Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chlorek amonu miedzi, czy jest toksyczny/żrący?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veer-singh



Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Skarżysko

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 8:58 am    Temat postu: chlorek amonu miedzi, czy jest toksyczny/żrący? Odpowiedz z cytatem

witam!
od razu zaznaczam, że nie znam się na chemii i pirotechnice, ale mam pewien pomysł, który chciałbym zrealizować w następny weekend i chciałbym, zapytać o radę Smile
Proszę przeczytajcie do końca, bo nie mam się kogo doradzić Smile

Otóż, postanowiłem się oświadczyć pewnej pięknej i zjawiskowej kobiecie i wymyśliłem że zrobię to pod osłoną nocy w scenerii którą jeszcze przygotowuję, a jednym z jej elementów są pochodnie, które chciałbym żeby oświetlały miejsce naszego spotkania. chciałbym jednak, żeby to było wyjątkowe i wymyśliłem, aby część pochodni paliła się zielonym płomieniem... taki jestem szalony... wyczytałem na tym forum, że chlorek miedzi powoduje właśnie taki kolor płomienia, ale jako że jestem laikiem mam kilka wątpliwości, które myślę uda się tutaj rozwiać, mianowicie:

1. Czy ten związek jest szkodliwy dla skóry lub układu oddechowego? (nie chcę żebyśmy się podusili przed ślubem Razz dodam że wszystko odbędzie się pod gołym niebem) Czy muszę używać rękawiczek jakichś przy obchodzeniu się z tym?

2. Potrzebuję jakoś umieścić tą substancję na knocie od pochodni naftowej tak, aby płomień zachował swój kolor przez około 10 minut. Myślałęm, aby to uczynić obtaczając knot w kleju przeźroczystym PU na acetonie, wtedy by się trzymał lepiej (?) albo po prostu jakoś ten chlorek powciśkać pomiędzy włókna knota... Na pewno zrobiłbym jakąś próbę, ale muszę wiedzieć mniej więcej jaki jest czas spalenia się, czy w minutach, czy w godzinach? żebym mógł zaplanować dotarcie na miejsce i żeby był efekt.

Myślę, że na razie tyle wystarczy, żebym mógł wiedzieć co dalej robić Smile Smile Smile

znalazłem na allegro coś takieego, czy to się nada?
allegro.pl/chlorek-amonu-miedzi-ii-czysty-10g-207801-i6889185772.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elektrykjk



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 36
Skąd: Grantchester Meadows

PostWysłany: Sob Sie 12, 2017 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezwykle trujący to on nie jest, co prawda zw. Cu używa się w piro, ale zrobić pochodnię tym sposobem może być trudno, po3ba poexperymetować.
Największym problemem będzie zanieczyszczenie sodem i zbyt niska T płomienia i w związku z tym jego żółty kolor...

https://www.youtube.com/watch?v=iyHOBQl-yQI
tu inna metoda, metanol można spróbować zamienić na spirytus, pozatym palą się one bezbarwnym płomieniem gdy czyste, co ułatwia całe zadanie Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP