Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rakieta WZER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knod



Dołączył: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wto Gru 23, 2003 3:01 pm    Temat postu: rakieta WZER Odpowiedz z cytatem

Skoro inni prezentuja tu swoje konstrukcje to i ja pozwole sobie cos przedstawic Very Happy Wzer to obecnie najmniejsza z moich konstrukcji napedzana silnikiem AD2. Rakieta o wysokosci 105cm wykonana zostala z rury kanalizacyjnej pcv o srednicy 4cm.

Konstrukcja sklada sie z 3 zasadniczych czesci:
- gornej - zawiera elektronike do "odpalania" spadochronu (w poprzednich wersjach byl to przelacznik rteciowy, uklad reagujacy na pole magnetyczne ziemi, obecnie to uklad czasowy)

- srodkowej - zawiera spadochron wyrzucany w "polowie" rakiety (elementy w tym miejscu nie sa skrecane lecz tak dopasowane aby mogly sie latwo rozdzielic)

- dolnej z zamontowanymi aluminiowymi lotkami i silnikiem


Pozdry
knod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Wto Gru 23, 2003 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie. jaki system odpalania spadochronu stosujesz? chodzi mi o schemattego timera. Moze masz taki czujnik ze jak pęd spadnie do zera to sie odpala spadochhrony (chodzi o schemat)?? acha, skad sie nazwa wziela??

Ostatnio zmieniony przez Troll_u dnia Wto Gru 23, 2003 10:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Gru 23, 2003 9:29 pm    Temat postu: Re: rakieta WZER Odpowiedz z cytatem

knod napisał:
poprzednich wersjach byl to przelacznik rteciowy, uklad reagujacy na pole magnetyczne ziemi, obecnie to uklad czasowy)

A więc to zwykły timer (chyba)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Wto Gru 23, 2003 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrzebnie zmieniałem swoj post, ale kurde cos mi padło na oczy i nie zauwazyłem ze pisze jaki system odpalania spadochronu knod wykorzystuje. Wybaczcie, moj blad. A knodzie kochany Cool . jak masz jakies schematy co sie w rakiecie mogą przydac to prosze cie, powiadom mnie jakoś o tym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knod



Dołączył: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sro Gru 24, 2003 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rakieta posiada uklad czasowy oparty na opisie zamieszczonym na tej stronie: http://www.nakka-rocketry.net/rtimer.html Zmontowane to zostalo w postaci "pajaczka"





Zastosowane zmiany to inny tranzystor (wstawilem BD139) oraz brak przelacznika rteciowego. Rakieta Wżer z silnikiem AD2 byla wielokrotnie oblatywana wiec znam czas lotu silnikowego bezwladnosciowego.... Umozliwia mi to zastapienie przelacznika rteciowego innym ktory zalacza "odliczanie" w momencie zejscia rakiety z prowadnicy






Pozdry
knod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP