Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezpieczne sporządzanie ładunków "lanych"
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Chemik



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 118
Skąd: s nikond

PostWysłany: Pon Gru 22, 2003 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi tu coś nie pasuje. Gorący Mg polewać wodą Question . Lepiejbyłoby tego nie gasić, kiedyś coś takiego mi wywaliło i było nie miło Laughing
_________________
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=6584 - czytać to Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KML



Dołączył: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWysłany: Sro Gru 24, 2003 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... Wy to macie problemy Smile Ja biore sypie wszystko do gara podgrzewam az zrobi sie bielusieńka zwarta masa, poczym "wlewam/utykam" do papierowych form. Jeszcze nigdy to cholerstwo mi sie nie zapaliło ( w garnku oczywiście Laughing ) a troszku tego sporządziłem...
_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sro Gru 24, 2003 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam lane amatole m,oze ciezko odpalic ale moc Shocked i chyba bezpieczniejsze niz grzanie karmelka
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 24, 2003 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja i tak będe obstawał przy karmelce ze szczyptą pyłów Al lub Mg.
Ale nieraz bawie się nowymi paliwakami ostatnio pracuje nad fajnym paliwkiem ale go nei opisze zanim nie skończe.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chicken2001



Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 67
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto Gru 30, 2003 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój sposób jest może mało profesjonajny, ale na razie działa niezawodnie. Mam bardzo stary piec elektryczny i równie stary garnek z bardzo gróbym dnem. Piec rozgrzewa się naprawdę powoli więc nie ma problemu z nierównomiernym ogrzewaniem się powierzchni garnka, tym bardziej że ma on gróbe dno. Taka karmelizacja zajmuje mi 1,5-3h w zależnośni od ilości paliwa. Może czasochłonne, ale przynajmniej nie musze się męczyć z łaźniami olejowymi.
_________________
Każdego roku 10 razy więcej osób jest ofiarą spadających kokosów niż ataków rekinów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lut 11, 2004 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakby tak zrobić najpierw karmelek z samego cukru a potem dosypać do tego saletry(najlepiej dobrze zmielonej), bo czytałem na forum że saletra i tak się nie rozpuszcza tylko cukier?
Wtedy by łapek nie urwało Razz
No tylko czy da się to dobrze wymieszać?

Pozdro 4 All!
Powrót do góry
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Sro Lut 11, 2004 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze tak się robi, że najpierw cukier potem sypiesz saletry, po drugie ewentualne zapalenie rączek ci nie urwie Laughing ale ostro zadymi atmosfere Laughing


pozdr
davvv
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lut 11, 2004 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh czytałem że rozpuszcza się mieszankę a nie cukier a mi chodzi o to żeby roztopić sam cukier, zdjąć to z gazu i dopiero dosypać saletry no i wtedy nie ma prawa się nic zapalić bo będzie za niska temperatura.

Pozdro
Powrót do góry
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i tak ale jeśli przegrzejesz saletre to ona tak fajnie zacznie utleniać cukier, że heja. No ale rób jak chcesz twoja sprawa Rolling Eyes .


pozdr
davvv
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maslak666



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lut 15, 2004 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Exclamation

Kwestia poruszona przez Gacka jest wg mnie ważna i nie wiem czemu ja lekceważycie. Jeżeli najpierw karmelizujemy cukier, a potem dosypiemy KNO3 i zostawimy chwilkę na ogniu, to chyba zmniejsza to ryzyko zapłonu, kosztem niestety homogenizacji mieszanki.

Ja karmelka robiłem tylko 3 razy Rolling Eyes , w kubku aluminiowym. Nie dawałem więcej niż 100 gram. Mieszałem szybko cały czas. No i dawałem zawsze właśnie najpierw cukier, a dopiero gdy skamelizował, saletrę. Nie zapalilo mi się, boję się jednak tego pierwszego razu. Mialem przypadek przegrzania mieszanki, ale wtedy zaczęła mi kipieć Exclamation podobnie do mleka, ale dużo wolniej. Nikt wcześniej chyba nie pisał o takim przypadku kipienia, więc mam pytanie: skoro się przegrzalo, to dlaczego się nie zahajcowało, ale zaczęło kipieć?

Pozd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
k



Dołączył: 27 Lut 2004
Posty: 13
Skąd: anglia

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 5:45 pm    Temat postu: samozaplon Odpowiedz z cytatem

jakis rok temu sporzadzilem mieszanine prochu czarnego z KMNO3
adowana na mokro do komory silnika wszystkie silniki zapalaly sie po ok
20 40 minutach a niekture na wet hcialy podczas nabijania mieszanka byla zwilzona spirytusem wie ktos moze dlaczego tak sie dzialo ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo KMnO4 (chyba nie kmno3) ma silne właściwości utleniające po zwilżeniu wodą - a w spirolu jak wiadomo jest te pare % wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bw1
Gość





PostWysłany: Pon Sie 16, 2004 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wychodze z swojego bloku przechodze 50 m jestem w lesie tam rozpalam nieduże ognisko kłade ruszt na to garnuszek i w tym kermelka robie Wink
Powrót do góry
Excray



Dołączył: 06 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2004 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam ze stapianiem ma złe doświadczenia Smile . Robiłem to tylko raz i na skalę mikro. Efekt - musiałem poźniej wietrzyć i sprzątać kuchnię w domu Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eko8



Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 78

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 1:45 am    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Czytalem że Gość chce kombinowac z olejem trasformatorowym na łazni,-odradzam stanowczo oleje tego typu sa b.niebezpieczne dla zdrowia, czy zwykły olej nie jest wystarczajacy?, bezpieczniej juz nawet z silnikowym nie jest tak toxyczny jak ten z do transformatorów.
eko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hp



Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 61
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 7:40 pm    Temat postu: Re: odp. Odpowiedz z cytatem

eko8@wp.pl napisał:
Czytalem że Gość chce kombinowac z olejem trasformatorowym na łazni,-odradzam stanowczo oleje tego typu sa b.niebezpieczne dla zdrowia, czy zwykły olej nie jest wystarczajacy?, bezpieczniej juz nawet z silnikowym nie jest tak toxyczny jak ten z do transformatorów.
eko.


Popieram eko8@wp.pl
Bezpieczenstwo ponad wszytskim, a swoją droga ile ma zastosowań ładunek "lany"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP