Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rury tekturowe
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skritland



Dołączył: 08 Wrz 2003
Posty: 15

PostWysłany: Pon Gru 22, 2003 4:21 pm    Temat postu: Rury tekturowe Odpowiedz z cytatem

Skąd bierzecie rury tekturowe na silniki? Moje ręcznie nawijane są nieokrągłe i pomarszczone Sad . Mieszkam daleko od wszelkich supermarketów, a jak gzieś jestem to mówią, że tych rur po reklamówkach nie magazynują tylko wyrzucają. Może ktoś zna jakąś firmę produkującą takie tuby i sprzedającą je TANIO. Za pomoc z góry dziękuję.
_________________
Skritland
Nic nie wysusza skóry jak... P4O10 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 22, 2003 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korpusy moich silników sam robie, nawijam i kleje wikolem następnie wkładam zatyczke ze srajtaśmy i wikolu, odkładm na grzejnik na noc i rano mam piękny korpus z zatyczką nie pomarszczony i ładny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Pon Gru 22, 2003 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro o tubach mowa, skritland, kiedy już będziesz kolo supermarketu, musisz sie udać na tyły, tam gdzie stoją kontenery na śmieci. Na pewno jest tam kontener tylko na papier, musisz tylko poszukać tub, a wierz mi ze to nie problem, są ich tam setki, i to różne rozmiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chicken2001



Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 67
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto Sty 06, 2004 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę, że mieszkacz na takim zadupiu żeby nie było sklepów z tkaninami, albo ogrodniczch.
_________________
Każdego roku 10 razy więcej osób jest ofiarą spadających kokosów niż ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
skritland



Dołączył: 08 Wrz 2003
Posty: 15

PostWysłany: Wto Sty 06, 2004 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tkaniny nawijają na prostokątne tekturki, a w ogrodniczym mają przeciwpancerne rury o grubości ścianek 1 cm i średnicy 5 - 7 cm, a nawet około 10cm.
_________________
Skritland
Nic nie wysusza skóry jak... P4O10 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lut 26, 2004 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja silnik zrobiłem na plastikowym szablonie , 3 warstwy papieru ,okładka z zeszytu , znowu 3 warstwy papieru i tekturka z bloku tech. Na początku papier sie marszczy od kleju (wikol) ale oklejam to tekturą więc jest dobrze . silnik ma ścianke 3 mm i śr. wew. 44mm zew. 50mm
Powrót do góry
Doktor X



Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 27

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2004 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałeś może, zeby zastosować rurę PCV, dostaniesz ją w każdym sklepie zajmującym się sprzedażą materiałów budowlanych. Są dosyć wytrzymałe i można je nabyć o średnicy 50 mm, 75 mm i 100 mm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2004 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Mi tam PCV sie przepala Crying or Very sad ...

PS. Mialem 32mm... :/... Co mam zrobic, zeby sie tak szybko nie przepalal?

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Desperado_



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 9

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2004 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pingwin napisał:
Hmm... Mi tam PCV sie przepala Crying or Very sad ...
Co mam zrobic, zeby sie tak szybko nie przepalal?
Pingwin


Moze wloz w srodek tulejke z blachy z puszki po piwie (stalowa) owinieta kilkoma warstwami papieru. Blacha osloni papier przed dzialaniem ognia a papier (nawet zweglony) odizoluje rure. Wymyslilem to teraz i pomysl jest nietestowany, ciekaw jestem uwag i wynikow.

D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2004 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh to ma byc SR, a nie ceglowka -_-... Pomyslalem sobie teraz o foli alusowej... Ehh najpierw musze sie na nowo urzadzic -_-...

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Snake



Dołączył: 12 Paź 2003
Posty: 24
Skąd: z rury

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2004 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta blacha to raczej juz zaciezki na sr bedzie :/
Racja...
--Snake--

_________________
WWW.PIROPORTAL.ONE.PL <<< Zapraszam
Serwer na filmy: http://www.piroportal.boo.pl/FTP/download.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2004 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Folia al nic ci tu nie da, roztopi się, a nawet jeżeli nie, to będzie przewodziła ciepło jakby jej tam nie było.
Już lepszy pomysł z puszką po piwie i papierem, ale tu puszka też może się roztopić. Proponuje więc ziarno paliwa owijać kilkoma warstwami papieru ze szkłem wodnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guardier



Dołączył: 24 Wrz 2003
Posty: 23
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!

Napisałem maila do firmy ktura robi rury na zamuwienie problem w tym że trzeba kupić minimum 500 mb po 1.15 za mb
MUGŁBYM se otworzyć sklep z rurkami Razz Razz Razz Razz Razz Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Desperado_



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pingwin napisał:
Eh to ma byc SR, a nie ceglowka -_-... Pomyslalem sobie teraz o foli alusowej...


To jest bardzo cienka blacha. A jest duzo wytrzymalsza od papieru na szkle wodnym przy tej samej masie (mechanicznie i termicznie). Folia alu nie nadaje sie do tego, bo sie natychmiast przepali (wypusci snop iskier i podniesie ciag, ale tu raczej nie o to chodzi), stal ma szanse troche dluzej wytrzymac.

D.
ps. 500 mb silnikow, piekna wizja Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że puszka po piwie to aluminium w formie stopu o dużej wytrzymałości (jak dural). Ze względu na cenę tegoż puszki są tak skrzętnie zbierane. Jako osłonę termiczną poleciłbym płótno szlane: lekkie i względnie wytrzymałe termicznie. Ewentualnie nasączyć je kitem szkło wodne + talk. Ale przy czasach pracy silników rzędu 1-3 sekund nie wydaje mi się konieczne izolowanie termiczne. Skala uszkodzeń termicznych to nie tylko kwestia temperatury, ale i czasu. No...chyba że ktoś kombinuje silnik o czasie pracy 10 sekund i do tego o spalaniu czołowym.
Ale to już inna bajka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2004 9:18 pm    Temat postu: efekt termiczny Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
Termiczne efekty uboczne pracy silnika niestety muszą się zawsze pojawić a to z tegoż prostego powodu, że mieszanki pirotechniczne mają jednak bardzo duże energie spalania.
Oczywiście dążymu do tego aby jak najwięcej z tej energii zamienić w pracę ciągu ale te parę % co się nie uda wyzyskać może spore szkody poczynić.
Ujawnia się to zjawisko zwłaszcza przy silnikach o metalowym korpusie i nie jest wazne jak długo silnik pracuje bo moce cieplne biorące w tym udział są naprawdę ogromne. Przy krótkim czasie pracy takiego silnika zachodzi wyraźnie zjawisko bezwładności ciepolnej polegające na tym, że ciepło rozchodzi się po metalu z ograniczoną prędkością. Objawia się to tym , że silnik zaczyna się rozgrzewać na zewnątrz po pewnej chwili. Jednak całe ciepło pochłonięte podczas pracy musi ścianki silnika opuścić, a więc ścianki się nagrzeją. To ciepło może sporo szkód narobić jeśli się tego nie zaizoluje odpowiednio.
Dlatego jestem zwolennikoem papierowych korpusów bo mają bardzo małą przewodność cieplną i rozładowanie następuje dłużej a więc i przy niższej temperaturze.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pomysła do metalowych Wink Jak sie tak bardzo grzeja trza zastosowac radiatory które beda chłodzone powietrzem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I obowiązkowo wentylatorek od PC'ta Cool Very Happy Laughing
_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co wentylatorek ? Rakieta bedzie sie sama chłodzic jesli beda wystawac poza korpus rakiety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
DJArnold



Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 46
Skąd: ja mam to wiedzieć

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2004 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra niech będzie bez wentylatorka.
Radiatory na zewnątrz???- ale ten opór powietrza nie daje mi spokoju Cool Very Happy
Może radiatory wewnętrzne z bocznymi wlotami powietrza. Cool

_________________
W życiu rób to co kochasz, ale rób to z pasją, wtedy osiągniesz prawdziwą satysfakcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP