Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Otrzymywanie py³u Al
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pon Pa¼ 20, 2003 12:20 pm    Temat postu: Otrzymywanie py³u Al Odpowiedz z cytatem

Moze psze to w z³ym dziale ale to nic dawno sie nie odzywalem.Ale mniejsza o to ja otzrymuje pyl Al w tki sposob:biore srebrzanke rozcenczam ja z acetonem i sacze kilka razy potem zbieram osad i jest ok (ale trzeba wysuszyc oczywiscie ) najlepiej rozdrabniac lekko mokra bo sucha trudno chyba ze w mlynku
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lis 01, 2003 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mogê robiæ proszek Al tak

Zamiast no¿y dajê p³ytkê ( wymiary przyblizone ) : d³. 80 mm, szer. 20 mm, gr. ok. 4 mm.



Film




Do puszki dajê piasku i "mielê jego" Wink . Za 5 minut p³ytki nie ma Rolling Eyes . Pozostaje odseparowaæ py³ Al od piasku. Raz tak zrobilem ale nie oddziela³em proszku AL. Zrobi³em raz z ciekawo¶ci. Czyli metoda pirotechmana otrzymywania proszku Al Wink .


Pozdr. A

PS. Na filmiê mielê co innego ale widaæ jak m³ynek pracuje Wink
Powrót do góry
rocketman



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 14
Sk±d: z pod monopolowego

PostWys³any: Sob Lis 01, 2003 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa³:


Zamiast no¿y dajê p³ytkê ( wymiary przyblizone ) : d³. 80 mm, szer. 20 mm, gr. ok. 4 mm.


Do puszki dajê piasku i "mielê jego" Wink . Za 5 minut p³ytki nie ma Rolling Eyes . Pozostaje odseparowaæ py³ Al od piasku. Raz tak zrobilem ale nie oddziela³em proszku AL. Zrobi³em raz z ciekawo¶ci. Czyli metoda pirotechmana otrzymywania proszku Al Wink .


Pozdr. A


Bardzo pomys³owe, tylko z moimi "zrêcznymi ³apami" ja takiej koñcówki chyba nie zrobiê. Ogl±da³em filmik i co ty na to aby do piasku dodaæ trochê wody aby nie pyli³o?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sob Lis 01, 2003 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rocketman napisa³:
...Bardzo pomys³owe, tylko z moimi "zrêcznymi ³apami" ja takiej koñcówki chyba nie zrobiê. Ogl±da³em filmik i co ty na to aby do piasku dodaæ trochê wody aby nie pyli³o?


1. Zero wody Evil or Very Mad . Odseparowaæ py³ Al od piasku trzeba w rozpuszczalniku ( ró¿nica gêsto¶ci Al i piasku ) albo inaczej. Jeszcze nie wiem jak. Jako medium mo¿na daæ denaturat.

2. Spróbujê zrobiæ kr±¿ek z puszki po piwe. Zgnie¶æ, przypier.....æ m³otkiem , nawierciæ otwór i wio Wink . Wg mnie to by³by hit "sezonu" Cool


Pozdr. A


PS. Na metodê t± wpad³em jak chcia³em zmieliæ piasek ( m±czka na masê zapa³czan± ). W czasie mielenia - no¿e ginê³y w oczach Shocked . Powtorzy³em to samo z p³ytk± Al i ........... to samo tyle, ¿e znacznie szybciej Razz
Powrót do góry
rocketman



Do³±czy³: 13 Pa¼ 2003
Posty: 14
Sk±d: z pod monopolowego

PostWys³any: Nie Lis 02, 2003 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czu, by¶ oddziela³ py³ od piachu?. Ja sobie my¶la³em tak:
du pojemnika daæ piasek kwarcowy (d=2,4 g/cm3), a al ma gêsto¶æ 2,7g/cm3. Tak wiêc po skoñczonej robocie wlaæ do tego ciecz/rostwór o d=2,5g/cm3, i krzem mamy na górze a al na dole. co ty na to?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Leon



Do³±czy³: 26 Sty 2004
Posty: 49
Sk±d: Kaszebe

PostWys³any: Wto Gru 28, 2004 4:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idea

(wygarniam stare brudy) otó¿ nie powiem zbyt wiele, ale jedyne fajne zdjêcie jakie widzia³em to zdjêcie Pana pirotechmana z mieszad³em...odzielenie piachu od Al banalne (zrobie to kurde - wyzwanie dla mnie Cool ) ----> barbota¿----> fluidyzacja , czyli ró¿nica wysoko¶ci zawiesin unoszona przez medium i potem separacja...wszystko w kolumnie, o jakiej¶ wysoko¶ci i przekroju, oczywi¶cie najlepiej z plexiglassu (kurde drogo Evil or Very Mad ), powietrze bêdzie czynnikiem unosz±cym...t³oczenie przez pompê pró¿niow±...a nawet przez odkurzacz ....banalna sprawa, oczywi¶cie nei bez kozery jestwazna ilo¶æ piachu i s³up wody.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Gru 30, 2004 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franco Rudee napisa³:
.....jedyne fajne zdjêcie jakie widzia³em to zdjêcie Pana pirotechmana z mieszad³em...odzielenie piachu od Al banalne (zrobie to kurde - wyzwanie dla mnie Cool ) ----> barbota¿----> fluidyzacja , czyli ró¿nica wysoko¶ci zawiesin unoszona przez medium i potem separacja...wszystko w kolumnie, o jakiej¶ wysoko¶ci i przekroju, oczywi¶cie najlepiej z plexiglassu (kurde drogo Evil or Very Mad ), powietrze bêdzie czynnikiem unosz±cym...t³oczenie przez pompê pró¿niow±...a nawet przez odkurzacz ....banalna sprawa, oczywi¶cie nei bez kozery jestwazna ilo¶æ piachu i s³up wody.....



Wg mnie metoda na py³ Al jak± zaproponowa³em jest bardzo dobra. Idziemy do Biedronki i kupujemy jedno piwo w opakowaniu Alu. Ale najlepiej od razu kupiæ 10 bo az nu¿ zabraknie jak teraz ka¿dy bêdzie zna³ moja metode na py³ Alu Question Razz . Potem to wypijamy a puszkê zgniatamy w foremce ( np. kawa³ek rury ) aby zgniot by³ ko³em Wink . Jak wytrze¼wiejemy robimy w zgniocie dziurkê i mocujemy do szlifirki ( szukajcie filmu na forum ). Mielimy w piasku. Wg mnie za 5 minut zgniot zamieni sie w py³ Al. Niestety nie testowa³em Rolling Eyes ale z t± metodyk± separacji to ¿e¶ zamota³ Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
Leon



Do³±czy³: 26 Sty 2004
Posty: 49
Sk±d: Kaszebe

PostWys³any: Sob Sty 01, 2005 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ad. Fluidyzacja

Jak to mawiali amerykanscy indianie "Kein problem" Cool juz zrobilem proby z puszkami i scierniwem....karborund ( SiC), twardsze od krzemionki i stala srednica ziaren - robi sie z tego tarcze scierne diamentowe do flexow i wiertarek.

Wiec, pylek wychodzi elegancky (co prawda nie widzialem tego jako indywidualny pyl, bo zmieszane z SiC), troche sie przy tym kopci (chyba ta farba z puszekbo co innego), nie staralem sie tego wdychac wiec trudno mi powiedziec co to sie kopcilo Confused nie zwilzalem scierniwa z pylem Al i Farba? woda, bo to sie robi czarny syf (SiC czarny) i kiepsko zauwazyc roznice. Ale ta metoda z "wirujacymi puszkami" calkiem calkiem OK. Teraz pozostaje problem separacji... w moim , krotkim rozumowaniu opisze to tak :

--->zloze poddawane separacji jest zalewane odpowiedznia iloscia wody

--->separator to kolumna (rura) , czynnikiem barbotujacym (babelki gazu--> mieszanie) jest powietrze. Pod wplywem roznicy ciezarow wlasciwych i gabarytow powierzchni ziaren nastepuje rozdzielenie mieszaniny. Przy odpowiednim natezeniu przeplywajacego przez kolumne powietrza mozna uzyskac separacje scierniwa i pylu Al. to urzadzenie dziala na zasadzie klasyfikatora hydraulicznego....duze ziarenka od malych ziarenek (zrozumiale).

sytuacja ---> pyl u gory kolumny, a karborund na dole kolumny, tu juz nie powinno byc problemow z separacja skladnikow w kolumnie.

Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem i nie "zamotalem", zapraszam do eksperymentowania z tym to porownamy wyniki, to dobra metoda i szeroko stosowana Wink

Szczesliwego Nowego Roku!!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Sob Pa¼ 22, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://members.home.nl/firetechnics/books/
http://members.home.nl/firetechnics/books/Andyboy/Aluminium%20-%20Andyboy.pdf
Powinno siê wam przydaæ ja nad szukaniem tego parê ³adnych godzinek siedzia³em Wink
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lis 17, 2005 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze mozna w taki sposób. Kilka kulek z foli AL do m³ynka do kawy i mielimy?? jak myslice uda siê czy kawa³ki bêd± za duze albo rozwale babci m³ynek ;/
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lis 17, 2005 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja tak robi³em ale z tego co mi siê obi³o o uszy to filia al. zawiera jakie¶ 60% al. reszta to inne dodatki. Jak bêdziesz robi³ tym sposobem to radzê uszczelniæ przez przyklejenie pokrywki do m³ynka np ta¶m± bezbarwn± bo jak siê mieli to bardzo ¶mierdzi. I nie radzê robiæ kulek no chyba ¿e malutkich bo kumpel rozwali³ m³ynek du¿ymi kuleczkami urwa³o siê ostrze Wink
Powrót do góry
Kapucino



Do³±czy³: 18 Gru 2004
Posty: 52

PostWys³any: Pi± Lis 18, 2005 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ten sposób nie wyjdzie py³ a drobne p³atki. i zale¿y do czego ci bêdzie potrzebny ten py³ Smile je¶li do FB to raczej taki sie nie nada
_________________
GG: 3575667
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KNO3



Do³±czy³: 23 Maj 2005
Posty: 65

PostWys³any: Pi± Lis 18, 2005 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lepiej po prosu kupi¶ py³ al, wydaje mi siê ¿e wyjdzie taniej a przynajmniej nie zmêczycie siê a¿ tak bardzo.
Kase na to mo¿ecie zarobiæ sprzedawaj±c jakim¶ lamerom na allegoro odczynniki chemiczne typu saletra lub ca³e ¶wiece dymnie (regulamin tego nie zabrania).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Gru 04, 2005 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://members.shaw.ca/justin.le/grinder/grinder.html

Czy kto¶ budowa³ takie co¶ ?
i raczej wiem ¿e siê nam w ¶wiecie piro przyda.
Zacznijmy produkcjê py³ów metali za prawie friko
Ta maszynka rozwi±¿e po³owê naszych problemów Very Happy
Powrót do góry
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Nie Gru 04, 2005 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na angielskim forum pirotechnicznym jest chwalona i same dobre opinie ma Very Happy
Powrót do góry
Acid-drinker



Do³±czy³: 09 Cze 2004
Posty: 38
Sk±d: sam chcia³bym wiedzieæ

PostWys³any: Sro Gru 14, 2005 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ostatnio zainspirowa³y mnie te zdjêcia maszynerii do mielenia Al i postanowi³em sobie tak± zrobiæ. No i zrobi³em w³a¶nie dzi¶ skoñczy³em ogóln± konstrukcjê i przeprowadzi³em test z którego wynika ¿e musze troszkê to udoskonaliæ i kupiæ lepszy papier ¶cierny Laughing oraz skombinowaæ jakie¶ naczynie na wodê bo mama na mnie krzywo patrzy³a jak jej z kuchni co nieco na próbê wytarga³em Laughing

poni¿ej zapodajê linki do fotek i postaram siê przybli¿yæ pewne dane techniczne

http://img331.imageshack.us/img331/526/almaszynka15fs.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/8395/almaszynka28dc.jpg

http://img494.imageshack.us/img494/9329/almaszynka37ne.jpg


wiêc tak:
-wymiary to 65/30cm
-silnik od jakie¶ starej pralki automatycznej, a ta puszka z prze³±cznikiem to taki uk³ad sterowania obrotami szybkie/wolne/prawo/lewo Very Happy
-kó³ka pasowe jedno ze z³omu od jakiego¶ silnika, drugie by³o przy silniku
-elementy ³±cz±ce to prêty gwintowane 10mm
-walec na który siê papier ¶cierny nalepia to po prostu rozbebeszony wa³ek do ciasta
-pochylnia po której ma zje¿d¿aæ ¶cierany metal z kawa³ka szafki lecz bêdê musia³ jak±¶ dyktê na to przybiæ bo ha³asuje jak samochód bez t³umika Crying or Very sad

ca³o¶æ testowa³em na po³amanej hulajnodze i papier ¶cierny przyklejony butaprenem szybko siê zrywa³, musze zakupiæ taki papier na p³ótnie powinien byæ good ,nied³ugo ulepszê to troszkê i wtedy dam nowe zdjêcie i filmik z mielenia Very Happy ogólnie zapowiada siê ciekawie

Pozdrawiam i proszê o opinie na temat w/w ,,twórcy py³ów” Very Happy
A-d
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 14, 2005 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast papieru kamieñ i bêdzie Wink jaka¶ sprê¿yna do dociskania by siê przyda³a aby samo siê robi³o.
Powrót do góry
Czarny Iwan
Go¶æ





PostWys³any: Sro Gru 14, 2005 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobi¶cie w/w maszynkê robiê w sobotê a silników mam ze 3
papier ¶cierny oczywi¶cie do OBI lub Liroy Merlin (chyba tak to sie pisze ?) kupuje 2 metry papieru ¶ciernego, i wio Very Happy
tylko rozpocz±c produkcjê Very Happy
A nie wie kto¶ skad wzi± Mg tech. w postaci sztabek np. jako by³e elektrody ??
Powrót do góry
Acid-drinker



Do³±czy³: 09 Cze 2004
Posty: 38
Sk±d: sam chcia³bym wiedzieæ

PostWys³any: Sro Gru 14, 2005 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad sprêzyn± my¶la³em i je¶li uda mi siê takow± znale¶æ na z³omie to za³o¿e co do kamienia to on juz do najtañszych nie nale¿y a przy robieniu tego ustrojstwa chcia³em zeby by³o tnio bo ostatnio kasy ci±gle brakuje Crying or Very sad

budowa³em to ok 2-3 dni po kilka godz a tak d³ugo tylko dlatego ¿e w tym czasie materia³y kombinowa³em ze z³omów tartaków itp. no i to co konieczne to w sklepie metalowym Very Happy wiêc jak ju¿ mówi³em to jest taka surowa konstrukcja do udoskonalenia w koñcu kierowa³em siê tylko zdjêciami hehehe

z Mg to juz tzeba poszkaæ g³êbiej bo na zwyk³ym z³omie nie znajdziesz, mo¿e w wiêkszym skupie metali kolorowych sam nied³ugo udam siê na poszukiwania Mg i Al w sztabach Twisted Evil


pozdro
A-d
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
joxo



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 8

PostWys³any: Wto Sty 03, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

a ja pyl Al otrzymuje w ten sposób ze biore elektryczny mlynek do kawy
i folie al dre ja na platki i wkladam do mlynka im wiecej mielisz tym drobniej wychodzi
po pewnym czasie otrzymujemy cos co nie wyglada jak pyl ale gdy
przecedzimy przez ponczoche to wychodzi calkiem ladny pylek
mimo zawartosci 60% al w foli fb wychodzi bardzo ladnie

polecam ta metode choc jest malo wydajna ,ale przynajmniej nie trzeba nic oddzielac
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP