Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Robimy polskiego Jetexa
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
PINOT

Do陰czy: 25 Lis 2003
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: Pon Lis 15, 2004 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sk豉d paliw OX-16, 17 i 18 znajdziesz tutaj.

Dodam tylko, 瞠 sk豉dniki (azotan amonu, dwuchromian amonu i w璕iel) musz by zmielone na bardzo drobny py. Potem wszystko jest zwi您ane poliuretanem ciek造m. Nie widz problemu, aby wypr鏏owa inne lepiszcza typu asfalt, parafina, metakrylan metylu z NC itp. w podobnych sk豉dach procentowych.

PINOT

PostWys豉ny: Wto Pa 25, 2005 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegl康a貫m ostatnio informacje nt. Jetex闚, wiadomo, 瞠 paliwa oparte by造 na AN lub azotanie guanidyny, b康 ich mieszankach. Mia造 kolor bia造 lub pomara鎍zowy (tutaj chyba chodzi o obecno嗆 dwuchromianu amonu jako katalizatora).
Znalaz貫m ciekawy patent dotycz帷y materia堯w na bazie mieszanin 47,4%AN + 37,1%GN + 12,6%KClO4 + 5,0%PVA (alkohol polwinylowy) twrzo帷ych eutektyki o ttop oko這 110-120 stopni i o bardzo niskim eksponencie n=0,39. Zdradzaj one pewne podobie雟two do paliw Jetex闚. Po sproszkowaniu i sprasowaniu w pastylki, mieszaniny te tworz ciekawe paliwa do generowania bezwonnych, nietruj帷ych gaz闚. W patencie s one polecane jako generatory gaz闚 do poduszek powietrznych.

Do poczytania dla znaj帷ych angielski: www.freepatentsonline.com/5850053.html

Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Pa 25, 2005 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PINOT napisa:
....Do poczytania dla znaj帷ych angielski: www.freepatentsonline.com/5850053.html

Ja nie znam ale sobie radz Wink . Przy pomocy TEJ STRONY WWW robie t逝maczenie web strony na rosyjsko j瞛yczn wi璚 郵epy nie jestem Wink

Газовые составы генератора, используемые для воздушных подушек не должны содержать никаких металлических добавок, типа дихромата аммония, медного хромита, и т.д., так как они все производят твердые частицы в выхлопных газах.

Pisze, 瞠 [...] Mieszanka gazotw鏎cza dla poduszek powietrznych nie powinny zawiera 瘸dnych dodatk闚 zawieraj帷ych metal jak dwuchromian amonu czy chromianu miedzi itp. Dlatego, 瞠 w gazach zawarte s sta貫 cz御teczki....[...]

Dziwi mnie tylko jedno. W poduszce , masa piro musi niemal explodowa ( dlatego s na azydku potasu z dodatkiem KNO3 ) i w豉snie dziwi mnie to , 瞠 opisane masy na bazie AN te chyba spalaj si bardzo szybko .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
PINOT

PostWys豉ny: Czw Gru 01, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten patent m闚i o nieco innym rozwi您aniu. Nie jest tam u篡ty klasyczny 豉dunek z szybko spalaj帷 si mas typu NaN3+KNO3, kt鏎a nawet na wolnym powietrzu spala si bardzo szybko.

Ta mieszanina AN/GN/KP o kt鏎ej mowa, w ci郾ieniach odpowiadaj帷ych amatorskim silnikom rakietowym spala si do軼 wolno. Na tyle jednak szybko, aby nap璠zi np. silniczek typu Jetex. Rozwi您anie stosowane do tego typu mieszanin w air-bagach polega na tym, 瞠 豉dunek z paliwem umieszczony jest w ma造m ci郾ieniowym naboju (jak do syfonu) wype軟ionym azotem pod ci郾ieniem oko這 1500 psi (100 atm). W wyniku zderzenia paliwo jest odpalane, a 瞠 pocz徠kowe ci郾ienie jego otoczenia to jest 100 atm, spala si ono w mgnieniu oka, jak proch. Prawdopodobnie nab鎩 ci郾ieniowy jest zaopatrzony w odpowiedni zaw鏎 b康 kalibrowan za郵epk, kt鏎a uwalnia gazy po przekroczeniu okre郵onego ci郾ienia przekraczaj帷ego np. 100 atm.

Prawd m闚i帷, nie wiem z ca陰 pewno軼i jakie ma zalety to rozwi您anie ponad tym przytoczonym na pocz徠ku mojego postu, ale skoro si je stosuje, jakie tam zalety musi mie.

ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Wto Kwi 24, 2012 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam z sob mam pisa Question . No tak, na forum "terroryst闚" szukali i i tak im dowalili, 瞠 kredki z tornistra wylecia造 :].

Mam nadziej, 瞠 kto mi uwierzy co robi aby nie zaliczy pobudki o 6 rano a jednocze郾ie nadal bezpiecznie si bawi z piro. Ta zabawa jednak musi wynika z siebie a nie tego co kto, w tym ja napisze. Uwa瘸m, 瞠 da rad bawi si piro w spos鏏 bezpieczny.

Tu macie por闚nanie potencja逝 paliw:

1. kclo4/cukier
2. kno3/cukier

Jeden sk豉d 60/40 (wiem, 瞠 inne bilanse tlenowe).

Jak widzimy paliwo na bazie kclo4 ma znacznie lepsze parametry i na tym si skupi bo i sam si w to pobawi. Mam troch kclo4 z dawnych czas闚 gdy zasysa造 mnie silniki rakietowe :]

Co mnie zaskoczy這 bo dzi po raz pierwszy przetestowa貫m mix kclo4/cukier plus jeszcze jeden reduktor i nie by nim proszek metalu.

Nie potrafi貫m tego zapali zapa趾 Idea . Nie wiele w swoim 篡ciu mia貫m do czynienia z kclo4 ale potwierdza to moje dawne spostrze瞠nie, 瞠 utleniacz ten jest znacznie bezpieczniejszy ni kclo3. Mo積a to uzasadni tym, 瞠 kclo3 rozpada si z wydzieleniem ciep豉 a nadchloran nie. Nie spodziewa貫m si jednak, 瞠 mix kclo4 z cukrem jest tak t瘼y w zap這nie. No ale jak zaskoczy pali si ju dobrze.

Wkr鏒ce test w tulejce, sam jestem ciekaw czy palenie zbyt silnie przy酥ieszy pod zwi瘯szonym ci郾ieniem.

ARKO
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum