Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Karmelka a py³ Al
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pon Sty 05, 2004 11:27 pm    Temat postu: Karmelka a py³ Al Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation Exclamation Exclamation
Jak my¶licie dodatek py³u al w karmelce co¶ da mo¿e robi³ ju¿ kto¶ z was takie paliwko jak tak to pisaæ sam bym wyprubowa³ ale jestem narazie chory.

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Sty 06, 2004 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie¶ ju¿ to pisa³em i¿ testowa³em paliwko karmelkowe z dodatkami py³ów metali, dodatek taki znaczniê zwiêksza "kopa" silnika.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Wto Sty 06, 2004 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
I to siê zgadza zw³aszcza w odniesieniu do Mg i Al ale mo¿e byæ i Zn jak nie ma nic lepszego Very Happy

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Sty 07, 2004 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nie dodaj za du¿o bo zepsyjesz karmelke na 200g karmelki naj wiêcej 1 ³y¿eczkê al
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Sob Sty 10, 2004 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie ile py³u magnezowego powinno siê daæ do karmelki chodzi mi os stosunek do innych sk³adników.
Je¶li kto¶ ma na sprzeda¿ py³ magnezowy to ja chêtnie kupiê.
Wink jarod-artur@.wp.pl

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Sob Sty 10, 2004 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz jak by kto¶ mia³ py³ mg na sprzedanie to napewno siê by odezwa³ znalaz³ê firmê co ma szuka³em chyba ze 2godziny ale znalaz³êm ale strasznie drogo

Oto ceny magnezu:

1) wióry (techn.):
1 kg - 64,50 z³ netto
2 kg - 98,75 z³ netto


2) proszek:
100 g - 40,18 z³ netto
500 g - 138,20 z³ netto
1 kg - 211,50 z³ netto

Zasady sprzeda¿y: www.odczynniki.chem.pl

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Guderian



Do³±czy³: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWys³any: Sro Sty 21, 2004 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze! Zacze³em eksperymentowaæ z karmelkami i Al i zrobi³em co¶ takiego:
KNO3 - 55%
Cukier puder - 35%
Py³ Aluminium - 10%, mo¿e ciut wiêcej

Zmiesza³em cukier puder z saletr± i dola³em troszke wody, ¿e wysz³a p³ynna papka. Nastêpnie doda³em ca³y py³ Al, który mia³em - na razie robie sam - biore folie aluminiow± spo¿ywcz± i zgniatam bardzo mocno w zbit± kulkê, potem trê na papierze ¶ciernym. Wiêksze kawa³eczki al spadaj± jak siê popuka w ten papier, zostaje sam py³ek, który wrzucam do pude³eczka. Na godzine mo¿na tak zrobic jakie¶ 2 ³y¿eczki od herbaty bardzo drobnego py³u Very Happy . Wracam do paliwa - wychodzi ciemno szara papka, któr± podgrzewam w garnuszku, a¿ wyparuje wiêkszo¶æ wody. Tworzy siê glut, który wysycha na kamieñ po godzinie.

Nastêpnie wziê³em jedn± trzeci± ³y¿eczki od herbaty tego "paliwko - karmelka", po³o¿y³em na desce i podpali³em. Wynik przeszed³ moje oczekiwania - kupeczka spali³a siê w nieca³e 2 sekundy, a przy tym wylecia³a z deski na pod³ogê. Twisted Evil Tak wiêc stworzy³em karmelek który lata sam. Very Happy Nied³ugo zrobie to jeszcze raz i pokrusze, bo czyta³em, ¿e wtedy takie mieszanki maj± lepsze osi±gi. Zrobi³em z tym paliwkiem b±czka z pude³ka po pa¶cie od butów i dzisiaj go podpale. Opisze jak by³o.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Guderian



Do³±czy³: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWys³any: Sro Sty 21, 2004 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie paliwko ma niez³ego kopa, ale napiszcie jak mo¿na je udoskonaliæ.
Mo¿e zrobimy naprawdê naprawdê fajne paliwko, proste w wykonaniu. Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Czw Sty 22, 2004 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guderian napisa³:
Takie paliwko ma niez³ego kopa, ale napiszcie jak mo¿na je udoskonaliæ.
Mo¿e zrobimy naprawdê naprawdê fajne paliwko, proste w wykonaniu. Wink


Ca³y czas "robimy" Sad Surprised Exclamation Crying or Very sad

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Guderian



Do³±czy³: 03 Sty 2004
Posty: 13

PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 5:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie.... w intku jest masa przepisów na dobre mieszaniny karmelkowo rakietkowe Confused ale mi chodzi ¿eby stworzyæ co¶ prostego bez u¿ywania wielu sk³adników.
Ja narazie mam tylko: cukier, KNO3, wêgiel, py³ AL i KMNO4 Embarassed
nied³ugo powinienem mieæ te¿ siarkê. I chce tylko z tych materia³ów (i oczywi¶cie domowych jak potrzebne) zrobiæ paliwko.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guderian napisa³:

Ja narazie mam tylko: cukier, KNO3, wêgiel, py³ AL i KMNO4 Embarassed
nied³ugo powinienem mieæ te¿ siarkê. I chce tylko z tych materia³ów (i oczywi¶cie domowych jak potrzebne) zrobiæ paliwko.


Z tego zrobisz ju¿ co najmniej kilka paliw:

cukier/KNO3 - karmelek klasyczny (te¿ ró¿ne proporcje)
cukier/KNO3/siarka - teleflite (lub karmelka ¿ó³ta Kermita)
cukier/KNO3/Al (te¿ opisane na tym forum paliwo)
cukier/KNO3/Al - karmelka czarna Kermita

Z KMn04/Al daj sobie spokój, chyba, ¿e na czubku silnika z zamontowaæ petardê b³yskow±.

Czytaj UWA¯NIEJ to forum, a znajdziesz dok³adny opis wymienionych paliw...i to w wielu ods³onach

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guderian napisa³:
........
Ja narazie mam tylko: cukier, KNO3, wêgiel, py³ AL i KMNO4 Embarassed
.....I chce tylko z tych materia³ów (i oczywi¶cie domowych jak potrzebne) zrobiæ paliwko.



To postaraj siê jeszcze o siarke i ¯E.



KNO3 - 54%
S - 9%
Al(ПАП) - 9%
эпоксидный клей ЭДП (с отвердителем 1:10) - 28%

Autor Full-scale z ruskiego forum.
Film :

http://oonoh.narod.ru/propelant/knepox/nksalepoxy_19012004_divx505.avi


Al(ПАП) - Al ( PAP ) czyli Proszek Aluminiowy Py³ ( Pudra )
эпоксидный клей ЭДП - ¯ywica epoksydowa ( z utwardzaczem 1:10 )


Pozdr. A
Powrót do góry
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie¶ kijowe to paliwo. Nie pali siê za szybko (45 sek, pewnie z 10 gram), a na dodatek rzuca mnustwem sta³ych produktów spalania (takie kuleczki lataj±ce mo¿na zobaczyæ na filmie).
Z tak wolno pal±cym siê paliwem to tylko poljetexa robiæ, no ewentualnie pochodnie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byæ mo¿e zbyt pochopnie...ale s±dz±c po ilosci reduktorów w paliwie i tylko 54% s³abego utleniacza o do¶æ marnym BT (ciê¿ki potas w cz±steczce) jakim jest KNO3, to paliwo nadaje siê raczej na masê zapa³ow±. W sumie cosik zblizonego stosujê na g³owki zapalaj±ce w moich silnikach.....


Apriori...przyznajê ci racjê, Crave.....to nie jest chyba idealny materia³ na paliwo (chyba, ¿eby daæ 54% LiNO3 lub chocia¿ dobrze wysuszonego NaNO3)

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Nie Sty 25, 2004 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Paliwo to traktujê jako ciekawostkê
. W ogóle nigdy nie dawa³em py³u Al do KNO3 poniewa¿ mam wra¿enie, ¿e z KNO3 Al nie spala siê albo reakcja zachodzi bardzo s³abo. Dajcie do KNO3 9 % proszku Mg a ¶wiat³em od razu "buchnie". A tu nic - czego oczekiwa³em Rolling Eyes . Wg mnie do takich paliw nale¿y koniecznie czê¶æ KNO3 zast±piæ na KClO4 i suma utleniaczy nie powinna byæ mniejsza jak 60 %. Ciekawe, ¿e szlifuj±c stal mamy snop iskier a szlifuj±c Al nie ma nic Wink . Sam nie wiem dlaczego Rolling Eyes .


Pozdr. A
Powrót do góry
quer



Do³±czy³: 25 Maj 2003
Posty: 17

PostWys³any: Nie Sty 25, 2004 4:04 pm    Temat postu: MG Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê SmileVery Happy
co do Al z folii aluminiowej, na jakim papierze robi³e¶ ten py³ (jaka grubo¶æ ziarna)
Je¶li chodzi o Mg to mam ma³e do¶wiadczenie Embarassed i chcia³bym wiedzieæ z kad go wzi±¶æ nie lec±c do sklepu al'a Poch. Z tabletkami z mg da siê co¶ zzrobiæ ? Embarassed Wink Pomó¿cie. Mam ju¿ piêkne karmelkowe silniczki gdy bêde mia³ tylko aparat to postaram siê umie¶ciæ za forum . pozdro quer Confused .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Mateusz(l33t)



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 54
Sk±d: chyba moge ju¿ napisaæ ¿e jestem st±d xD

PostWys³any: Nie Sty 25, 2004 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po peirwse primo w folii aluminiowej to jest nie tylko aluminium ale tez krzem po drugie primo mechanicznymi metodami chyba sie pylu nie da zroibc po trzecie primo w tabletkach sa zwiazki magnezu wiec >ty³ek<.. to na tyle Very Happy
_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
chemiker
Go¶æ





PostWys³any: Wto Kwi 20, 2004 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
Witam

Paliwo to traktujê jako ciekawostkê
. W ogóle nigdy nie dawa³em py³u Al do KNO3 poniewa¿ mam wra¿enie, ¿e z KNO3 Al nie spala siê albo reakcja zachodzi bardzo s³abo. Dajcie do KNO3 9 % proszku Mg a ¶wiat³em od razu "buchnie". A tu nic - czego oczekiwa³em Rolling Eyes . Wg mnie do takich paliw nale¿y koniecznie czê¶æ KNO3 zast±piæ na KClO4 i suma utleniaczy nie powinna byæ mniejsza jak 60 %. Ciekawe, ¿e szlifuj±c stal mamy snop iskier a szlifuj±c Al nie ma nic Wink . Sam nie wiem dlaczego Rolling Eyes .


Pozdr. A


Mowiac ze kno3 nie pali sie z Al masz chyba na mysli dodatek Al do karmelka, bo jak nie ma cukru to pali sie okrutnie (to moja ulubiona mieszanka do flar KNO3/Al 67/33). Tez stwierdzilem ze w mieszankach
kno3/cukier/al, metal nie spala sie ale zostale w stopionej masie.

moim zdaniem to kwestia niskiej temperatury palenia saletry z cukrem, nie jest ona wystarczajaca do inicjacji palenia z AL

A iskier przy szlifowaniu nie ma tez z powodu malej temperatury. Al latwo sie zciera w porownaniu do stali i nie nagrzawa przy tym tak bardzo
Powrót do góry
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Wto Kwi 20, 2004 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza siê. Ja te¿ nie mam przekonania do stosowania Al do paliw typu karmelki. Od biedy jeszcze do prochu czarnego, ale i wtedy fruwaj± jakie¶ spieki. Ostatnio (nie mog±c dorwaæ Mg) kupi³em u Ketena proszek MgAl. Doda³em do karmelka i ... szajs. Jak kto¶ chce zobaczyæ jak siê to pali, to http://jonasz65.w.interia.pl/filmiki/proba1.WMV Widaæ reagowanie w ciek³ej masie, brak ¶wiat³a, pluje toto jakim¶ dziadostwem, a po wypaleniu zostaje ca³a masa popielatej pozosta³o¶ci. Ta pozosta³o¶æ po wystygniêciu jest twarda, ale higroskopijna. Po pewnym czasie rozp³ywa siê i gazuje. A mia³em nadziejê, ¿e ju¿ mieszanka Al + Mg bêdzie wystarczaj±co dobra do karmelka Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jajo



Do³±czy³: 19 Maj 2004
Posty: 22
Sk±d: Czêstochowa

PostWys³any: Sob Maj 22, 2004 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja na pewnej stronie znalazlem filmik z palenia sirki i py³u cynkowego bylo tego chyba tam z 10gram a pali³o sie jak niewiem co by³wielki bardzo wielki zielony p³omieñ i pisali tam ¿eby tego nietestowaæ w wiekszych ilo¶ciach pisali ze urzywajom to jako paliwo do ma³ych rakiet no i jeszcze jedno pali sie szybko i bardzo o¶lepia
_________________
hmm.......
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP