Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

drucik na zapalnik elektryczny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Czw Sie 18, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos mi się zdaje że sprężynki z długopisów są za grube żeby rozgrzały się od baterii
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CmOs



Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 61
Skąd: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie!! Idziecie do praktikera czy do jakiekoś innego marketu budowlanego i kupujecie "Wełnę stalową". Wełna taka jest dostępna w kilku grubościach: od 000 do 6. Do zapalników najlepiej się nadają numerki między 3 a 4. Ja mam 4 i 00. W 4 druciki są na tyle cienkie że odcinek 2cm tego drutu dosłownie wyparowywuje od nowej baterii 9V. 00 to już robota pod mikroskopem Wink
To jest stosunkowo drogie, bo kosztuje 9,99 - 19,99 zależnie od ilości (wagi?). Na szczęście jest to jednorazowa inwestycja ponieważ jest tego tyle że każdemu wystarczy do usranej śmierci Wink
I jeszcze jedno: te druciki nie są pokryte żadnym lakierem i z łatwością dają się przylutować do przewodów!
Naprawdę polecam!! 19,99 i macie spokuj do końca życia!!! Razz

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary dobry druciak do garów Wink Koszt?? nawet nie wiem kiedyś pożyczyłem sobie z kuchni... a na jego miejsce pojawił się nowy Wink
Powrót do góry
CmOs



Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 61
Skąd: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no druciaki są w porządku, ale mają jeden mankament Confused Ten druciak do garów co ja posiadam jest pokryty jakimś szajsem i nie można go przylutować do przewodów. Crying or Very sad Oprócz tego to naprawdę jest fajny, bo tani i łatwo dostępny Wink Nie wiem czy wszystkie druciaki tak mają ale niestety mój się do niczego nie "lepi" Crying or Very sad Rolling Eyes
Na szczęście mam wełnę stalową, która jest jeszcze cieńsza od druciaków i bez problemu się lutuje Cool

Aha do wełny stalowej wystarczają paluszki Wink

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jest to związane z tym iż druciak nie jest robiony ze zwykłej stali tylko z nierdzewki z chromem itd... wiec nie tak łatwo takie coś przylutować może pomogło by wytrawianie kwasem solnym końcówek albo salmiak ale szczerze to ja nie przejmuję się tym szczególnie (nawet nie próbowałem tego lutować szkoda zachodu Wink ) owijam kilka razy drucik zasilający zaginam ściskam cęgami i odcinam naddatek i to samo z drugiej strony sprawność układu sprawdzam bateryjka żaróweczka i gotowe.
Powrót do góry
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry jest też drucik z przyponu wędkarskiego
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpaner



Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 561

PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobry, tylko że nie mogę go nigdzie znaleźc.

cienkie to gówno że ledwie widac, przylutowac sie nie da, jak owinąłem wokół zapałki to mi się zesliznął na drewienko, innym razem sie przepalił w połowie nie odpalając zapalnika, WIĘC LUDZIE KUPUJCIE PRZYPONY I DAWAJCIE JE SWOIM WROGOM DO ODPALANIA ICH WYROBÓW. normalnie po kożystaniu z tego zapalnika odechciało mi się zapalników i teraz odpalam primera KNO3 : C12H22O11 : Mg 4:2:1 od zapałki.
jak ktoś odpalał coś takiego, to wie co to jestjak nie odpalał, to niech nie próbuje

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hubcio



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 375
Skąd: tiaaa

PostWysłany: Pią Sie 19, 2005 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czsem jest trudno coś odpalić ale nieraz za pierwszym razem i dlatego zakupiłem visco u maxlama
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CmOs



Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 61
Skąd: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatnio mi się nudziło (wczoraj) i zrobiłem kilkanaście główek zapalniczych, które odchodzą od jednaj kiepskiej jakości bateri AA (rocket). Shocked
Produkcja jest prosta i nie sprawi nikomu trudności.
Oto fotka:


Do przewodu trzeba przylutować 3mm drucika z "Wełny Stalowej" o której wspomniałem wcześniej o grubości "4", a następnie nałożyć na przylutowany drucik H3. To tyle. Odchodzi od AA i AAA rocket, więc to niezły wynik. Od 4 akumulatorków AA 2300mAh powinno działać na kilkuset metach kabla.

Żeby nie było że kituje macie FILMIK

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP