Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

To ju ponad dekada
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
lu_kasz2
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Pa 12, 2015 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi這sierny ''aru'' oblata po ''starych'' z tego forum ,a 瞠 niekt鏎zy ''posikali'' totalnie na jego 瘸le udaje m篹a roztropnego typu - ''Ja bym jego nie banowa'' . Very Happy Very Happy .I s逝sznie prawi bo moja odpowiedz nie bez przyczyny jest w tym temacie .Uwa瘸j ,瞠by ciebie kto nie przyblokowa bo googole ci nie pomog ynteligencie Very Happy.Arus ju za same modyfikacje post闚 powiniene dosta nagrod.Ale sie popisales no no .........
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

Do陰czy: 17 Mar 2012
Sk康: Radom

PostWys豉ny: Pon Pa 12, 2015 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My郵, 瞠 kolega jest chory. Kolejn gro嬌 pomijam "Uwa瘸j ,瞠by ciebie kto nie przyblokowa". Zdj璚ia widoczne po zalogowaniu.

Dopisa貫m na czerwono tekst "A. Bezrobocie to nie patologia". Kolega w jakim amoku zacz掖 jego wielokrotnie zmienia. Mam nadziej, 瞠 wida teksty a jakby trzeba by這 to przepisz r璚znie i wklej ( tekst 9a przepisa貫m). Ostatnio zmieniony jest widoczny stron wcze郾iej, jako dziewi徠y. A pewno wkr鏒ce zniknie. Godzin temu jeszcze my郵a貫m tylko, 瞠 jest zawzi皻y.

Ostatnio zmieniony przez ARKO dnia Wto Pa 13, 2015 6:33 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
antyvlad

Do陰czy: 07 Cze 2009
Sk康: to wiesz?

PostWys豉ny: Pon Pa 12, 2015 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiuszu szkoda nerw闚, ka盥y kto czyta posty Lahire widzia 瞠 z nim co nie tak Wink

"A. i wla esobie kunia bo lubie i matanol lubia j mze na zelazych kolach ale jedzie i w srodku sedz i pija bose lubia .Przyznaje ze jestem wielkim magiem i lubie sobia pouzewac najcesciej na wlasnym clonku "

Niema co - wygadany Laughing
Powr鏒 do g鏎y
lu_kasz2
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Pa 13, 2015 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skan buta mog ci podes豉 Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
ARKO

PostWys豉ny: Sro Pa 14, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za jaki czas usun to ca貫 g...o po tobie lolek. Nie za wcze郾ie, zostanie na pewno tekst o twoim ba豉ganie we 豚ie. No i profi jest wielu, pirotechman (ksywka by豉 z ma貫go "p") jeden Wink

Innym wyja郾ie, 瞠 to dzi瘯i mojej pracy arko to ju rozpoznawalna firma pirotechniczna (cho nadal ma豉) w Europie a plany s coraz wi瘯sze. O sukces si walczy ka盥ego dnia bo w jeden dzie mo積a wyl康owa na samym dnie.

Fajnie by by這 jak by modelarze rakiet od篡li na tym forum ale tylko ma貫 silniczki/rakiety. Obiecuj, 瞠 nie b璠 nic pisa :]. Po prostu pewne produkty mo積a wdro篡 a po co tyra za samo free ?. Dotyczy i piro.

A.
Powr鏒 do g鏎y
lu_kasz2
Go嗆

PostWys豉ny: Pi Pa 16, 2015 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko zostaw swoje na czerwono popisane(to czerwone to nie moje ) .I nie pij tego co pijesz ,albo zmie na lepsze bo po metylu na dekiel ci郾ie !W og鏊e to jest chamstwo niebywale ,瞠by pisa pod cudzymi postami jeszcze takie rzeczy........... Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
B&G

Do陰czy: 12 Wrz 2003
Sk康: U

PostWys豉ny: Pi Pa 30, 2015 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, rzadko tu bywam i takie ciekawe tematy mnie omin窸y.
GM

KYK

Do陰czy: 31 Sie 2007

PostWys豉ny: Czw Lis 05, 2015 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, ale pirotechnika amatorska w Polsce wyzion窸a ducha. Na szcz窷cie wiedzy kt鏎 tutaj zdobyli鄉y nikt nam nie zabierze.
Powr鏒 do g鏎y
Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Sob Lis 14, 2015 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pami皻acie jak po zmianie ustrojowej w Polsce pojawi si nurt w豉snych biznes闚, uwolniono rynki, Zus-y nie pobudowa造 jeszcze swoich gmach闚 marmurowych, Urz璠y Skarbowe nie rozkr璚i造 si ... To by豉 chwila bez regulacji, da豉 wi璚ej ni p騧niejsze 20 lat rozwoju coraz bardziej uregulowanej rzeczywisto軼i. Ta paralela ukazuje taki sam proces na naszym forum. Odczynniki, kt鏎e kiedy mo積a by這 kupi bez problem闚, dzi s nieosi庵alne dla hobbysty. Dzi publikacje dotycz帷e swoich w豉snych wyczyn闚, mog zaprowadzi przed s康 etc. Przyk豉dy mo積a mno篡. Zasada jest prosta, wida jak na d這ni, 瞠 pewien post瘼 mo磧iwy jest w warunkach liberalnych. Zatem koledzy, forum to jest cenne. Taki uk豉d ju si nie powt鏎zy. Szanujmy si nawzajem (emocje, to najwi瘯szy wr鏬 zdrowego rozs康ku).
rysiora

Do陰czy: 08 Lip 2006
Sk康: w nim ta moc?

PostWys豉ny: Czw Lis 26, 2015 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisa:
Na szcz窷cie wiedzy kt鏎 tutaj zdobyli鄉y nikt nam nie zabierze.
Czas j zabierze, a teoretycznie przekaza si jej potomnym nie da. Tak瞠 nadziei nie ma...

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Pi Gru 25, 2015 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich, nawet tych co to wymy郵ili (niby) moje samob鎩stwo, cho z tego co czyta貫m mowa by豉 o piromanie, nie o P2.

Wieki temu tu nie zagl康a貫m, prawdziwy pow鏚? Sko鎍zy這 si szko喚, by造 studia, potem pojawi豉 si s造nna nagonka, kt鏎a tak mocno mnie dopad豉, 瞠 wspaniale s逝瘺y (Mog by z siebie dumne) osi庵n窸y cel i stwierdzi貫m, 瞠 wyrok w zawiasach to ju zanadto jak dla mnie i nastal STOP.
Mi這 mi jednak, 瞠 wychowalem si na tym forum jako laik i a sam siebie tak nazwe jako "nieuk i debil" ale wiem, 瞠 lata mnie wychowa造 a co wazne tak zainspirowa造 do piro, 瞠 do dzi dnia zastanawiam si co dalej zrobi, bo si豉 d捫enia do teog jest niesamowita. Niemniej jednak zapraszam otwarcie s逝瘺y na kaw, bo nic nie mam, nawet przys這wiowej saletry. Mam ten s造nny cukier (bez KNO3) cho te nie s這dze, a wi璚 i dla go軼i, nawet tych z ABW co o 6 rano musza spe軟ia sw鎩 obowi您ek.

Ale wracaj帷, mi這 mi by這 i nadal jest. Mialem t wielk przyjemnos obronic prac magistersk z tematu: "Aktywatory i pasywatory decysekundowych mas op騧niaj帷ych", wi璚 w pewnej cz窷ci troch takim pirotechnikiem z ma造m dyplomem jestem, cho losy zawodowe skierowa造 mnei zupe軟ie w innym kierunku....
Ciesze si, 瞠 mia貫m okazj pomaga Tchemikowi w pewnym pokazie, a rok p騧niej odpowiada za jeden z nich... Ten kt鏎y okazal si niestety ostatnim, ale wg opini znajomych i widzow, tym kt鏎y by tym najwspanialszym... A wi璚 i szkoda, 瞠 tym ostatnim...
Dzisaj tego, czego 瘸luje to to, 瞠 nie zajmuj帷 si nasz wspania陰 pasj straci貫m ju wiele cennych lat. Wiem, 瞠 przez te lata, naprawde osi庵n掖bym ju nie jedne cel w moich ukochanych szelkach.
Niemniej jednak nie raz o nich my郵 i zdarza mi si czytywac artyku造 naukowe z piro...

Pozdrawiam serdecznie
Piroman2 (P2)
Tomasz

Tomash
dost瘼 pr鏏ny do MW

Do陰czy: 27 Sty 2003
Sk康: Z nieba do nieba, oby nie za szybko...

PostWys豉ny: Czw Sty 14, 2016 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Panowie lata lec. Piwo towarzyskie by si wypi這 bo czemu nie (albo 7). To 瞠 temat umar jeszcze niewiele znaczy. My郵 瞠 z czasem od篡je, a je瞠li nie, to nasza wiedza b璠zie bezcenna po zag豉dzie dzisiejszej cywilizacji (co wydaje mi si coraz bardziej si szykuje).
A tak na serio, ka盥y z nas ma w g這wie nie ma陰 encyklopedi w temacie. Tylko ani czasu ani ch璚i ju nie te. Czy zrobi z nas terroryst闚 ? Za rz康闚 obecnej partii pewnie tak.
Ja problem闚 nie mia貫m bo grzeczny ch這p jestem i nikomu krzywdy nie robi. Ale czasem t瘰kni si za dreszczykiem emocji...
Dzi瘯uj Wam za sp璠zone tu lata, dzi瘯uj za wiedz i za karcenie g逝pich pomys堯w. Dzi瘯uj 瞠 nadal tu jeste軼ie Wink Zestarzejemy si razem.. Jak Arek Wink (Pozdrawiam Arku Wink )
No i sp騧nione najlepsze 篡czenia na nowy rok. Dbajcie o palce.
Tomasz.

Harry

Do陰czy: 11 Sty 2008
Sk康: Lubuskie

PostWys豉ny: Pi Sty 15, 2016 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam.kowalski517 napisa:
do smieci z tym tematem

Powiedzia bezrobotny hobbysta budownictwa z Warszawy maj帷y konto niespe軟a miesi帷...
Dla pewnych os鏏 to forum by這/jest istotn cz窷ci 篡cia, i nie mam tu na my郵i psychopatycznych rurabomber闚, a powa積e osoby maj帷e nietypowe zainteresowania.
Lepiej, aby w temacie wypowiedzia造 si osoby z wcze郾iejszych lat co u nich s造cha, panowie pewnie znaczna cz窷 z was jak i ja zaczyna豉 tu jako m這dzie, a teraz do czego dosz豉/osi庵n窸a - chwalcie si Wink

ARKO

PostWys豉ny: Sro Sty 27, 2016 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomash napisa:
Zestarzejemy si razem.. Jak Arek Wink (Pozdrawiam Arku Wink )

A no ja si starzej oj chyba mocno. Jestem ju dziadkiem i to pe軟 g瑿 bo mam wnuka i wnuczk (baban to banan, kuku to kukurydza a mniam mniam to ciastko :]). Ale .......... takie jest 篡cie :]. Na forum zagl康am, cho rzadko, przyzwyczajenie. Wiele os鏏 bardzo mi這 wspominam a forum to cz窷 mojego 篡cia, podobnie jak forum ru (tam du穎 mniej pisa貫m bo barier by j瞛yk potoczny).

Mam nadziej, 瞠 forum troch od篡je.

Pozdrawiam A
Powr鏒 do g鏎y
HNIW

Do陰czy: 14 Kwi 2002

PostWys豉ny: Czw Sty 28, 2016 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele os鏏 pojawiaj帷ych si na pocz徠ku powstawania forum by這 w m這dym wieku. Okres ten charakteryzuje si podejmowaniem wi瘯szego ryzyka. Z czasem cz這wiek "m康rzeje" i dobrze si zastanowi zanim co zrobi.
Jedni mieli szcz窷cie i hobby nauczy這 ich przede wszystkim pokory a inni troche mniej co doprowadzi這 do uszkodze, zarzut闚 prokuratorskich albo nawet i 鄉ierci.

Osobi軼ie moje zainteresowania si nie zmieni造 ale dzisiaj uwa瘸m, 瞠 do tego typu zaj耩 trzeba podchodzi z pe軟ym profesjonalizmem. Niestety chowanie si po gara瘸ch przed s逝瘺ami pr璠zej czy p騧niej odbije si czkawk.

Czekam, mo瞠 w 篡ciu nada篡 si okazja powrotu do naszego hobby na stopie profesjonalno/zawodowej. P鏦i co nie widze na horyzoncie jakiej opcji kszta販enia si, kt鏎a by mog豉 potem zagwarantowa zgodne z prawem i profesjonalne podej軼ie do sprawy.

Nie chce ju po鈍i璚a lat na co, czego nie b璠 w stanie rozwin望. A jak przypomn sobie, jak kilka 6-7 lat temu przypadkowo spotka貫m Polke w Londynie, kt鏎a sko鎍zy豉 na WAT MW, magisterke broni豉 z HNB i na ko鎍u sko鎍zy豉 na emigracji jako opiekunka dla dzieci to cz這wieka 軼iska.

Nadziei jednak nie trace. Mam ojca, kt鏎y w wieku lat 55 powr鏂i do swojego hobby i obroni doktorat mimo, 瞠 jego praca zawodowa by豉 w zupe軟ie innym kierunku. Mo瞠 i w naszym kierunku nada篡 si i taka opcja.

Co do forum to w徠pliwo軼i raczej nie mam, nie widze tutaj opcji rozwoju. Musia這by si ono przekszta販i w profesjonalne grono dla os鏏 z uprawnieniami do dost瘼u do pirotechniki czy MW. Poniewa ja takowych nie mam i nie pracuje w tym zawodzie to nie by豚ym w stanie go prowadzi.

Pozdr.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Pi Lut 05, 2016 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze嗆 Wszystkim Smile

Zagl康am z przyzwyczajenia/sentymentu raz na jaki czas na to forum, przypominam sobie czasy jak spa nie mog貫m bo mia貫m par gar軼i PCz i chcia貫m z niego co zrobi. Forum mi przypomina czasy jak za od這穎ne par groszy kupi貫m w aptece 3g tabletek KMnO4 i wymiesza貫m z wysuszon srebrzank, cho forum jeszcze nie by這. Pami皻am jak pierwszy modem wydawa dziwne d德i瘯i, jak za陰cza貫m internet pod nieobecno嗆 rodzic闚 kablem tak kr鏒kim 瞠 wisia w powietrzu przez ca陰 d逝go嗆 mieszkania mi璠zy gniazdem telefonicznym a komputerem. Czasy gdy internet nie by mi potrzebny do niczego poza tym forum, mia貫m jeszcze nick Qbek.

Podros貫m, by貫m pasjonatem, dzia豉貫m. Maszynki do visco, star-rollery, jeden m造n kulowy nie ko鎍zy cyklu ja ko鎍zy貫m budowa drugi.

Czasy si zmieni造, zacze這 si od wypadku z mwi przez kt鏎y musia貫m pozby si wszystkich odczynnik闚 (kto pami皻a, moje palce lekko dosta造, ale s i ca趾iem sprawne). P騧niej studia, kolejne studia, jedna, druga i kolejne prace, wyjazd za granic i BUM nagonka na pirotechnik闚 amator闚. Cieszy貫m si 瞠 jestem w Anglii ale ba貫m si 瞠 czarni wpadn do moich rodzic闚 i narobi im wstydu, bo chwil by貫m moderatorem.

To by moment gdy ju wiedzia貫m 瞠 piro ju nie wr鏂i.

Powr鏒 do Polski- rzeczywisto軼i, otworzy貫m dzia豉lno嗆, wpakowa貫m si w bran輳 mechaniki. Min窸a chwila i robi jako mechanik w przemy郵e lotniczym. Pracuj dla kogo. Wracam i pracuj dla siebie, nie mam tej frajdy co kiedy, pieni璠zy jak nie by這 tak nie ma, bo nigdy nie mia貫m g這wy do interes闚.

Tak瞠 taka historia ko鎍a mojej nigdy nie osi庵ni皻ej kariery.

To forum nauczy這 mnie bardzo wa積ej rzeczy. Cz這wiekowi mo積a zabra wszystko pr鏂z wiedzy i nadziei.

ARKO

PostWys豉ny: Sob Lut 06, 2016 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Achtung napisa:
....Tak瞠 taka historia ko鎍a mojej nigdy nie osi庵ni皻ej kariery.

W 1991 z nosem przyklejony do szyby, w Klinice Chirurgi Szcz瘯owej na Szaser闚, w Sylwestrow noc patrzy貫m si na fajerwerki i marzy貫m o w豉snej firmie piro. Czasami marzenia si spe軟iaj cho bywa, 瞠 d逝go o to walczymy. A jak ju sie co wywalczy to nadal trwa nieustanna walka o przetrwanie :].

P馧 roku si d逝bi ze stopin. Sprawa niby prosta ale ......... to nie sztuka zrobi 5 m ale 5 km. I to raczej szybko. Ja wierz w to, 瞠 sytuacja polityczna dzia豉 na nasz korzy嗆. Chodzi o te wszystkie paramilitarne dzia豉nia r騜nych grup i wi瘯sz otwarto嗆 w豉dz na wiedz, tak瞠 t piro. Niech mi kto napisze o jakim nowym k這pocie prawnym ale wynikaj帷ym z piro a nie MW. Byle nie ilo軼i wielokilogramowe :] . Mi這 wspominam czas szelek, nic nie pokazywa貫m bo ich nie robi貫m ale czasami filmiki powala造.

A tacie koledze HNIW gratuluj. Dziwne, 瞠 ca貫 篡cie nie 獞iczy si w tym co lubi, bo dzi by mo瞠 by豚y uznanym autorytetem w tej dziedzinie w jakiej si doktoryzowa. Chyba co z astronomi Wink

Tym razem marzy si mi granat na zawleczk a troch o tym na forum by這. Wymaga bardzo ma造ch ilo軼i piro bo ko鎍owe testy mo積a zrobi gdzie indziej czyli u mnie. Obecnie nad czym innym pracuj.

Pozdrawiam A
Powr鏒 do g鏎y
julex

Do陰czy: 16 Lis 2002
Sk康: tu ten smr鏚?

PostWys豉ny: Pi Cze 03, 2016 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A hiszpa雟kiej inkwizycji pewnie si nie spodziewali軼ie? Wink
I nie dziadujcie mi tu o dzieciach i robocie - dzi瘯i Waszym eksperymentom mn鏀two os鏏 dost徙i這 wiedzy niedost瘼nej w闚czas w ksi捫kach ani publikacjach. Dzielili鄉y si i produkowali鄉y wiedz w poczuciu tworzenia czego dobrego. To by豉 prawdziwa nauka - nie taka jak robi si dzi na odwal na uczelniach. Nie by這 nagr鏚, konferencji, grant闚 i publikacji - eksperymentowali鄉y bo uwa瘸li鄉y to za s逝szne.

Dzi umiem czyta zagraniczne fora, Wy te. I wiecie 瞠 nikt poza nami nie zdaje sobie sprawy co to jest gniotownik obiegowy ani saletra z acetonem. Nasze forum wyznacza這 standardy w swoich czasach; pod wzgl璠em partyzanckiej wiedzy byli鄉y wiele lat przed Zachodem. Nadal jeste鄉y.

Moi drodzy dziadkowie - jeste軼ie potrzebni. Mo瞠 chwilowo nastroje spo貫czne nam nie sprzyjaj, ale nie ujmuje to s逝szno軼i kontynuowania dawnych pasji. Nied逝go chloran b璠zie zabroniony, ale to tylko dowodzi jak niezb璠na mo瞠 si okaza zdobyta tu wiedza. Bo jeste鄉y mistrzami kombinowania: nitrowania borygo, aktywowania NH4NO3, czy destylowania HNO3 z czajnika.

Trzymajcie si mocno - mimo 瞠 przez lata wiele si zmieni這 jestem i zawsze by貫m z Wami.
Pozdro,
julex

zaxst

Do陰czy: 23 Sty 2015
Sk康: Pomorskie

PostWys豉ny: Pon Cze 06, 2016 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tu od niedawna i jestem w wieku w kt鏎ym pewnie wi瘯szo嗆 z was zaczyna豉 z pirotechnik a nie obwijaj帷 w bawe軟 to wieku gimnazjalnym. Niestety patrz na to forum jak na skansen :,( Je郵i chodzi o to czemu forum wymar這 stwierdzam patrz帷 po moich r闚ie郾ikach 瞠 komputer i inne bezpieczne w 100% hobby to wypar這, na s這wo saletra (nie wspominaj帷 o innych substancjach) wytrzeszczaj oczy. Przykre 瞠 nie ma miejsc w internecie w kt鏎ych mo積a pom闚i na takie tematy . Sama strona da豉 mi wiele do my郵enia na temat piro ale te internetu w dawnych latach,powsta豉 w czasach bliskich moich urodzin zobaczenie jak kiedy wygl康a internet i jaka kultura panowa豉 0 przekle雟tw,wyzywania i nawet nie zwracanie uwagi na b喚dy ortograficzne powala mnie z n鏬 i to uczucie mini spo貫cze雟twa Razz. Czyta貫m co nieco post闚 Pana Piromana i trzeba zapali symboliczn 鈍ieczuszk [*] . S這wem zako鎍zenia szkoda 瞠 forum ju wymiera i wygl康a na to 瞠 nieodwracalnie . na koniec mam jeszcze pytanie kto p豉ci za utrzymanie forum ? Pozdrawiam i podziwiam to "mini spo貫cze雟two" Smile
Powr鏒 do g鏎y
kasio121

Do陰czy: 28 Sie 2016
Sk康: Katowice

PostWys豉ny: Nie Sie 28, 2016 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowi te przybywaj na to forum Smile nowi kt鏎zy dopiero zaczynaj przygod z pirotechnik i jeszcze malo wiedz, ale du穎 czytaj, wi璚 forum jest przydatne Smile
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum