Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szybkość spalania karmelka
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doktor X



Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 27

PostWysłany: Czw Sty 01, 2004 3:14 pm    Temat postu: Szybkość spalania karmelka Odpowiedz z cytatem

Po przygotowaniu karmelka i jego zapaleniu jednego razu palił się bardzo szybko, innym razem jego spalanie nastąpiło wolniej niż poprzednie. Czy karmelek powinien raczej spalać się bardzo szybko czy jego spalanie powinno następować powoli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ksard



Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWysłany: Czw Sty 01, 2004 5:47 pm    Temat postu: Re: Szybkość spalania karmelka Odpowiedz z cytatem

Doktor X napisał:
Po przygotowaniu karmelka i jego zapaleniu jednego razu palił się bardzo szybko, innym razem jego spalanie nastąpiło wolniej niż poprzednie. Czy karmelek powinien raczej spalać się bardzo szybko czy jego spalanie powinno następować powoli?


........ raczej bardzo szybko Panie Doktorze.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
endwao



Dołączył: 17 Gru 2003
Posty: 13

PostWysłany: Czw Sty 01, 2004 8:05 pm    Temat postu: Re: Szybkość spalania karmelka Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
u mnie to sie szybko podpala ... jak stosujesz karmelka do silnika rakietowego to powinno szybko sie palic(dynamicznie), a jak pali ci sie powoli to wychodzi ci swieca dymna. Zależy co z niego chcesz robic Very Happy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtek



Dołączył: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWysłany: Pią Sty 02, 2004 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szybko to też pojęcie względne, karmelek spala się znacznie szybciej w wyższych cisnieniach czyli w komorze silnika, (nastepuje gwałtowny wzrost szybkości spalania)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
methyl



Dołączył: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Skąd: NeW York

PostWysłany: Sob Sty 03, 2004 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodaj 3-5% Fe2O3 albo do karmelka to zobaczysz jak przyspieszy przy spalaniu Smile a tak właściwie dlaczego nie stosujecie katalizatorów do tego paliwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Sty 03, 2004 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo katalizatory kosztują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Sty 03, 2004 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crave napisał:
Bo katalizatory kosztują.


1. Co do tlenków żelaza to chyba nie Fe203 a Fe304 Czyli mieszanina Fe ( +2 ) z ( +3 ).

2. W sklepie budowlnanym czarny ( albo czerwony ) tlenek Fe kosztuje parę zł. / kg. Czym sie jednak różni tlenek czerwony od czarnego nie wiem bo na opakowaniu nie pisze Rolling Eyes


Pozdr. A
Powrót do góry
methyl



Dołączył: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Skąd: NeW York

PostWysłany: Sob Sty 03, 2004 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najprostszym katalizatorem do karmelka jest Fe2O3,dziala takze FeSO4 a nalepszym jest ferrocen ale trudno to dostac bo to juz katalizator do syntez.Tlenek zelaza sluzacy do barwienia betonu to Fe2O3 i moze byc w odcieniach od jasnej czerwieni do czarnego.najlepszy jest czerwony tlenek zelaza ale kazdy inny tez dziala prawie tak samo.
a jesli chodzi o koszt to 3pln/kg a daje sie 3-5%. czyli koszt zaden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Sty 03, 2004 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 pln to już inna rozmowa Smile. W poniedziałek zawitam w sklepie budowlanym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc
Ostatnio zrobiłem swój pierwszy silnik na karmelek.Ogrzewałem (kilka minut)mieszanke 65%KNO3 35%cukier ,wszystko sie ładnie roztopiło do całkiem rzadkiej masy po czym wlałem do silnika odstawiłem do zkarmelizowania.Po kilku godzinach postanowiłem wypróbowac na działce .Wbiłem go w ziemie i tak:łatwo sie odpalił przez chwile dawał dosłownie pełnym ciagiem że aż słychac było go nie wiem na jaka odległosc po czym zaczał sie jakby dławic i strzelac jakimś szajsem .
Powiedcie mi czy dobrze zrobiłem ten karmelek czy moze za mało ogrzewałem ,czy przegrzanie tez wpływa na jego wydajnosc i czym mój silnik prawdopodobnie strzelał(ja mysle ze była to wada karmelka i po spaleniu wydzielała sie substancja co zalewała silnik ale to tylko moje przypuszczenia ,a ze mnie chemik jest do kitu:D)
Powrót do góry
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym bardziej przegrzany Karmelek tym jego jakość jest coraz gorsza. Strzelal pewnei dlatego, ze były wolne miejsca podczas wlewania i mogło wyrzucać Karmelka z silnika w postaci palących sie kawałków.
A ubijałeś tego Karmelka w korpusie silnika?Czy robiłeśjakis kanał w paliwie? Takie rzeczy mają znaczenie, więc napisz więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno robiłeś wagowo? Cdobrze wymieszałeś saletre z cukrem przed karmelizacją? Cubiłeś paliwo w silniku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karmelka robiłem wagowo,saletre z cukrem starałem sie dobrze wymieszać a przy wlewaniu ubijałem kanałe tez zrobiłem ,a co do wolnych miejsc byćmoze były ,poprostu musze nabrac wprawy do tego jak bede miał jak to nakręce filmik proby silnika i moze wtedy ocenice czy z tego coś bedzie Surprised
Powrót do góry
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ma różnicę to że mieszam KNO3 z cukrem i karmelizuje a między tym ze karmelizuje cukier i dodaje saletrę?
Jeśli wszytsko zrobiłeś dobrze to dlaczego tak się dzieje? Najlepeij zrób kolejną próbę i zobaczymy jak Ci wyjdzie, jeśli ubiłeś dobrze paliwo to nie powinno być wolnych miejsc, przynajmniej dużych, bo male tylko dodają powera Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma specjalnej różnicy czy pomieszasz przed czy wtrakcie. Ja osobiście preferuje mieszać przed, bo karmelizuje zazwyczaj porcjami (a komu by się chciało odwarzać porcje po 50-100 gram?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i poszedłem do budowniczego. Kg. barwnika to cementu kosztował 16 zł (czerwony)! I na dodatek nie był napisany skład, więc wolałem nie ryzykować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PINOT



Dołączył: 25 Lis 2003
Posty: 428
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie ! kup, nie ma nic tanszego niz tlenek zelaza wiec na pewno do betonu niczego innego by nie dodali. Ja od dawna stosuje czerwony barwnik do betonu np. w termitach, jest ładnie rozdrobniony, więc tylko 25% Al i heja...mozna wiercić dziury w ziemi jak ma sie kilka kilo Smile

No i po co katalizowac spalanie karmelka ? Pali się szybko i bez Fe2O3. Jesli juz, to zrob RNXa Nakki (żywica+KNO3+5%Fe2O3)

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Sty 07, 2004 8:44 pm    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

A jaki powinien miec kolor karmelek po karemlizacji ??
Powrót do góry
RAKIETOMAN



Dołączył: 07 Maj 2003
Posty: 38
Skąd: Poligon

PostWysłany: Sro Sty 07, 2004 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taką jak karmel lub jasno-brązową
_________________
Pirotechnika - hobby mego życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quer



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 17

PostWysłany: Czw Sty 22, 2004 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Smile Very Happy
jeżeli chcesz/cie mieć łądny szybko palący się karmelek to:

60% saletra 40% cukier ,

jeśli nie masz wagi to 12 łyżek saletry i 6 łyżek cukru
cukier zmiel na puder i wszyp na patelnie albo na coś na czym będziesz je rozpuszczał mieszaj aż jak zzauważysz że przeźroczysta maź cukru robi sie kremowa, wtedy dosyp saletry i mieszaj. gotowe paliwko albo wlej do silnika albo zrób z niego wałek i wepchaj do silnika, ubij je i zrób w środku kanał od strony dyszy. pozdro quer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP