Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dysza [Tu pisać o dyszach i zadawać pytania]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek1410



Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasti napisał:

ale ja szukam czegos takiego co moge kupic bez problemu.



Jeżeli problemem dla Ciebie jest wybranie się do sklepu z art. budowlanymi i zakupienie jakiegokolwiek cementu bądź gipsu (na początek), to nie wiem po co w ogóle zabierasz się za modelarstwo. Poza tym w trosce o twoje bezpieczeństwo stanowczo odradzam Ci budowania silnika o tak dużych gabarytach. Jak na prawdę chcesz zrobić jakis silnik to zrób sobie kilka kijanek (poszukaj tematu Łodygina, jest chyba nawet przyklejony) i wyczuj najpierw małe konstrukcje, a dopiero potem STOPNIOWO buduj coraz mocniejsze motory.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kolega parę stron wcześniej opisał nozzle mix (sucha masa dyszowa przeznaczona do ubijania w korpusie) na bazie bentoniu;glinki bentonitowej.
W temacie konkursowym swojego nozzle mixa opisał Achtung, na bazie szamotu, cementu i szkła wodnego.
Ja ostatnio przetestowałem glinę, ze sklepu dla plastyków. Nabyłem pół kilo za 5zł. Wysuszyłem i zmieliłem bez większych trudności. Otrzymałem suchy proszek. Wykorzystywałem ten materiał jako ubijane dysze i zatyczki w silniczkach na pcz. Erozji brak! Wink FILM
Nie testowałem gliny typu "polna wykopana". Do tej pory widziałem tylko wzmianki o glinie jako materiale na dysze, ale w formie wypalanej.
Pozdrawiam i zachęcam do testów suchych masz dyszowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WodzU



Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem Jak napisał:
czym jest średnica krytyczna dyszy?


jest to największe przewężenie kanału dyszy, czyli najmniejsza średnica jaka pojawia się w dyszy

P.S.Myślę, że się nie gniewasz za doprecyzowanie postu, ale był ciut niejasny (jaskiniowiec)



Nie gniewam się Smile To teraz ja mam pytanie Very Happy
Do czego podczepiacie dysze ? do silnika czy korpusu rakiety Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witek700
&& ( 2-gie ostrzeżenie )


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 17

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 12:16 pm    Temat postu: silnik Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich. jestem poczontkujący .Mialem wiele nieudanych prub z silnikami. Najczesciej dochodzilo do:przepalenia korpusu silnika ,wyplucia dyszy mimo zajebiscie dobrego zamontowania, rozkalibrowania dyszy podczas pracy silnika{dysza byla gipsowa}nawet dohodzilo do czegos dziwnego , dokladniej:dysza gipsowa , tak jakby roztapiala sie z niezanajomego mi powodu. Oto moje pytanie : czy warto kupic komplet sklepowych silniczków i sciagnac z nich wymiary itp. czy nie , p.s prosze o szybkom odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMO zupełnie się nie opłaca ich kupować w tym celu, chociażby dlatego, że nie zrobisz takiego samego paliwa, a to od niego najwięcej zależy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dysza gipsowa , tak jakby roztapiala sie z niezanajomego mi powodu.


Proste: Gips pod wpływem wody UWADNIA się. Natomiast pod wpływem wysokiej temp. Oddaje wodę z powrotem i się... rozsypuje. Gips nie jest dobrym materiałm na dyszę.

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o dysze cementowe to stosuj CX5 firmy Ceresit (chyba tak to sie pisze)
pozdro
p8p8

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przekopicho



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 4

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jestem początkującym ale już mam na swoim koncie parnych dobrych silniczkówSmile Ale podjąłem decyzję że nie można wciąż wywiercać dziurki w silniczku i udawać że to dysza... Chciałbym sie dowiedzieć jakie powinny być wymiary alfa Czerwonej linii i Zielonej oczywiście proszę o proporcję względem średnicy silnika:) Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chemik333



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że nie za bardzo udaje mi się dobrze robić dysze z różnych gipsów, zapraw cementowych itp, mam pytanie: jak się wam zdaje, czy szpachla bedzie dobra? Ewentualnie szpachla lepszej jakości czyli z dodatkiem włókna szklanego. Wiem, że może być dość drogo, ale przyjmijmy, że pomijamy ten aspekt. A może już ktoś próbował? Erozja jest duża? Ma toto jakieś swoje specjalne wady lub zalety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
adeks9



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: Przeworsk

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich wiadomości wynika, że szpachla jest najgorszym materiałem na dysze(może poza drewnem i pochodnych). Jest na pewno gorsza od gipsu budowlanego. Było dwa tysiące pięćset pięćdziesiąt dwa razy na forum mówione że prostym i bardzo dobrym, jeśli nie najlepszym, materiałem na dysze jest CX5. Ja osobiście używam najczęściej najzwyklejszego cementu. Odnoście szpachli z dodatkami to się nie mogę wypowiedzieć, ponieważ nie mam takiej wiedzy.
Pozdrawiam,
Adek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
remba33
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanko: czy średnica wylotu dyszy musi być równa średnicy kanału w paliwie? A może nie ma wyznaczonych proporcji ?
Robie SR na papierze klejonym wikolem, wysokość ok.10 cm, a dysze robie z mocno nawiniętego długiego paska papieru ( 1,4 cm szer.) i wciśniętego po prostu w jeden otwór silnika. Dodatkowo zabezpieczam "uszczelką" z masy śrajtaśma + wikol. U mnie średnica wylotu dyszy ma jakieś 4mm, podczas gdy średnica całego silnika ma 2,1 cm. I jaki kanał mam zrobić ? Paliwo - karmelek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby silnik dobrze startował średnica kr. dyszy powinna być mniejsza lub równa średnicy kanału. Gdzieś czytałem że przyjmuje się że średnica kanału powinna wynosić 1/3 średnicy ziarna - to jest takie uproszczenie, kompromis pomiędzy ilością paliwa, a charakterystyką pracy sr. No a zacisk to ile się da Very Happy

Zdajesz sobie sprawę z tego że dysza z papieru i wikolu niewiele ci da?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej najlepszy



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

del

Ostatnio zmieniony przez maciej najlepszy dnia Czw Gru 30, 2010 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
remba33
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 6

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z masy solnej dałoby sie ? Jaka jest pod względem wytrzymałości ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorsza niż gips.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej najlepszy



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

del

Ostatnio zmieniony przez maciej najlepszy dnia Czw Gru 30, 2010 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
juby102



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: W-wa

PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od niedawna interesuje się rakietami ( jakieś 2 miechy ). Mam dwa modele na swoim koncie, ale żaden nie poleciał tak jak miał... Ale miejsza z tym... Ja ostatnio zrobiłem dyszę z gumy i główki naboju CO2 ( jak do wiatrówki ).

Z walca gumy wyciołem środek, a z naboju CO2 tą główkę małą. Ponieważ guma miała 2cm wysokości to też tyle odciołem od główki. Nabój do gumy przytwierdziłem poxipolem. Wsadziłem do silnika też na poxipol i zagiąłem przy końcu dwa kawałki aluminium, bo silniki robie z aluminium... Co sądzicie o takiej dyszy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozmumiem po co wy tak kombinujecie. Nie lepiej kupic cx5 i poprostu zrobić z niego normalną i mocną dysze, niż sie pepłać z jakimiś poxipolami, gumami, nabojami od co2? Po co sobie utrudniac życie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silniki z aluminium i metalem w przedszkolu.... szykuje się powtórka z "newsów" ?
Powrót do góry
maciej najlepszy



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

del
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP