Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Chronologia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 12:31 pm    Temat postu: Chronologia Odpowiedz z cytatem

Witam

Chronologia


1. Eltpsj da³ linka do Jetex - a
2. Ja rzuci³em has³o BUDUJEMY pierwszy polski SR typu Jetex
3. No wiêc do roboty.

Zrobiê sporo aby silnik - je¶li zostanie opracowany - wdro¿yæ do produkcji w ramach RMC Wink . Na razie bawi siê w Jetex-a : kermit i PINOT. Ja mam zamiar byæ koordynatorem projektu ( nie mam czasu na w³±czenie siê bo budujê du¿e SR ) Wink . I nie musicie pisaæ wszystkiego co wiecie. Dawaæ filmy , zdjêcia i pomys³y ( choæby ogólne ). Z uwagi na to, ¿e projekt jest bardzo ciekawy da³em temu tematowi osobn± komnatê. Udane eksperymenty dam na stronê- zabawê o RMC. Na pierwsze eksperymenty PINOT i kermin dostan± ode mnie rurki. No, ciekaw jestem co z tego "bedzie" Wink . Acha, mam za sob± wiele zakoñczonych jakim¶ tam sukcesikiem projektów piro i nie mam ¿adnych w±tpliwo¶ci co do jednego. Ten SR jestem w stanie zbudowaæ samodzielnie. Ale po co mam Was Shocked Razz . Zamiast "prze¿uwaæ" poczciw± karmelkê macie ciekawy temat. Ponadto ¿ycie mowi jedno. Zawsze du¿y sukces zapewnia zespó³ ludzi Wink . Informujê te¿ , ¿e zespó³ ELTKNOPIR "¿yje" i na pewno opracuje profi rakietê przeznaczon± do filmowania OSZ ( oddalaj±ca Siê Ziemia ). Komatê t± traktujê te¿ jako wczesn± reklamê produktu jaki jest SR typu Jatex. Czekam na pomys³ na nazwê takiego SR.

Za³ozenia do Jetexa ( mog± siê zmieniaæ ).

1. Ciê¿ar SR - 80 G,
2. Ciê¿ar paliwa - 50 G,
3. Bez metalu,
4. Silnik jednorazowy,
5. Czas pracy - minimum 30 sekund.
6. Srednica zewn. SR - 35 mm.


Koordynator Projektu Jetex - "pirotechman" Wink
Powrót do góry
PINOT



Do³±czy³: 25 Lis 2003
Posty: 428
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lê, ¿e trochê przesadzasz z tym sadzeniem sie na szefa...Wink
Przyhamuj troche z wodzowskimi zapêdami, zanim siê zniechêcimy,,,Smile Smile
Nie w±tpiê, ¿e potrafisz zbudowaæ wszystko, ale ja traktujê ten projekt jako wspólna zabawê, w której wszyscy mogliby¶my sie czuæ równie wa¿ni....

_________________
Ciekawe kto bedzie pierwszym 80-cio latkiem na tym forum
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa³:
My¶lê, ¿e trochê przesadzasz z tym sadzeniem sie na szefa...


Koordynator to nie szefunciu Wink . Mo¿na pu¶ciæ temat na ¿ywio³ ( bez za³ozeñ itp. ) i co bêdzie Question . Ano guzik bêdzie. Jeden bêdzie robi³ z blachy, drugi rury toczy³, trzeci z aluminium i nie bêdzie Jetexa. Wymy¶l co¶ ( "z³ap" choæby czyj±¶ my¶l ) i "szefuj" Razz . Dodam, ¿e innym ciekawy tematem jest np. SR impulsowy.

Pozdr. A
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sro Gru 17, 2003 9:10 am    Temat postu: Hm.... Odpowiedz z cytatem

Witam

Tak "se" dzi¶ kumam
, ¿e mo¿e zbyt pochopnie t± komnate za³ozy³em Rolling Eyes Question . Poczekam, pomy¶lê i w razie czego te parê postów w³±czê w inny dzia³. Ten SR jest w stanie robiæ kilka osób i w±tpiê aby zbyt wiele pisano o tym. Po wielu "dumaniach" wiem jedno. SR typu Jetex to trudny problem. Mo¿na oczywiscie odwaliæ "kaszanê" ale nie o to chodzi. Przy okazji wyja¶niê , ¿e mam za soba wiele wdro¿eñ. Zaczyna³em od rakietki gwi¿d¿±cej ( sprzeda³em z kilkadziesi±t tys. szt. - a powinienem kilka mln Wink ) , pirotechniczny straszak ptaków PSP-80 dla lotnisk, naboje kal. 15 i wiele innych. Niestety domu za to nie wybudowa³em Rolling Eyes bo jak napisa³em z chinczykami nie wolno konkurowaæ , brak³o mi te¿ do¶wiadczenia mened¿erskiego Idea. Za to okres "zabawy" w produkcjê piro mi³o wspominam Wink . "Zabawa" ta da³a mi du¿ej praktycznej wiedzy. Dlatego wiem co piszê a piszê, ze w bran¿y piro zrobiê ka¿dy wyrób. KA-¯DY - inna sprawa po co to komu Question . To tylko kwestia czasu i pewnej kasy na opracowanie i wdro¿enie ( trudnym problemem jest np. "stabilizacja jako¶ci wyrobu" czyli poznanie jakie czynniki psuj± t± jako¶æ i jak do tego nie dopu¶ciæ ). Wracaj±c do Jetexa. Zrobiæ profesjonalny wyrób to minimum pó³ roku intensywnej pracy ( trzeba ustaliæ tak¿e wp³yw róznych parametrów na jako¶æ i bezpieczeñstwo silnika ). Ale nas na forum zadowoli i jakie¶ proste rozwi±zanie Wink .


Mi³ego dnia A Wink
Powrót do góry
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Gru 17, 2003 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za³ozenia do Jetexa ( mog± siê zmieniaæ ).

1. Ciê¿ar SR - 80 G,
2. Ciê¿ar paliwa - 50 G,
3. Bez metalu,
4. Silnik jednorazowy,
5. Czas pracy - minimum 30 sekund.
6. Srednica zewn. SR - 35 mm.


Je¿eli silnik ma byæ jednorazowy, bez metalu, to czym on oprócz czasu dzia³ania siê ró¿ni od zwyk³ego silnika kartonowego ze zwyk³± dysz±. Jetexy by³y popularne w latach 70, ¿eczywi¶cie dzia³a³y d³ugo, mia³y tak± zaletê ¿e by³y wielorazowego u¿ytku, dokupywa³o siêtylko naboje z prochem. Jetexy mia³y tez specjalny system, który w razie nadmiernych ci¶nieñ wyrzuca³ dyszê. Je¿eli silnik ma byæ jednorazowego u¿ytku i nie ma byæ z metalu to w czym on przypomina orgina³?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Czw Gru 18, 2003 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz po czêsci racje ale nie do koñca.
Najwarzniejsze to to aby silnik pracowa³ do¶æ d³ugo.A dlatego z papieru bo irma RMC musi je robiæ szybo a z metalem to by siê zesz³o.

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Czw Gru 18, 2003 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikusmodelarz napisa³:
.... Je¿eli silnik ma byæ jednorazowego u¿ytku i nie ma byæ z metalu to w czym on przypomina orgina³?


1. Bo w obecnych czasach w ogóle jest tendencja do "jednorazowo¶ci". Nie ma generalnie syfonów na "naboje", w elektronice uk³ady modu³owe i pewno wiele innych przyk³adów.

2. A po co ma przypominaæ orygina³ Question .

Wg mnie SR typ Jetex to trudny problem technologiczny. Ale by³by hitem Wink . Przy okazji. Dawno temu bra³em udzia³ w opracowaniu naboju "Grom" kal 12 i 26 dla policji i wojska. W wyrobie tym nastêpuje wystrzelenie petardy. Peterda nie mog³a zawieraæ czê¶ci metalowych Exclamation . Byl to warunek dopuszczenia wyrobu do stosowania. Nie mo¿na bylo np. wykorzystaæ bardzo lekkiego opó¼niacza z metalow± oslonk± o wadze wg mnie max. 1 g. A opó¼niacz sprawi³ najwiecej k³opotu. Dlatego SR typ Jetex wg mnie nie mo¿e zawieraæ tak¿e metalu. A szkoda. Te¿ wacham sie czy cienka metalowa os³ona ( jak po puszczce od piwa z Fe ) na SR by "przesz³a" Question Wink



Pozdr. A
Powrót do góry
Troll_u



Do³±czy³: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Sk±d: stolica

PostWys³any: Wto Gru 23, 2003 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li moge wtr±ciæ - w woli ¶cis³o¶æi, puszki od piwa robi sie nie z Fe tylko z Al (glin).
Ale kiedys spotkalem sie z puszk± ¿elazn±. Je¶li wiecie jakie napoje maj± takie puszki to napiszcie bo mi sie to przyda
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek D.



Do³±czy³: 07 Wrz 2003
Posty: 98
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Wto Gru 23, 2003 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Puszki napoju energetycznego "XL energy drink" s± wykonane prawdopodobnie ¿elaza albo jakiego¶ stopu który ¿elazo zawiera. W ka¿dym razie przyci±ga je magnes i to do¶æ mocno. Ponadto s± grubsze od puszek po piwie i mog³y by znie¶æ wiêksze ci¶nienie. Masy nie jestem w stanie sprawdziæ bo nie mam wagi (to kwestia czasu) ale tak na oko to jest o po³owê ciê¿sza od puszki po piwie.

_________________
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP