza w dobrze zbudowanych sr. Najlepiej taki silnik nie traktowa jako silnik ale MW i rakiet bez statecznik闚 w jednym.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Jacek R.

PostWys豉ny: Sob Mar 18, 2006 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to wlasnie mi chdzi這 Very Happy jecacy przedmiot o masie 3kg przyk豉dowo udezaj帷y w twoj g這we z pr璠koscia 100km/h na przyklad. Zgadnij co sie stanie z twoja czaszka w starciu z takiem lecacym przedmiotem? Pozatym na moje oko jak juz nie daj boze wystreli zatyczke albo cus taki silnik bedzie lata we wszystkie strony a znaj帷 prawa Murphyego akurat wbije cI si w g這we. To najgosza opcja moim zdaniem. Niech Moc bedzie z wami a palce was nie opuszczaj. Ostroznie z tymi SRami. A tak apropo lataj帷ych ziaren paliwa: takie ziarenko wystrzelone z silnika potrafi zaleciec baaaaaardz daleko. i najczesciej rozpada sie jeszcez na kilka kawa趾闚 Smile tez nieprzyjhemne...
Micha訛R

PostWys豉ny: Sob Mar 18, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsce gdzie bed odpala wybra貫m bardzo dobrze- w tamtym roku by tam wykopany staw, staw jest otoczony czterema, dwu i po metrowymi stromymi wa豉mi ziemi, za jednym z tych wa堯w odleg這sci 30m rosnie kilka drzew na brzegu suchego rowu melioracyjnego, w rowie tym lerzy kilka betonowych podklad闚 kolejowych, silniczek "obuduje" tymi podk豉dami (wczoraj je ustawialem 1 warzy z 100kg jak nie wiecej Wink ).Jak paliwko mia這 by wyleciec to walnie w ga貫zie tych drzew i daleko niezaleci, silnik sie nie wyrwie jak go ob這瞠 tymi podk豉dami, a ja i tak bede sobie sta bezpiecznie za nasypem Smile .Miejsce to jest jakies 2km od najbli窺zych zabudowa.

P.S-a i to miejsce jest takie "bezpa雟kie" Razz koles co kopa ten staw mial tam cos budowac i sie rozmysli i odda teren jakiemu rolnikowi w dzierzaw (ja da貫m kolesiowi 0,5 litra i uz康zi貫m tam sobie poligon, koles pozwoli mi karpy pop drzewach wysadza Smile ).
Powr鏒 do g鏎y
Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Nie Mar 19, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potem kto inny da mu 0.5l bo mu sie nie spodoba 瞠 ha豉sujesz i kole p鎩dzie na policje 瞠 kto mu co wysadza na dzia販e. Albo jeszcze lepiej po豉pie si 瞠 gazety i telewizja dobrze za taki "cynk" p豉c.
Tsh.

Micha訛R

PostWys豉ny: Nie Mar 19, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 km od najbli窺zych zabudowa, w zapad貫j dziurze, otoczone z 3 stron lasem,przez to miejsce przewija si mo瞠 za 10 os鏏 rocznie Razz i to w lato jak zworz siano Razz ju od roku tam "ha豉suje" i nikomu to nie przeszkadza Wink Dobra koniec bo sie offtop robi Evil or Very Mad.
Powr鏒 do g鏎y
Micha訛R

PostWys豉ny: Nie Maj 14, 2006 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mia貫m wiecej wolnego czasu wi璚 powazniej wzielem sie do roboty Smile i oto efekt mojej pracy-

Dzisiaj odb璠zie si test statyczny.
Wieczorem film z testu, trzymajcie kciuki Wink

szpaner

Do陰czy: 11 Pa 2004

PostWys豉ny: Nie Maj 14, 2006 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy, ale na moje niewyrobione oko, to b璠zie bum.

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Nie Maj 14, 2006 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech zgadne...
ζdunek paliwa jest zawarty w jednym ziarnie z kana貫m? Przy tych gabarytach b璠zie problem z zaciskiem Wink
A z t ta鄉 to si nie wysili貫 Rolling Eyes Smile .
Tak czy inaczej uwa瘸j na siebie.

pozdrawiam

Micha訛R

PostWys豉ny: Nie Maj 14, 2006 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybli輳 troche szczeg馧y kontrukcyjne Wink :

paliwo 1890g ,sorbitol/kno3 65/35
5 segment闚 inhibitowane powie盧hnie boczne.
Dysza szamot + 篡wica z wk豉dk grafitow, fi. 18mm
Dysza jest zbrojona drutem stalowym , przymocowana do korpusu 5 wkr皻ami , wklejona na zywic i dodatkowo zabezpieczona kilkoma warstwami w堯kna szklanego z 烈.
Po wklejeniu dyszy dowine貫m korpus jeszcze jedn warstw maty z 烈.
Silnik odpalany b璠zie "lontem" zrobionym z pak馧 konopnych i h3 loncik taki spala si ok 15cm na sek. wi璚 paliwo zostanie odpalone odrazu na ca貫j d逝go軼i kana逝.

Ta鄉 okr璚ilem bo ostatnia warstwa lamiantu jako brzydko wygl康a豉 Razz

Ostatnio zmieniony przez Micha訛R dnia Nie Maj 14, 2006 5:36 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
maxlam
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Maj 14, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Micha訛R napisa:

paliwo 1890g ,sorbitol/kno2 65/35

Question

A jak z wymiarami tych segment闚
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny
Strona 6 z 8

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum