Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

POPSAR 2004
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Lis 25, 2003 8:14 pm    Temat postu: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

Witam

Co my¶licie o zorganizowaniu w lecie przysz³ego roku Pierwszego Ogólnopolskiego Plenerowego Spotkania Amatorów Rakiet (POPSAR 2004)?
Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii.
By³aby okazja zobaczyæ wiele ciekawych konstrukcji rakiet i silników „ na ¿ywo” no i osobistego kontaktu.

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Wto Lis 25, 2003 9:14 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
......Co my¶licie o zorganizowaniu w lecie przysz³ego roku Pierwszego Ogólnopolskiego Plenerowego Spotkania Amatorów Rakiet (POPSAR 2004)?......


Uprzedzi³e¶ mnie Evil or Very Mad . Jestem jak najbardziej za Wink . Przygotuje rakietê z kamer± i SR o masie paliwa 2 kg ( jak eltopsj mi zrobi "radio" - wiadomo o co chodzi ).


Pozdr. A
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Lis 25, 2003 9:35 pm    Temat postu: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie to mia³a byæ ta niespodzianka.
My¶lê, ¿e jest du¿o czasu i ¿e bêdzie zainteresowanie.

Chyba ¿e wiêkszo¶æ na tym forum to teoretycy.

Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
KML



Do³±czy³: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWys³any: Wto Lis 25, 2003 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... Pomys³ przedni, tylko szkoda, ¿e w lato... sporo ludzi pewnie bêdzie pracowaæ ( np. ja Smile ) a wtedy nici z wyjazdu, ale gdyby tak pod koniec czerwca, odrazu po koñcach szkó³.... Kto wie Smile
_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MICHA£



Do³±czy³: 22 Lip 2003
Posty: 283
Sk±d: Centralna Polska

PostWys³any: Wto Lis 25, 2003 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KML ty bêdziesz pracowa³ mo¿e i tak ale za to jak i gdzie.Piêkny s³oneczny ciep³y Rewal ja bym chccia³ pracowaæ tak jak ty.A w rewalu jest tyle osób ¿e nieda siê chodziæ po chodnikach by³em w Rewalu w tym roku na wakacjach.Ale trzeba by miejsce skombinowaæ mo¿e gdzie¶ centralna Polska.Oczyiscie jestem za.To by³ by Piknik Rakietowy.
_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sro Lis 26, 2003 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JESTEM ZA

co¶ nakszta³t ju¿ siê w tym roku odby³o, bêdzie co wspominaæ Exclamation

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KML



Do³±czy³: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWys³any: Sro Lis 26, 2003 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... Z mi³± chêci± zobaczy³bym start Xplozjii Smile Nie mówi±c o Rakietach Pirotechmana i Ksard'a Smile
_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Sro Lis 26, 2003 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomus³ EXTRA tylko z lokalizacj± mo¿e byæ ma³y k³opot
ka¿dy by chcia³ jak najbli¿ej siebie a to trudno pogodziæ wszystkich
ja akurat jestem z centralnej polski i jest mi to obojêtne
ps.
MOG£ABY BYÆ FAJNA IMPREZKA
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Czw Lis 27, 2003 2:54 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Pyrotechman napisa³:
...Przygotuje rakietê z kamer± i SR o masie paliwa 2 kg ( jak eltopsj mi zrobi "radio" - wiadomo o co chodzi ).
.

... zrobi, zrobi i nie tylko zrobi, ale udostêpni projekt w wersji podstawowej (100mW, 433 MHz) wszystkim zainteresowanym konstruktorom, ale jeszcze musicie uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ - dlaczego?
Primo: opracowanie musi byæ sprawdzone i pewne w 99,9 % Cool (takie mam ju¿ "zboczenie" zawodowe Wink ).
Secundo: przy moim trybie ¿ycia - 34 h "roboty"/dobê - sami rozumiecie, ¿e musi to jeszcze trochê potrwaæ Confused .

Pomys³ zorganizowania zlotu, jest OK!, tylko czy uda mi siê wyrwaæ z rodzinnych "pieleszy" Exclamation Question Confused - patrz wy¿ej: Secundo.....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pablo



Do³±czy³: 06 Gru 2002
Posty: 154
Sk±d: ³ódzkie

PostWys³any: Pi± Lis 28, 2003 9:02 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z legalno¶ci± takiego grupowego puszczania rur wype³nionych mieszaninami pirotechnicznymi wysoko w niebo bez wiedzy kontroli ruchu powietrznego (czy jak to siê tam zwie)?
Czy kto¶ sie mo¿e do tego przyczepiæ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lis 29, 2003 11:09 am    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

pablo napisa³:
Jak to jest z legalno¶ci± takiego grupowego puszczania rur wype³nionych mieszaninami pirotechnicznymi wysoko w niebo bez wiedzy kontroli ruchu powietrznego (czy jak to siê tam zwie)?
Czy kto¶ sie mo¿e do tego przyczepiæ?



Nie wiem . Na pewno w usa trzeba mieæ zgodê Kontroli Ruchu Powietrznego ( podobna nazwa ). Ale nie wiem od jakich SR. W Polsce takiegi przepisu nie ma. Nie mniej zestrzelenie samolotu rakiet± amatorsk± nawet z zasiêgiem 1 km to na pewno mniejsze prawdopodobieñstwo niz wygrana w totka ( kto chce niech zleci temat matematykowi biegle obeznanemu z rach. prawdopodobieñstwa ). W Polsce kazdego dnia milony ptaszków fruwa sobie i jako¶ nie slychaæ o katastrofach lotniczych choæ problem ten znany jest w³adzom lotnisk. Wiêc skoro to ryzyko jest tak bardzo ma³o to nie ma co sobie g³owy tym zawracaæ. S± inne ryzyka. Ryzyko, ¿e rakiea spadnie na kogo¶ ( dom, ludzie itp. ). Dlatego trzeba mieæ poligon o wielkosci zale¿nej od paramaterów SR. No i dlatego te¿ przeszed³em na paliwo gasn±ce w momencie eksplozji. To te¿ bardzo wa¿ny element bhp.


Pozdr. A
Powrót do góry
krzycho



Do³±czy³: 27 Lip 2003
Posty: 6

PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile mi wiadomo chociaz nie wiem czy to jest na 100% prawda trzeba wszystko zglaszac o pulapie powyzej 500 m npm, jakoby cala strefa nad polska jest monitorowana
pozdr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
knod



Do³±czy³: 16 Wrz 2002
Posty: 195
Sk±d: 3miasto

PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 1:35 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:
... Na pewno w usa trzeba mieæ zgodê Kontroli Ruchu Powietrznego ( podobna nazwa ). Ale nie wiem od jakich SR. W Polsce takiegi przepisu nie ma. Nie mniej zestrzelenie samolotu rakiet± amatorsk± nawet z zasiêgiem 1 km to na pewno mniejsze prawdopodobieñstwo niz wygrana w totka ...

Moze prawdopodobienstwo jest nikle ale jest. Sporo szkody i zamieszania moze tez spowodowac samo nagle pojawienie sie na radarze sygnalu pochodzacego od takiej amatorskiej rakiety. Ja juz musialem zrezygnowac z jednego sympatycznego "poligonu" bo okazalo sie ze na podobnym pulapie co i rakiety lataja tez samoloty:
http://www.korozja.pl/rakieta/1.avi
http://www.korozja.pl/rakieta/2.avi
Powyzsze filmiki zrobione zostaly w odstepie 10min
Pozdry
knod
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 2:34 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

knod napisa³:
.....Moze prawdopodobienstwo jest nikle ale jest. Sporo szkody i zamieszania moze tez spowodowac samo nagle pojawienie sie na radarze sygnalu pochodzacego od takiej amatorskiej rakiety...


A liczy³e¶ Wink Question . S³owo nik³e a spore maja zupelnie inny wyd¼wiêk Rolling Eyes . Je¶li rakiete puszczam na poligonie w odl. 30 km od lotniska w Radomiu to :

1. Lot rakiety trwa góra 10 sek. L±dowanie z wysokosci 1 km trwa 100 sek. Ale niebezpieczna wysoko¶æ to dajmy 500 - 1000 m. Z 1000 na 500 m l±dowanie trwa 50 sek. Niby sporo ale :

a ) rakiete puszczam jak nic nie s³yszê. Samolot odrzutowy nie leci na wysoko¶ci 1 km chyba, ¿e podchodzi do l±dowania. A poligonów w pobli¿u lotnisk zdecydowanie odradzam.

b) nasza rakieta jest ma³ym obiektem. Moja do tego jest bez czê¶ci metalowych. ¯aden radar jej nie zobaczy. Mozna te¿ ustawiæ wl±czenie spadochronu na malej wysoko¶ci wtedy w ogóle nie ma problemu .

3. Mozna te¿ siê "uprzeæ" i obci±¿aæ rakiety tak aby nie polecia³y wy¿ej jak te 500m.

Chcê przypomnieæ, ¿e za nara¿anie zycia innych osób i mienia jest jaki¶ paragraf ( do 3 lat pierdla ) . Wiêc paragraf jest. Dlatego sporo si³ po¶wiecam na bhp ( ¿adnego metalu, poligon z dala od miasta, wielko¶æ poligonu zalezna od parametrów SR , paliwo gasn±ce po explozji SR ).


Pozdr. A

PS. Start bardzo ladny ale dla mnie zbyt daleki plan. Film 2 potwierdza mój pogl±d aby rakiet o zasiêgu ponad 500 m nie puszczaæ w pobli¿u lotnisk. Pocieszaj±ce jest to, ¿e takich rakiet u nas jeszcze nie ma ( amatorskich ).
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 9:44 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

Pirotechman napisa³:

Cytat:
... mój pogl±d aby rakiet o zasiêgu ponad 500 m nie puszczaæ w pobli¿u lotnisk. Pocieszaj±ce jest to, ¿e takich rakiet u nas jeszcze nie ma ( amatorskich ).


A jeste¶ tego pewien Question Shocked
Sk±d takie przekonania Question Question

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 10:17 pm    Temat postu: Re: POPSAR 2004 Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
......A jeste¶ tego pewien Question Shocked
Sk±d takie przekonania Question Question



Nie, nie jestem pewien Rolling Eyes . Ale pamietajcie , ¿e nasze posty czyta ABW, CB¦ i wymiar. Dlatego staram siê Razz . I na pewno jest paragraf za nara¿anie ¿ycia i zdrowia osób postronnych i mienia. A chêtnie bym pozna³ jak to jest naprawdê. Najwy¿ej przestanê pokazywaæ filmy Shocked Razz . Ale cos nie wierzê w to Wink .A to przekonanie bierze siê czasami ze zdrowego rozs±dku. To ona "ka¿ê" mi puszczaæ rakiety z dala od miasta, czasami po deszczu, robic próby statyczne a nie od razu rakiety itp. Te¿ zdrowy rozsadek "kaza³" mi wybraæ PR gasn±ce po explozji.


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Wto Gru 02, 2003 8:30 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 10:43 pm    Temat postu: Szybka odpowied¼ Odpowiedz z cytatem

Bezpieczeñstwo to podstawa. Mam nadziejê, ¿e wszyscy uczestnicy forum to czuj±.
Ka¿dy z nas ponosi odpowiedzialno¶æ prawn± i moraln± za swoje postêpowanie. Modelarstwo rakietowe samo w sobie niesie wiele zagro¿eñ. Kto o tym nie my¶li nie powinien siê tym zajmowaæ. Najwa¿niejsza jest tutaj wyobra¼nia. Jest potrzebna po to aby sobie i innym nie zrobiæ krzywdy i móc przewidzieæ skutki swojego postêpowania. To, ¿e pewne s³u¿by mog± ¶ledziæ dyskusje na tym forum to jest jasne. Dlatego te¿ nasz± rol± jest propagowaæ wiedzê naukow± i zasady bezpieczeñstwa w¶ród mo¿e mniej do¶wiadczonych - czyli niejako edukowaæ - bo i tak domoro¶li "pirotechnicy" istnieli i bêd± istnieæ i jak kto¶ chce sobie czy innym zrobiæ ku-ku z w³asnej niewiedzy lub bezmy¶lno¶ci to internet nie bêdzie mu do tego potrzebny (patrz dzia³ "Bezpieczeñstwo" na mojej stronie http://www.ksard.republika.pl/BHP_c.htm).

Powracaj±c do POPSAR 2004 - to proponuj±c takie spotkanie ani przez chwilê nie my¶la³em aby przeprowadzaæ to w konspiracji. To musi byæ profesjonalnie, bezpiecznie i legalnie zorganizowane spotkanie.
Na ¶wiecie organizowane s± od lat tego typu mitingi rakietowe. Wokó³ tego rozwin±³ siê ca³y "przemys³" modelarski (HPR).
Wiem, i¿ zadanie jest ambitne ale mo¿e uda siê co¶ zorganizowaæ. Zale¿y to tylko od nas samych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kamil



Do³±czy³: 22 Sie 2003
Posty: 16
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sro Gru 10, 2003 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Panowie czy temat upad³ ! W celu u³atwienia wybrania miejsca spotkania proponuje stworzenie mapy z naniesionymi namiarami na u¿ytkowników tego forum. Graficzny sposob jest bardziej przejrzysty dla oka i byæ mo¿e u³atwi dokonanie sprawiedliwego wyboru Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
miqs



Do³±czy³: 01 Mar 2003
Posty: 17
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Gru 11, 2003 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo popieram ten pomys³. Polecam Warszawê z tego wzglêdu ¿e to stolica i jest wiele imprez modelarskich np. na Bemowie. A pozatymmo¿na siê dogadaæ z Polskim Towa¿ystwem Astronautycznym i razem z nimi zrobiæ tak± imprezê. PS NIedawno zorganizowali seminarium które cholera opu¶ci³em. Podajê adres PTA.

http://www.ptastronaut.org.pl/pta_jp/index.html
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Czw Gru 11, 2003 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja ju¿ pracujê nad mapk±, która bêdzie uwzglêdniaæ po³o¿enie wszystkich forumwiczów. Bêdzie siê wpisywa³o po³o¿enie geograficzne, i ona bêdzie dodawaæ wpisy do bazki, a potem je wy¶wietlaæ na mapce. Tylko muszê znale¼æ trochê wiêksz± mapkê.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP