Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

majestatyczne zejście z wyrzutnie!!!!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Pon Paź 13, 2003 7:07 am    Temat postu: majestatyczne zejście z wyrzutnie!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Czy możliwe jest aby rakieta zeszła z wyrzutni piękinie powoli i majestatycznie i jak zejdzie z prowadnicy żeby nie położyła sie i goniła krety Twisted Evil ?????
Bo na karmelku to jest jak to ktoś napisł dumek i jusz rekiety nima Exclamation
Może inne paliwo zastosować?????
Doradźcie coś spece Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Pon Paź 13, 2003 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
Oczywiście może pod warunkiem zastosowanie systemu sterowania wektorem ciągu, oraz odpowiednich układów stabilizacji żyroskopowej.
A tak na poiważnie, to jeśli masz za małą prędkość zejścia z wyrzutni, to każdy podmuch wiatru będzie bardzo mocno wpływał na kierunek lotu rakiety i w efekcie nie przewidzisz jej kierunku lotu.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Pon Paź 13, 2003 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam!!!!!!!!
Drogi kermicie!!!!!! Mimo iż znam sie torche na elektronice Twisted Evil to za #**^&% nie wiem co to jest Shocked

Kermit napisał
Cytat:
.......sterowania wektorem ciągu, oraz odpowiednich układów stabilizacji żyroskopowej.

Bardzo bym prosił: jakbyć mógł to wyjaśnić!!!! Rolling Eyes
A czy wypaliło by coś typu:
zastosować silnik o małym ciągu (mały ciąg właściwy to wg. taki, który jest na tyle dużym by pokonać ciążenie i powoli sie od ziemi odrywać) Question Question HEHE, ale ja lubie kombinowć, ale coż lubie sprawy nieproste, bo jeśli coś trudne sie uda to jaka satysfakcja jest potem!!!!!!!!!!! Arrow Mam napływ funduszy od rodziny Very Happy na doskonalenie swoich zainteresowań Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez Troll_u dnia Wto Paź 14, 2003 9:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Pon Paź 13, 2003 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
prostszy układ wugląda tak ( teraz mi się przypomniało więc piszę): Silnik o ciągu przekraczającym ciężar rakiety o jakieś 20% montujesz powyżej środka ciężkości rakiety. Mankamentem jest tylko to ,że rakieta startuje przodem a ląduje tyłem!! Very Happy ale prostsze jest to w realizacji, niż sterowanie wektorem ciągu.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Wto Paź 14, 2003 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zalożymy że gęstość karmelka wynosi około 1,8 g/cm3 to masa paliwa w rakiecie ktrą bede odpalał w najbliższy piątek wynosi 180g. Rakieta ma wysokość około 40 cm. Jak myślicie, poleci to gówno??
Dysze i zatyczke zrobiłem z kleju do płytek wymieszanego z klejem stolarskim. Dla picu dorzuciłem spadochron, który bedzie wysuwany za silnikiem bo do SR dałem pierścien aerodynamiczny. Stateczniki wyykonałem z tektury(sztuk 4). jeszcze głowicy nie zrobiłem dlatego podałem prybliżoną wysokość rakiety. Bede odpalał w górach Swiętokrzyski, bo mieszkam 30 km od mojego polignu który jest tu. Bede odpalał 400m od lasu i 400m od zabudowań.


Wszelkie opnie są mile widziane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guardier



Dołączył: 24 Wrz 2003
Posty: 23
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WItam!!
UDAŁO mi się kiedyś zrobić coś takiego właśnie na karmelku tylko że silnik był przypięty do listwy drewnianej najpierw powolne zejście
piknie to wyglądało a potem dostał ogromnego kopa i szybki lot
silnik nie zadziałał jak chciałem więc to tylko przypadek Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie powiem wam tylko tyle ze jak rakieta wolno schodzi z wyrzutni to moze zmienic kierunek i leciec pużniej parabola. Jesli promy kosmiczne tak robia to nie znaczy ze i wasze rakiety tak moga. W promie jest nustwo elektroniki i mechaniki ktura ustawia rakiete w danym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Troll_u



Dołączył: 21 Kwi 2003
Posty: 110
Skąd: stolica

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Otórz wiemy ze jesli wahadłowiec wolno z platformy startowej to nie znaczy ze rakieta tak moze. Dysze silnika wahadłowca są ruchome przez co mogą sterować ciągiem na boki, stabilizując ewentualne przechyły rakiety. Ale widziałem mnóstwo rakiet które powoli zchodzą z wyrzutni i mimo to nie leca parabolą. Zawsze można wydłużyć o metr czy dwa drut startowy, ew. rurę (bo ja tez z rury startuje swe konstrukcje próbne). A i wiem ze cos takie jest mozliwe, bo mialem takie przypadki Smile Np podczas przciążenia ładunkiem rakiety - fakt, niestabilny lot tez możliwy ale jak sie uda to nie ma mocnych na taki widok!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdz sobie na strone nakki i pogladaj wykresy cisnien dla dnego profilu kanału i juz wszystko bedziesz wiedział Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
fox



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 192
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2004 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż mnie sie taka sztuka udała. Tyle że rakieta miała masę 3,7Kg a masa silnika no coż 1000g. Ale to chyba była wina nie zapalenia się całej powierzchni paliwa od razu bo rakieta po zejściu z wyrzutni przyspieszyła to było poprostu piękne. Za tydzień wam przedstawie wam filmik o którym juz wspominałem w innych postach.

pozdrawiam

_________________
CAST AWAY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Doktor X



Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 27

PostWysłany: Pią Maj 28, 2004 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że nie długo z foxem umieścimy filmik bo rakieta na początku startu z prowdnicy zeszła nieco krzywo a póżniej sama się naprowadziła do prostego lotu ciekawie to wyglądało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jajo



Dołączył: 19 Maj 2004
Posty: 22
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a morze by coś z wyrzutnią pokąbinować zeby coś blokowało rakiete na wyrzutni i żeby poprostu wolniej schodziła z drutu
_________________
hmm.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa wyglaa na ciekawą i chyba prostą. Weźcie tłuczek od mięsą i postawcie na palcu ale w dwóch wariantch :

1. Tym ciezkim "dyngsem" na palcu

2. Tym cięzkim "dyngesm" do góry czyli trzmając na palcu trzonek.

Sami zobaczycie co łatwiej. Wersja nr 2 odpowiada temu o czym często pisaliście. Czyli środek cięzkości przesunięty w kieronku głowicy rakiety ponad środek parcia.

Ale jest jeszcze 3 wyjście. Silnik rakietowy na samym szczycie rakiety. Poniżej coś a la lekkie pręty jak w rakietkach sylwestrowych. Na ich końcach można dać małe stateczniki. Nawet bardzo wolne zejscie rakiety z wyrzutni powinno byc stabilne. Nad tym teraz kumam Rolling Eyes .

Pozdr. A
Powrót do góry
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasada prosta, jeśli ciężar kijka od dyszy w dół jest większy niż od dyszy w górę, czyli silnik podparty w dyszy utrzymuje dzięki kijkowi pozycję pionową i jest dyszą skierowany w dół, to mamy 100% stabilności. Lata temu tak podziałał mi silnik, że przez około 2 sekundy unosił sie w powietrzu jakieś 2 metry nad łąką. Fantastyczny widok. A tak stabilizowane rakietki już robił Zebik.(silnik u góry, kijek z lotkami na dole)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
heksogen pl



Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 157
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie można po prostu dwóch silników zastosować? ? pierwszy o niewielkim ciągu i drugi który dopiero po chwili działania pierwszego da "kopa" tej rakiecie?
Coś a'la silniki boczne w promach kosmicznych.... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dwóch silników zastosować

taaaa.... Wink a prubowałeś kiedyś robić chociażby dwuczłonową rakiete- to nie jest takie łatwe(mi sie NIE udało-prubowałem 3 razy, jednak najleprsze rozwiązanie to jednoczłonowa rakietka)- a więcej powiem TO CHOLERNIE TRUDNE,,, a jakbym chciał jeszcze jakieś silniki pomocnicze robić..... heh

ewentualnie można pomyśleć o dwuwarstwowym(2-rodzaje paliwa) paliwie w silniku-ale czegoś takiego jeszcze nie prubowałem....
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
silnik u góry, kijek z lotkami na dole


Cytat:
A tak stabilizowane rakietki już robił Zebik


a teraz cie zaskocze Wink Wink większość , jak nie wszystkie "rakietki" "fajerwerki" sprzedawane w sklepach jest oparta na tej zasadzie Smile
POZDRAWAIM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli miał bym robic rakiete dwustopinowa wolał bym zaprojektowac silnik który zadziała tak samo i z lepszym skutkiem!
No panowie Amerki nie odkryliscie to juz od dawna było wiadomo z tymi kijkami tylko tu chodzi o to ze rakieta własnie uniesie sie na 2m i co wam z tego lot bedzie napewno stabilny! ale co nam z takiej rakiety Smile tyle ze zalkezy nam na takim efekcie...

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 30, 2004 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a teraz cie zaskocze Wink Wink większość , jak nie wszystkie "rakietki" "fajerwerki" sprzedawane w sklepach jest oparta na tej zasadzie Smile
POZDRAWAIM

Sie wie, mało tego, to patent rodem z Chin i to chyba wyjątkowo stary Razz Tylko tam byli praktyczni, silniki montowali do strzał i włóczni (co ma się proch marnować, jak można kogoś ubić). Miałem na myśli patyk z lotkami na końcu. To już raczej rzadkie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łodygin



Dołączył: 22 Maj 2004
Posty: 277

PostWysłany: Czw Lip 01, 2004 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rakieta własnie uniesie sie na 2m

jakie 2 metry,?? no chyba że zrobisz taki słabiutki silniczek, moje "rakietki"-a właściwie silniki z patykiem Wink (masa paliwa 20-30g) latają wyżej niż rakiety (z korpusem itp.)
POZDRAWIAM

_________________
Nieskonczony jest wszechswiat i ludzka glupota choc co do tego pierwszego nie mam pewnosci A.E.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP