Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelka kulista - projekt obudowy
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Lis 14, 2003 9:39 am    Temat postu: Szelka kulista - projekt obudowy Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nie ma ciekawych (dla mnie Wink ) tematow na w komnacie fajerwerki wiec przed sylwestrem postanowilem rzucic swoj, jak na razie tylko teoretyczny, projekt budowy obudowy Wink
Profesjonalisci nie chca sie podzielic wiedza (wcale im sie nie dziwie) wiec zostalem zmuszony do wysilku umyslowego Very Happy . Jednak o komentarze i slabe punkty mojego pomyslu prosze was. Zanim zabiore sie za robote.

1. Nabywam droga kupna pilke plastykowa, gumowa lub podobna pusta w srodku (ja akurat mam kuliste plastykowe szelki z za wielkiej wody Very Happy )
2. Przygotowywuje utwardzalna mase plastyczna. Mialem na mysli gips (raczej cement lub zywice) i umieszczam w niej swoja pilke tak by po zaschnieciu miec wklesla polkule
3. Do srodka wycietej z pilki polkuli nalewam rowniez mase plastyczna i dzieki temu mam polkule wypukla z twardego materialu o srednicy mniejszej o grubosc scianki
4. Z polowki polkuli robie szablon rozcinajac plastyk czyli rzutuje na powierzchnie plaska. Powinno to wygladac jakna rysunku:



5. Odrysowywuje szablon na tekturze (grubej i mocnej np takiej do segregatorów) i wycinam.
6. Nawilazam klejem (wikolem?) wszystkie powierzchnie styku przeciatych powierzchni (moze cala powierzchnie kartonu?) i umieszcam w przygotowanej formie wkleslej.
7. Z gory dociskam przygotowana forma wypukla.
8. Czekam na wyschniecie
8. Powstala w ten sposob polkule wzmacniam tasma pakowa na powierzczniach sklejonych (przeciec).

10. Po zlozeniu calej szelki cala konstrukcje wzmacniam kilkkukrotnym zawinieciem i sklejeniem papieru pakowego.

Co myslicie o tym pomysle?
Jaki klej klei karton a jednoczesnie nie przyklei sie do zywicy lub cementu?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Lis 14, 2003 10:12 am    Temat postu: Re: Szelka kulista - projekt obudowy Odpowiedz z cytatem

RobertG napisa³:
.....Co myslicie o tym pomysle?
Jaki klej klei karton a jednoczesnie nie przyklei sie do zywicy lub cementu?


1. Do bani Wink

2. Z kartonu to mozesz sobie statki lepiæ albo samolot Rolling Eyes Question

3. Za du¿o pracy.


Pozdr. A Wink

PS. Jak Snop mi pomo¿e ( zapis w pliku pdf ) to byæ moze zrobiê opracowanie ROBIMY SAMEMU SZELKÊ ( najprostsz± ). Zaczynam ten temat kwalifikowaæ jako niekomercyjny.
Powrót do góry
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Lis 14, 2003 10:45 am    Temat postu: Re: Szelka kulista - projekt obudowy Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:


1. Do bani Wink

2. Z kartonu to mozesz sobie statki lepiæ albo samolot Rolling Eyes Question

3. Za du¿o pracy.


Pozdr. A Wink

PS. Jak Snop mi pomo¿e ( zapis w pliku pdf ) to byæ moze zrobiê opracowanie ROBIMY SAMEMU SZELKÊ ( najprostsz± ). Zaczynam ten temat kwalifikowaæ jako niekomercyjny.


Z pkt. 1 to sie moge zgodzic Wink
pkt 2. A z czego szelki robi Chinczycy Question Nie pisze o kartonie z pudelek. Ja pisze o porzadnym przynajmniej 3, 5 warstwowym Very Happy inna sprawa ze jeszcze nie wiem jak takie cos sie klei bez frezowania powierzchni sklejenia Sad
pkt 3. IMHO Wcale nie za duzo. Duzo roboty jest za pierwszym razem gdy wykonuje sie forme. Potem to tylko wyciecie i sklejenie. Ale moze mi sie wydaje ze to nie duzo roboty Wink

A na relacje z produkcji wlasnej szelki czekam z niecierpliwoscia przebierajac nozkami Wink Moze jakies krotkie info na priv Question Cool
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Lis 14, 2003 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ku ku napisa³:
a o jakim rozmiarze szaelik jest rozmowa w tym temacie????????????????
bo to chyba najistotniejsze


Nie najistotniejsze Wink
Ale chodzi o troche wieksze rozmiary szelek. IMHO tak od 8cm srednicy w gore.

Zreszta do swojego projektu mam juz pierwsza poprawke.
Tektura/karton jest za slaby by kleic go tylko wzdloz przeciec i wzmacniac samym papierem. Lepiej bedzie kleic jednoczesnie dwa wyciete szablony przesuniete wzgldem siebie. Klejenie oczywiscie calej powierzchni.

Zostaje jeszcze problem impregnacji ... ale mysle ze zalatwi to ew. klej po zewnetrznej stronie.

No i fajnnie byloby wszystko robic na scisk czyli pod prasa.
Niedlugo mam zamiar zbudowac sobie praske ja ze strony Dana Williamsa. Zafascynowalem sie crossette cometami a tego bez prasy ani rusz. Wiec bedzie w sam raz do dwuch projektow.
Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Lis 20, 2003 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra bede prowadzil monolog Wink
Moze ktos dorzuci w koncu jakies idee.

Projekt z szelka papierowa (tekturowa) rozwiaj sie powoli. Narazie konsultuje sie czego najlepiej uzyc do impregnaci/sklejenia tektury. Dowiedizalem sie ze mozna zrobic twardy laminat z kartonu ale potrzebne do tego specjalne pokosty i prasowanie na goraco. Wiec szukam dalej.

Generalnie chcialbym zbudowac cos takiego jak ponizej tylko z papieru Wink
Pirotechman kiedys nie wierzyl ze to ma szanse poleciec wiec sobie spokojnie u mnie lezy i czeka na odpowiedni moment Wink
Plastyk jest bardzo gruby i twardy (no jak to sie rozleci w poblizu ludzi to faktycznie moze byc bardzo grozne Sad ) a najslabszy punkt czyli wlot lontu zabezpieczony z jednej strony dodatkowym pierscieniem a w srodku ok. 5mm tuleja.
Ja tam wierze ze to poleci Wink
A to zdjecia 6 calowego korpusu szelki.


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Wrz 27, 2004 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam idea robienia szelek z papieru jest OK. sam robi³em co¶ podobnego jak pisze RobertG, ale bez prasowania, ale prasowanie zwiêkszy³oby tylko wytrzyma³o¶æ korpusu ja u¿ywam do klejenia rozcieñczonego kleju do drewna (jaki¶ rodzaj wikolu wiele ich i podobnych ma³o istotne byle kupowaæ w hurtowniach w du¿ych opakowaniach to wyjdzie tanio) ja nie wycina³em tak misternie szablonu tylko paski papieru (prostok±ty) i nakleja³em jeden na drugi papier, jaki stosujê to dakron gramatury nie pamiêtam w tym momencie, ale nie jest to gruby papier a jak nie mam to robiê, z czego popadnie byle ³adnie wch³ania³o jak korpus wyschnie to obcinam nadmiar i gotowe pó³kule sklejam tak¿e paskami papieru i gotowe jak wspomina³ RobertG Chiñczycy te¿ robi± z papieru a jak kto¶ nie wierzy to niech trochê poszuka w sieci mo¿na znale¼æ wiele wschodnich stron ze zdjêciami i filmami z produkcji tego rodzaju fajerwerku jedynie trochê chêci nikt nie poda wszystkiego na tacy
Powrót do góry
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Pon Wrz 27, 2004 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ robie z pasków papieru naklejanych na korpus tj.na kulist± butelkê PET po jakim¶ "zagramanicznym"p³ynie do k±pieli.Tylko ¿e wykorzystuje je do ³adunków szelkowych wynoszonych przez silniki rakietowe.Na ¶rodku butelki przyklei³em obrêcz z paska blaszki pozwalaj±ca spokojnie przeci±æ powsta³y korpus nie uszkadzajac butelki wzorca.Jako pierwsza warstwa idzie worek folia jest to warstwa oddzielajaca .¦rednica korka butelki jak raz pasuje do ¶rednicy rurki PCW 3/4 cala z których to robie silniki .



A tutaj ju¿ w naturze -koniec grudnia 2004 roku

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"


Ostatnio zmieniony przez Ma³y dnia Nie Sty 02, 2005 6:51 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
swallower



Do³±czy³: 05 Maj 2004
Posty: 67
Sk±d: mam wiedzieæ?

PostWys³any: Wto Wrz 28, 2004 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakun napisa³:
odpala³e¶ juz takie fajerwerki? cos mi sie zdaje, ¿e ciê¿ko tu ze stateczno¶ci± lotu....

Exclamation Question Wrêcz przeciwnie... Stateczno¶æ lotu powinna byæ z tak± "bulk±" jeszcze lepsza! Zaj¿yj do "M³odego modelarza rakiet" P. Elsztajna. Kszta³t kuli zmniejsza opór bodajrze o 70%. Zmniejszenie oporu nie zmniejsza stateczno¶ci... Zreszt±, widzia³em i odpala³em fabryczne takie fajerwerki. SR a na nim kula wielko¶ci pomarañczy, a kij ustateczniaj±cy grubo¶ci 1cm... Efekt po prostu zniewalaj±cy. Zatka³o mnie Very Happy. Pozdro, FJ

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Wto Wrz 28, 2004 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Nic dodaæ nic uj±æ -kolega Swallower Ci to ³adnie wyja¶ni³ Very Happy .
Zanim zacz±³em kleiæ z papieru to pierwsze próby robi³em z du¿ym okr±g³ym ziemniakiem nabitym na gwo¿dzia przymocowanego u nasady silnika.Prosto i tanio hehe a i do tego odpowiednia masa.
Zachowanie silnika w takim uk³adzie nie odbiega od "normy"- oczywiscie z odpowiednio d³ugim kijem.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 28, 2004 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomekJ (Ismail Delivered) napisa³:
witam,
morzna by by³o jeszcze dokleiæ do takiego SR stateczniki z tektóry


Nie wydaje mi siê by da³o to co¶ gdy¿ w takiej konstrukcji elementem stabilizuj±cym jest ¿erd¼ drewniana dodatkowa stabilizacja poprzez dodanie stateczników raczej nic nie pomo¿e a raczej tylko skomplikuje konstrukcjê (spójrz na g³owice to kula zobacz sobie, jaki jest przep³yw powietrza wokó³ kuli).
Powrót do góry
¦ciArwA



Do³±czy³: 08 Sie 2002
Posty: 201
Sk±d: ju¿ nie st±d :)

PostWys³any: Sro Wrz 29, 2004 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kazdy moze sobie pozwolic, tak jak maly, na 'butelke po jakims zagranicznym plynie do kapieli' Wink

co innego moze sie nadac na taka forme? moze kuliste kolby? w zaleznosci od pojemnosci moznaby dobierac rozmiary, bo w przypadku 'butelki po jakims zagranicznym plynie do kapieli' Wink mozemy zrobic szelki chyba tylko jednego kalibru. co o tym sadzicie? moze ktos wpadnie na jeszcze jakis koncept formy kulistej, wmiare dostepnej dla ogulu?

p.s. moze balon? Mr. Green


edit: forma gipsowa - czynimy polkule z papieru, uzywajac jako formy kolby, a nastepnie wykonujemy odlew gipsowy, smarujac najpierw kartonowa forme olejem [ moznaby wlozyc kawalek folii ] azeby nie bylo problemow z wyciagnieciem gipsu. i tak kilka razy. nastepnie po wysuszeniu kartonowych korpusow na formach gipsowych trzeba by bylo wyrownac krawedzie ostrym nozem i gotowe. pozostaje tylko rozwiazac problem sklejenia dwoch polkul ze soba. gips bylby chyba lepszym rozwazaniem od kolby, poniewaz chyba lepiej kupic 1 kolbe na pierwotna forme i 5 kg gipsu z ktorych zrobimy conajmniej 10 form, i nie zalowac pary groszy kiedy forma nam spadnie na ziemie i peknie, niz kupowac np. 10 kolb. ponadto, jezeli poczynimy wiecej form gipsowych, beizemy omgli zrobic wiecej korpusow w tym samym czasie Smile


pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Delta



Do³±czy³: 17 Maj 2004
Posty: 109
Sk±d: siedziba ABW w Olsztynie pokuj 235 III pietro ;)

PostWys³any: Sro Wrz 29, 2004 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale kombinacje Very HappyVery Happy
kupujemy sobie pilke tenisowa albo inna zalezy od gabarytow na jakich nam zalezy i teraz przecinamy dwie pilki tenisowe umieszczamy gwiazdki , MP i opuzniacz skladamy dwie polówki i klejimy na rozcieniæu za pomoca poxipolu, przykladajac 2-3cm pasek bawelnianej szmatki. po wyschnieciu smarujemy calosc powturnie jakims klejem poxipol chyba najlepszy bedzie Wink i nakladamy na to wczesniej przygotowane dwie polówki pilki tenisowej tak zeby linia przeciecia pilki by³a prostopadla wzgledem drugiej lini przeciecia. Znowu na przecieciu smarujemy poxipolem przyklejajac jak poprzedni 2-3cm pasek szmatki. I nasza szelka kulista jest gotowa do dzialania Wink co do mozdzieza to pilki tenisowe sa w takich plastikowych tubachmozna ich uzyc jako wzorca do ykonania mozdzieza Wink powinno pasowac a jak cos to szelke obwinac tasma pakowa Wink

No i nietrzeba sie szczegulnie pieprz** a korpus powinien wytrzymc wystzral, mowie powinien bo to tylko moj pomysl Wink
Co o tym myslicie Razz

_________________
http://www.e-humor.biz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
ku ku



Do³±czy³: 29 Wrz 2002
Posty: 72
Sk±d: ³ód¿

PostWys³any: Sro Wrz 29, 2004 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

papier panowie papier
tak robi wiêkszo¶æ na ¶wiecie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
=MaLuTkI=



Do³±czy³: 05 Pa¼ 2003
Posty: 149
Sk±d: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWys³any: Sro Wrz 29, 2004 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kartonowa forme olejem


Lepiej przesmarowac olejem z mydlem szarym.

_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sro Wrz 29, 2004 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Wydaje mi sie ¿e z za³o¿enia korpusy na szelki powinny byæ mo¿liwie prosto i tanio wykonane bo po odpaleniu niestety niewiele z niich zostaje.
Osobi¶cie staram sie wykorzystywaæ materia³y za "friko" starych gazet czy reklam przecierz nie brakuje.Kleje te¿ nie nusz± byæ z górnej pó³ki.
Poxipol wcale nie jest taki tani.Do szelki rakietowej korpus nie musi byæ taki mocny tylko lekki.
Pomys³ z formami gipsowymi jest dobry jak kto¶ chce zrobic szybko kilkana¶cie sztuk.Mo¿na poprubowaæ paski papieru "kleiæ" gipsem -powsta³oby co¶ w rodzaju p³yty gipsowo -kartonowej.Taki gipsowy przek³adanieæ nie by³by taki kruchy.Ciê¿ar przy zastoeowaniu mo¿dzierza zbytnio nie przeszkadza.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
leszek



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 102
Sk±d: TORUÑ

PostWys³any: Czw Wrz 30, 2004 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto co znalaz³em w temacie szelek kulistych:
http://www.geocities.com/sandirakovec/Shells/Shell.htm
nawiasem mówiac moje nie eksplodowa³y idealnie kuliscie tylko na ³±czeniu po³ówek
Pozdr. L.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Pi± Pa¼ 08, 2004 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ze papier gazetowy jak najbardziej zdaje tu egzamin. co wiecej, jestem zdania, ze po polaczeniu wielu warstw papieru z wikolem otrzymamy wytrzymalszy korpus niz przy uzyciu tektury.
ja jako formy do zrobienia polkul uzywalem zarowki.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomash
dostêp próbny do MW


Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 382
Sk±d: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys³any: Czw Pa¼ 14, 2004 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heeh chyba czas czê¶ciowo zrewolucjonizowaæ ten temat Razz
Otó¿ mam swój wypróbowany sposób na produkcjê pó³kulek Very Happy
Jest on troszkê pracoch³onny, ale jak ju¿ zaczniemy robiæ i sprzêtu starczy, to mo¿na jechaæ nawe seriami po 100 korpusów na raz Very Happy a metoda wygl±da tak:
Bierzemy dowolny zwyk³y papier (stosujê gazetowy) i wrucamy jego duu¿± ilo¶æ do roztworu wody 70% i wikolu 30% tak aby roztwór przykrywa³ papier 1cm warstw±. Zostawiamy na 24-48h.
Wrzucamy to wszystko do takiego "miksera z no¿ami do koktailów" i mielimy a¿ uzyskamy równomiern± masê. Powinna byæ gêsto¶ci hmm takiej na prawdê gêstej farby emulsyjnej.
Bierzemy pi³eczkê ping-pongow± (50groszy Very Happy) i nabijamy na zaostrzony prêt, tak, aby pi³eczka siê nie zsuwa³a, (ja stosujê wkrêty do drzewa tzn "nakrêsam na nie pi³eczkê) i zatapaimy ca³± pi³kê w uprzednio wymieszanej masie. pozostawiamy j± nad rynienk± do delikatnego "ociekniêcia" i wyschniêcia - polecam jak±¶ suszarnie wtedy masa szybko wysycha i zostaje jej wiêcej. Tak zatapiamy kilkukrotnie po ka¿dym przeschniêciu a¿ uzyskamy odpowiednio gruby korpus.
Zawsze na korpusie zostaje taki "cycek" po kroplach ociekaj±cej masy ale potraktowanie go pilnikiem rozwi±zuje problem Very Happy.
Obecnie mam rynnê z mas±, deskê z wkrêtami i jednocze¶nie robiê do 20 korpusów, w suszarni schn± oko³o 4-5h na ka¿d± warstwê, a warstw nak³adam 5-6 czasem nawet dziesiêæ. ogólnie metoda dzia³a i jestem z niej zadowolony, tylko g³upio bo przez mielenie "rw± siê" w³ókna papieru i traci on swoj± oryginaln± wytrzyma³o¶æ. Dlatego korpusy bywaj± troszkê "kruche" ale ogólnie jest ok.
Aha i pi³eczki ju¿ nie odzyskacie Razz staje siê integraln± czê¶ci± korpusu Razz ale skoro jest tak tania...

Zapraszam do testów i ew. poprawek metody. :]
Pozdro Cool

_________________
Ju¿ tylko teoretyzujê, potrzeba mi r±czek by rodzinê utrzymaæ Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Czw Pa¼ 14, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie sposób mo¿e nie jest z³y, aczkolwiek uwa¿am, i¿ korpus taki korpus jest za ma³y...
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
HellFire



Do³±czy³: 04 Mar 2004
Posty: 292

PostWys³any: Czw Pa¼ 14, 2004 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisa³:
(...)tylko g³upio bo przez mielenie "rw± siê" w³ókna papieru i traci on swoj± oryginaln± wytrzyma³o¶æ. Dlatego korpusy bywaj± troszkê "kruche" (...)

dlatego lepiej uzywac paskow z papieru Wink na formie kulistej ostatnia warstwe mozna "wypolerowac" na mokro i tez jest ok, a korpus jest o wiele wytrzymalszy.
Leszek napisa³:
nawiasem mówiac moje nie eksplodowa³y idealnie kuliscie tylko na ³±czeniu po³ówek

promieniste wiazanie gotowej kuli wzdloz osi poprzecznej do laczenia polowek sznurkiem nasaczonym w wikolu rozwiazuje ten problem-sznurek zasychajac sciska dwie polowki, poniewaz wikol, w ktorym byl nasaczony sznurek kurczy sie przy zasychaniu.

_________________
over...kszszszszszsz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP