Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Stary dobry P.cz.
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
morpiel

Do陰czy: 26 Pa 2003
Sk康: l康ek, l康ek zdr鎩

PostWys豉ny: Pon Gru 15, 2003 2:50 am    Temat postu: Stary dobry P.cz. Odpowiedz z cytatem

Osobi軼ie ze wzgl璠u na cen preferuje P.cz. Bawi si mo積a.
Wsypa貫m prochy do silnika zmontowa貫m nie polecia豉. Wzio貫m ten sam proch ruszy貫m 10 razy pa趾 w mo寮zierzu zmontowa貫m. Posz豉!! Wink
Maciej
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
GM

Do陰czy: 30 Lis 2003
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Pon Gru 15, 2003 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mas zjaki s豉by PC mnie PC rozwala silniki chod s bardzo grube!

PostWys豉ny: Wto Gru 16, 2003 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwa ma, ja ju nie moge z takimi. Qrwa ma, cz這wieku, nie wiesz jaka dysza, jaki korpus by, czy by kana NIC NIE WIESZ! a piszesz, 瞠 mam s豉by proch. Jak dasz super FB do rurki ca趾iem otwartej i mocnej to tysz nie rozwali, ale nie, ty wiesz, 瞠 ja mam s豉by proch.
Masakra.
Ale mnie zirytowa貫 Surprised Surprised
Ps. Proch jest naprawd niez造 Wink
Tego mi nikt nie wci郾ie Wink

Pozd.
Maciej
Powr鏒 do g鏎y
morpiel

PostWys豉ny: Wto Gru 16, 2003 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi這 mi o to, 瞠 P.cz. bardzo 豉two zmienia swoje w豉軼iwo軼i, przy r騜nych dzia豉niach z nim.
I dlatego mo瞠 by ciekawie i mo積a si bawi.

Ps. Jako mi si wydaje, GM, 瞠 nie zrobi貫 瘸dnego silnika.
(Ale pewien nie jestem)
Pozd.
Maciej
Powr鏒 do g鏎y
GM

PostWys豉ny: Wto Gru 16, 2003 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Srobi silnik zrobi貫m i jak kazdy cz這wiek experymenty lubi wi璚 i z PC pr鏏owa貫m i mi zawsze rozwa豉這 silnik przy ro積ych wymiarach dyszy teraz tylko karmelka stosuje, mo瞠 troche trudny w przygotowaniu (jak si zajara Confused ) ale bardzo 豉dnei mi na nim rakietki lataj.

PostWys豉ny: Sro Gru 17, 2003 2:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dasz super P.cz. w korpus 鈔 25mm o grubo軼i 軼ianki 4mm z kana貫m przez ca陰 d逝go嗆 i nawet odpalisz od wew. to przy 鈔ednicy dyszy 12mm nie ma bata, 瞠by rozerwa這.
Maciej
Powr鏒 do g鏎y
morpiel

PostWys豉ny: Nie Gru 21, 2003 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey, zrobi貫m P.cz. i nagra貫m efekty... Kamera cyfrowa z kart 8mb. Ale filmik jest na ta鄉ie i nie wiem jak zgraSad (nie znam si na tym) Jakby kto m鏬 mi doradzi. A i "gdzie" czy "jak" go zamie軼i?? Filmik warty po鈍i璚enia Wink
Pozd.
Ps. Ok. 0,8 sec Wink
Maciej.
Ps2. Jak si nie uda to zrobi z niego zdj璚ia, bo to ju umiem i zamieszcze (Tylko jak?? Rolling Eyes )
Powr鏒 do g鏎y
dziadek kermit

Do陰czy: 25 Kwi 2003
Sk康: z okolicy "畝bido趾a"

PostWys豉ny: Nie Gru 21, 2003 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K豉niam si pi瘯nie Very Happy Exclamation
PC to jest do嗆 kapry郾e paliwo i sam si o tym przekona貫m Sad
Raz potrafi poci庵n望 pi瘯nie a innym razem albo rozpetardzi albo spali na wyrzutni. Confused
W ka盥ym b康 razie nie mo積a si przy nim 酥ieszy bo zdaje si, 瞠 efekty w znacznej mierzeod ciedpliwo軼i i staranno軼i zale膨 Laughing

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
yetihehe

Do陰czy: 26 Pa 2002
Sk康: Znienacka

PostWys豉ny: Nie Gru 21, 2003 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je郵i potrzeba komukolwiek miejsca na filmiki lub zdj璚ia polecam siebie. Je郵i filmik zajmuje mniej ni 500kb, to wrzu wchodz帷 na adres www.yetihehe.com/piro. Je郵i zajmuje mniej ni 3mb, to wy郵ij mi go na adres yetino@o2.pl, to wrzuc. Je郵i zajmuje wi璚ej, to komu si b璠zie chcia這 tyle ci庵n望? Ale i tak mo瞠sz si ze mn skontaktowa.
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
GM

PostWys豉ny: Pon Gru 22, 2003 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si z kermitem co do tego i PC jest kapry郾y dlatego prze簑ci貫m si na karmelka z r騜nymi domieszkami. PC u篡wam tlyko do petard i wystrzeliwania szelek, do tego jest idealny

PostWys豉ny: Wto Sty 06, 2004 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ja tam robie zawsze tak samo i zawsze tak samo mi wychodzi. Odpali貫m ju ze 20 silnik闚 na r騜nych p.cz. -ch (falach produkcji Wink )
Przy "standardowej dyszy" (ustalonej przez mnie) lata zawsze i nie wydaje mi si, 瞠by raz zwalnia a innym razem mia kopa. Zawsze jest podobnie. My郵, 瞠 mielenie p.cz. trudno jest skontrolowa, 瞠by by這 takie samo jak poprzednio. Mo瞠 dlatego nie miel p.cz. w og鏊e?
Przegryzam 5 dni, susze (razem to tyle trwa) i krusze na granulki ok 1mm. POotem ubijam w silniku na wilgotno i sushe. Jest ok. W dziale silniki rakietowe mo積a znale潭 opis moich silnik闚 przy r騜nych dyszach na p.cz. (Temat chyba "silniki pcv" czy jako tak)
Pozd.
Maciej

DJArnold

Do陰czy: 24 Gru 2003
Sk康: ja mam to wiedzie

PostWys豉ny: Pi Sty 23, 2004 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ja r闚nie stosuj P.Cz. Proces produkcji w sumie taki sam jak by opisywany w r騜nych miejscach na forum - m造n kulowy i p騧niej zalane denaturatem z wod aby si troch przegryz. Po ok 2 dniach suszenie na tackach i rozdrabnianie.
Stosowa貫m te saletr z cukrem bez dodatk闚 metalu ale opr鏂z sporej ilo軼i dymu i pojedynczych iskier nie by這 瘸dnego efektu. Teraz w swoich silniczkach stosuj m鎩 p.cz. i efekt wizualny (ogrom jasnych iskierek i kr鏒ki p這mie wydobywaj帷y si z dyszy silnika) jest super.
Ja zawsze mocno ubijam (jak nie ubij odpowiednio to od razu nast瘼uje eksplozja korpusu lub wywalenie dyszy b康 zatyczki)w korpusie i nawet nie robi kana趾a w paliwie.
Rakietki 鄉igaj a mi這 praktycznie od razu po zapaleniu prochu w korpusie.

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
morpiel

PostWys豉ny: Sob Sty 24, 2004 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze wzgl璠u na bardzo trudn do skontrolowania i powt鏎zenia jako嗆 zmielenia PROCHU (nie sk豉dnik闚) robi tak, sk豉dniki z m造na przegryzanie-suszenie-rozdrabnianie-ubijanie na wilgotno w silniku:
Sypi porcj p.cz. wk豉dam stalowy bolec o wymaganeh 鈔ednicy, na to korek (bezpiecznik bez 鈔odka) tak, 瞠 bolek wystaje. Na ten korek rurka i na rurke m這tek Wink Potem obkr璚am bolec kombinerkami i wyci庵am. Po wysuszeniu jest super twarde ziarno. Co do tego mielenia p.cz. (gotowego) owszem przy酥iesz si spalanie, ale taki nie zmielony w silniku pcv1 spala mi si ok. 2 sec a wi璚 (jak dla mnie) idealnie. Robi貫m ju silniki na kilku partjach p.cz. i zawsze te same wyniki. Nie zauwa篡貫m, 瞠by proch mi kaprysi. To chyba przez to mielenie ostateczne.
Pozd.
Maciej.
P.s. efekt wizualny jak dla mnie nie por闚nywalny do karmelka, poza tym mam z貫 do鈍iadczenia z karmelkiem, po poparzeniu zrobi貫m go jeszcze raz (co by si z nim "pogodzi") i kuniec. Ni ma 這gnia:(
.... ni ma

DJArnold

PostWys豉ny: Nie Sty 25, 2004 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie u mnie proch wychodzi mniej wi璚ej taki sam za ka盥ym razem. Sk豉dniki mielone osobno w m造nku do kawy p騧niej dok豉dnie przez godzin w m造nku kulowym (oczywi軼ie po陰czone - w moim przypadku proporcja wygl康a tak 6cz S, 4cz W, 2cz S obj皻o軼iowo). Wa積e jest aby w m.k. zawsze znajdowa豉 si taka sama porcja sk豉dnik闚 - jest to gwarancj, 瞠 otrzymane kolejne porcje prochu b璠z tej samej jako軼i (stopie rozdrobnienia).
Powr鏒 do g鏎y
zbig-zbig

Do陰czy: 09 Pa 2003
Sk康: znienacka

PostWys豉ny: Pi Sty 30, 2004 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJArnold napisa:
6cz S, 4cz W, 2cz S obj皻o軼iowo). Wa積e jest aby w m.k. zawsze znajdowa豉 si taka sama porcja sk豉dnik闚 - jest to gwarancj, .

Jezeli nie masz wagi i skladniki mieszasz na oko, to nie ma zadnej gwarancji powtazalnosci wynikow.

morpiel

PostWys豉ny: Sob Sty 31, 2004 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co y piszecie w og鏊e ??
Wiadomo, 瞠 proporcje skladnik闚 to podstawa i nie trzeba w gramach, tylko np. (mo積a) nawet w ksi捫kach czy no篡czkach, byle wa篡造 one tyle samo (ka盥a\e).
Problem tkwi w jako軼i rozdrobnienia sk豉dnik闚. Ja miekle po 24 godz. ka盥y. I przegryzionego p.cz. (do rakiet) ju nie miel, tylko rozdrabniam na okruszki, nawil瘸m i korpus silnika napycham i jest oki.
Pozd.
Maciej

DJArnold

PostWys豉ny: Pi Lut 06, 2004 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby nie nast徙i豉 eksplozja to trzeba proch w silniku porz康nie sprasowa (ubi), zastosowa do嗆 mocny korpus i odpowiednio (do鈍iadczalnie) dobran 鈔ednic dyszy. Zrobi貫m ju silnik w miar powtarzalny ale zanim do tej udanej konstrukcji doszed貫m zaliczy貫m ponad 10 r騜nych nieudanych pr鏏(wystrza zatyczki, eksplozja silnika, przepalenie korpusu itp.)
Powr鏒 do g鏎y
ksard

Do陰czy: 07 Lis 2003

PostWys豉ny: Pi Mar 12, 2004 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kermit napisa:
PC to jest do嗆 kapry郾e paliwo i sam si o tym przekona貫m
Raz potrafi poci庵n望 pi瘯nie a innym razem albo rozpetardzi albo spali na wyrzutni. Confused
W ka盥ym b康 razie nie mo積a si przy nim 酥ieszy bo zdaje si, 瞠 efekty w znacznej mierzeod ciedpliwo軼i i staranno軼i zale膨 Laughing

Witam

Zgadzam si z Tob ca趾owicie.
Robi貫m wiele test闚 z silnikami na tym paliwie.
Jedn z nich prezentuj na zdj璚iu. Odgrzeba貫m je w moim archiwum.

Jedno jest niezaprzeczalne - paliwo to jest bardzo widowiskowe. Smile

Masa paliwa w tym konkretnym silniku wynosi豉 20 g.

Pr鏏y z tym paliwem zaniecha貫m po kilku nieudanych testach.

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
DJArnold

PostWys豉ny: Sob Mar 13, 2004 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kapry郾o軼i PCz nie ma co sie za bardzo rozpisywa. Jak ubija貫m PCz granulowany to na kilka udanych prac silika zalicza貫m jedn eksploz. Teraz ubijam nie granulowany i wyniki s du穎 lepsze. Ale w 100% nadal nie jestem pewien, 瞠 kolejna pr鏏a nie zako鎍zy si wybuchem.
Powr鏒 do g鏎y
fox

Do陰czy: 10 Lis 2003
Sk康: Wielkopolska

PostWys豉ny: Czw Mar 18, 2004 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy wam tez pcz tak wali jak si spali( Very Happy )
Bo jak ostatnio robi喚m silnik na pcz to po pr鏏ie podchodze do silnika a tam wali jajami tak 瞠 my郵a貫m 瞠 sie pochawtam. Jak spalam go luzem to to samo wali okropnie(za du穎 siarki czy co). Za to jak u篡wam w petardach to jest ok.
Co jest ?
Pom騜cie Exclamation

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast瘼ny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum