Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapalniki elektryczne - zbiór przepisów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sQuidi



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 30
Skąd: dzikiego wschodu:P

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/show_item.php?item=67748470
http://allegro.pl/show_item.php?item=66154584
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64653920
ale przycisku od odpalania nie znalazlem jeszcze:)
jak macie jakess linki to dajcie

ps a i czy mam odlutowac ta lampke od kondziorka razem z ta zaroweczka??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko good tylko za przesyłke troszkę zapłacisz.... nie masz tam w pobliżu sklepu elektronicznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
czesiek123



Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 13
Skąd: tu tyle lamusów ;)

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co zamierzasz odpalać, ale 330uF to trochę.... Dużo.... Pytanie czy tyle potrzebujesz, będą ci zostawać resztki. Poza tym ta przetworniczka się będzie męczyć. Ja mam kondens. 220uF i sie trochę grzeje (na transformator dam radiator). Co do przycisku to proponuję kupić jakiś zwykły migowy czy chwilowy, jak to sie nazywa za 2 zł max i do tego kupić tyrystorek (ja mam 800V 20A - za 4 zł; symbol BT152-800R)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiek123 napisał:
Nie wiem co zamierzasz odpalać, ale 330uF to trochę.... Dużo.... Pytanie czy tyle potrzebujesz, będą ci zostawać resztki. Poza tym ta przetworniczka się będzie męczyć. Ja mam kondens. 220uF i sie trochę grzeje (na transformator dam radiator). Co do przycisku to proponuję kupić jakiś zwykły migowy czy chwilowy, jak to sie nazywa za 2 zł max i do tego kupić tyrystorek (ja mam 800V 20A - za 4 zł; symbol BT152-800R)



Zgadzam się z tym :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
szyszka57
Banita


Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: Z warszawy Zainteresowania:motoryzacja i piro

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 5:06 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Witam zrobiłem sobie kilka testowych zapłonników rozbiłem zarweczki choinkowych tak zeby włókno zostało.Zeskrobałem mase zapałkową z zapalek sproszkowałem i do kazdej zaróweczki wsypywałem ową mase , potem wtykałem 2 cm kawałek Visco.Pali sie bardzo energcznie jak wulkan, zaróweczke podłączam pod baterie 9v i w ułamku sekundy wyskakuje kita iskier.Wygląda to tak

A oto filmik ze spalania zapłonnika:
http://rapidshare.de/files/7530957/IMG_0023.AVI.html.
Aha niedługo zrobie sobie zapalarke obudowe tam właczniki jakies diody dla bajeru,40 m kabla telefonicznego, aha bede zasilał juz nie baterią 9v tylko małym akumulatoriem 12 v od alarmu Very Happy

_________________
obilo mi wiec mnie zbanowali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szyszka57
Banita


Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: Z warszawy Zainteresowania:motoryzacja i piro

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 10:03 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie czy akumulator zelowy 12v 7Ah szybko rozgrzeje drucik ze zmywaka do garów na 35 m kabla?
_________________
obilo mi wiec mnie zbanowali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darektbg



Dołączył: 24 Sie 2004
Posty: 32
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 7:45 am    Temat postu: re... Odpowiedz z cytatem

spokojnie, tylko daj jakis grubszy kabel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto i moja zapalarka: potrzeba nam prądnice pradu zmiennego (albo stałego ale ja uzyłem zmiennego) wzietą z IMU (induktorowy mienik uziemienia) która przy dobrym kręceniu dawała 1kV Very Happy Do tego jedna dioda 1N4007 jako prostownik (przy takim ukladzie prąd nam "miga" ) i kondenstaory na 300V o łacznej pojemnosci 1500uF. do tego wyłącznik i... 2 zaciski. Obudowy jeszcze nie mam ale będzie obudowa z zasilacza komputerowego albo cuś takiego Smile generalnie kręcic trzeba jakies 25s byle nie za szybko bo kondensatory zaczynają syczeć (za duze napięcie i moga nam eksplodować). Na kabelku 5m działa git, na 40m jeszcze nie testwałem ale pewnie trzeba bedzie dodac wiecej kondów Smile Jako żarnika uzywam jednego włukna z plecionki miedzianej. Przepala idealnie Very Happy Jakies pytania? Piszta na PW ale zadko bywam na forum ostatnio. Pozdrawiam, niedlogo kolejne testy będą na dłuższym kabelku a potem odpalanie czegoś.


filmik. http://rapidshare.de/files/16573186/HPIM8163.AVI.html

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
maxlam
Gość





PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starczy ci tej pojemności nawet na 40m kabla 1500 to naprawdę sporo Wink ja mam około 800 i spokojnie wali na około 40m kabla i to nie w całości tylko takiego kombinowanego z kilku kawałków.
Powrót do góry
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 4:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale chyba mam wszedzie za cienkie kabelki.... Sad bo jest taka sprawa ze czasem ten drut ledwo sie rozzaza Neutral i mysle ze to przez jakis opór czy cuś. Molja wiedza elektroniczna ogranicza sie do paru książek i tego co na fizyce+technice sie nauczylem. No i mam ten fart ze brat jest elektronik Very Happy Jeszcze pokombinuje, moze wezme drogie pudełko po spaxach ( Very Happy ) i napełnie kondami Smile A co do ludzi poszukujących kondensatorów: Rozkręcajcie monitory przed wywaleniem! satam łedne kondy na 400V (ja mam stamtąd 2: 470uF i jakis mniejszy, nie pamietam)
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tomash
dostęp próbny do MW


Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 382
Skąd: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak co do wcześniejszych wypowiedzi, jeśli używamy zapalnika na niskie napięcie i mamy tylko baterię o małej wydajności prądowej, radzę równolegle do baterii dać jakiś DUŻY kondensator. Tak z 2000uF styknie.
Tomash.

_________________
Już tylko teoretyzuję, potrzeba mi rączek by rodzinę utrzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, że produkcja zasilania krzeseł elektrycznych trwa... A tak serio to nie przesadzajcie z napięciem 1kv i kondensatorami 2000uF Rolling Eyes .. 300V 200uF i druciaka spokojnie na 200m przepala Wink, a do tego się w małej kieszonce się mieści... Chociaż.... w sumie to zależy co kto lubi Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
sQuidi



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 30
Skąd: dzikiego wschodu:P

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 8:10 pm    Temat postu: ni i jest;) Odpowiedz z cytatem

sQuidi napisał:
PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 2:17 pm Temat postu: A to co mi sie udalo z klecic z paru "dupereli"
oto moja nowa zapalarka Model 2 podeszlem do tego projektu bardziej ambitniej niz do projektu wczesniejszebo zuce linki gdzie mozecie sobie je obie poogladac opoceniac w razie potrzeby zkrytykowac ale uzasadniajac swoja krytyke wlasnym projektem Wink
jak widac w 1 modelu wymiary sa katastrofalne i to sklonilo mnie do zaprojektowania i ograniczeni gabarytow ale to jeszcze nie to w przyszlosci plamuje ograniczyc rozmiary do "minimum" i zastosowac inny uklad powiem tyle uzyje przetwornicy z paralizatora:)

model 1
http://photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/?sc=1&multi=1&addtype=local&media=image&test=test

model 2
http://photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%202/


sQuidi & bro:)

A oto zakonczylem prace nad modelem 3 zapalarki z przetwornicy mysle ze jest to juz ostatni model mojego wykonania gdyz osiagnelem swoj wyznaczony cel jak "najmniejsza i najbardziej wydajna" i mysle ze juz niedam rady zmniejszyc zapalarki nie tracac mocy gdyz laduje sie ona w 10sek... do 310V ma diode kontrolna przycisk strzalowy przycisk ladowania i rozladowywania wczesniejszy model 1 jak widac na zdieciach jest poprostu za krowiasty nieporeczny i malo wydajny gdyz w 30 sek ladowal sie do 230V max natomiast model 2 byl znacznie wydajniejszy posiadla wbudowany miernik wychylowy stacyjke dzwigienke i przycisk strzalowy przycisk rozladowywania i ladowania kondensatorow ale to mnie nie satysfakcionowalo mimo zmniejszenia gabarytow przez te bajery nie zawsze dziallal jak powinien to sklonilo mnie do stwozenia modelu nr 3 Wink

mozecie sobie zobaczyc ewolucje mojej zapalarki Wink

model 1 paskuctwo
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/?action=view&current=zapalarka2.jpg

model 2 z bajerami
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%202/?action=view&current=12348.jpg

model 3 to czego chcialem
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%203/?action=view&current=123424.jpg
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%203/?action=view&current=123420.jpg

Ps chcialem jeszcze powiedziec ze jestem poczatkujacym "elektrykiem" i cala wiedze wyciagnelem z tego forum jak i z internetu
pozdrawiam sQuidi

_________________
Są dwa uda - albo się uda, albo się nie uda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 5:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo szacunek :d ja mam 30 sekund krecenia dla kondów 1500uF 400V Smile ale wali az miło. Ciekawe na ile kabla by starczyło (ja mam 40m w sumie) ale ze 300 podejzewam ze spokojnie
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Marcin



Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 92

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 1:14 pm    Temat postu: Re: ni i jest;) Odpowiedz z cytatem

sQuidi napisał:
sQuidi napisał:
PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 2:17 pm Temat postu: A to co mi sie udalo z klecic z paru "dupereli"
oto moja nowa zapalarka Model 2 podeszlem do tego projektu bardziej ambitniej niz do projektu wczesniejszebo zuce linki gdzie mozecie sobie je obie poogladac opoceniac w razie potrzeby zkrytykowac ale uzasadniajac swoja krytyke wlasnym projektem Wink
jak widac w 1 modelu wymiary sa katastrofalne i to sklonilo mnie do zaprojektowania i ograniczeni gabarytow ale to jeszcze nie to w przyszlosci plamuje ograniczyc rozmiary do "minimum" i zastosowac inny uklad powiem tyle uzyje przetwornicy z paralizatora:)

model 1
http://photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/?sc=1&multi=1&addtype=local&media=image&test=test

model 2
http://photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%202/


sQuidi & bro:)

A oto zakonczylem prace nad modelem 3 zapalarki z przetwornicy mysle ze jest to juz ostatni model mojego wykonania gdyz osiagnelem swoj wyznaczony cel jak "najmniejsza i najbardziej wydajna" i mysle ze juz niedam rady zmniejszyc zapalarki nie tracac mocy gdyz laduje sie ona w 10sek... do 310V ma diode kontrolna przycisk strzalowy przycisk ladowania i rozladowywania wczesniejszy model 1 jak widac na zdieciach jest poprostu za krowiasty nieporeczny i malo wydajny gdyz w 30 sek ladowal sie do 230V max natomiast model 2 byl znacznie wydajniejszy posiadla wbudowany miernik wychylowy stacyjke dzwigienke i przycisk strzalowy przycisk rozladowywania i ladowania kondensatorow ale to mnie nie satysfakcionowalo mimo zmniejszenia gabarytow przez te bajery nie zawsze dziallal jak powinien to sklonilo mnie do stwozenia modelu nr 3 Wink

mozecie sobie zobaczyc ewolucje mojej zapalarki Wink

model 1 paskuctwo
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/?action=view&current=zapalarka2.jpg

model 2 z bajerami
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%202/?action=view&current=12348.jpg

model 3 to czego chcialem
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%203/?action=view&current=123424.jpg
http://s50.photobucket.com/albums/f334/daannydtd/zapalarka/zapalarka%20model%203/?action=view&current=123420.jpg

Ps chcialem jeszcze powiedziec ze jestem poczatkujacym "elektrykiem" i cala wiedze wyciagnelem z tego forum jak i z internetu
pozdrawiam sQuidi

Dobra robota!!! Teraz do tego najmniejszego modelu linika świetlna wskazująca napięcie i jest cacy!! Oby tak dalej! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja jestem pełen podziwu!!! Serio. Co do mojej zapalarki (to nawet nie cegła, to pustak w porównaniu z tym cudeńkiem) To mam juz obudowe z zasilacza komputerowego i zamiast jednej diody dałem mostek (szybciej sie bedzie ładowało). Zapodam zdjecia nie wiemkiedy Very Happy W njblizszym czasie (czuję to) przysni mi sie detonacaj 100g anfo wlasnie ta zapalarką Smile
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sa zdjatka gotowej zapalarki... tzn jedną diode zastapie ładnym mostkiem ale to będzie jedyna zmiana Smile



zapalarka


A tu trzewia zapalarki: to z korbka to prądnica, To zielone pudełko po spaxach to kondy(sa w środku) no i "spust" Very Happy

_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad


Ostatnio zmieniony przez Jacek R. dnia Pią Mar 31, 2006 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
maxlam
Gość





PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisał:
T
tu zapalarka:



Jacek ale się zestarzałeś Wink
Powrót do góry
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zapalarka ale zapalacz Razz
Powrót do góry
sQuidi



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 30
Skąd: dzikiego wschodu:P

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek R. napisał:
. Zapodam zdjecia nie wiemkiedy Very Happy W njblizszym czasie


no widze panie kolego ze dotrzymujesz slowa (najblizszym czasie)Wink
w projekcie nr zero zastanawialem sie jakiej uzyc obydowy i szukalem jej chyba z miesiac a jak widac szanowny przedmowca poradzil sobie z tym problemem obudowa od zasilacza komp przez caly czas stala mi przed nosem. projekt zro to bardzo podobna zapalarka induktorowa panskiego wykonania tyle ze moja zapalarka induktorowa znajduje sie w dlugo poszukiwanym ale w koncu znalezionum opakowaniu po zartawie perfum "str8" jest to walizeczka z mnustwem przegrudek (pakowalem tam silniki petardy i td.. szerokie zastosowanie wolnego miejsca) i wygladajaca bardzo niepozornie ale odbilem od tego projektu bo myj induktor produkowal zaledwie 150v i niezle przy tym sie musialem nakrecic a niemialem ierpliwosci do niedo wiec lezy sobie rozbebeszona gdzies tam w zapomnieniu;( ale poskladam ja i zamieszcze foteczki a co .......

aha z calym szacynkiem ale analizujac panskie fotografie nie dostrzegam zadnego przycisku strzalowego widze ze jakes przewody biegna do obudowy ale to chyba gniazda bananowe?? niewiem moze mi podlo na oczy z wieczora

jak wiadomo zapalarka induktorowa jak i zapalarka z lampy blyskowej maja swoje zalety i wady ale wole wady zapalarki z lampy niz tej pierwszej

pozdro i dzieki za pozywywne "wibracje" to motywuje mnie do dalszego dzialania Wink

_________________
Są dwa uda - albo się uda, albo się nie uda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP