Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proch amidowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Gru 03, 2003 1:52 pm    Temat postu: Proch amidowy Odpowiedz z cytatem

Czy proch na bazie saletry amonowej sa dobre do wystrzelania szelek?

50% saletry amonowej 25% saletry potasowej i 25% węgla drzewnego.
PROCH AMIDOWY: 45% saletry potasowej, 35% saletry amonowej i 20% węgla drzewnego
PROCH AMONOWY: 85% saletry amonowej, 15% węgla drzewnego

Czy któryś z tych prochów jest dobry do wystrzeliwania szelek?
Jeżeli znacie inne prochy dobre do wystrzeliwania szelek na bazie saletry amonowej podajcie przepisy!
Powrót do góry
morpiel



Dołączył: 26 Paź 2003
Posty: 104
Skąd: lądek, lądek zdrój

PostWysłany: Czw Gru 04, 2003 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten proch podobno pali się szybciej niż Pcz w podwyższonym ciśnieniu. Ale jakoś (pomimo małego doś. w tym dziale) wydaje mi się, że >tyłek< będzie.

Pozd.
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Wto Gru 09, 2003 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten proch pali się dość efektywnie. Sprawdzony w tym składzie (przez mojego kolegę):
NH4NO3 - 1 cz
KNO3 - 1 cz
C drzewny - 1 cz
S - 0,5 cz

Wszystko objętościowo. Pali się dość długo, ładnym żółtym ogniem, sypiąc kupą iskier. Muszę namówić kolegę, aby sprawdził tą mieszanką na ład. miotający w szelce.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Gru 09, 2003 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu nie chodzi aby długo tylko szybko wydzielając durzo produktów spalania.
Więc to co piszesz to sę nie nadaje.
Ale zastanawiam się nad mieszanką fb ale chyba zamocna będzie

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
julex



Dołączył: 16 Lis 2002
Posty: 174
Skąd: tu ten smród?

PostWysłany: Wto Gru 09, 2003 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mmmm.....

Proch amidowy to rzecz niedoceniana. Raz takiego zrobiłem... (2:1:1)... wydawał się po prostu słaby: palił się ciemnoczerwonym płomieniem, powolutku i zostawiał resztki. Aż pewnego pięknego dnia (ze 2 m-ce później) postanowiłem go przeznaczyć na utylizację, ale zanim co małą kupeczkę podpaliłem. I co? Shocked spaliła się jak burza! Na otwartej przestrzeni! Proch przesypałem do petardy razem z innymi nieudanymi mieszankami, a ta ładnie wybuchła. Druga porcja się już jednak nie udała, nie mam pojęcia dlaczego (a było tego sporo Razz).
Reasumując: gdyby nie problemy z suszeniem, byłaby to świetna mieszanka.

Pozdro
juleks

_________________
Zapraszam:
http://temptonik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pią Gru 12, 2003 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amidowe prochy lubią detonować więc do szelek nie polecam / chyba że masz dużo moździerzy ale do petard spox. A ten NH4NO3 85% C 15% to się pali wolniej niż saletra z cukrem SPORO! więc polecam puszkę po piwie tego prochu napakować i odpalić.. To dopiero sypie iskrami !!! Aha ale nie przegryzany! / chyba i tak nie wyschnie. Smile
_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maverick



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 10
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 14, 2004 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"...Aha ale nie przegryzany! / chyba i tak nie wyschnie Smile ." a to nieprawda, ja zrobiłem taki proch, wysechł i palił się (niestety) wolno... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kondix



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 89
Skąd: z małpki po winie...

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robiłem proch amonowy w słoiku po dżemie(czego nie powinienem użyć ale nic innego nie miałem pod ręką) i cąły słoik palił sie ok 6 minut sypiąc wyłącznie 40-60 cm iskrami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RAKIETOMAN



Dołączył: 07 Maj 2003
Posty: 38
Skąd: Poligon

PostWysłany: Sro Maj 12, 2004 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temperatura spalania tego prochu jest mała więc pewnie słoik pękł, ale nie tak energicznie (nie rozprysł się na wszystkie strony) jak w przypadku szybko spalających się prochów (kiedyś się robiło w słoikach, kiedyś)
_________________
Pirotechnika - hobby mego życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darmo



Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 12
Skąd: Llanfairpwllggwyngyllgeogery chwyndrobwyllllantisiliogogogoch-najdłuzsza nazwa miasta w Walii

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem wulkan Cool na bazie tego prochu i było super Smile Ogień nie był duży ale za to sypało iskrami na ponad 1m Twisted Evil bardzo mi się podobał. Dziś chyba jeszcze jeden zrobie. Filmik niedługo będzie bo rodzice kamerke kupują Wink Nie wiem jak się zachowuje pod ciśnieniem i czy będzie dobry w szelkach etc. Smile

Wulkan zrobiłem w tubie po ręcznikach papierowych czyli duży Twisted Evil

_________________
W trakcie robienia stronki pyro...Smile
Join the army. Meet intressting people and kill him Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi amidowy nawet od pcz nie chciał sie odpalic....a jak juz go zapaliłem to czekałem nie mniej jak 5 minut, pasek nie był dłuzszy jak15 cm....

Który najlepiej sypie moskrami i w jakims składzie?>
Powrót do góry
darmo



Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 12
Skąd: Llanfairpwllggwyngyllgeogery chwyndrobwyllllantisiliogogogoch-najdłuzsza nazwa miasta w Walii

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mi amidowy nawet od pcz nie chciał sie odpalic....a jak juz go zapaliłem to czekałem nie mniej jak 5 minut, pasek nie był dłuzszy jak15 cm....


Może miałeś mokrą saletre amonową Confused

_________________
W trakcie robienia stronki pyro...Smile
Join the army. Meet intressting people and kill him Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moze tylko napewno... AA jest bardzo higroskopijna i trzeba ja suszyc w piekarniku... Ide nie ma nikogo w domu to wezme stary mlynek za co mnie zabija, ale co tam;)Wink... Zmiele troche i wysusze:)

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm kurde byc moze, ale jak juz to wilgotna, bo mokra sie w grudki zbija nie nie?;] a sucha byc powinna. przynajmniej tak wygladała, no i trzymana była od kupna w wiaderku zamknietym pod grzejnikiem (wtedy jeszcze grzały)....
Na jaka temp ustawic piekarnik? Laughing
Powrót do góry
Pingwin



Dołączył: 19 Mar 2004
Posty: 110

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

150-180*C... Jak tak robilem, ale troche zrypalem, bo na metlaowej blaszce i mi sie troche przypalila...

PS. Mlynek elektryczny - przydatne narzedzie SmileSmile

Pozdro
Pingwin

_________________
Pirotechnika to przeszlosc w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amonowy o składzie NH4NO3 85% C 15% wagowo, ślicznie złoto-zółte iskry sypie a z kolei taki :
kno3 35%
nh4no3 40%
c 25%
Pali się normalnie ale w zamkniętej przestrzeni rozku***** moździerze...
P.S. Nie suszcie aa w wysokiej temp. bo zdechniecie ze śmiechu Smile aha no i polecam stosowanie spłonek do pierwszego prochu, ładnie wybucha...
PS.2 Pierwszy proch był dodawany w ilości 50% do nitrocelulozowego aby uzupełnić braki nitrocelulozy... nitro daje ciśnienie a wtedy amonowy Dowala swoją dawke energii. Polecam dodawanie do sypkich MW.
Pozdro i całych rąk ludzie!

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aspiryna
Gość





PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie moich doświadczeń z prochami amidowymi polecam "improved formula" czyli ten o zwiększonej do 49% zawartości węgla kosztem NH4NO3 i KNO3. Nie musi być przegryzany, ale ważne by wegiel był bardzo drobny (reszta też), ja odpalam toto w cynkowych kubeczkach od bateryjek R20, lontem zakończonym pastylką z azotanu baru i Al zarobioną lakierem NC (ten konie idzie do prochu oczywiście:-). Ten sam zapłon stosuję do prochu amonowego.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 9:45 am    Temat postu: t Odpowiedz z cytatem

Hej wam ja kupiłem kiedyś saletre amonową ale mineralną i teraz leży umnie jusz kilka mieśięcy. I ani się to guwno niepali tylko topi a zrobiłem mieszanke 85%tej saletry i 15%C drzewnego to jak zapalałem od zapałki to jak trzymałem w tej mieszance to się bardzo wolno paliła a jak wziołem zapałke to za >omiń to< się niepaliło. niewiecie co moge z tą saletrą zrobić bo jusz czytałem że się ją oczyszcza
serdecznie zapraszam do piro przedszkola i prosze niezapier..ć avatarow!!:] Zmień go..
P2
Powrót do góry
NewFarm



Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 108
Skąd: Z próżni

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2005 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tego prchu uzywalem jako prochu miotajacego.Do armatek teakżeWink Very Happy
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DVader



Dołączył: 31 Gru 2003
Posty: 21

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aspiryna napisał:
Na podstawie moich doświadczeń z prochami amidowymi polecam "improved formula" czyli ten o zwiększonej do 49% zawartości węgla kosztem NH4NO3 i KNO3. Nie musi być przegryzany, ale ważne by wegiel był bardzo drobny (reszta też), ja odpalam toto w cynkowych kubeczkach od bateryjek R20, lontem zakończonym pastylką z azotanu baru i Al zarobioną lakierem NC (ten konie idzie do prochu oczywiście:-). Ten sam zapłon stosuję do prochu amonowego.


Fajnie... a palce jeszcze całe masz ??? Shocked

NH4NO3 stanowi mieszanine SAMOzaplalną z metalmi aktywnymi a więc tagże z cynkiem ZN . Ponadto ta reakcja zachodzi dość gwałtownie... acha i jak masz wątpliwośći to zmieszaj zobie pył zn z nh4no3 i kapnij na to krople wody wo zobaczysz... Zresztą przetrzymywanie KNO3 z Cynkiem też zbyt bezpeczny nie jest...

HF:Bez przesady z tym kno3..hehe, az tak zle nie jest, co najwyzej troszke by sie zagrzalo i amoniaczkiem posmierdzialo, przerabialem to.
A co do Cynkowych kubeczkow to za mala powierzchnia stylu aby egzoenergetyczna reakcja doprowadzila do zaplonu, AN musilby byc dobrze wymieszany z pylem/proszkiem Zn, no i jeszcze zalezy jak dlugo to w tych Zn pojemnikach bylo trzymane i w jakiej wilgotnosci...jak zawsze wiele zmiennych...


ciekawą sprawą jest też to że proch amonowy w dużej ilości może zamienić sie w coś jak ANFO wystarzczy żęby odpowiednio wzrosło ciśnienie. Twisted Evil
Niestety mieszanki z nh4no3 są dość chaotyczne i nigdy nic nie wiadomo...

_________________
Pirotechnika uzależnia! Sad Wniosek: nie warto więcej oszukiwać siebie że już z tym koniec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP