Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciekawe mieszanki miotające/wybuchowe po DELEGALIZACJI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maly3900



Dołączył: 30 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: XXXX

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 9:05 pm    Temat postu: Ciekawe mieszanki miotające/wybuchowe po DELEGALIZACJI Odpowiedz z cytatem

Witam!
W piro siedziałem długo, ale kilka/naście lat temu. Wtedy, aby ładnie wyrzucić szelkę w górę używałem kilku gramów H3. Teraz patrzę - a tu amatorska pirotechnika - TOTALNIE UMARŁA. Co to za chore nakazy/zakazy? Nie można już kupić 100g chloranu potasu? Straszne!

No i teraz pytanie - jakie mieszanki używamy aby takową szelkę wynieść i (ewentualnie) ją wysadzić fajno u góry. Wiem, wiem... czarny proch, klasycznie. No ale czy jest coś jeszcze ciekawego?

Siegając pamięcią... była to mieszanka FB... bodajże na nadmanganianie potasu (ten chyba, z tego co wyczytałem, jest legalny) i al. Ona zapewne nada się na zdetonowanie szelki, gdy ta będzie u góry (choć pamiętam, że ta mieszanka nie cieszyła się chyba zbyt dobrą stabilnością. Oczywiście, mogę być w błędzie!). Taki FB byłby całkiem dobry aby zainicjować samą szelkę czy rakietkę...

Mamy coś jeszcze ciekawego? Czy raczej po tej nędznej delegalizacji piro już totralnie umarło? RIP DEAD?

...a tak mocno się ucieszyłem, jak sobie przypomniałem o dawnej zajawce. Byłem nadziei płon... a tu zgon...


EDIT
Z tego co widzę, to nadmanganian niestety, ale też jest zbanowany, right? Nie mamy żadnych ciekawych utleniaczy teraz? Tylko śmieszna saletra? To jest chore! BŁAGAM, POWIEDZCIE ŻE COŚ ŹLE SZUKAM... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

detonacja szelki? - nie ma czegoś takiego
nadmanganian potasu w piro ? proszenie się o krzywdę

nie trzeba innych utleniaczy niż saletra do ładnych szelek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BloodDjinn



Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 4
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 07, 2019 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czyli też mamy tutaj takiego ożywieńca jak ja Razz

Kiedyś próbowałem wyrzucać szelki fotobłyskiem, efekt jakis był tylko
nie podobała mi się praca z nim i teraz tylko klasyczny P.Cz. Ma spore plusy, że jest tani i bezpieczny w stosunku do chloranowego lub czego innego mocniejszego (kapitan oczywisty)

Może się nadać prawie każdy FB, który generuje dosyć gazu podczas spalania. Już nie pamiętam z której dokładnie mieszaniny korzystałem (z nadmanganianu na pewno nie).

Chloran dalej można kupić, ale jest zanieczyszczony piaskiem. Da się go jeszcze przefiltrować lub skrystalizować.

A jak duże robisz szelki?

Ps.
Możesz spróbować z Crimson Powder Razz
Potassium nitrate 62
Ascorbic acid (Vitamin C) 45
Iron oxide (red) 5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zaxst



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Wto Sty 08, 2019 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyłem zbiorczy wątek dla tego typu substancji: http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=19763
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP