Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

£adunki miotaj±ce (do szelek)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do pkt 2. to lufa mog³a zadzia³aæ jako t³umik ¶wiat³a i g³osu...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sativ



Do³±czy³: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mo¿e tak z innej beczki, ale mam pomys³ dla pana Boro (który na marginesie robi ¶wietne szelki i gwiazdki, ale to inny temat) apropo odpalania szelek z mo¼dzierza. Mianowicie a nu¿ zdarzy sie ¿e nie bêdzie poduszki powietrznej, szelka sie zaklinuje lub inny pierdó³ spowoduje szybsze ni¿ zwykle opadniêcie szelki lub jej zatrzymanie- otó¿:

Robimy tak jak na rysunku uszko na górnej czê¶ci szelki i wk³adamy w nie jak±¶ cienk± linke (nie z mat. sztucznych) trzymamy obie koñcówki. Mo¿emy oddaliæ sie a¿ starczy nam linki- patrz obrazek



Teraz puszczamy jedn± koñcówke



Szelka spada na zarnik. Je¶eli wcza¶niej sie zaklinuje nie trzeba nic rozbieraæ bo sznurek wystaje i mo¿na j± wyci±gn±æ


Szelka wylatuje z mo¼dzierza a sznurek zostaje. Lepiej u¿ywaæ sznurka naturalnego bo sie nie stopi i nie przyczepi sie do szelki. Mo¿na te¿ przyczepiæ sznurek (jedna koñcówka) do ziemi. wtedy nie trzeba nic trzymaæ.



Metoda zosta³a wymylona przezemnie, rysunki te¿ moje (made by Flash)
Mam nadzieje ¿e zmniejszy to zagro¿enie powstaj±ce przy odpalaniu t± metod± szelek. Chyba ¿e poprostu lubi sie hardcore Twisted Evil


(acha, je¶li uwa¿acie ¿e inny dzia³ lepiej sie nada do tego posta to przeno¶cie)
Pozdro i mi³ego szelkowania.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sativ



Do³±czy³: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubie flasha wiêc to by³a dla mnie przyjemno¶æ. Mówi±c o kaprysach poduszki powietrznej mówi³em nie o prawach fizyki ale o prawach szelki. Mo¿e zawsze (ka¿demu sie mo¿e zdarzyæ) nie wyj¶æ idealny korpus i bêdzie on wysztarczy o 0.5- 1mm mniejszy. I zaraz po wrzuceniu szelki do mo¼dzie¿a nastêpuje odpa³... I papa w³oski na ³apach. Ja jestem zawsze uczulony na BHP wiêc je¿eli kiedykolwiek (mo¿e na staro¶æ- za 50lat) zrobie sobie takie cudo jakie ty masz i bêde robi³ takie dobre szelki to bêde je odpala³ "moj±" metod±.
Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym siê daleko nie oddala³ ...
je¶li mozdzierz walnie, to i tak niezdazysz uciec. Je¶li szelka walnie 50cm nad mozdzierzem, i nie bedzie mia³a du¿ego pêdu to lepiej le¿eæ ~3m od mozdzierza niz staæ ~10m. a najlepiej to by by³o wykopac ziemianke, i tam wsadzic mozdzierz, by³o by chyba ³atwo wrzucaæ szelki, dobrze uciekac, a i od³amki z szelki nieby³yby tak gro¼ne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sativ



Do³±czy³: 05 Cze 2005
Posty: 36

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korpusiki robie sam- na pingponga 10 p³atków stajta¶my obicnanych- Mianowicie na miejscu przeciêcia przek±tnych p³atka przyk³adam do pingla i ³±cze rogi (jak chusteczke). Po przyklejeniu ca³o¶ci (vicol +woda smarowane od zewn±trz) ,obcinam powsta³e "p³atki" Sposób jak dla mnie dobry, tylko przy rozcinaniu ca³ego korpusu czasmi sie "wzorek" robi. Przy ok 25 p³atkach idealny do petardy kulistej. Co prawde fabryczne s± lepsze i to o niebo ale ja nie jestem profesjonaliszt± czy co wiêc po co mam kupowaæ?? Ale troche sie odbieg³o od tematu a mianowicie ³ad miotaj±cych. Nie mam nic do dodania po 5 stronach ale ja te¿ sk³aniam sie ku pcz. Co prawda innych nie próbowa³em.. ale próbowaæ nie bêde.
Pozdro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj na tym forum nie wytrzymam, ale prêdzej chyba umre ze ¶miechu ni¿ z nerwów Laughing
Ludzie co siê dzieje? Posty nie na temat, a zasada:
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=7017
sobie posz³a nie wiadomo gdzie.
Zaczê³o siê, ludzie wracaj± z wakacji i pisza co im przyjdzie na my¶l... pó¼niej trzeba przenosiæ, usuwac..
ps JSiTU - ja swoje i tak usune...

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sie 30, 2005 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
Pirotechman, nie wiem dlaczego uwazasz ze nie bylo wybuchu w lufie Shocked .chyba nie sadzisz ze taka chmura ognia stworzyla sie z 10g lifta.....



Oooooooooooo, lama mi podsun±³ zdjêcie z innego jego tesktu Wink

Tak wygl±a "ogieñ"ze zwyk³ego prochu - chyba czarnego bo tekst TU



Wg mnie niezapali³o Ci opó¼niacza. Czyli bombkê wystrzeli³o ale explozji od fb-ka w mo¿dzierzu nie by³o. O temacie zapomnia³em gdyby nie zdjecie. Ale jak pisa³em wcze¶niej - dla mnie to "pal diabli" Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sob Wrz 24, 2005 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy PCZ który spala siê tak jak na filmie poni¿ej mo¿e nadawaæ siê do miotania ?
Scie¿ka
d³ugo¶æ 10cm
wysoko¶æ 3mm
szeroko¶æ 6mm
To "bia³e" to nie s± resztki tylko normal. nienaruszony papier w miejscu ¶cie¿ki)

http://rapidshare.de/files/5466395/pcz_spalanie_2g.mpg.html

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Wrz 24, 2005 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

Kto pierwszy przetestuje
ladunek miotaj±cy : kclo3 / tiomocznik o sk³adzie 65 / 35 Question

Wystarczy tylko sk³adniki wymieszaæ. Spala siê bardzo szybko ale wg mnie na tyle wolno, ¿e mo¿e miotaæ. Mo¿na te¿ - gdyby trzeba by³o - spowolniæ prêdko¶c palenia daj±c zamiast czê¶ci tiomocznika - py³ wêgla drzewnego.

Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sob Wrz 24, 2005 12:40 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
eReSix



Do³±czy³: 18 Maj 2005
Posty: 34
Sk±d: Kraina Czarnego Z³ota

PostWys³any: Sob Wrz 24, 2005 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian napisa³:
Czy PCZ który spala siê tak jak na filmie poni¿ej mo¿e nadawaæ siê do miotania ?
Scie¿ka
d³ugo¶æ 10cm
wysoko¶æ 3mm
szeroko¶æ 6mm
To "bia³e" to nie s± resztki tylko normal. nienaruszony papier w miejscu ¶cie¿ki)

http://rapidshare.de/files/5466395/pcz_spalanie_2g.mpg.html


Jak najbardziej sie nadaje Smile

POZDRO RSx

_________________
GG: 4669010 (to dla tej kobiecej czê¶ci forum Razz )
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Wrz 25, 2005 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian czy to jest lift?! Bo je¶li tak to moim zdaniem jest troszkê za wolny. Choæ ten film s³abo pokazuje dzia³anie tego prochu - za blisko krêcone....
Lepiej by³o sprawdziæ kopczyk na kartce papieru w ilo¶ci oko³o 0,5g czy 1g i krêcony troszkê z dalsza ni¿ to.
A je¶li to jest meal powder no to spoko:)
Choæ powiadasz ¿e nie przepala kartki - a to ciekawe, za¶ na filmie jednak nie wydaje siê a¿ tak szybki. Ale wiem jak to jest z filmami, inaczej na ¿ywo a inaczej na filmie.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
matey23
Banita


Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 11
Sk±d: ...z probówki :)

PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mo¿na jako prochu miotaj±cego u¿ycz prochu czekoladowego ?? Kno3 + C 50/50...moze jakis py³ alumioniowy...
_________________
Po Prostu Piro Is The Best =)
GG - 1447104
Mail - matey23@wp.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
hemist
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 08, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matey23 napisa³:
Kno3 + C 50/50


nie 1/1 a 7/3 ew 8/2 ( kno3/c)

no nadaje siê ale... musi byæ go du¿o, i lekka szelka Smile

pozdro i CZYTAJ, o tym ju¿ by³o
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.cystof. napisa³:
W³a¶nie naby³em moxdzierz do szelek kulistych ¶r wew 10,3 cm. Mam pytanie czy takie 10cm srednicy nie s± za du¿e... oczywi¶cie widzia³em u japoñców takie ze 5 razy wiêksze, ale czy na mo¿liwosci amatora da siê miotaæ tak± szelke... Jak tak to czym miotaæ i ile?? Pch??

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
.cystof.



Do³±czy³: 25 Wrz 2005
Posty: 63
Sk±d: in±d

PostWys³any: Nie Pa¼ 09, 2005 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK... da³em sobie spokój z duzym mo¼dzierzem i mam mniejszy... Wiele z was miota szelki o wielkosci pi³ki do tenisa [wzór korpusu]. Ile H3 u¿ywacie?
_________________
Milczenie, jest dla g³upców najwy¿szym kunsztem.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirofeluk
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Pa¼ 28, 2005 5:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zale¿y jaka waga szelki Smile u mie na 120 gram szelki daje okolo 25 gram granulowanego h3 i leci na oko³o 40-60 metrów Ale zalezy te¿ jak ¶ci¶le przywiera szelka do ¶ciany mozdzierza:)
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pi± Pa¼ 28, 2005 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja 4" miotam od niedawna (ok. 265g) 55g prochu czarnego, ale chyba bêde musia³ troszeczkê jeszcze zmniejszyæ t± ilo¶c. My¶le, ¿e do 50g, ewentualnie do 45g. H3 jest ju¿ dla mnie nie ciekawy jako miotaj±cy, lecz za to chyba nie obêde siê bez niego je¶li chodzi o rozryw.
W³a¶ciwie nic nie da³o mi takiego spokoju jak zrobienie naprawdê dobrego prochu czarnego. Jeszcze o tym wiêcej napisze w odpowiednim temacie...
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Boro



Do³±czy³: 23 Sie 2005
Posty: 58

PostWys³any: Pi± Pa¼ 28, 2005 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, co wy tak duzo tego lifta uzywacie? Shocked Ja rozumiem ze stosujecie krotkie lufy ale zeby az ~50g PCz czy tez 25g H3 stosowac?
Ja na szelki 2" cylindryczne ~160g stosuje dokladnie 8g PCz a na ~250g 10g Pcz (niegranulowany,poprostu maczka prochowa) i leca mi one na wysokosc 80-100m. Fakt ze lufe mam dlugosci 160cm ale i tak liczby ktore podajecie sa jakies strasznie duze. Srednica szelki jest 4mm mniejsza od sr. wew. mozdzierza (50mm/54mm) tak zeby dalo sie je wrzucac na gorace zadlo i zeby swobodnie opadaly (na poduszce powietrznej ktora daje mi opoznienie - opisywalem to w watku o szelkach)

Pozdrawiam
Boro
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pi± Pa¼ 28, 2005 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to twoja stalowa lufa 160cm naprawde daje ci bardzo wiele, gdybys uzyl lufy 40cm to zobaczylbys roznice, to tak jakbys porownywal karabin snajpesrki i pistolet, a przeswit przy takiej dlugosci moze byc duzy.

Po drugie P2 pisal oszelce 4'' o masie 265g. Biorac pod uwage ze strzela z modzierza okolo 40cm to jest wielka roznica...
Wystrzelic z dlugasnej lufy na 80-100m naprawde nie jest trudno.
Ja uzywam 40cm papierowego mozdzierza i musze uzyc 15-17g pcz (ktory jest naprawde rewelka, zreszta prezentowalem w temacie o pcz) aby 2'' o masie okolo 110g poleciala na odpowiednia wysokosc...

No i po trzecie 80-100m na 2'' to jest przegiecie...sa to za male szelki zeby je posylac tak wysoko, tracimy wtedy na efekcie, robia o wiele wieksze wrazenie jak sa nizej (40-50m). Czasami wystrzeliwuje sie je nawet nizej...
Dla przykladu film, ktory zaprezentowales dzisiaj w szelkach...polecialo pieknie, dalo piekny efekt, naprawde fajno...no ale kurcze, gdzies w oddali, nie widac nawet dokladnie tych gwiazd, male to to sie wydaje. O wiele lepiej by wygladalo jakby bylo nizej.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lis 30, 2005 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to i ja siê pochwalê, choæ tak na prawdê nie ma, czym zreszt± kiedy¶ ju¿ o tym pisa³em w temacie o szelkach, ale wtedy nie mia³em aparatu Wink

Szelka 72mm wygl±da tak:



P.S. Ta rêka nie nale¿y do mnie ja nie noszê takich p³aszczyków to moja lepsza po³owa by³a ze mn± i nacisnê³a guziczek w zapalarce Wink

Rura do wystrzeliwania ma nieca³e trzy kalibry d³ugo¶ci...

A wystrza³ wygl±da tak:



Jako ³adunek miotaj±cy u¿yto 1g PCz dobrej jako¶ci, ale nie fenomenalnej Wink i 5g FB (KMnO4 + Al + S)

Wniosek z próby dla szelki warz±cej 155g o wiele za du¿o Fb bardzo wysoko polecia³a my¶lê, ¿e nastêpnej próbie dam 3g i krótszy lont visco 3mm na ~3s (by³ na ~4s) (jak by kto¶ pyta³) by efekt by³ ni¿ej.

Proszê siê nie oburzaæ, bo ju¿ s³yszê g³osy, ¿e dobry PCz jest do miotania itd. ja to wszystko wiem, ale ten sposób mi odpowiada dla tak malutkich szeleczek jest fajowy i bardzo przypomina komercyjne rozwi±zania, z którymi siê spotka³em.


==============================================



Witam

Przedstawiona poni¿ej tabelka pochodzi z ksi±¿ki The Chemistry of Fireworks nie zamieszczam jej bez potrzeby nadesz³a chwila by zrobiæ porz±dny mo¼dzierz który bêdzie s³u¿y³ latami zainspirowa³ mnie Boro który pokazywa³ swój mo¼dzierz my¶lê ¿e warto zainwestowaæ kilka z³ my¶lê o kalibrze 100mm i tu moja pro¶ba o opiniê tabelka przedstawia bardzo optymistyczne dane mi wydaje siê ¿e przy kalibrze 100mm musi lufa mieæ co najmniej 10 kalibrów d³ugo¶ci ale z drugiej strony taka rura to spory ciê¿ar to plus statyw itd. Wiêc ciê¿ko mi siê zdecydowaæ Wink tym bardziej ¿e takich du¿ych szelek jeszcze nie robi³em...




dodano maxlam->


Rurkê kupi³em a w³a¶ciwie za flaszeczkê Wink rura jest nowa fi wewnêtrzne prawie 100mm tzn. 96-97mm fi zewnêtrzne prawie 110mm wiêc ¶cianki maj± 5mm grubo¶ci zdrowego metalu teraz tylko pozostaje zrobiæ drewnian± zatyczkê i ³adnie pomalowaæ rura ma d³ugo¶ci nie pamiêtam ale co¶ oko³o 1500mm kurna ale ciê¿ka muszê wykombinowaæ jaki¶ pokrowiec i stojak Wink szeleczka te¿ siê krêci dla tej rury (temat o szelkach strona 11)
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP