Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

duża rakieta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 6:35 pm    Temat postu: duża rakieta Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś w sklepie z dywanami i dostałem 2 piękne kartonowe rurki, o średnicy 5 cm, grubości ścianek 4 mm, długości 145(!) cm.
No i jak ich nie wykorzystać?
Więc zaprojektowałem rakietę z korpusem z takiej rury - jak zwykle w programie spacecad. Program powiedział, że rakieta jest "overstable" - pytanie czy to dobrze czy źle.
A tak wygląda:


Jeszcze tylko skombinuje jakiś fajny silnik, najlepiej z pcv do tej rakiety i będzie piknie.[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morpiel



Dołączył: 26 Paź 2003
Posty: 104
Skąd: lądek, lądek zdrój

PostWysłany: Wto Sty 06, 2004 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rakieta rzeczywiście duża. Będzie potrzebowała dużego, mocnego silnika. Jak dasz pcv, to najlepiej żeby paliwo paliło się od kanału na zewnątrz, co uchroni pcv przed stopieniem. Znaczy chodzi mi o odpalanie od góry kanału. Bo jak podpalisz od dołu, to jak już się skończy paliwo na dole to na górze jeszcze będzie dawać prosto na odkryte pcv Surprised
Albo jakieś izolacje zastosować. Kiedyś spróbuję zrobić coś większego (tego typu), ale na razie szkoda mi kasy na testowanie kolejnych (niemałych) silników.
Pozdra.
Maciej

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Sty 06, 2004 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Od dwana wiem że umiesczenie zapłonika w silniku to połowa sukcesu.
zrobisz silnik np. na karmelce kanalik przez całą długoć robisz dwa identyczne silniki. umieśc zapłonik zaraz przy dyscze a umieść go przy samaym końcu prz zatyce pierwszy silnik narobi dymu i nie poleci jego paliwo znacznie dłużej będzie się spalało a w drugim zdażeniu silnik poleci i jego czas pracy będzie krutszy.

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Sty 06, 2004 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a macie jakiś pomysł do odpalenia na końcu kanału, bez wstawiania "wbudowanego" zapłonnika - elektrycznie będzie tródno, bo kabel może zatkać dyszę, a lontowo paliwo zapali się za wcześnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qrld



Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 50
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Sob Lut 14, 2004 5:07 pm    Temat postu: f.alum. Odpowiedz z cytatem

Owinąć folią aluminiową i zostawić na końcu kawałek odkrytego lontu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Lut 14, 2004 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak robiłem - niestety mimo tego zapaliło sie za wcześnie. Przerzucam sie na elektronike (już aparat jednorazowy z lampą mam, tylko pare przerobek i jazda).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PINOT



Dołączył: 25 Lis 2003
Posty: 428
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 15, 2004 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby uniknąć przedwczesnego zapalenia paliwa w kanale, psiknij poprzez kanał lakierem w sprayu (pozwól strumieniowi lakieru przelecieć na wylot i osadzić sie farbie na całej długości kanału)na koniec dopiero wklej zatyczkę i dyszę....tak polakierowana powierzchnia karmelka zapala się dopiero od główki zapalającej. Lont tego nie ruszy.

Co do folii Al, obawiałbym się przytkania dyszy

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Lut 15, 2004 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerzucam sie na elektronike. Zapalarka jest już gotowa i dziala wyśmienicie, nawet na tak cienkim kablu jaki posiadam (gdzieś z 1mm grubości), o długości 10-15 metrów - w zależności od długości druciaka i stopnia naładowania kondensatora rozpryskuje go, bądź zarzaża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP