Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KIty- gotowe układy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
$nop



Dołączył: 13 Kwi 2002
Posty: 211

PostWysłany: Pią Paź 24, 2003 8:02 pm    Temat postu: KIty- gotowe układy Odpowiedz z cytatem

Mam reklamowke "Nort Elektronik" i "Jabel".
Ceny nie sa wygorowane.
Tyle klopotu z takimi timerami, a to trzeba uuklad znalesc a to pozniej czesci kupic, jechac po nie, pozniej lutowac itp strasznie trzeba sie gimnastykowac, a przeciez mozna sobie kupic gotowca

sklepy internetowe:
http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop?show=ZEGARY&sort=id&sid=3ce4cf9a

www.nordelektronik.pl
www.jabel.com.pl

Uwazam ze cena za timer nie powina przekroczyc 50zl to jest jeszcze rosadna cena bo jeszcze plus 12pln za przesylke.

Moje propozycje z nord elektronik:
NE 061 - Zegar cyfrowy
NE 107 - Timer cykliczny wlacz-wyloncz 30zl
NE 2001 - Timer mikroprocesorowy
NE 2003 - Dwucyfrowy mikroprocesorowy timer - minutnik
NE 2004 - Zegar DCF 77,5 KHz
NE 2026 - Timer z pamiecia czasu pracy - zasilanie zasilacz
NE 037 - Stoper - timer

Jabel:

J-89 Timer mikroprocesorowy 0...100godz
J-212 Sterownik czasowy (programowalny)

Na cyfronice tez jest 3-4 pozycje jakis za 30pln nie jest glupi.

A teraz pytanie do expertow jaki byl by najlepszy pod roznymi wzgledami, jak i eksaplatacji (czy szybko baterie zrzera itp) Question Question Question


Sa rowniez inne z pilotem kity ale narazie mnie to nie interesuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Pią Paź 24, 2003 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga nie kupować kitów jabla!!! mimo że są troszke tańsze od innych firm na rynku naprawde nie warto sam się o tym przekonałem i wielu innych niektóre schematy nie są dopracowane nieraz częsci sa ziarane ( to się najcześciej zdarza)
Ci co kupili kilkanaście kitów jabla napewno powierdzą moje zdanmie
Oczywiscie nie wszystkie produkty są kopnięte można natrafić akórat na sprawny zestaw.Dawno nie kupowałem ich produktów poprostu zraziłem się do nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
caleb_ns



Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 76

PostWysłany: Pią Paź 24, 2003 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Kity też trzeba lutować Smile !!.

Jeśli układ ma być zasilany z baterii to należy ograniczyć prąd przez neigo pobierany do minimum. Najmniej prądu pobiera układ bez wyświetlaczy, ale wtedy nie możesz zobaczyć ile czasu zostało do wybuchu.

Moim zdaniem, takie proste tajmerki w postaci kitów nie powinny być wykorzystywane w piro. Powód:
- po upłynięciu czasu, przekaźnik zewrze obwód na stałe (lub dość długą chwilę, ale toa różnica nie jest tu istotna)!!. Wyobraź sobie taką sytuację: Na wyświetlaczu '00', przekaźnik cyknął i się włączył, a tu nic nie wybuchło. I teraz jest pytanie: czy to jest słaby styk między spłonką a kablem, czy gdzieś się coś rozłączyło i w każdej chwili, przy najmniejszym poruszeniu może się złączyć i wybuchnąć?? W takiej sytuacji, jeśliby tajmer był dość blisko miejsca wybuchu to strach jest podejść do takiego urządzenia, gdyż nie mamy pewności czy aby akurat w tym momencie coś się mu nie odwidzi i ładunek nie wybuchnie.
W tej kwestii dużo bardziej bezpieczne są detonatory gdzie niezbędne jest działanie człowieka (np. przycisk).

PS. Trwają prace nad konstrukcją nowej elektroniki do mojego zapalnika. (2 kierunkowa komunikacja między 'puszką' a urządzeniem , wstępne uzbrojenie i później detonacja, autodiagnostyka stanu spłonki itp. - dzięki za natchnienie Eltopsj Wink ). Jak skończę to postaram się zamieścić opis na forum.

_________________
Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z
człowiekiem.
[you]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Paź 24, 2003 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caleb_ns napisał:
.........Trwają prace nad konstrukcją nowej elektroniki do mojego zapalnika. (2 kierunkowa komunikacja między 'puszką' a urządzeniem , wstępne uzbrojenie i później detonacja, autodiagnostyka stanu spłonki itp.


Jak skończysz się bawić to skupuję takie zabawki - dla własnej wiedzy Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
julex



Dołączył: 16 Lis 2002
Posty: 174
Skąd: tu ten smród?

PostWysłany: Nie Paź 26, 2003 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam rację Gmichałowi. Jabal to syf - sprzedają inne części niż piszą, czasem zepsute. Spotkałem się nawet ze stroboskopem, gdzie na płytce były źle ułożone ścieżki Evil or Very Mad . Jednym słowem trzeba liczyć na siebie Wink .

Pozdro
juleks

_________________
Zapraszam:
http://temptonik.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Nie Paź 26, 2003 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie ja jestem posiadaczem tego stroboskopu jabla to też jest pic stroboskop nie może chodzić dłużej niż 20 bo się cały spali!!! Jedna z najlepszych firm jest Avt www.avt.pl i Nord elktronik ich układy są droższe ale mamy pewność że co kupimy to co chcemy a nie jakieś badziewie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Wto Lis 04, 2003 7:19 pm    Temat postu: Kity-gotowe układy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Ech, Wy domorośli ELEKTRONICY Confused , macie tyle pojęcia o KITACH i ich montowaniu, co ja o hodowli kur. W każdej firmie produkującej zestawy do samodzielnego montażu mogą trafić się przysłowiowe "gluty". Wiem coś o tym bo handluję zestawami w moim sklepie i klienci często przychodzą pytać się dlaczego układ nie działa po "zmontowaniu". Rzadko się zdarza, żeby to była wina producenta (czasami pomylone elementy w czasie pakowania zestawu, drobne błędy w opisach na soldermasce itp. itd). Zestaw do samodzielnego montażu to nie klocki dla dzieci z przedszkola, które się układa byle jak, byle prędzej i już mamy ładny domek Laughing . Trzeba się najpierw nauczyć w miarę poprawnego, ręcznego lutowania i zdobyć jakie takie pojęcie o podstawach elektroniki, a to wymaga czasu - właśnie do tego celu zostały wymyślone kity - mają uczyć elektroniki. Jeżeli ktoś myśli, że kity są po to, żeby zmontować coś szybko i tanio to takie myślenie wywołuje u mnie tylko: Laughing Laughing Laughing . Zapamiętajcie - kity są po to, żeby nauczyć Was przede wszystkim poprawnego lutowania i myślenia "elektronicznego", i nie jeden z Was "skiepsi" jeszcze wiele zestawów, zanim (jak zechce się rozwijać w tym kierunku) opanuje na tyle praktykę "elektroniczną" , aby poprawne zmontowanie dowolnego zestawu nie stwarzało większych problemów. I nie róbcie tu "jelenie" antyreklamy jak nie macie o tym zielonego pojęcia. Zestawy f-my JABEL, są tanie, ale wcale nie gorsze. Firma ta nie robi bardzo złożonych i skomplikowanych zestawów w oparciu o najnowsze technologie, gdyż zestawy takie są drogie i nie cieszą się wielkim popytem. Wszystkie działają, czasami trzeba POMYŚLEĆ (użyć szarych komórek, jak ktoś nie wie o co chodzi), obejrzeć dokładnie płytkę, porównać ze schematem, sprawdzić elementy, czasami dobrać inne, które są za bardzo rozjechane w tolerancji itp. itd. Jeżeli chodzi o zestaw stroboskopu (na którym się "przejechali" gmichal i juleks ), to użyto tam tani palnik ksenonowy (rosyjski) IFK120 do lampy błyskowej. W zastosowaniu stroboskopowym żywotność tego palnika jest krótka (profesjonalny ksenonowy palnik stroboskopowy może kosztować nawet kilkaset PLN).

Pozdrawiam wszystkich domorosłych elektroników i "uszy do góry" - nie taki straszny KIT jak go malują Laughing .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
domel



Dołączył: 28 Kwi 2002
Posty: 123
Skąd: Południe

PostWysłany: Czw Lis 06, 2003 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój przedmówca ma tu niestety wiele racji.
Nauczyć sie uruchamiać układy to nie lada sztuka, którą nabywa sie latami.
Moje pierwsze układy (nawet plytki sam robiłem Smile też nie działały w większości przypadków.
Na początku nad jednym dość skomplikowanym urządzeniem siedziałem jakieś 3 tygodnie zanim udało mi sie to uruchomić. Nie mówie, że jestem już profesjonalistą , ale dziś jest już znacznie lepiej Wink niż kiedyś.
Bądzcie wytrwali panowie a z czasem nabierzecie dużo wprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eltopsj



Dołączył: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWysłany: Czw Lis 06, 2003 10:49 pm    Temat postu: Kity gotowe zestawy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

domel napisał:
Bądzcie wytrwali panowie a z czasem nabierzecie dużo wprawy.


... i o to właśnie chodzi. Człowiek uczy się całe życie i nie może spocząć na laurach. W moim domu rodzinnym w piwnicy znajduje się spore pudło, w którym walają się płytki z układami elektronicznymi uruchamianymi przeze mnie daaaawno temu (notabene, większość z nich nie działa Embarassed , albo nie doczekała ukończenia - czego tam nie ma: poczynając od układów lampowych wzmacniaczy (najczęściej nie miałem samozaparcia, żeby dokończyć nawijanie traf, ale nadajnik do zdalnego sterowania modeli 27 MHz na dwóch lampach działa do dzisiaj), poprzez pierwsze układy na tranzystorach germanowych TG2, TG3 i późniejsze układy robione już w oparciu o pierwsze scalaki. Mój pierwszy zegar elektroniczny z wyświetlaczami jarzeniowymi typu NIXI zrobiony z kilkudziesięciu scalaków cyfrowych UCY.... przerzutników i bramek waży chyba ze 3 kg, a "żarł" tyle prądu co duży telewizor Shocked Laughing . Taaak, to były inne czasy, wtedy dioda LED uchodziła za rarytas, a pierwsze tranzystory miały tak fatalne parametry, że samo uruchomienie urządzenia było naprawdę wielkim sukcesem. Teraz po latach, kiedy coś mi nie wychodzi, schodzę do piwnicy i zaglądam do tego pudła, żeby pooglądać te "stare klamoty". Jest w nich jakaś "magia" i "ukryta siła", pozwalająca pozbierać rozlatane myśli. Wniosek: nie wyrzucać "niedoróbek". Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ChemikeD



Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 54
Skąd: aa

PostWysłany: Czw Sty 01, 2004 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz na www.sklep.avt.com.pl jest wyprzedaż kitów AVT i można dostać je bardzo tanio bo od 1zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ChemikeD



Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 54
Skąd: aa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2004 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówiliście że jabel to "syf" Laughing ale ja ostatnio kupiłem ich jeden kit tak aby zobaczyć, po złożeniu zobaczyłem że jedna cześć jeszcze nie wlutowana niepasuje no to napisałem maila serwis.zestawy@jabel.com przepraszali i odesłali mi poprawną częsc (wszystko na ich koszt)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qrld



Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 50
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tu coś, co może zainteresuje ntuzjastów elektronicznego wyznaczania prędkości i wysokości rakiet
http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=3328 napisał:
Nazwa: AVT888 A+ Sterownik - czytnik odbiornika GPS
Producent: AVT
Kategoria: Kity AVT>Zestawy przecenione i wyprzedawane
Cena brutto: 33.00 PLN
(Cena netto: 30.84)
Dodaj do koszyka
Układ elektronicznego pozycjonowania GPS, który spełnia podstawowe funkcje typowego odbiornika GPS: pomiar prędkości poruszania się odbiornika, określenie długości i szerokości geograficznej w zakresie 0...180* z rozdzielczością 59,9999`, określenie widocznych w danej chwili satelitów, możliwość odczytu daty i czasu, określenie trybu pomiaru 2D/3D, opcjonalny pomiar wysokości położenia odbiornika. Odbiornik zasilany jest napięciem 8...12VDC, pobór prądu:200mA, komunikacja z modułem odbiorczym odbywa się w standardzie NMEA-0813, wyświetlanie wyników pomiarów odbywa się na 16-pozycyjnym alfanumerycznym wyświetlaczu. Wymiary płytki: 73x85mm.
http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=3328

Elektronikiem nie jestem, ale czy takie coś to jest pełnoprawny Smile zestaw zawierający wszystkie części do zbudowania GPS? Jeśli tak, to byłoby świetnie i zaraz kupiłbym ze 3x takie zestawy. Jedyna (chyba) wada to wymiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pewne wątpliwości co do pomiaru prędkości/wysokości - wydje mi się że GPS mierzy ją tylkow płaszczyźnie pozomiej, nie pionowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qrld



Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 50
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...)opcjonalny pomiar wysokości położenia odbiornika(...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cuż, tak to jest jak się dokładnie przeczytać nie chce Confused .
A swoją drogą to "opcjonalnie" bywa za dodatkowymi kosztami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qrld



Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 50
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy ten w tym zestawie znajdują się kompletne, wszystkie części do budowy GPS?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
caleb_ns



Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 76

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz na cenę. Nic co jest dobre nie jest tanie, za 33 zł to można najwyżej kupić kilometr sznurka i tak mierzyć wysokość rakiety Sad.
Sprzedawany jest tam tylko sterownik, a odbiornik GPS trzeba kupić osobno (cena kilkaset złotych).

_________________
Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z
człowiekiem.
[you]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qrld



Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 50
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to lamerskie pytanie: czym się różni sterownik od odbiornika? Odbiornik odbiera i przetwarza dane z satelity, a sterownik tylko je wyświetla, tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
caleb_ns



Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 76

PostWysłany: Wto Mar 02, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbiornik to jest taka metalowa puszeczka co jej zadaniem jest tylko lokalizowanie satelitów, pobieranie od nich informacji i przechowywanie w wewnętrznej pamięci. Sterownik natomiast podłącza się kabelkiem do odbiornika i to dpiero sterownik może tą pamięć odczytać (wysokość, położenie itp) i podjąć odpowiednie decyzje - zapisać do swojej pamięci nieulotnej, którą po lądowaniu będziemy analizować lub wysłać np. radiowo na ziemię.
_________________
Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z
człowiekiem.
[you]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP