Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

REKORDY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 4:37 pm    Temat postu: REKORDY Odpowiedz z cytatem

No wiêc. Najwiêkszy amatorski SR w Polsce Wink . Waga paliwa 700 gram. Nie co zadu¿a ¶rednica kryt. dyszy. Do tego zap³on paliwa spó¼niony o 1 sek. Ale rakieta juz by lecia³a Wink

SR "SZOKER.PRIV.700g



Film : http://www.pirotechnika.one.pl/Szoker/SzokerPRIV700g.mpeg

I nie chodzi mi o rekordy ale o testowanie konstrukcji. Chodzi tu te¿ o wzglêdy bhp. SR musi byc pewny i niezawodny zanim poci±gnie kamerê. No i zanim znadzie siê w ofercie RMC Razz

W SR umieszczono wewnetrzny zaplonnik. To on na koñcu pracy SR jeszcze dzia³a³. Odpalanie elektryczne.


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Sob Gru 06, 2003 8:31 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Pietruszkin



Do³±czy³: 21 Mar 2003
Posty: 188
Sk±d: /dev/null

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 5:19 pm    Temat postu: Re: REKORDY Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
No wiêc. Najwiêkszy amatorski SR w Polsce


Witam!

Pyrotechmanie, lepiej dodaj dzia³aj±cy ,bo zrobi³ ktos kiedys wiêkszy silnik (na karmelku),waga ok 1 kg. No ale nie dzia³a³ do koñca prawid³owo, no i rakiety by w górê nie wniuz³s.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Pietruszkin dnia Czw Wrz 02, 2004 9:46 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie do pyrotechmana Cool Dlaczego silnik nie przestaje pracowaæ a filmik siê ju¿ koñczy? Wink - Mo¿e co¶ posz³o nie tak Rolling Eyes
Ale tego ju¿ nie wiem. Czekam na odpowied¼

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Tungsten



Do³±czy³: 16 Kwi 2002
Posty: 529

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 5:27 pm    Temat postu: Re: REKORDY Odpowiedz z cytatem

Pirotechman, jakie wymiary ma ten SR, jak± ¶rednice krytyczn± ma dysza Question Zauwa¿y³em ¿e sk±pisz w opisywaniu swoich rakiet Wink

Bia³y
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo wtedy za du¿o by¶ wiedzia³ a przecierz nied³ugo pyrotechman ob³o¿y patentem te swoje silniki a przecierz nie mo¿e ci powiedzieæ bo buduje siê "RCM"
_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal - mam dokladnie to samo. sciagnalem raz, filmik zajmowal ok. 500kb, ale byl jakby uciety w polowie. sciagnalem drogi raz i tmrazem bylo to 190kb Smile tym razem sr niezdazyl sie nawer rozhajcowac Smile jaks ie wyjasni wszystko, to od kasacii te posty
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a teraz filmik zaimuje 1.12mb i trwa 8s ale ja pozostaje przy swoj filmik urywa siê w trakcie pracy sr

Ostatnio zmieniony przez MICHA£ dnia Sro Kwi 21, 2004 2:52 pm, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦ciArwA napisa³:
gmichal - mam dokladnie to samo. sciagnalem raz, filmik zajmowal ok. 500kb, ale byl jakby uciety w polowie. sciagnalem drogi raz i tmrazem bylo to 190kb Smile.....


Witam

Mam wolny po poludniu net
i film "wchodzi" na serwer. Zrywa mi i od nowa powtarzam. Na pewno jutro bêdzie ca³y. Zdjecie SR :



D³ugo¶æ ponad pó³ metra ( zmierzê ). Fi dyszy - zmierzê Wink ( wiem na jakim stemplu robi³em dyszê ). No i dziekujê za pomoc qmicha³owi Wink . Masz racjê qmichal1 , te SR to juz "patenty" Razz . Zbyt wiele pracy w to pakujê Rolling Eyes


Pozdr. A
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gmichal napisa³:
no a teraz filmik zaimuje 1.12mb i trwa 8s ale ja pozostaje przy swoj filmik urywa siê w trakcie pracy sr wiêc jednak co¶ jest nie tak Wink


Przecie¿ napisa³em, ¿e za du¿e fi kryt. dyszy. Paliwo to dobrze siê pali przy pewnym minimalnym ci¶nieniu ( nie znam jego ). St±d ga¶nie w razie eksplozji SR. I o to chodzi Wink . Ten p³omieñ na koñcu to po prostu pal±ce siê gazy pochodz±ce z pirolizy ¶cianek ( papier ) SR . Szybkosæ netu po poludniu mam ¿enuj±co nisk±. Czasami 100 bytes / sek Shocked Shocked


Pozdr. A
Powrót do góry
Tungsten



Do³±czy³: 16 Kwi 2002
Posty: 529

PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ale wymiary to nie tajemnica. Materia³y to co innego.
Ale rozumiem i nie mam pretensji choæ mi³o by by³o podaæ jakie¶ dane. Np ciekawi mnie jak grube s± ¶cianki.

Bia³y[/list]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Gru 05, 2003 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bia³y napisa³:
Rozumiem ale wymiary to nie tajemnica.


Nie, to nie tajemnica Wink . L = 490 mm , ¶rednica SR = 68 mm. Fi kryt. dyszy ( potem napiszê bo "wcie³o" mi suwmiarkê Shocked ).


Pozdr. A
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Sob Gru 06, 2003 2:16 pm    Temat postu: W sprawie najwiêkszego silnika Odpowiedz z cytatem

Bia³y napisa³:
Rozumiem ale wymiary to nie tajemnica. Materia³y to co innego.
Ale rozumiem i nie mam pretensji choæ mi³o by by³o podaæ jakie¶ dane. Np ciekawi mnie jak grube s± ¶cianki.

Bia³y[/list]


Jak widzê pojawi³o siê kilka g³osów w±tpi±cych co do silnika Pirotechmana. Rolling Eyes

Ale nie podwa¿alny jest fakt, ¿e jest to silnika na paliwo inne ni¿ karmelek, który poprawnie dzia³a. Jego gabaryty s± naprawdê imponuj±ce. Nale¿y podkre¶liæ fakt, i¿ komora spalania i dysza wytrzymuj± warunki pracy(wysoka temperatura i d³ugi czas dzia³ania).
Mam wra¿enie, ¿e Konstruktor jest ju¿ naprawdê blisko opracowania ostatecznej wersii tego silnika.
Przy okazji chcia³bym zapytaæ - jakie koñcowe parametry bêdzie mia³ silnik Question . Chodzi mi o przewidywany ci±g i czas pracy. Wiem, ¿e przeznaczony jest do rakiety, która ma wynie¶æ kamerê filmow±.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sob Gru 06, 2003 4:02 pm    Temat postu: Re: W sprawie najwiêkszego silnika Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
.....chcia³bym zapytaæ - jakie koñcowe parametry bêdzie mia³ silnik Question . Chodzi mi o przewidywany ci±g i czas pracy. ......[/img]


Mam tak± uproszczon± metode liczenia.

1. Zak³adam Impuls w³. 150 s. Czyli 150 kG ciagu z 1 kG paliwa w czasie 1 sek.

2. Masa paliwa bêdzie 900 gram ( dla tej konstruckji i fi kryt. dyszy ). Czyli z 900 gram "wyci±gnê"

0,9 x 150 = 135 kG ciagu / 1 sek .

teraz mierzê czas pracy SR ( np. 5 sek. )

I co mamy Question

Ano mamy

¦redni ciag SR "SZOKERPRIV.900g" = 27 kG


Mam nadzieje, ¿e dobrze liczê Rolling Eyes Rolling Eyes . Metyda ta dotyczy SR o profilu pracy prostok±ta F = f(t)


Pozdr. A


PS. A jak wychodzi mi dla SR Olusia Question

Paliwo 120 gram, IPS = 150 , czas pracy 3 sek. ¦redni ci±g = 6 kG.
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Sob Gru 06, 2003 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Przy takich za³o¿eniach mo¿esz spokojnie wys³aæ rakietê o masie startowej = 3 Kg. Surprised
My¶lê, ¿e masa kamery + masa silnika + masa rakiety bêdzie nawet mniejsza od 3 Kg.

Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Sob Gru 06, 2003 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
......Przy takich za³o¿eniach mo¿esz spokojnie wys³aæ rakietê o masie startowej = 3 Kg. Surprised
My¶lê, ¿e masa kamery + masa silnika + masa rakiety bêdzie nawet mniejsza od 3 Kg.



Kolejna próba nakrêcenia filmu OSZ ( Oddalaj±ca SZiemia ) bêdzie na SR "SZOKER.PRIV.350g". Jednak fi kryt. to tylko 8 mm. Dlatego dajê grubszy korpus. Rakieta bez kamery wa¿y 3 kg. ¦redni ci±g szacujê na 10 kG. Wystarczy. A chcê stopniowo nabieraæ do¶wiadczeñ Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP