Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Stary dobry P.cz.
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Pon Gru 15, 2003 2:50 am    Temat postu: Stary dobry P.cz. Odpowiedz z cytatem

Osobi¶cie ze wzglêdu na cenê preferuje P.cz. Bawiæ siê mo¿na.
Wsypa³em prochy do silnika zmontowa³em nie polecia³a. Wzio³em ten sam proch ruszy³em 10 razy pa³k± w mo¼dzierzu zmontowa³em. Posz³a!! Wink
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Gru 15, 2003 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mas zjaki¶ s³aby PC mnie PC rozwala silniki chod¼ s± bardzo grube!
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwa maæ, ja ju¿ nie moge z takimi. Qrwa maæ, cz³owieku, nie wiesz jaka dysza, jaki korpus by³, czy by³ kana³ NIC NIE WIESZ! a piszesz, ¿e mam s³aby proch. Jak dasz super FB do rurki ca³kiem otwartej i mocnej to tysz nie rozwali, ale nie, ty wiesz, ¿e ja mam s³aby proch.
Masakra.
Ale mnie zirytowa³e¶ Surprised Surprised
Ps. Proch jest naprawdê niez³y Wink
Tego mi nikt nie wci¶nie Wink

Pozd.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi³o mi o to, ¿e P.cz. bardzo ³atwo zmienia swoje w³a¶ciwo¶ci, przy ró¿nych dzia³aniach z nim.
I dlatego mo¿e byæ ciekawie i mo¿na siê bawiæ.

Ps. Jako¶ mi siê wydaje, GM, ¿e nie zrobi³e¶ ¿adnego silnika.
(Ale pewien nie jestem)
Pozd.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Gru 16, 2003 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Srobiæ silnik zrobi³em i jak kazdy cz³owiek experymenty lubiê wiêc i z PC próbowa³em i mi zawsze rozwa³a³o silnik przy ro¿nych wymiarach dyszy teraz tylko karmelka stosuje, mo¿e troche trudny w przygotowaniu (jak siê zajara Confused ) ale bardzo ³adnei mi na nim rakietki lataj±.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sro Gru 17, 2003 2:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dasz super P.cz. w korpus ¶r 25mm o grubo¶ci ¶cianki 4mm z kana³em przez ca³± d³ugo¶æ i nawet odpalisz od wew. to przy ¶rednicy dyszy 12mm nie ma bata, ¿eby rozerwa³o.
Maciej
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Nie Gru 21, 2003 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey, zrobi³em P.cz. i nagra³em efekty... Kamera cyfrowa z kart± 8mb. Ale filmik jest na ta¶mie i nie wiem jak zgraæSad (nie znam siê na tym) Jakby kto¶ móg³ mi doradziæ. A i "gdzie" czy "jak" go zamie¶ciæ?? Filmik warty po¶wiêcenia Wink
Pozd.
Ps. Ok. 0,8 sec Wink
Maciej.
Ps2. Jak siê nie uda to zrobiê z niego zdjêcia, bo to ju¿ umiem i zamieszcze (Tylko jak?? Rolling Eyes )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Gru 21, 2003 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K³aniam siê piêknie Very Happy Exclamation
PC to jest do¶æ kapry¶ne paliwo i sam siê o tym przekona³em Sad
Raz potrafi poci±gn±æ piêknie a innym razem albo rozpetardzi albo spali na wyrzutni. Confused
W ka¿dym b±d¼ razie nie mo¿na siê przy nim ¶pieszyæ bo zdaje siê, ¿e efekty w znacznej mierzeod ciedpliwo¶ci i staranno¶ci zale¿± Laughing

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Gru 21, 2003 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li potrzeba komukolwiek miejsca na filmiki lub zdjêcia polecam siebie. Je¶li filmik zajmuje mniej ni¿ 500kb, to wrzuæ wchodz±c na adres www.yetihehe.com/piro. Je¶li zajmuje mniej ni¿ 3mb, to wy¶lij mi go na adres yetino@o2.pl, to wrzucê. Je¶li zajmuje wiêcej, to komu siê bêdzie chcia³o tyle ci±gn±æ? Ale i tak mo¿esz siê ze mn± skontaktowaæ.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
GM



Do³±czy³: 30 Lis 2003
Posty: 73
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Gru 22, 2003 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam siê z kermitem co do tego i¿ PC jest kapry¶ny dlatego prze¿uci³em siê na karmelka z ró¿nymi domieszkami. PC u¿ywam tlyko do petard i wystrzeliwania szelek, do tego jest idealny
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Wto Sty 06, 2004 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ja tam robie zawsze tak samo i zawsze tak samo mi wychodzi. Odpali³em ju¿ ze 20 silników na ró¿nych p.cz. -ch (falach produkcji Wink )
Przy "standardowej dyszy" (ustalonej przez mnie) lata zawsze i nie wydaje mi siê, ¿eby raz zwalnia³ a innym razem mia³ kopa. Zawsze jest podobnie. My¶lê, ¿e mielenie p.cz. trudno jest skontrolowaæ, ¿eby by³o takie samo jak poprzednio. Mo¿e dlatego nie mielê p.cz. w ogóle?
Przegryzam 5 dni, susze (razem to tyle trwa) i krusze na granulki ok 1mm. POotem ubijam w silniku na wilgotno i sushe. Jest ok. W dziale silniki rakietowe mo¿na znale¼æ opis moich silników przy ró¿nych dyszach na p.cz. (Temat chyba "silniki pcv" czy jako¶ tak)
Pozd.
Maciej

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
DJArnold



Do³±czy³: 24 Gru 2003
Posty: 46
Sk±d: ja mam to wiedzieæ

PostWys³any: Pi± Sty 23, 2004 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ja równie¿ stosujê P.Cz. Proces produkcji w sumie taki sam jak by³ opisywany w ró¿nych miejscach na forum - m³yn kulowy i pó¼niej zalane denaturatem z wod± aby siê trochê przegryz³. Po ok 2 dniach suszenie na tackach i rozdrabnianie.
Stosowa³em te¿ saletrê z cukrem bez dodatków metalu ale oprócz sporej ilo¶ci dymu i pojedynczych iskier nie by³o ¿adnego efektu. Teraz w swoich silniczkach stosujê mój p.cz. i efekt wizualny (ogrom jasnych iskierek i krótki p³omieñ wydobywaj±cy siê z dyszy silnika) jest super.
Ja zawsze mocno ubijam (jak nie ubijê odpowiednio to od razu nastêpuje eksplozja korpusu lub wywalenie dyszy b±d¼ zatyczki)w korpusie i nawet nie robiê kana³ka w paliwie.
Rakietki ¶migaj± a¿ mi³o praktycznie od razu po zapaleniu prochu w korpusie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sob Sty 24, 2004 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze wzglêdu na bardzo trudn± do skontrolowania i powtórzenia jako¶æ zmielenia PROCHU (nie sk³adników) robiê tak, sk³adniki z m³yna przegryzanie-suszenie-rozdrabnianie-ubijanie na wilgotno w silniku:
Sypiê porcjê p.cz. wk³adam stalowy bolec o wymaganeh ¶rednicy, na to korek (bezpiecznik bez ¶rodka) tak, ¿e bolek wystaje. Na ten korek rurka i na rurke m³otek Wink Potem obkrêcam bolec kombinerkami i wyci±gam. Po wysuszeniu jest super twarde ziarno. Co do tego mielenia p.cz. (gotowego) owszem przy¶piesz siê spalanie, ale taki nie zmielony w silniku pcv1 spala mi siê ok. 2 sec a wiêc (jak dla mnie) idealnie. Robi³em ju¿ silniki na kilku partjach p.cz. i zawsze te same wyniki. Nie zauwa¿y³em, ¿eby proch mi kaprysi³. To chyba przez to mielenie ostateczne.
Pozd.
Maciej.
P.s. efekt wizualny jak dla mnie nie porównywalny do karmelka, poza tym mam z³e do¶wiadczenia z karmelkiem, po poparzeniu zrobi³em go jeszcze raz (co by siê z nim "pogodziæ") i kuniec. Ni ma ³ognia:(
.... ni ma

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
DJArnold



Do³±czy³: 24 Gru 2003
Posty: 46
Sk±d: ja mam to wiedzieæ

PostWys³any: Nie Sty 25, 2004 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie u mnie proch wychodzi mniej wiêcej taki sam za ka¿dym razem. Sk³adniki mielone osobno w m³ynku do kawy pó¼niej dok³adnie przez godzinê w m³ynku kulowym (oczywi¶cie po³±czone - w moim przypadku proporcja wygl±da tak 6cz S, 4cz W, 2cz S objêto¶ciowo). Wa¿ne jest aby w m.k. zawsze znajdowa³a siê taka sama porcja sk³adników - jest to gwarancj±, ¿e otrzymane kolejne porcje prochu bêdz± tej samej jako¶ci (stopieñ rozdrobnienia).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
zbig-zbig



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2003
Posty: 15
Sk±d: znienacka

PostWys³any: Pi± Sty 30, 2004 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJArnold napisa³:
6cz S, 4cz W, 2cz S objêto¶ciowo). Wa¿ne jest aby w m.k. zawsze znajdowa³a siê taka sama porcja sk³adników - jest to gwarancj±, .

Jezeli nie masz wagi i skladniki mieszasz na oko, to nie ma zadnej gwarancji powtazalnosci wynikow.

_________________
twoja gra twoje zycie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
morpiel



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2003
Posty: 104
Sk±d: l±dek, l±dek zdrój

PostWys³any: Sob Sty 31, 2004 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co y piszecie w ogóle ??
Wiadomo, ¿e proporcje skladników to podstawa i nie trzeba w gramach, tylko np. (mo¿na) nawet w ksi±¿kach czy no¿yczkach, byle wa¿y³y one tyle samo (ka¿da\e).
Problem tkwi w jako¶ci rozdrobnienia sk³adników. Ja miekle po 24 godz. ka¿dy. I przegryzionego p.cz. (do rakiet) ju¿ nie mielê, tylko rozdrabniam na okruszki, nawil¿am i korpus silnika napycham i jest oki.
Pozd.
Maciej

_________________
gg: 4744192
Mail : morpiel@interia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
DJArnold



Do³±czy³: 24 Gru 2003
Posty: 46
Sk±d: ja mam to wiedzieæ

PostWys³any: Pi± Lut 06, 2004 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby nie nast±pi³a eksplozja to trzeba proch w silniku porz±dnie sprasowaæ (ubiæ), zastosowaæ do¶æ mocny korpus i odpowiednio (do¶wiadczalnie) dobran± ¶rednic± dyszy. Zrobi³em ju¿ silnik w miarê powtarzalny ale zanim do tej udanej konstrukcji doszed³em zaliczy³em ponad 10 ró¿nych nieudanych prób(wystrza³ zatyczki, eksplozja silnika, przepalenie korpusu itp.)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Mar 12, 2004 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kermit napisa³:
PC to jest do¶æ kapry¶ne paliwo i sam siê o tym przekona³em
Raz potrafi poci±gn±æ piêknie a innym razem albo rozpetardzi albo spali na wyrzutni. Confused
W ka¿dym b±d¼ razie nie mo¿na siê przy nim ¶pieszyæ bo zdaje siê, ¿e efekty w znacznej mierzeod ciedpliwo¶ci i staranno¶ci zale¿± Laughing


Witam

Zgadzam siê z Tob± ca³kowicie.
Robi³em wiele testów z silnikami na tym paliwie.
Jedn± z nich prezentujê na zdjêciu. Odgrzeba³em je w moim archiwum.

Jedno jest niezaprzeczalne - paliwo to jest bardzo widowiskowe. Smile

Masa paliwa w tym konkretnym silniku wynosi³a 20 g.

Próby z tym paliwem zaniecha³em po kilku nieudanych testach.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DJArnold



Do³±czy³: 24 Gru 2003
Posty: 46
Sk±d: ja mam to wiedzieæ

PostWys³any: Sob Mar 13, 2004 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kapry¶no¶ci PCz nie ma co sie za bardzo rozpisywaæ. Jak ubija³em PCz granulowany to na kilka udanych prac silika zalicza³em jedn± eksplozê. Teraz ubijam nie granulowany i wyniki s± du¿o lepsze. Ale w 100% nadal nie jestem pewien, ¿e kolejna próba nie zakoñczy siê wybuchem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
fox



Do³±czy³: 10 Lis 2003
Posty: 192
Sk±d: Wielkopolska

PostWys³any: Czw Mar 18, 2004 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy wam tez pcz tak wali jak siê spali( Very Happy )
Bo jak ostatnio robi³êm silnik na pcz to po próbie podchodze do silnika a tam wali jajami tak ¿e my¶la³em ¿e sie pochawtam. Jak spalam go luzem to to samo wali okropnie(za du¿o siarki czy co). Za to jak u¿ywam w petardach to jest ok.
Co jest ?
Pomó¿cie Exclamation

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Paliwa rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP