Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Zapalniki elektryczne - zbiór przepisów
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pon Sty 17, 2005 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nitryl napisa³:
mam aparat fotograficzny którym co¶ siêz przes³on± sta³o tak jest sprawny je¶li chodzi o elektronikê to je¶li kto¶ wie 0 to wie o 100% wiêcej ni¿ ja jak przerobiæ ten sprzent na zalalarkê która bêdzie dzia³aæ na odleg³o¶æi do 50 m by³bym wdziêczny jakby mi to kto¶ napisa³ ale jak dla 10 latka bym móg³ to sam zrobiæ z góry dziêkujê


ps kondensator w tym aparacie na 330V i 160 uF


Jak na 50m to trochê ma³o ale zasada jest prosta od³±cz lampê b³yskow± od p³ytki do kondensatora dolutuj dwa kabelki na jednym umie¶æ prze³±cznik w³±cz ³adowanie na wy³±czonym prze³±czniku a na koñcach kabla od kondensatora zamocuj cienki przewodzik np. miedziany taki w³os jak na³adujesz kondensatorek to zamykasz obwód prze³±cznikiem i gotowe powinien ci odparowaæ z ³adnym blaskiem drucik ale na tak± odleg³o¶æ to w±tpiê i przy takiej pojemno¶ci i pewno jeszcze masz cieniutki kabelek pamiêtaj im grubszy tym lepszy (to znaczy wiêkszy przekuj poprzeczny przewodnika)
Powrót do góry
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ju¿ troszkê przysech³ ale postanowi³em opisaæ zap³onniki (w moim wypadku do SR) jakie sobie wczoraj wykona³em Wink zasada bardzo prosta bierzemy 2 kabelki lub lepiej druciki miedziane w izolacji, zdejmujemy izolacjê z obydwu koñców drutów i montujemy ¿arnik z drucika od druciaka do garów Smile wystarczy tylko dobrze ¶cisn±æ. Po tym wszystkim przesuwamy jeden z drucików wzglêdem drugiego tak aby ¿arnik u³o¿y³ siê róznolegle do jednego z drutów, po prostu jeden koniec wy¿ej drugi ni¿ej. (trochê zagmatwa³em ale chyba wiadomo o co chodzi) po tym wszystkim skrêcamy druciki ze sob± w zgrabn± spiralkê i przechodzimy do wykonania masy zap³onnikowej do czego potrzeba nam kclo3 siarkê i silikon. Moja mieszanka z kclo3 + s by³a robiona na oko ale pali³a siê dobrze. Plastikow± p³ytkê obsypujemy mieszank± i wyciskamy na to trochê silikonu po czym zagniatamy (ja to robilem starym wielorazowym skalpelem Smile ) na do¶æ twarde i jak najmniej lepkie ciasto i tym wszystkim ok³adamy ¿arnik z drucika i przyciskamy palcami po czym zostawiamy do wyschniêcia Smile Stopsil wykonany metod± taka jak opisa³em wy¿ej (masz mieszanki w silikonie) pali³ siê nawet na dnie s³oika, g³êbiej nie sprawdza³em, i by³ bardzo ³atwo zapalny wiêc jako masa na zap³onnik powinno siê sprawdziæ
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywi¶cie mia³o byæ 'równolegle' a nie 'róznolegle' zwyk³a literówka, proszê moda o poprawienie tego
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezle siê napisa³e¶ tylko szkoda ¿e tak ma³o rozumiem Laughing
Mo¿esz zrobiæ rysunek w paincie z tym silikonem kclo3 i S Question
Gdzie dosta³e¶ kclo3 bo jak patrze to w Jeleniej górze nie ma akurat i w sklepie internetowym tez Wink
Pozdro dools
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
piroman



Do³±czy³: 16 Cze 2004
Posty: 244

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robisz zwyczajny zap³onnik z druciaka czyli ducik przyczepiasz do kabelków (ja jako przy³±cza miêdzy kablem zapalarki a druciakiem u¿ywam cienkich drutów miedzianych, wiêksza sztywno¶æ u³atwia umieszczenie ich w kanale silnika) i uk³adasz kable w ten sposób aby drucik by³ równolegle do jednego z nich po czym robisz ma³y placuszek z ciastowatej masy kclo3 + S + silikon i przykrywasz nim drucik i koñce kabelków, proste nie? ¿arnik z druciaka pokryty ciastem kclo3 + s, to ju¿ raczej zrozumia³e Smile[/img]
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste teraz Smile
A gdzie kupi³e¶ kclo3 ??
Mo¿e znasz jaki¶ przetestowany sklep internetowy??
Pozdro dools Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6122

Popatrzy³ by¶ trochê to by¶ znalaz³ tak user jest OK w tamtym roku sporo kasy u niego zostawi³em.
Powrót do góry
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Wto Sty 25, 2005 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupa Crying or Very sad jedynie moge zamawiaæ za pobraniem Evil or Very Mad Confused
Ale dziêki za odpowiedz chodzilo mi osprawdzonego dostawce przez kogo¶...
Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 5:22 pm    Temat postu: Przetwornica Odpowiedz z cytatem

Oto moja przetwornica:


Ca³o¶æ (obok bateria AAA)


Pulpit (obok bateria AAA)


Przetwornica (obok bateria AAA)


Z³±cza

W tej wiêkszej czê¶ci znajduj± siê akumulatorki (4 * 2100mAh) oraz elektronika (konkretnie to kupa kabi i przeka¼nik).
Ta dolna czê¶æ to przetwornica. Jest w niej ztuningowana lampa b³yskowa i dwa kondensatory 150uF / 320v.
W przetwornicy g³ówn± zmian± by³ tranzystor kluczuj±cy. Nowy to IRF840 (fabryczny siê spali³ w 1s, a nowy z ma³ym radiatorem wytrzymuje d³ugo).
Moja ca³a zapalarka jest tak pomy¶lana, ¿e jak mam do odpalenia co¶ ma³ego kalibru to od³±czam przetwornicê (lub j± prze³±cznikiem wy³±czam) i na wyj¶ciu mam napiêcie 6V i ze 3A.
Uk³ad szybko ³aduje kondensatory (10s) i daje ok 290V na 300uF wiêc sporo.
Jak widaæ na zdjêciach wbudowa³em w to stacyjkê. W³a¶ciwie to tylko dla szpanu, ale przy pod³±czaniu petardy lub fugasa mam kluczyk w rêku i mam pewno¶æ, ¿e ¿aden debil mie nie wysadzi w powietrze (zaleta).
Teraz o wadach: przetwornica po przeróbkach ci±gnie b.du¿y pr±d i tanie baterie wêglowo-cynkowe nie daj± sobie rady.
Podczas testów do³±czy³em 10m kabla i na koñcu o¶mio centymetrowy kawa³ek druciaka do mycia. Po naci¶niêciu "spustu" drucik wyparowa³ Twisted Evil

Photo by Nokia 3220

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne to tylko ze 300mikro zeleznie od drutuu na zapalniku i kablu 70m czasem nie starcza .....

i druga kwestia przycisk odpalajacy jaki zastosowa³es w uk³adzie ma taka wade ze lubi sie czasem zespawac....

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie-bana³a: gdzie moge znale¼æ druciaka do mycia Question
To ju¿ przesta³o byæ ¶mieszne nie moge znale¼æ tego cholerstwa Embarassed
pozdro Dools
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W super markecie Wink

Ja strzelam z cienkiego drutu miedzianego super siê sprawdza albo z rezystorów ³adnie pêkaj± nie ³apê, w czym problem jak siê ma dobry kondensator to odparuje wszystko Wink
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 50m kablu nie badz taki pewny zreszta zalezy wszystko od wykonania
....nie rozwijam trematu boibez sensy juz tyle razy by³ przerabiany.....ale rezystorek nie zapali czasami azydku .... a wykonnie "gorcej g³owki zapa³czej to inna sprawa

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maxlam
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam siê prawo Oma robi swoje dlatego trzeba stosowaæ kabel o jak najwiêkszym przekroju poprzecznym przewodnika, super spraw± jest przed³u¿acz budowlany nieraz w super marketach mo¿na dostaæ w "promocjach" takie po 30 - 50 m a kabel w nich ma ca³kiem ³adn± grubo¶æ Wink

A je¶li chodzi o wykonanie zapalnika to ka¿dy ma swoje indiañskie sposoby i zgadam siê ¿e by³o ju¿ do¶æ o tym na forum wiec poprzestanê na tych kilku uwagach Wink
Powrót do góry
CmOs



Do³±czy³: 29 Gru 2004
Posty: 61
Sk±d: okolice Europy a konkretnie z Polski

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
fajne to tylko ze 300mikro zeleznie od drutuu na zapalniku i kablu 70m czasem nie starcza .....

i druga kwestia przycisk odpalajacy jaki zastosowa³es w uk³adzie ma taka wade ze lubi sie czasem zespawac....


Ja mam kabel 50m taki do¶æ dobry miedziany i zawsze w 100% siê sprawdza!!! No chyba ¿e sknoci³em sam zapalnik, ale jak dot±d wszystko piêknie dzia³a Very Happy
Fakt, przycisk jest chwilowy 3A (wiem, ¿e to ma³o) i dzia³a przez 2 miêsi±ce intensywnego odpalania.... potem do wymiany Rolling Eyes
Mam jeszcze takie dwa, a jak je "zu¿yje" to wymienie na jaki¶ porz±dny.
Mo¿e nawet nie bêdê wymienia³, bo pracuje nad zdalnym mikroprocesorowym zespo³em zapalniczym i to pude³ko wykorzystam do nadajnika.
Ale musisz przyzaæ, ¿e ciekawie zrobi³em to od³±czanie przetwornicy! Smile

_________________
Tylko ja i moja ............... PIROTECHNIKA!
www.repliki-broni.com
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
macie racje ka¿dy ma inne sposoby Laughing
moze troche odbiegne od tematu... czy mozna zrobiæ splonke z nitrocelulozy i dodatków (np.pylu al dla podwyzszenia temp. spalania)... pewnie nie ale tak mi przez my¶l przebieg³o to napisa³em Wink
Pozdro dools

_________________
Sorka za b³êdy ort.
I'm very young...
My gg 3822668.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dools



Do³±czy³: 02 Lis 2004
Posty: 21

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tego przy³±czania - fajne tylko pomy¶l gdy teren bedzie krzywy to moze ci sie ona urypaæ Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Sty 28, 2005 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak z autopsji wiem ze lubi sie bzaspawac
druciaki nie dopalajace czesta sprawa oststnio mnie pokusio³ozeby zamienic z zmywaka na zwyk³y oprowy ze strego oprnika nie odpali³o ...... inna spawa nawet drucik zmywakowy nie odp[al czasem azydku....
w mojejj zap mam kond 470mikro to tyle te uwagi odniescie do swoich kostrukcji i polepszajcie je uwazam ze 500mikro jet wystrczajace 300 za ma³o innkwestia zarniki pomimo mojej strannosci a wiezcie ze sa profi to mam k³opoty i szukam Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Kwi 01, 2005 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja robie zapalnik z zaplki i cienkiego drucika miedzianego z cewki.
Obwijam zapalke drucikiem, przyczepiam koncowki do kabla kas 10m ia do 2 bateri 4,5V. Zapalka sie zapali.
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pon Kwi 04, 2005 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my¶la³ kto¶ o zapalarce elektrycznej, bo ja chcia³bym tak± zbudowaæ z nadajnika ze strony:http://www.myzlab.pl/elektronika/nadajnik/
[url] tlko nie wiem sk±d wzi±æ odbiornik[/url]
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Nastêpny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP