Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wulkan z trzaskajacymi iskrami
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Pią Paź 10, 2003 10:34 pm    Temat postu: Wulkan z trzaskajacymi iskrami Odpowiedz z cytatem

W kupnych wulkanach jest cos takiego ze jest duzo iskieri na dodaten onetrzaskają Jak zrobi takie cos? Myslalem o wybuchu gazu pirounujacego ale o troszke niebezpiczne Cool
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KML



Dołączył: 02 Maj 2003
Posty: 73

PostWysłany: Sob Lis 15, 2003 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... Pyrotechman zrobił takie kulki ( do szelek ) nawet wstawił filmik, jak sie nie myle to była jakaś mieszanka na NC obtoczona w gipsie.
a z resztą Smile http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=435

_________________
Take a look to the sky... just before you die!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaco1



Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 130
Skąd: Miasta

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEHE Malutki napewno wie jak zrobić wulkan Very Happy Ale te kulki co zrobił Pyrotechman to 1 składnik jest podobno drogi bo chciałem zrobić to podobno ten składnik 60zł za 250g Sad

Bi203 i aluminium + jalisz lepiszcz

Pozdro

_________________
... ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darmo



Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 12
Skąd: Llanfairpwllggwyngyllgeogery chwyndrobwyllllantisiliogogogoch-najdłuzsza nazwa miasta w Walii

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak robiłem proch Amidowy(40%KNO3 35%NH4NO3 20%C 5%S) z dodatkiem wiórów C to iskierki trzaskały w powietrzu Very Happy Very Happy ale nie aż tak głośno jak w kupczych wulkanach Confused Confused . też mnie interesuje ten efekt. Niech sie wypowie ktoś kto się zna Smile Twisted Evil
_________________
W trakcie robienia stronki pyro...Smile
Join the army. Meet intressting people and kill him Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ale kręcicie... Rolling Eyes
A że tak kręcicie to i ja postanowiłem an szybko cos ukręćić... Wink
Z powodu że koelga KNO3 strasznie zachwalał miesznake PAM + Pb3O4 - że ślicnzie strzela a i pirotechman mówił o meiszance Al + Pb3O4 + NC to postanowiłem troszke popracować.
Zmieszałem PAM i Pb3O4 z lekkim nadmiarem utleniacza dodałem do tego 1/4 całości wiórków Mg (od user'a) i zalałem 1/3 całości klejem NC produkcji radzieckiej. Po paru minutach miało konsystencje kitu więc ulepiłem w paluszkach pare kuleczek o średnicy 1cm.
Następnie zmieszałem troche PCz z tym samym klejem NC i gdy on też nabrał konsystencje kitu oblepiłem nim koleczke uprzednio wykonaną, w wyniku tych zabiegów cała kuleczka miała średnice 2cm.
Odstawiłem na 10 minut żeby wyschło, po tym czasie były bardzo twarde.
Wyszedłem na dworek aby przetestować, odpaliłem pierwszą kulke zaczeła się palić wolno, dopiero po jakiś 2 sekundach rozbłysła jasno z trzaskiem rozsypując w koło iskeir od wiurków Mg.
Efekt bardzo ładny wyszed, jeszcze troche w to pracy włożyć, do szelki zapakować i... Wink

Pozdr.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne tylko ze jak to bedzie w wulkanie to moze sie w nim spalić :/ Zrob z tego mini wulkan i daj opis proby Winka jak nie to poslim mi troche tego Smile <- joke?
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GM



Dołączył: 30 Lis 2003
Posty: 73
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jedna gwiazdka z oryginalnym stempelkiem 'Hand Made'
kosztować by cie musiała jakeiś 1,54zł Wink
A tak na serio wulkanik moge zrobić ale w wakacje teraz czasu wogule nie mam. A w wakacje jeszcze kamerke będe mieć Cool

Pozdr.

_________________


Ostatnio zmieniony przez GM dnia Pon Cze 07, 2004 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cystof



Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 40
Skąd: :dąkS

PostWysłany: Pon Cze 07, 2004 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja robie to prawie zawsze trzaskają iskry
A robie tak:
KNO3
Cukier
MAGnez(proszek)
Węgiel (malutko gródki)
AA (malutko)

To malutko to dla efektu bez tych 2 składników mimo że razem ich to może 10% w mojej mieszance-wychodzi gorzej

_________________
<-MOJA Petarda, Kometka i wulkan
Nie jestem terrorystą, tylko pacyfistą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skład na trzaskające iskry:
minia ołowiana + magnalium (stop al / mg) + tlenek miedzi

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i efekt taki:
FILM

/edit
juz dziala przepraszam Embarassed Razz

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Nie Maj 08, 2005 2:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Minik



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 19
Skąd: Bochnia

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajefajne Very Happy Skład mikro gwiazdek to minia ołowiana + magnalium + tlenek miedzi ? W jakich proporcjach ?
//Edit: Już wiem jaki dokładny skład Razz


Ostatnio zmieniony przez Minik dnia Pią Lip 01, 2005 11:37 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wawrzyk



Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 48
Skąd: z polski

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem kiedyś coś takiego tzn nie próbowałem robić z tego takich kulek trzaskających ale nawet sam proch jak podpalałem trzaskał, pokombinuje jeszcze może znowu mi sie uda bo proporcji już nie pamientam a troche temu to zrobiłem. Wiem że skład chyba był Cloran potasu, węglan wapnia, cukier puder, pył al, i chyba troche proszku Mg ale nie jestem pewien
_________________
www.tgp.go.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczą zwykłe dragon egssy z PFP Database, te na mini. Nie trzeba wiele kombinować. Same takie mikrogwiazdy strzelają bardzo głośno, test w łaźience spowodował, że mi pozatykało uszy(5- 1mm kuleczek odpalane stopiną)
Dzisiaj i wczoraj zrobiłem dwie fontanny na tym i działa. Tylko trzeba znaleść dobrą metode produkcji tych mikrogwiazd, albo poprostu odpowiednie sito Rolling Eyes
Filmu nie mam:)

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietam ze kiedys udalo mi sie zrobic trzaskajace iskry tylko nie pamietam jak to wyszlo byly trzy rodzaje papier(folia)Al w srdku z KNO3(sama) folia z kno3 i cukrem folia z Pcz pamietam ze ktoras z tych dosiadczeni dawala dosc dobre efekty(teraz mysle ze jakby to odrobine gipsem) musicie sobie sprawdzic ktora dziala poprostu nie pamietam sorry

pozdrawiam
Powrót do góry
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mały trzask 1 i 2" hehe Wink

Wink Teraz to głupoty powiem (może nie Smile ) ale dzisiaj opracowałem ze tak powiem " małe trzaski " (zn. Opracowałem czyli nie patrzyłem i pobierałem z waszych przpisów tylko sam próbowałem - nie wiem czy ktoś dawał już skład takiej mieszaniny)

Zrobiłem proch granulowany:

"Mały trzask"

Saletra potasowa 50% (wiem że mało)
Magnez wiórki 40%
Węgiel 10%

Proch granulowany zrobiony poprzez "trzepanie " wilgotnej mieszanki (bardzo ciężko mi szło magnez ' u bylo zadużo i sie nie chciało lepic Very Happy - przynajmiej z magnezem)

K iedy zakończyłem produkcje Prochu "mały trzask" , poczekałem aż wyschnie wziąłem jedną grudkę i odpaliłem efekt bardzo miły Smile bo nastąpił tak zwany "trzask" Wink

"Mały trzask 2"

Skład:

KNO3 70%
Mg 30%

Z tej mieszanki tworzmy kuleczki małe kuleczki .. np ja zrobiłem kuleczki za pomocą dekstryny i palców Smile

Następnie (kied stworzyliśmy kuleczki) obtaczamy je w węglu (wszystko oczywiście dokładnie zmielone)

Czekamy aż wychnię . I możemy odpalać .

Efekt podobny jak w "Małych trzaskach 1" czyli Wink "trzask"


Proźba ! Jak chcecie krytykować ze słabe ze są lepsze to prosze nie udzielać sie tu! Jak chcecie mówić ze nie działa to z checia posłucham dlaczego....Bo zauważyłem ze czasami jest tak ze "mi" wychodzi a "wam" nie i potem wszyscy mowią ze kłamie itp .. zaczyna mi sie to nie podobac (np. ze niby sie zasłaniam Bratem) :/


ps. Czy to już było ?

ps.Chyba złe proporcje podałem .. przyznam się teraz mówie to tak na oko np 1 łyżeczka tego 2 tego:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adrian napisał:
Proch granulowany zrobiony poprzez "trzepanie " wilgotnej mieszanki (bardzo ciężko mi szło magnez ' u bylo zadużo i sie nie chciało lepic Very Happy - przynajmiej z magnezem)


Nie do końca rozumiem co tu napisałeś mam rozumieć że mieszałeś wilgotny PCz z Mg w proszku Shocked

Pomyśl trochę nad tym....
Powrót do góry
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie myslałem Smile .. Smile Jak to napisac bo mi chodzi o takie coś mam wilgotny już lekko twardawy pcz i chciałem go obtoczyć w Mg ....

Nie no nie wiem jak to powiedzieć bo np .. bo Wink nie no nie był taki wilgotny ... no kurcze ... Smile

Nie wiem jak to napisac ... poprostu chodzi mi oto aby na granulata nałożyć pokrywe mg Smile ..

Własciwie to tego nie da sie opisać to trzeba zobaczyć dotknąć pomacać i dopiero wtedy Smile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz(l33t)



Dołączył: 10 Lis 2003
Posty: 54
Skąd: chyba moge już napisać że jestem stąd xD

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nizej jest taki sam temat
_________________
za grosz buntu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxlam
Gość





PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powiem ci jedno nigdy nie dodawaj Mg do wilgotnych mieszanek bo może zrobić się bardzo niemiło magnez bardzo nie lubi wilgoci
Powrót do góry
Adrian



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 94

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe.... Mi nie smierdzy ... ciekawe czemu ... chyba nie dlatego ze do dałem dekstryny jako lepisz Smile

Ostatnio zmieniony przez Adrian dnia Wto Maj 10, 2005 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP