Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

fotobłysk kno3/mg - czas przechowywania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_Xentix_



Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Sie 08, 2019 11:13 am    Temat postu: fotobłysk kno3/mg - czas przechowywania Odpowiedz z cytatem

Udało mi sie zrobić dobry fotobłysk z 50/50 kno3/mg, wszystko super ale czytałem że w połączeniu z wilgocią może dojść do samozapłonu lub w ciągu krótkiego czasu sie degraduje. Moje pytanie brzmi, ile czasu mógłbym bezpiecznie przetrzymywać gotowe petardy aby nie doszło do samozapłonu?

Jeśli znacie inne zagrożenia związane z tym prochem to chciałbym zebyście podali Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaxst



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam dokładnie tej mieszanki, ale mieszanki na azotanie potasu są na ogół stabilne. Zdrowy rozsądek jednak w moim przypadku nie pozwalał by ich przechowywać powyżej tygodnia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Lut 08, 2023 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim największym wrogiem jest wilgoć. To ona zapoczątkowuje reakcje (jony). Trzymać suchy, a najlepiej nie trzymać (i nie robić Wink ). Ewentualnie pomocne są działania, typu ochrona proszku Mg poprzez olej lniany (linseed oil, Mg protecting, coating, etc. odsyłam do lit. i forum APC).
_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP