Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Najwi瘯szy
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Kacper

Do陰czy: 17 Maj 2003
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Sob Lut 07, 2004 11:33 am    Temat postu: Najwi瘯szy Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Czy wie kto jak wag ma najwi瘯szy silnik rakietowy w polsce na paliwie sta造m domowej roboty Question Question Question

Ps.Nie kasowa! prosz!
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
fox

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Sob Lut 07, 2004 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no ciekaw jestem. Radze jednak si zastranowi czy warto
Kacper

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pobi貫m rekord dwu ktotnie Very Happy Exclamation Very Happy Exclamation Very Happy bo z koleg ko鎍ze silniczek o masie karmelka ok 2kg ,odrazu odpalam w rakiesie o korpusie z dwuch bristoli Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation
Powr鏒 do g鏎y
zombek

Do陰czy: 18 Maj 2003

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jedna ma豉 poprawa Smile ,silnik b璠zie o masie pow.3kg a sama dysza wa篡 powy瞠j 1kg Wink ,paliwo karmelkowe nalewane bezpo鈔ednio z kana貫m, rakieta z bristoli ma pow.1,60 (jest wy窺za ode mnie). A i jeszcze jedno !!B犵ZIE FILMIK!! Twisted Evil

my郵 ,瞠 rakieta b瞛ie gotowa za 2-3dni
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
fox

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za這輳 si 瘸 ta twoja rakieta b璠zia mia豉 gorsze wyniki ni nie jedna nap璠zana 300g Wink
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisa:
No to pobi貫m rekord dwu ktotnie Very Happy Exclamation Very Happy Exclamation Very Happy bo z koleg ko鎍ze silniczek o masie karmelka ok 2kg ,odrazu odpalam w rakiesie o korpusie z dwuch bristoli Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation

Rekord zostanie uznany wtedy, gdy silnik b璠zie pracowa prawid這wo. Laughing
A tak powa積ie - je郵i to nie 瘸rt, to mo瞠 podacie kilka szczeg馧闚 konstrukcyjnych Exclamation
Wiemy ju, 瞠 rakieta zosta豉 wykonana z bristolu Shocked i 瞠 dysza wa篡 1 kg. Wysoko嗆 rakiety 1,6 m.
Jak na takie przedsi瞝zi璚ie to troch ma這 konkret闚. Nie wiem jakie jest wasze do鈍iadczenie w dziedzinie budowy silnik闚 i rakiet. Gdyby to napisa Pirotechman czy inny bardzo do鈍iadczony konstruktor-amator to nie mia豚ym obaw.
My郵, 瞠 spraw przemy郵eli軼ie pod k徠em bezpiecze雟twa. Je郵i nie to proponuj od這篡 dat startu.

Mo瞠 si myl ale co mi tu nie gra. Rolling Eyes

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
MICHA

Do陰czy: 22 Lip 2003
Sk康: Centralna Polska

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
Ksard nie martw si oni pewnie nie robili przed tym 瘸dnego innrgo silnika odrazu chc rekord pobi潻 ten silnik jak opisuj 瞠 masa paliwa to 3kg a dysza 1kg to za這瞠 si 瞠 ni b璠zie mia takiego ci庵u aby nwet unie嗆 si na samym patyku jak to jest, U nas wi璚ej teoretyk闚 a tylko kilku praktyk闚.

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora Adres AIM
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lut 08, 2004 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymi rekordami nie zawracajcie gitary a mo瞠 by ban za te rekordy Evil or Very Mad . Wulkan albo cos a la petarda Wam wyjdzie a nie rakieta .

A dla kolegi oktogenka chcia貫m zapu軼i rakiet. Wida jak za wczesnie odpala si g這wica. SR jaki stary klamot z wczesnych pr鏏. Fi kryt. 8 mm. paliwo masa ok. 350 g.

film : http://www.pirotechnika.one.pl/SRfi8mm/SRfi8mm.mpg

Pozdr. A Wink

PS. Co za ludzie Ci M這dzi Shocked Exclamation Exclamation Exclamation . Narwane to jak cholera Shocked
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Lut 09, 2004 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze "cu"

SR IGA-5. Masa paliwa 440 gram, fi kryt. 12 mm. Taki sam polecia z Bazooki.

Film : http://www.pirotechnika.one.pl/IGA6max/PR6.440.mpg

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
zombek

PostWys豉ny: Pon Lut 09, 2004 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak... silnik闚 to zrobili鄉y ok.50 ,a ten - hmmm... my郵 ,瞠 niepoleci zbyt dobrze ,ale... Tak szcze瞠 m闚i帷 to kacper niepotrzebnie nag這郾i t spraw ,c騜 je郵i chodzi o konkretne parametry silnika to pojawi si p騧niej ,ale na przedsmaczek to:
Paliwo karmelkowe 40/60 -cukier puder i KNO3
圭ianki korpusu papierowego to 4,5mm
dysza 2cm - przykr璚ana 鈔ubami (gips+szamotka)
wyprofilowana idealnie od balonu...
zatyczka gips+szamotka
kanalik przez ca陰 d逝go嗆 paliwa grubo嗆 kanalika 2cm

troch bez豉dnie ale c騜...
Powr鏒 do g鏎y
ksard

PostWys豉ny: Pon Lut 09, 2004 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zombek napisa:
tak... silnik闚 to zrobili鄉y ok.50 ,a ten - hmmm... my郵 ,瞠 niepoleci zbyt dobrze ,ale...

Przy takich parametrach silnika jak podajesz, to rakieta o masie startowej 4 kg mo瞠 osi庵n望 wysoko嗆 nawet 3000 m.
Silnik o masie paliwa karmelkowego = 2 kg ma impuls ca趾owity 1960 Ns i zaliczany jest ju do klasy K.
Wysoko mierzycie - nawet Nakka nie zrobi takiego silnika.
Ciekaw jestem jak rozwi您ali軼ie problem wyrzutni?

Pozdrwaiam
Powr鏒 do g鏎y
zombek

PostWys豉ny: Wto Lut 10, 2004 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auuuuuuu 3000m Shocked Shocked Shocked no sie ju troszk wystraszy貫m(m鎩 najlepszy silnik polecia na nieca貫 550m ,ale jak powiedzia貫m "a" no to i "bee"...
problem wyrzutni - pr皻 5m wyg豉dzony papierem ciernym ,ale w豉nie wpad貫m na inny pomys - zespawa dwie idelanie r闚ne prowadnice aluminiowe ,a p騜niej ci寞 i wyg豉dzi nier闚no熯i (hmm, co o tym mylicie dzisiaj nalewam paliwo i jeli kto mia豚y jakie pomys造 ,aby ten silnik jako ulepszy to prosz si niewsydzi..

DOKxDNIEJSZE PARAMETRY SILNIKA
KORPUS:
papierowy
szeroko 12cm
grubo cianki 7mm
d逝go silnika 29,5cm
DYSZA:
materia szamotka z gipsem (proporcjii niepami皻am
wymodelowana od balonu ok.180stopni
od najni瞠j po這穎nego punktu(otworu w dyszy) do do逝 silnika 5,5cm
od najwy瞠j po這穎nego punktu w dyszy do do逝 silnika 8,7cm
przykr璚ona rubami o d逝goci 3cm
otw鏎 w dyszy 1,7cm
PALIWO:
KNO3+Sacharoza 60/40
poddane karmelizacji (kolor br頊owo-oliwkowy)
kanalik przez ca章 d逝go paliwa od rednicy 1,6cm
ZATYCZKA:
Gips+szamotka
D逝go 5cm
(oddzielone od paliwa foli aluminiow i zakapane parafin z Twisted Evil Twisted Evil wieczki Twisted Evil )
Powr鏒 do g鏎y
Tomek D.

Do陰czy: 07 Wrz 2003
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Wto Lut 10, 2004 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wed逝g zamieszczonych przez ciebie danych silnika wychodzi 瞠 maksymalne pole powierzchni spalania paliwa wynosi 111212,37mm2 za pole powierzchni otworu w dyszy wynosi 227mm2 zatem Kn=489 Exclamation Wykres ci郾ienia w funkcji Kn kt鏎y posiadam ko鎍zy si przy Kn=400 co odpowiada ci郾ieniu 12MPa czyli oko這 120 atmosfer.
Nie s康z aby 7mm tektury wytrzyma這 takie ci郾ienie Rolling Eyes Wi璚 chyba co z tym silnikiem kr璚isz, a przynajmiej nie m闚isz ca貫j prawdy.

Kacper

PostWys豉ny: Wto Lut 10, 2004 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Teoretykiem to ja nie jestem , robie silnik i go odpalam je郵i wybuchnie to sie ciesze ze mi wysz豉 fajna petarda i robie kolejny silnik z wi瘯sz dysz no i leci.
Powr鏒 do g鏎y
ksard

PostWys豉ny: Wto Lut 10, 2004 7:51 pm    Temat postu: Przestroga Odpowiedz z cytatem

Kacper napisa:
Teoretykiem to ja nie jestem .... no i leci.

A szkoda Laughing

Wiele czasu straci貫m, kiedy pr鏏owa貫m metod pr鏏 i b喚d闚 opracowa sprawny i pewny silnik.
P馧 biedy kiedy s to ma貫 silniczki, ale kiedy chce si pobija "rekordy" to jest to bardzo powa積y b陰d, 瞠by nie powiedzie dyletanctwo.
Ale do嗆 moralizowania ...
Koniecznym jest przeprowadzenie testu stacjonarnego.
Wypuszczanie niesprawdzonej konstrukcji i o takich parametrach stanowi wielkie zagro瞠nie dla otoczenia.
A co do samego silnika to moje przemy郵enia s nast瘼uj帷e:

Ot騜 paliwo nie mo瞠 by zainhibitowane na powierzchniach czo這wych.
Zagwarantuje to utrzymanie ci郾ienia w silniku na poziomie do 2 MPa (20 atm). W przeciwnym razie ci郾ienie do 60 atm i silnik zostanie rozerwany.
Korpus winien by wype軟iony paliwem do wysoko軼i 130 mm tak, aby pozosta豉 wolna przestrz mi璠zy dysz i zatyczk na 2 cm.
Potem nale篡 dopiero zamontowa dysz i zatyczk.
Dysza powinna mie 鈔ednic 14 mm.
Uwaga - teraz najwa積iejsze:
Przy spe軟ieniu tych warunk闚 rakieta o masie 5 kg osi庵nie wysoko嗆 "tylko" 4 km po czasie 30 sek. Exclamation
Pr璠ko嗆 maksymalna 300 m/sek.
Masa paliwa 1,907 kg
字edni ci庵 38 kG
Impuls ca趾owity 2210 Ns silnik klasy K379
Czas trwania ci庵u 5,8 sek.
Wyniki pozostawiam bez komentarza.
Przemy郵cie to - czy jeste軼ie gotowi do takiego przedsi瞝zi璚ia.
Ze wzgl璠闚 bezpiecze雟twa Waszego i os鏏 postronnych stanowczo odradzam Exclamation Exclamation Exclamation

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
maslak666

Do陰czy: 27 Wrz 2003
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Sro Lut 11, 2004 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Zgadzam si z Tob lamerwd. Dla mnie ten projekt jest troszk... hmm... durnowaty. Po co robic silnik z 2 kg karmelka, jesli mo積a da zamiast tego lepsze paliwo w du穎 mniejszej ilo軼i Question Rolling Eyes . Heh, to troch takie bicie rekord闚 na si喚, byleby silnik by jak najwi瘯szy... No c霩, ale zawsze eksperymentowa mo積a, dlatego 3mam za was kciuki, 瞠by wam 豉dnie to wypali這.

Pozd.
Powr鏒 do g鏎y
Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Pi Lut 13, 2004 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy tu rusko-ameryka雟k filozofi - IM WI艼SIEJSZY TYM LEPSZY Smile ja te ju pierwszy raz czytaj帷 uzna貫m 瞠 te 7mm 軼ianki to se niech w d**** wsadz bo na bank nie wytrzyma, moje silniczki na p.cz. osi庵aj impuls 1KN przy masie paliwa 50-80g ale przy 軼iance mniejszej ni 1cm dla 鈔. 3cm silnik zawsze robi bum.. ALE TO PROCH CZARNY karmelki s inne ale czy na pewno ? Pozdrawiam Tomash.
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Pi Lut 13, 2004 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno Karmelka jest inna. PC lubi sobie wybucha. Jak nie dawno nape軟ilem rurk karmelk (robi瘭m pr鏏 statyczn) i dope軟ilem j PC(troszke mi brakow這 do ko鎍a), nieubitym, ale duzo go nie by這, zok. 1g
Odpalam a tu co?...... BOOM. Papier z kt鏎ego wykonany byl silnik rozczepi sie tak na wszytskie strony(jak rozcieta puszka na kwa趾i), oderwane zosta這 gdzei ok. 1/4 rurki, a karmelek zosta nie tkni皻y! A napewno karmelka nie wybuch豉, bo wtedy by lecia造 resztki pal帷ego sie karmelka. A karmelka mi jeszcze ani razu nie wybuch豉, a juz troszke z nia przetestow貫m, pr璠zej wyrzuca dysz albo zatyczk z g鏎y...
Powr鏒 do g鏎y
=MaLuTkI=

Do陰czy: 05 Pa 2003
Sk康: Z PLANTACJI BURAK紟

PostWys豉ny: Sro Lut 18, 2004 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem i tak bardzo ciekaw jak ta "rakietka" paro kilowa wyjdzie Wink Ma by obowi您kowo film, tylko uwa瘸jcie Smile

PS. A tu patrzymy rakieta polecia豉.. i tyle j by這 wida, a bym sie u鄉ia Wink

Kacper

PostWys豉ny: Czw Lut 19, 2004 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielko嗆 tego silnka to czysty przypadek gdy tam gdzie dosta貫m t rurk nie mieli mniejszych. I to nie nasza wina 瞠 pobijamy rekord. z przyczyn naszego budrzetu start si op騧ni.
Ps: Nie pobijamy rekordu na si貫b !!! :
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast瘼ny
Strona 1 z 8

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum