Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

No¶niki pokrywane P.cz.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Nie Maj 01, 2005 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisa³:
moze malo madre pytanie, ale gdzie takie luski ryzu mozna tanio kupic...?


W Chiñskiej Republice Ludowej ja bym tam poszuka³ w polsce to raczej marne szanse
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Maj 01, 2005 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£uski ry¿u to raczej co¶ jak has³o. Pewno zamiast nich mo¿e byæ 10 innych "rzeczy". Herbata granulowana , albo plewy zbo¿owe, ry¿ p³atkowany i wiele innych sk³adników które mo¿emy znale¼æ w kuchni. Na pewno sprawdzaj± siê trociny.


Pozdr. A
Powrót do góry
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Maj 01, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli hebate tak moczyc i obtoczyc...?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
NewFarm



Do³±czy³: 01 Lut 2005
Posty: 108
Sk±d: Z pró¿ni

PostWys³any: Nie Maj 01, 2005 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja herbate granulowana obtaczalem ale to jest marny efekt wg mnie najlepsze sa PLATKI ryzowe mozna je kupic prawie w kazdym sklepie spozywczym(takie do mleka)
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pon Maj 02, 2005 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P³atki ryzowe....w spozywczym...moze chodzilo ci o platki pszenne tez platki...Very HappyVery Happy ja mam gdzies otreby pszenne bo jak jezdze na ryby to one sa potrzebne do zanety....czy otreby pszenne albo platki pszenne jak najbardziej mozna wykorzystac...Question
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
NewFarm



Do³±czy³: 01 Lut 2005
Posty: 108
Sk±d: Z pró¿ni

PostWys³any: Pon Maj 02, 2005 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Nie Nie napewno chodzi mi o platki ryzowe maja ksztalt przypominajacy owal...sa dosc spore ale wg mnie wlasnie one sa najlepsze ...
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Lip 02, 2005 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testuje obecnie ró¿ne no¶niki.. szczególy narazie zostawie dla siebie:)
Ale co do pokrywania, polecam metode spryskiwania H2O lub ewentualnie 25%EtOH i posypywania meal powder'em z dodatakiem 5-10% dex. Choæ 5g/100g wystarcza.. po co mamy go jeszcze zwalniaæ.
Testowa³em ju¿ to, tak samo jak i p³atki ry¿owe.. ale burst to nie wszystko Rolling Eyes i jeszcze sam mam nadal mnóstwo pytañ "co do siebie"...

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec tak...czekanie az ktos odpowie na mojego posta to myslalem ze uschne wiec zaczalem sam probowac co nie co....w pikarniu zrobnilem dextr. troche ciemniejsza niz normalanie( Smile ) i na probe dalem 1 lyzeczke dextr na 2lyzeczki nie zbyt dobrego p.cz na platkach zrobila sie warstwa ok 2mm..Smile palilo sie wolno ale pozostaje jeszcze jedna zagadka jak duzo platkow do jakiej ilosci prochu ja na taka ilosc dalem lyzke stolowa wilgotnych platkow i wszystko sie okleio podejzewam ze jka bym dal mniej platkow to tez by sie wszystko przykleilo...Smile

Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przej¶æ siê na pole mo ¿niwach. te¿ le¿± tam takie ³uski. i wygl±daj± ca³kiem jak te ry¿owe np. z owsa bêd± dobre Very Happy trociny te¿ bêd± dobre ale nie takie sypkie tylko takie wiórki Smile
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Lip 03, 2005 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF da³e¶ zdecydowanie za du¿o dekstryny, lepsza metod± w platakach jest metoda spryskiwania. Sprawdza³em to.. nie mo¿na ich za bardzo moczyæ, a tym bardziej robiæ tak jak w t³umaczonym arcie przez Pietruszkina. Bo po zalaniu wod± p³atek ry¿owych odrazu siê robi± papk± i do powlekania siê nie nadaj±.
Nastêpn± w³a¶nie wa¿n± rzecz± jest ta ilo¶æ, o której wspomnia³ DNF...
http://members.shaw.ca/gryphon223/PFP/
A do tego wszystkiego bardzo wa¿ne co jest burstem na no¶niku, czy Pcz, czy H3 a mo¿e KP??
A ju¿ nie wspomne, ¿e zale¿nie od tego, co chcecie rozrywaæ (shell size) to ró¿ny burst Smile

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 20, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A stosowa³ kto¶ nasiona trawy ??
bo w³a¶nie siê przymierzam do szelek i nie wiem co u¿yæ do powleczenia prochem cz.
Powrót do góry
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 20, 2005 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e i siê nada najlepiej sprawd¼ o ile pamiêtam to s± leciutkie i ca³kiem spore co¶ jak ig³y sosnowe kiedy¶ my¶la³em nad suchymi ig³ami ale jeszcze nie testowa³em... ze swojego do¶wiadczenia mogê powiedzieæ, ¿e wióry dla chomika (takie cieniutkie o du¿ej powierzchni kupione za kilka groszy w zoologiku) nadaj± siê wy¶mienicie...
Powrót do góry
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Nie Lis 20, 2005 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragnê stwierdziæ ¿e moje wielokrotne próby u¿ycia trocin da³y wymierne przemy¶lenia i efekty - oto one:
1. Trociny z twardego ale porowatego drewna li¶ciastego (drewno iglaste jest nasi±kniête ¿ywic± i nie "pije" wody.
2. Trociny koniecznie gotowaæ, mo¿e byæ woda z KNO3 ale nie musi - musi w nich byæ du¿o wilgoci, ale nie NA nich bo sie posklejaj±.
3. Trzeba dodaæ prawie idealn± ilo¶æ prochu albo dodawaæ porcjami.
4. Pozostaw trociny w prochu na kilkana¶cie minut aby proch wypi³ wodê z trocin i nas±czy³ dekstrynê (dlatego musz± zawieraæ du¿o wody, inaczej warstwa prochu bêdzie za cienka i nie bêdzie spe³niaæ swojej roli).
5. U¿ycie ³usek z ziaren jest na + poniewa¿ s± w stanie wypiæ b.du¿o wody.
6. trociny musz± by³ p³atkami ale ma³ymi (tak 5x5- 5x10 maks) z wiêkszych wykrusza siê proch. Za ma³e bêd± siê zbrylaæ.
7. Dzia³aj± doskonale, rozrywaj± szelki prawie jak f-b, chocia¿ czasem bywaj± za mocne. Mo¿na ich te¿ u¿yæ do robienia "du¿ych" gabarytowo petard o ma³ej do ¶redniej mocy Wink

Poza tym my¶la³em nad pokryciem prochem cienkich kawa³ków wêgla drzewnego (z sitka mam takie pod³u¿ne ok 1mm grubo¶ci i 2mm d³ugie) co by da³o od razu pióropusz ¶licznych z³otych yskier. Tematu na pewno nie zamykam.
Pozdrawiam. Tomash.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lis 20, 2005 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pokrywanie ziaren trawy wysz³o dobrze nawet ³adnie przy nich mikroszelki wybuchaj± ale najlepiej pokrywaæ do ma³ych szelek zamiast proche to powlekaæ H3 zanied³ugo bêdê próbowa³ z makiem powlekanym a powleka siê go ca³kiem przyjemnie. Nic tylko powlekajcie i ³adujecie do szelek taki w³a¶nie burst
Powrót do góry
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Nie Lis 20, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys ogladalem program o fajerwerkach i duzo bylo o szelkach i tam jako bursta uzywaja nie samego prochu (mowa tu o takich 5" i wiecej) ale wlasnie czegos pokrytego prochem i powiem wam ze koles mowil ze nie ma byc to byle co pokrywane tylko chodzi o konkretny ksztalt ziaren mozecie prubowac z trawa z makiem a nawet z mrichuana i >ty³ek< najlepsze efekty daja luski ryzu, ryz lub cokolwiek innego co ma wlasnie taki ksztalt....jednym slowem liczy sie ksztalt nosnika...!
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Lis 20, 2005 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie s±dze, ¿e a¿ takie ma znaczenie ten kszta³t, moim zdaniem chodzi tutaj ogólnie o wielko¶æ i przede wszystkim mase no¶nika i stosunek no¶nika do pokrywanego prochu.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Pon Lis 21, 2005 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kszta³t równie¿ odgrywa pewn± rolê, wg³êbienia w ziarnach prochu "na ³uskach" powoduj± wiêksze prze¶wity pomiêdzy ziarnami prochowymi. To co¶ jak gor±ce punkty w MW (ale inna zasada dzia³ania) przez te prze¶wity energia przechodzi jak przez mas³o znacznie szybciej "odpalaj±c" resztê mieszanki. Dodatkowo odpowiednio zmniejszaj± masê bursta co jest pozytywne w b.wielu szelkach (no mo¿e poza spider-web tam burst musi byæ potê¿ny Razz) Lekka szelka leci wy¿ej i tyle.
Pozdrawiam. Tomash.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Pon Lis 21, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy pewnych masach znacznie ³atwiej miota siê szelki 80g ni¿ 20g....
Takie lekki ma³e szelki nie radz± sobie tak z oporem jak ciê¿sze odpowiedniki.

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Wto Lis 22, 2005 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racjê ale na wystrzelenie l¿ejszej szelki idzie mniej prochu i mniejsze jest niebezpieczeñstwo rozerwania mo¼dzierzy. Poza tym wszyscy przy produkcji seryjnej szukaj± oszczêdno¶ci, zast±pienie czê¶ci prochu ³uskami ry¿owymi jest tanie. A o masê siê nie bój, ju¿ sam korpus i gwiazdy zupe³nie wystarcz± - z reszt± o tym wiesz.
Pozdrawiam. Tomash.

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lis 24, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz sprawozdanie z wyników testów nad powlekaniem nasion trawy H3:
Dok³adnie to pierwszo nasiona trawy podgrzewamy w roztworze KNO3 ¿eby nim nasi±k³y i po 5min moczenia w goro±cym roztworze przenosimy je na sitko, nastêpnie jak wwstêpnie ocieknie bierzemy nasionka nasze miedzy kilka papierowych rêczników rzeby pozbyæ siê nadmiaru wody z nich, nastepnie mieszamy H3 z dextryn± w odpowiednich proporcjach i wrzucamy do nasiakniêtych ziaren i postêpujemy tak jak w t³umaczeniu z united nuclear.
A tera wyniki:
w szelkach mikro i zwyk³ych sprawujê siê znakomicie i plus nasion trawy to to ¿e s± podobne do ³usek ry¿owych.
zanied³ugo test szelki kulistej na tym burscie Twisted Evil
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP