Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

£adunki miotaj±ce (do szelek)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Soviet



Do³±czy³: 21 Gru 2004
Posty: 29

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 8:30 am    Temat postu: Granulowanie Odpowiedz z cytatem

Ja robiê takie narazie mini shelki i co¶ nie za bardzo mi wychodz±...... mam takie pytko : Lepiej u¿ywaæ Pcz granulowanego czy przesianego przez poñczochê ? Poza tym co jest lepsze ? Proch czarny czy proch czekoladowy ?? ( 70%KNO , 30% C ) ??
_________________
Rzuci³em piro... zosta³a only teoria Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
(...)choæ to te¿ zale¿y jak mocno wchodzi szelka.(...)


to jest moja pierwsza proba z kulista, a nie chce zeby byla za przeproszeniem kupa wiec powinna wchodzic luzno, w sam raz a moze z oporem ?

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
wawrzyk



Do³±czy³: 21 Pa¼ 2004
Posty: 48
Sk±d: z polski

PostWys³any: Pi± Lip 01, 2005 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak robie kuliste to zawsze wchodz± z oporem jak wsadza³em lu¼no to lecia³a tylko gdzie¶ na 10m... ale to te¿ zale¿y czym bêdziesz miota³.
_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty przeniesione z tematu Baterie pirotechniczne <cakes> dotycz±ce ³adunków miotaj±cych.

Rime napisa³:
dajesz 2 ³y¿eczki FB (KClO3 i Al) i 0,5cm luzu (mówie o szelce cylindrycznej 2,5") i lataj± przepiêknie. do tego opó¼niacz 0,7cm 3mm visco zawiniêtego w papier kasowy i masz rozryw na 50-60m.
A teraz chce zobaczyc komu wyjdzie taki rozprysk...
P2


Wiktors napisa³:
Rime napisa³:
dajesz 2 ³y¿eczki FB (KClO3 i Al)....



Rozumiem ¿e ka¿dy ma swoje upodobania i wie co dla niego jest najlepsze ale za bardzo nie rozumiem czemu stosujesz jako miotaj±cy FB Rolling Eyes jego siê raczej stosuje na ³adunki rozrywaj±ce- o czym pewnie ¶wietnie wiesz Wink . Do miotania stosuje siê zazwyczaj PCZ lub H3 albo mutacje(H3 stosuje siê oczywi¶cie amatorsko). Stosowanie Fb to moim zdaniel leka przesada dzisiaj pu¶ci³em szelke cylidryczn± w³a¶nie 2,5" da³em 25g H3 a nie tak jak zawsze 20g na ten kaliber i wysz³o star mine szelke przedmucha³o na wylot a mo¼dzie¿ z HDPE o ¶ciankach 4 mm rozerwa³o wyrywaj±c doln± zatyczkê z ¯P- dob¿e ¿e aparatu nie upu¶ci³em Exclamation . Z do¶wiadczenia wiem ¿e jak siê nie raz da siê kilka gram za du¿o prochu miotaj±cego typu H3 mozna siê przejechaæ a co dopiero mowic o FB-a dzisiaj da³em wiêcej bo szelka wa¿y³a troche wiêcej niz standardowo i wysz³o wielkie bum- tak wiêc proponuje uwa¿±æ Exclamation .

P.S Polecam gwiazdki D1 Cool


Piroman2 napisa³:
Ca³kowicie popieram Wiktorsa, wie co mówi...
Ja te¿ nie rozumie stosowania Fb jako lift, ale mam to gdzie¶. Nie mój mozdzierz ani szelki. Mi rozerwa³o od poczatku prób 4 mo¼dzierze, 3 na H3, jeden mia³ bardzo ma³y dodatek fb do pcz.
A po za tym, usune to pó¼niej, poniewa¿ to temat baterie pirotechniczne, a nie proch miotaj±cy i nie ma tu miejsca na gadki o fb:]


Rime napisa³:
Ile g Shocked ????
W³a¶nie chodzi o to ¿e to jest FB a nie PCZ czy PCH i 12-15g w zupe³no¶ci wystarczy na te 2,5" ! Z tego co pamiêtam kondix (??) sam próbowa³ was przekonaæ do tego ¿e FB jest naprawdê skuteczny i odpowiedni tylko trzeba wiedzieæ co i jak (!) Czyli...

strzelajcie FB, ale z ilo¶ci± oszczêdnie Exclamation

PS. usuñcie to jak przeczytacie. nied³ugo i tak bêdzie tutaj moja bateria (4*mini szelki). zapowiada siê ciekawie Smile

Pozdrawiam procho maniaków Very Happy


Wiktors napisa³:
Rime napisa³:

...12-15g w zupe³no¶ci wystarczy na te 2,5"...


Stary z czego Ty robisz te szelki ¿e Ci ih nie rozwala od takiej ilo¶ci FB Shocked - nie wspomne o mo¼dzierzu.

Tak jak wy¿ej wspomnia³em moja wczorajsza nieudana próba szelki by³a spowodowana zbyt du¿± ilo¶cia prochu H3 a by³a solidnie zbudowana a mimo to przedmucha³o j±.

Tak wygl±da³a szelka



A tak wyglada³ mo¼dzie¿ jest to rura HDPE o ¶r 63mm i grubo¶ci ¶cianek 4mm i uleg³a rozerwaniu Shocked (pierwszy raz mi HDPE rozerwa³o)


Pro¶ba do Moderatorów o przeniesienie kilku ostatnich postów do tematu Szelka ³adunek miotaj±cy- niech bêdzie porz±dek na forum

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Artpi



Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWys³any: Wto Lip 12, 2005 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , Wiktors najprawdopodobniej rozerwa³o twój HDPE dlatego ¿e przyblokowa³o szelkê a H3 jak wiadomo jest na chloranie i bardzo gwa³townie przechodzi od palenia do wybuchu . To w³a¶nie z tego powodu nie znalaz³ zastosowania jako proch w artylerii itp mimo ¿e ma niektóre parametry lepsze od Pcz, bo rozrywa³ dzia³a to znaczy powodowa³ wybuch pocisków w lufie.Tak wiêc proponujê stosowaæ raczej Pcz, nawet w³asnej roboty i staraæ siê poprawiaæ jako¶æ prochu , a je¶li to trudne do osi±gniêcia to u¿ywaæ tego co siê ma ale nieco wiêcej ..I jeszcze jedno ta¶ma której u¿ywasz te¿ mo¿e byæ przyczyn±. : Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Wto Lip 12, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Szelki nie raczej nie pszyblokowa³o bo: by³ luz ok 2mm z ka¿dej strony szelki a po drugie korpus szelki by³ gruby wiêc nie tak ³atwo j± "zgi±c" Rolling Eyes o tym ¿e palenie prochu H3 i innych mieszanek na bazie kclo3 pszechodzi w wybuch to o tym doskonale wiem z autopsi Wink. Co do tego ¿e prochy chloranowe nie maj± zastosowania w militariach i fajerwerkach to nie chodzi raczej o znaczne zwiêkszenie szybko¶ci palenia( z tym specjali¶ci poradzili by se bez problemu Wink ) które nastepuje z wzrostem ci¶nienia "wokó³" prochu a raczej chodzi o wra¿liwo¶æ mas na bazie chloranu potasu na czyniki mechaniczne i chemiczne. Stosowanie PCZ jako ³adunek miotaj±cy to jaknajbardziej siê zgadzam to on powinien byæ na pierwszym miejscu ale ja jak wiem ¿e szelka poka¿e mi to co chce zobaczyæ to wypada³o by ¿eby zrobi³a to na odpowiedniej wysoko¶ci dlatego stosuje niekiedy proch H3 który jest nieokie³znany- zw³aszcza oststnio dwa dni temu puszcza³ek kometke i mi te¿ rozwali³o HDEP ale ten mniejszy (32mm fi wew o ile dob¿e pamiêtam) tak wiêc mam postanowienie PRZE¯UCAM SIÊ W CA£O¦ÆI NA PCZ Exclamation

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Artpi



Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 123

PostWys³any: Sro Lip 13, 2005 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , bardzo dobra decyzja z przej¶ciem na Pcz, popieram , a wracaj±c do przyczyny rozerwania HDPE to mia³em kiedy¶ podobny przypadek . A mianowicie ja u¿ywam rur papierowych przygotowa³em szelkê cylindryk 3” te¿ owiniêty ta¶m± tego samego typu co twoja , rura nowa zero strza³ów, luz prawid³owy , ilo¶æ ³adunku te¿ u¿ywam Pcz w³asnego , i rozwali³o . Pozbiera³em wszystko co siê da³o nawet drobne kawa³ki , i okaza³o siê ¿e przyczyn± by³a ta¶ma . W momencie gdy dosta³a temperatury przygrza³o ja trochê i siê podwinê³a ale na tyle mocno ze przyblokowa³a , i co ciekawe rurê rozwali³o na trzech czwartych wysoko¶ci od do³u a fragment ta¶my tak mocno zrolowany ¿e szok . Byæ mo¿e ¿e u ciebie by³a inna przyczyna , po KATO zbieraj co siê da i próbuj ustaliæ przyczynê to moja rada . Zmieni³em materia³ na inny i pomog³o . Wink

Pozdrawiam .
PS. Diabe³ tkwi w szczegó³ach .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Lip 13, 2005 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ mia³em wielkie problemy z chloranowym... posz³y mi przez niego 2 mo¼dzierze tekturowe 2", grubo¶æ ¶cianek 6mm.. dlatego pcz jest najlepszy. Niektórzy jeszcze igraj± z Fb:)
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Pon Sie 08, 2005 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z Rzymskie ognie

Adrian napisa³:

Czesc!

Wiecie jak juz jestesmy przy miotaniu to chcia³em powiedziec .. ze .. najlepiej stosowac pcz nie wazne czy dobry czy z³y ... nie wazne ze zniszczy sie cos nad czym sie d³ugo pracowa³o nie wazne ze jest sie g³±bem takim jak ja i pisze sie takie bzdury ale ..... dlazcego ja nie stosuje H3 ...

Poniewa¿:
a. Mam dobry pcz
b. Zal mi Wêgla
c. Bo ¿ycie jest piekne z PCz Dobrej jakosci

Metoda na pcz jest dosc prosta ja np 1Kg Pcz robie 5 dni ... To bardzo z³orzony proces przy którym trzeba baedzo duzo posiedziec ... Wiem ze to za³osne ale .. poprostu lubie to co robie... poco robic cos 1 dzien jak mozna 5 i lepiej Naprawde nie chce wychodzic na glaba .. Ale tak owym jsetem poniewaz zaczynam wszystko od nowa .. pos³ucham rad Artpi'ego
Choc mam M³yn Kulkowy buduje drugi ...
Kupuje narzedzia ... Wszystko sie zaczyna ..>Kupuje aparat i robie wszystko wolno a dobrze


Nie do¶c i¿ obecnie na forum pisze siê coraz mniej i pisz± raczej obcykani userzy to nadal robi siê bajzer na forum chce poczytaæ o rzymskich ogniach a jestem zmuszony czytaæ o Pcz Confused W taki sposób nigdy nie bêdzie porz±dku na forum bo w ró¿nych tematach s± wyrywki ru¿nych wypowiedzi tak jak by z choinki sie urwa³y czêsto stali userzy nie wiedz± z k±d co jest a co dopiero muwiæ o nowych którzy zak³adaj± nowe tematy i robi± jeszcze wiêkszy baizer wa³kuj±c jedno w ku³ko Confused

Pozdrawiam Wiktors

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Sie 10, 2005 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, macie tu film jak próbowa³em pobiæ mój rekord wysoko¶ci w szelkach. Szelka 1,875", gwiazdy Willow Tree w ilo¶ci 22szt. Miota³em H3 w ilo¶ci 27g, rozryw równie¿ H3. Szelke rozerwa³o w mo¼dzierzu. Na filmie widaæ dobrze szybko¶æ spalania "sticky matcha".

Pozdrawiam, Damian.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sro Sie 10, 2005 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian ja tam nie widze na tym filmie nic nadzwyczajnego... Nie widaæ oczywi¶cie wysoko¶ci szelki ani ¿adnego innego efektu.
Moim zdaniem to nic nie wnosz±cy film:)
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Sie 12, 2005 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
Damian ja tam nie widze na tym filmie nic nadzwyczajnego... Nie widaæ oczywi¶cie wysoko¶ci szelki ani ¿adnego innego efektu.
Moim zdaniem to nic nie wnosz±cy film:)
pzdr.
P2

i kto tu nie czyta ca³ych postów... Very Happy
chodzi³o o to ¿e przesadzi³em trochê z iloscia H3, a my¶la³em ¿e pójdzie dobrze Smile

Pozdrawiam, Damian.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
...same pociski (szelki) wrzucane sa na gorace zadlo Cool (kolec z nierdzewki z zarnikiem) ......szelka tak dlugo opada na poduszce powietrznej) ....


Prosi³bym o szczegó³y. Z czego ten ¿arnik Question . Sama zasada ok ale jak ma siê wystrzeliæ z tej samej rury tylko 5 szelek to opadanie na poduszce wzbudza moj± ciekawo¶æ. Szelka musi mieæ luzu minimum 1 mm na stronê czyli razem minimum 2 mm mniej ni¿ fi wewnêtrzne rury. Mnie nigdy szelka nie odpada³a jak suwliwy t³ok Rolling Eyes . Do tego po pierwszym - dwóch wystrza³ach na ¶ciankach osadza siê nagar. Kolejne szleki ju¿ nie opadn± tak zgrabnie jak pierwsza . Do tego czasami resztki papieru siê ¿±rz± i ryzyko jest wtedy z t± przepon± Rolling Eyes . Rozumiem, ¿e rura slu¿y Ci do wystzra³u maks. 2 - 3 szelek Question Idea .

Pozdr. A Wink
Powrót do góry
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Czw Sie 25, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Arku zgodze sie z tym, ze to rozwiazanie jest ciekawe i pomyslowe, aczkolwiek jak dla mnie zbyt ryzykowne. Boro pisal, ze uzywa metalowego mozdzierza wiec raczej eksplozja szelki wenatrz nie powinna go rozerwac ( z wielkim naciskiem na slowo RACZEJ). Do tego temperatura wewnatrz rozgrzanego po 1-2 strzalach mozdzierza oraz nagar i resztki papieru, o ktorych pisal Arek...
Mozdzierze kartonowe to najlepsze rozwiazanie, a jeszcze lepszym jest dawanie sobie szansy na wycofanie sie ze strefy zagrozenia poprzez stosowanie jakiegokolwiek opoznienia Idea Moim zdaniem Boro tego czasu sobie nie daje, przez co igra z ogniem. Z calym szacunkiem dla jego umiejetnosci i wiedzy...
Swoja droga to chyba temat o lad. miot. wiec niezlego off-topa napisalem Wink

P.S.
Witam wszystkich !! to moj pierwszy post poza modkomnata po dlugiej nieobecnosci...tesknilem za tym.

pozdrawiam HF

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HellFire napisa³:
..... Boro pisal, ze uzywa metalowego mozdzierza wiec raczej eksplozja szelki wenatrz nie powinna go rozerwac ( z wielkim naciskiem na slowo RACZEJ). Do tego temperatura wewnatrz rozgrzanego po 1-2 strzalach mozdzierza oraz nagar i resztki papieru, o ktorych pisal Arek......


Dla mnie mo¼dzierze metalowe s± ok i w nosie mam co pisz± inni. Przy wymaganym luzie miêdzy bombk± a ¶ciank± - nie ma szans na rozerwanie metalowego mo¼dzierza z bezszwowej rury od gazu. Metal ma te¿ inne zalety. Zabezpiecza przez rozerwaniem mo¼dzierza a dopiero wtedy jest gro¼nie jak gwaizdki fruwaj± dooko³a.

Co do Boro - co z tym ¿arnikiem po wystrzale Question . Na moje oko powinien ulec zniszczeniu czyli ¿arnik mozemy daæ w sam ³adunek miotaj±cy czyli mamy nasz stary i poczciwy elektrozapa³. Te¿ uwa¿am ,ze metoda Boro jest zbyt ryzykowna na wiêcej jak jeden wystrza³ i dlatego st±d moja ciekawo¶æ Wink

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
Zbigniew



Do³±czy³: 11 Cze 2004
Posty: 202
Sk±d: z Piek³a

PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok³adnie. Jak siê taka szelka zatrzyma w polowie drogi? albo ledwo co nacisnie na zarnik i tak¿e nie wybuchnie? Co wtedy? (chyba jej kijem nie popchasz :>)
A co do metalowych mozdzierzy.. Je¶li miotamy PCz bez zadnych zatyczek to nic nie moze sie stac. (ale oczywiscie zachowujemy bhp, wkopany mozdzierz, odpowiedna odleglosc...)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piêknie, przekona³e¶ mnie Wink . Z moich do¶wiadczeñ wiem jednak, ¿e w szelce potrafi zostaæ wiêkszy kawa³ek ¿arz±cego siê kawa³ka tektury czy papieru. Ale skoro wpuszczasz bombkê i od razu siê odwracasz , odchodzisz to wszystko ok. Zdjêcie piêkna, super robota.

Wiele razy ( kiedy¶ ) zastanawia³em siê na odpalaniem szelek - tak jak pocisków mo¼dzierzowych. I niestety plany pozosta³y tylko w sferze teori. Szybko porzuci³em szelki bo okaza³o siê, ¿e z tego nigdy kasy nie bêdzie Rolling Eyes . Rozumiem jednak Wasze zainteresowanie dla samej ciekawo¶ci. Przy okazji dodam od siebie ( kto¶ mnie siê pyta³ ) , ¿e od wiele, wielu miesiêcy nie mam ¿adnego kontaktu zawodowego z piro czy MW. Pozosta³o tylko "czyste" zaintersowanie Wink


Pozdr. A


PS. Na tym forum jeste¶ ju¿ dla mnie PROFI Rolling Eyes . Jak i dla P2 to do roboty Wink
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sie 26, 2005 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
....prosze zwrocic uwage na jedna klatke na ktorej widac taka b jasna chmure ognia - eksplodowala w lufie szelka z duza iloscia FB - wybrana klatka z filmu:
kula_ognia.avi......


Jako¶ ciêzko mi w to uwierzyæ Rolling Eyes . Po tym co widzê , po tym plum - nic Ci w lufie nie wybuch³o.

Tak wyglada wybuch szelki tu¿ nad wylotem mo¼dzierza ( ok. 30 g fb-ka plus 15 g Fe ). Huk by³ po prostu zajeb....y Rolling Eyes . W uszach d¼wiêcza³o.




Filmik


Pozdr. A

PS. No i za d³uga u Ciebie lufa Wink .


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sob Sie 27, 2005 9:53 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro, Pirotechmanowi chodzi³o o to ¿e jego zdaniem szelka wybuch³a nie w mo¼dzierzu a tu¿ po opuszczeniu lufy Smile
Powiedz mi, co to za rura? Jaka¶ dobra ci¶nieniówka jak s±dze, ale jaki typ stali itp? Bywali tak¿e ludzie którzy strzelali ze zwyk³ych rur ze szwem Neutral Dlatego pytam o troszkê dok³adniejsze dane je¶li mo¿na Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Sie 27, 2005 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisa³:
....chyba nie sadzisz ze taka chmura ognia stworzyla sie z 10g lifta.....zwroc uwage nie tyle na jasnosc chmury ........I nie sugeruj sie sciezka dzwiekowa, ktora nie oddala rzeczywistosci ...........Jesli chodzi o dlugosc lufy to pozwole sie z Toba niezgodzic. ........ odlamki wylatuja dopiero na wysokosci ok 1,6m ........Ja zajmuje sie tym w ramach pasji,.........


My¶lê, ¿e kto¶ kto Wam pomarudzi przyda siê Wink . W koñcu moje w±tpliwo¶ci chyba maj± uzasadnienie a nie bior± siê znik±d.

1. Zale¿y ile fb-k ma proszku metalu. W czasie wybuchu proszek dopala siê w powietrzu i wyd³u¿a czas trwania ¶wiat³a. Samemu spalaniu siê prochu czarnego towrzyszy ¶wiat³o. Szczególnie widoczne gdy t³em jest noc.

2. Wiem, ¶cie¿ka d¼wiêkowa jest omylna ale odniesieniem do d¼wiêku s± inne Twoje filmiki Exclamation . Natê¿enie d¼wiêku jest porównywlane Wink .

3. Dlugo¶æ lufy ma u Ciebie uzasadnienie bo w koncu testujesz bombki. Na pokazach liczy siê te¿ szybkostrzelno¶æ. No ale Ciebie to nie dotyczy.

4. Wiem, ¿e w ramach pasji Wink .


Mi³ego dnia.


PS. Nie mniej z uwagi na pkt 2 mam spore w±tpliwo¶ci ale pal je diabli. Nie prowadzê dochodzenia Wink
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP