Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Profesjonali¶ci - my z tego ¿yjemy
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Wrz 24, 2003 10:39 pm    Temat postu: Profesjonali¶ci - my z tego ¿yjemy Odpowiedz z cytatem

Zapraszam wszystkich ludzi z bran¿y, zajmujacych siê organizowaniem pokazów, speców od F/X itp. do wymiany do¶wiadczeñ, uwag, recenzji i zamieszczania ewentualnych og³oszeñ o pokazach, które warto zobaczyæ...
Pozdro G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Wrz 24, 2003 11:54 pm    Temat postu: KWITY, KONCESJE I INNE UPIERDLIWO¦CI Odpowiedz z cytatem

ODPOWIED¬ DLA H.Lectera

Przede wszystkim potrzebujesz du¿o papierków NBP i "¿ó³te papiery" lub nieprawdopodobn± ilo¶æ anielskiej cierpliwo¶ci.
Ale tak na powa¿nie:
Teoretycznie musisz mieæ siê takie oto kwity:
1. Koncesjê z MSWiA na obrót WPW od klasy 1.3G ADR.
Aby j± zdobyæ Very Happy musisz:
a) wype³niæ wniosek wp³aciæ 600z³ i za³±czyæ :
b) badania psychiatryczne i psychologiczne 250-400z³
c) wypis z rejestru s±dowego o niekaralno¶ci 50z³
d) wypis z rejestru d³u¿ników 30z³
e) przeszkolenie w WITU w Zielonce 700z³
f) napisaæ kupe bezsensownych o¶wiadczeñ i z³o¿yæ je jako za³±czniki
g) posiadaæ magazyn zgodny z wymaganiami (praktycznie nie do przej¶cia bez 200 - 300tys z³)
lub gdy nie masz magazynu i decydujesz siê woziæ materia³y bezpo¶rednio na miejsce pokazu:
- pojazd EX/II ze ¶wiadectwem TDT - przegl±d i ¶wiadectwo ok 300z³ + koszt samochodu dostawczego, diesla + przeróbki + wyposa¿enie ( w najlepszym razie jakie¶ 15tys z³).
- upawnienia do przewozu materia³ów niebezpiecznych klasy 1 min 750 z³
- zatrudniæ doradcê do spraw bezpieczeñstwa przewozu ADR min. 1 200z³ na rok
Wskazane jest równie¿ przeszkolenie w WITU z zakresu eksploatacji WPW- 800z³
Musisz oczywi¶cie prowadziæ dzia³alno¶æ i p³aciæ podatki Laughing
Op³acaæ sk³adkê ZUS - ponad 8 000z³ rocznie od ³ba.
Wskazane jest równie¿ ubezpieczenie OC dzia³alno¶ci od kilkuset do kilku tysiêcy z³ rocznie
Nie wspomnê tu o kasie na zakup materia³ów, reklamie, kontaktach, pracownikach, sprzêcie, sprawdzonych dostawcach i oczywi¶cie do¶wiadczeniu.
To wszystko jest zapisane w ca³ej stercie ustaw, które bez przerwy siê zmieniaj±, bo kto¶ musi braæ za co¶ pieni±dze.

Dla pocieszenia dodam, ¿e pracuj± ju¿ nad wprowadzeniem atestów i klasyfikacji WPW tak jak to jest na zachodzie.

Równie¿ pocieszeniem mo¿e byæ fakt, ¿e powy¿sze kwity ciesz± siê coraz wiêkszym zainteresowaniem w¶ród instytucji zlecaj±cych wykonanie pokazów, stra¿aków, policjantów, PIP, PIH, i ca³ej masy innych darmozja... przepraszam, osób czuwaj±cych nad bezpieczeñstwem i dobrym samopoczuciem szarego obywatela.
Je¿eli jeszcze Ciê nie zemdli³o, i nadal masz ochotê dzia³aæ, to s³u¿ê pomoc± (w ograniczonym zakresie oczywi¶cie, aby nie pozbawiaæ Ciê niew±tpliwej przyjemno¶ci zwi±zanej ze zdobywaniem w/w kwitków).
¯yczê powodzenia i osi±gniêcia orgazmu (jak Ci siê uda to wszysko zwalczyæ ).
Pozdro G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Czw Wrz 25, 2003 7:27 am    Temat postu: Re: KWITY, KONCESJE I INNE UPIERDLIWO¦CI Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
....g) posiadaæ magazyn zgodny z wymaganiami (praktycznie nie do przej¶cia bez 200 - 300tys z³)



mhm, wiem to Wink . Za to w hipermarketach - przed Sylwestrem - najeba..e jest tej pirotechniki do qur..y nêdzy. W tym roku przemycê kamerê i sfilmujê to. Ciekawe ile kosztuje uzyskanie zezwolenia od stra¿aków na taki handel Question . Wg mnie nastêpuje w Polsce ( i nie tylko ) co¶ na ksztalt prohibicji w usa. Odpowiedzi± na te "certyfikaty" bêdzie "gospodarcze podziemie". W Rosji np. 50 % produktu narodowego brutto to 2 obieg. Co do PROFI to na tym forum jest zakaz reklamowania je¶li nie "kopsnie" siê stówki /rok dla HNIW ( masz s³aby monitor B&G wiêc 100 zeta / rok Wink ). Jak "uzbiera" siê minimum dwóch PROFI ( PROFI w zakresie organizacji pokazów pirotechnicznych ). Wyja¶niam, ¿e w tej dziedzinie nie jestem PROFI Wink. Wiêc kto jest uznany na rynku , zarejestruje sie na forum, kopsnie 100 - ma tytu³ PROFI i piszê to aby wszyscy wiedzieli za co jest PROFI. Zreszta napiszê w "Certyfikacie" o tym aby nie pomyliæ PROFI hedm z PROFI XXXX.

Cytat:
.... e) przeszkolenie w WITU w Zielonce 700z³....


Od tego momentu jeste¶cie wykwalifikowanymi pirotechnikami Razz . Ale to tak jak z muzyk±. Fachowiec od nut mo¿e klepaæ biedê a jaki¶ "szarpi drut" mo¿e b³yszczeæ w MTV i zgarniaæ kasê. Bo TJ¯ ( Takie Jest ¯ycie ) Wink . Marzy³a mi siê kiedy¶ firma robi±ca i pokazy i wyburzenia i prace wdro¿eniowe z zakresu piro. Eh , pozosta³o to tylko w sferze marzeñ i tak ju¿ pozostanie Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Czw Wrz 25, 2003 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Pirotechman i B&G maja racje.
Trzeba miec kupe dziwnych paierow zeby dzialac jako firma.
Prawda jest tez fakt ze kupic da sie wszystko, jak sprezdawca widzi ze gosc ma sprzet i tyle mozdzierzy co niejedna firma i zna sie na tym , a ponadto chce wziac towaru z ktorys tysiac z kolei , to co niesprzeda?
Otoz sprzeda, a czasami bedzie sie pytal czy ktos taki nie zechcialby popracowac w jego firmie. TJZ - jak to Pirotechman napisal.

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Czw Wrz 25, 2003 9:58 pm    Temat postu: Re: KWITY, KONCESJE I INNE UPIERDLIWO¦CI Odpowiedz z cytatem

Co do PROFI to na tym forum jest zakaz reklamowania je¶li nie "kopsnie" siê stówki /rok dla HNIW ( masz s³aby monitor B&G wiêc [b][size=24]100 zeta / rok[/size


O tak! Teraz to przeczyta³em. Co prawda nadal nie wiem o co chodzi, ale....... próbowa³em wcisn±æ tê stówkê we wszelkie mo¿liwe szpary w komputerze i monitorze , ale nie przechodzi dalej. Mo¿e mam niekompatybilny sprzêt. A mo¿e to trzeba drobnymi?

P.S. Fakt, mam lichy monitor i mo¿e dlatego nie widzê nigdzie rzeczonych reklam? Laughing
Pozdro G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
H. Lecter



Do³±czy³: 16 Wrz 2003
Posty: 6

PostWys³any: Pon Wrz 29, 2003 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz B&GExclamation Faktycznie troche mnie mdli Twisted Evil Embarassed Twisted Evil ale jeszcze mam troche zapalu moze dam rade.A co do szkolenia w WITU to mowia tam cos sensownego czy to tylko pic na wode poto aby mogli troche na nas zarobic?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Lis 29, 2003 10:56 pm    Temat postu: Re: KWITY, KONCESJE I INNE UPIERDLIWO¦CI Odpowiedz z cytatem

Pewnie mialbym tysiac pytan ale zaczne od kilku prostych Wink

Cytat:
Teoretycznie musisz mieæ siê takie oto kwity:
1. Koncesjê z MSWiA na obrót WPW od klasy 1.3G ADR.


Czyli prosbe o zezwolenie na dzialalnosc gospodarcza zwiazana z pokazami lub handlem fajerwerkami sklada sie normalnie w urzedzie gminnym czy jest to inna procedura niz przy innych rodzajach dz.g. Question

Cytat:
e) przeszkolenie w WITU w Zielonce 700z³


Moglbys cos po krotce opisac o tym kursie? Jakie wiadomosci sa niezbedne by go zdac Wink Ile trwa? Jak skaplikowane sa egzaminy?
No i wszystkie inne przydatne rzeczy Wink

Cytat:
g) posiadaæ magazyn zgodny z wymaganiami (praktycznie nie do przej¶cia bez 200 - 300tys z³)


No wlasnie czy mozna gdzies w sieci znalesc jakies info o warunkach na taki magazyn. Czy mozna adaptowac gotowy budynek. Ja tylko wiem ze potrzebna jest ulepszona instalacja elektryczn (klasy ... nie pamietam) podwyzszona instalacja odgromowa i ... wiecej nic nie wiem.
Jest chyba tez warunek odleglosci od najblizszych domow mieszkalnych?

Cytat:
- pojazd EX/II ze ¶wiadectwem TDT - przegl±d i ¶wiadectwo ok 300z³ + koszt samochodu dostawczego, diesla + przeróbki + wyposa¿enie ( w najlepszym razie jakie¶ 15tys z³).


Jakie przerobki sa wymagane ?

Cytat:
- upawnienia do przewozu materia³ów niebezpiecznych klasy 1 min 750 z³


Rozumiem ze trzeba miec prawo jazdy przynajmniej katC ? I kurs ADR?

Cytat:
- zatrudniæ doradcê do spraw bezpieczeñstwa przewozu ADR min. 1 200z³ na rok


To konieczne?

Cytat:
Wskazane jest równie¿ przeszkolenie w WITU z zakresu eksploatacji WPW- 800z³


Mozesz rozwinac ...?

Cytat:
Dla pocieszenia dodam, ¿e pracuj± ju¿ nad wprowadzeniem atestów i klasyfikacji WPW tak jak to jest na zachodzie.


No i bedzie jak pisal pyrotechman ... niedlugo beda krecili tym biznesem tylko Niemcy a Polacy beda co najwyzej magazynierami, tragarzami i kierowcami Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pon Gru 01, 2003 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad 1.
Koncesje wydaje MSWiA. Obecnie podobno wystarcza. Wiêcej informacji na stonie www.mswia.gov.pl sprawy obywatelskie/koncesje
Goldregen utrzymuje, ¿e do organizowania pokazów niezbêdne jest pozwolenie wojewody na podstawie ustawy z dn.21.06 2002 DU 117 poz. 1007. Obawiam siê, ¿e maj± racjê. W przypadku pozwolenia wojewody nie da siê obej¶æ magazynu.
Ad 2.
Szkolenie w Zielonce dotyczy g³ównie zapoznania ze stanem prawnym.
Po zdanie egzaminu Wink , dostajesz ¶wistek stanowi±cy jeden z za³±czników do wniosku o koncesje. Podobnie jest przy szkoleniu na uzyskanie pozwolenia wojewody.
Ad.3
MAGAZYN !!! To naprawdê jest bardzo trudne do przej¶cia.
1000 wymogów. Z tego co pamiêtam ma to byæ magazyn klasy M1(dopiero siê w to zag³êbiam). Musi byæ zaopiniowany przez Zielonkê (3600z³ sama opinia, przy czym wcale nie musi byæ pozytywna), Miejskiego Komendanta Stra¿y Po¿arnej, Sanepid, Ochronê ¦rodowiska i garbat± babciê Malinê (tego ostatniego nie jestem pewien).
Powoli, w zimowe wieczory bêdê siê zag³êbia³ w te klimaty i jak nie dostanê wcze¶niej pierdolca to kiedy¶ pochwalê siê wynikiem moich dociekañ.
Z grubsza wiem, ¿e ma mieæ odpowiednio mocne ¶ciany, lekki dach, instalacje , ma byæ stale chroniony lub monitorowany, oraz zabezpieczony przed dostêpem z zewn±trz.
WITU ¿yczy sobie ogrodzenie w odleg³o¶ci min 5 m od magazynu, a stra¿acy podobno ró¿nie - s³ysza³em o 50 m.
Ad.4
Zajrzyj na stronê G³ównego Inspektora Transportu Drogowego www.gitd.gov.pl Znajdziesz tam ADR i wszelkie ustawy i rozporz±dzenia dotycz±ce transortu materia³ów niebezpiecznych.
Wymagania dotycz±ce pojazdu s± w czê¶ci 9 adr. Ca³y ADR jest na stronie Ministerstwa infrastruktury - www.mi.gov.pl
Ad.5
Nie musisz mieæ kat.C, chyba, zê bêdziesz wozi³ takie ilo¶ci.
Kurs podstawowy ADR + kurs specjalistyczny na materia³y wybuchowe - wielka rzadko¶æ - prowadzi je tylko kilka o¶rodków w kraju.
Dla ¶rednio inteligentnego ssaka naczelnego to kaszka z mlekiem.
Trochê to trwa, ale da siê przej¶æ.
Ad.6
DORADCA - punkt 1.8.3.1 ADR, lub jak kto woli ustawa z dn. 28.10.2002r D.U. 199 pkt 1671 rozdzia³ 4 art 21 Very Happy
Ad.7
Szkolenie to s³u¿y³o do mydlenia oczu i ³adnie wygl±da³ na ¶cianie dyplom oprawiony w ramki. Ale nic straconego, maj± byæ nowe jeszcze lepsze i dro¿sze szkolenia - pod k±tem (podobno)zezwolenia wojewody Very Happy
Ad.8
Klasyfikacje jakie¶ tam s±, ale oparte o ADR. Prêdzej czy pó¼niej siê zmieni±. Jak na razie w tym temacie to "czeski film".
Ad.9
Niemcy te¿ musz± mieæ koncesje lub pozwolenia wojewody Laughing Laughing Laughing , przynajmniej teoretycznie.

Jak na razie zbieram kwity i biorê na przeczekanie. Je¿eli bardzo ciê co¶ interesuje pogadaj z lud¼mi z Goldregena www.spw.org.pl najlepiej na forum. Mo¿e te¿ dowiem siê czego¶ ciekawego. Oni s± na bie¿±co, a nawet do przodu Wink , albo im siê tak wydaje
pozdro GM
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Gru 23, 2003 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Gru 24, 2003 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Bzdura. Nie mo¿na odmówiæ sprzeda¿y osobie posiadaj±cej koncesjê! przecie¿ po to w³a¶nie jest! Musia³ byæ inny powód
2.Tamto szkolenie faktycznie nie jest teraz wymagane. Zawsze to by³ jaki¶ sposób na wyci±gniêcie od ludzi szmalu. Szkolenie na pozwolenie wojewody jest innym szkoleniem ni¿ na koncesjê Wink , podobnie jak opinia dotycz±ca magazynu wydawana w Zielonce.
3. Magazyn podrêczy to 80 kg. Trochê ma³o jak na pokaz. Wszystko zale¿y od opini z Zielonki, a mjr Goryca raczej tego nie podpisze.
Konstrukcja budynku, inst. odgromowa i elektryczna, strefa bezpieczeñstwa, dozór to ma³o? To do³ó¿ jeszcze wymagania stra¿y, ochrony ¶rodowiska itp.
4. Poczytaæ zawsze mo¿na, ale pozostaje jeszcze samochód ze ¶wiadectwem TDT, dwa kursy ADR i doradca DGSA - poleca us³ugi w tym zakresie. W sekrecie dodam, ¿e w momencie wej¶cia ADR 2003, który powinien wej¶æ najpó¼niej w czerwcu tego roku(2003!) do przewozu wy³±czonych ilo¶ci kierowca bêdzie musia³ mieæ uprawnienia ADR ( w tej chwili nie jest to wymagane)
7. Sam sobie odpowiedzia³e¶
8-9. To osobny temat
pozdrawiam GM
P.S.
Te wszystkie przepisy i tak s± traktowane jako makulatura.
Jest jednak pewien wyj±tek. Zwróæ uwagê na stoiska z fajerwerkami w hipermarketach. 1000 kg na stoisko i ani grama wiêcej. Ciekawe czy to zas³uga Hestii, czy PIH-u (raczej w±tpiê, bo w PIH-u robi± takie oczy Shocked )?
Co prawda kiedy¶ dogrzeba³em siê do zaleceñ Komendy G³ownej Stra¿y Po¿arnej - lokalizacjia stoiska, ilo¶ci, itp, ale to mo¿na w³o¿yæ miêdzy bajki - niestety tylko do czasu, a¿ usma¿y siê paru klientów takiego hipermarketu.
Weso³ych ¦wi±t i Szczê... itd
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Sro Gru 24, 2003 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
.... Zwróæ uwagê na stoiska z fajerwerkami w hipermarketach. 1000 kg na stoisko i ani grama wiêcej. ........do czasu, a¿ usma¿y siê paru klientów takiego hipermarketu..



No. Kto ogl±da³ wczoraj program z Romanem Klusk± ( OPTIMUS ) to ju¿ wie. Urzêdnicy to co¶ ala "¿olnierze" dla zorganizowanej grupy przestepczej. A 2/3 przepisów robi sie po to aby nak³adaæ ró¿ne haracze. W ogóle odys³am do ksi±¿ki Tymiñskiego o walce partyzanckiej w gospodarce. Wyj±tkowo aktualna na czasie. W otwartym starciu z kapita³em zostaniecie po prostu "po¿arci" Shocked

Pozdr. A Wink
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Sro Gru 24, 2003 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawde mówiac
za latwiam soebie co nieco ..... nawet i mag mam juz prawie zgodnie z wymogami - PSP juz odebra³a
ale robie to nie dla kasy tylko dla ... mojego widzimisie
i moze temu pdfchodze do tego na luzie bez podniewty a co do kasy to poczawszy od odbiorów poprzez kurs i skonczywszy na psycgiatrze z II stopniem spec kosztowac to bedzie jakies 7-8 tys z³
ale po ma³u Cool

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Gru 24, 2003 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
.........poczawszy od odbiorów poprzez kurs i skonczywszy na psycgiatrze z II stopniem spec kosztowac to bedzie jakies 7-8 tys z³
ale po ma³u Cool



To dopiero skromny pocz±tek Rolling Eyes . Samochód do przewo¿enia MW , uprawnienie do przewo¿enia MW , magazyn z wartownikiem albo inn± form± ochrony. A i tak uwa¿am, ¿e na prace przy skale czy pniach ( karczowanie ) nikt Ci papieru nie da po 4 -o dniowym kursie Wink . Ale ¿yczê Ci tego a kasa i tak "le¿y" tylko w betonie. Pniaki czy kamienie to by³y u mnie grosze. Choæ pare prac by³o ciekawych finansowo ( przy odspajaniu ska³y ) Wink . Nie mniej wkrótce sam wejdê na drogê odzyskania zezwolenia na prace przy u¿yciu MW ( na razie ska³a i podobne ).


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Go¶æ dnia Sro Gru 24, 2003 8:52 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Sro Gru 24, 2003 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do samochodu i swiadectwa kwalifikacji to poewny nie jestem czy to obowiazuje w kazdej ilosci MW ale jesli tak bedzie to niestety sam kur na transportówke kosztuje...... z jakies 1800 z³

magazyn podreczny nie musi miec ochronu w ustawie wyraznie pisze jakie musi spe³niac wymagania z zakresu ochrony pasywnej

co do zarabinia kasy na tym to naweet nie mysle zebym mia³ sie w to bawic jedo jednak jest pewne daje mi to mkozliwosc Rolling Eyes jak i tez jest niezaprzeczalny fakt ze za papuge musia³bym zap³acic o wiele wiecej ....

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sob Gru 27, 2003 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co do samochodu i swiadectwa kwalifikacji to poewny nie jestem czy to obowiazuje w kazdej ilosci MW ale jesli tak bedzie to niestety sam kur na transportówke kosztuje...... z jakies 1800 z³


A po kiego grzyba ci ¶wiadectwo kwalifikacji? Bêdziesz je¼dzi³ ciê¿arówk±?
Po wej¶ciu ADR 2003 KA¯DA ILO¦Æ MATERIA£U NIEBEZPIECZNEGO (za wyj±tkiem wy³±czeñ spod LQ) BEDZIE WYMAGA£A OD KIEROWCY ¦WIADECTWA UKOÑCZENIA KURSU ADR (+ kurs specjalistyczny dla klasy 1 w przypadku MW) razem ok. 600-800 z³ + oczywi¶cie doradca DGSA (kurs 1000 -1500z³ + n x400z³; n=liczba podej¶æ do egzaminu + koszty zwiedzania kraju ¶ladem komisji egzaminacyjnej Wink )
A samochodzik ze ¶wiadectwem TDT te¿ kosztuje troche kasy i czasu.
Na szczê¶cie mam to ju¿ za sob±.
¿ycze powodzenia GM

[/quote]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Gru 27, 2003 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
1. Bzdura. Nie mo¿na odmówiæ sprzeda¿y osobie posiadaj±cej koncesjê! przecie¿ po to w³a¶nie jest! Musia³ byæ inny powód
Nie doczytales. Glownym powodem byl brak ewidencji prowadzonej przez sprzedajacego. O jaka ewidencje chodz nie wiem. Moge sie tylko domyslac.
Ale prawda jest ze padlo stwierdzenie ze koncesja bez pozwolenia wojewody jest nie wazna. Choc mysle ze bylo to stwierdzenie tylko wobec "wladz". Po nowym roku postaram sie dowiedziec o co _dokladnie_ chodzilo.
B&G napisa³:

3. Magazyn podrêczy to 80 kg. Trochê ma³o jak na pokaz. Wszystko zale¿y od opini z Zielonki, a mjr Goryca raczej tego nie podpisze.
Konstrukcja budynku, inst. odgromowa i elektryczna, strefa bezpieczeñstwa, dozór to ma³o? To do³ó¿ jeszcze wymagania stra¿y, ochrony ¶rodowiska itp.
Wszyscy omijaja przepisy jak moga wiec i ja troche pogdybam (kazda dyskusja rozwija Wink ) ... nie ma w ustawie napisane ze musisz miec jeden magazyn podreczny Very Happy a do magazynu podrecznego nie ma chyba potrzeby tylu procesow "certyfikacji". Co prawda jestem dopiero po jednokrotnym przeczytaniu rozporzadzenia ale raczej nie ma tam nic na temat odbioru. Sa tylko ogolne warunki jak taki magazynek ma wygladac.
Zawsze mozna budowac/modernizowac magazyn traktujac go w miedzyczasie jako podreczny.
B&G napisa³:

7. Sam sobie odpowiedzia³e¶
No wlasnie nie bardzo ... Wink Dalej nie wiem na ile istotnie przepisy sie zmienia od czerwca. Z reszta mam zamiar powoli zalatwiac sobie potrzebne papiery a nie chcialbym sie na koniec wszystkiego dowiedziec ze musze robic wszystko od nowa Wink
Cytat:
Te wszystkie przepisy i tak s± traktowane jako makulatura.
Jest jednak pewien wyj±tek. Zwróæ uwagê na stoiska z fajerwerkami w hipermarketach. 1000 kg na stoisko i ani grama wiêcej. Ciekawe czy to zas³uga Hestii, czy PIH-u (raczej w±tpiê, bo w PIH-u robi± takie oczy Shocked )?
Ciekawe jak oni to kalkuluja? 1/2 przepisow to tez przepis. Sad
Jakby znalazl sie jakis upierdliwy klient to niezle pieniadze moglby wywalczyc od takiego supermarketu Wink
To jest mysl Idea Exclamation Moze zarobic na wlasny magazyn procesujac sie z hipermarketami Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Gru 28, 2003 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale prawda jest ze padlo stwierdzenie ze koncesja bez pozwolenia wojewody jest nie wazna

Warunki wydania koncesji, która uprawnia do zakupu MW nie wymagaj± pozwolenia wojewody.
Jak koncesja mo¿e byæ niewa¿na?
Co do rejestrów to zgoda. Chodzi o "rejestr dokumentów stanowi±cych podstawê wpisu do ewidencji" oraz "ksiêgi ewidencyjne materia³ów przeznaczonych do obrotu" , zgodne z Rozp. Min. Gosp. z dn 10.09.2002 Dz.U. Nr 163 poz 1346. Tak na marginesie, to w³a¶nie przed ¶wiêtami meldowa³em siê na Komendzie Woj. Policji z tymi ¶wistkami. Trochê siê zdziwi³em, ¿e jako jedyny w woj. £ódzkim posiadam koncesjê.
Faktycznie w przypadku braku w/w kwitów koncesja to tylko kolorowy papierek.
Ale w tym wypadku wina le¿a³a po stronie sprzedaj±cego, a koncesja kupuj±cego nie mia³a tu nic do rzeczy.

Cytat:
a co do magazynu podrecznego nie ma chyba potrzeby tylu procesow "certyfikacji".


Te¿ o tym my¶la³em. Ale ¿eby mieæ magazyn podrêczny trzeba (na 90%) byæ szczê¶liwym posiadaczem magazynu bazowego.
Co do odbioru magazynu to nie chodzi tu o odbiór techniczny, ale o stwierdzenie przez speców z Zielonki, ¿e przedsiêbiorca SPE£NIA WARUNKI TECHNICZNE konieczne do obrotu, magazynowania lub stosowania MW. Jak Ci siê uda ich przekonaæ to mo¿e...

Cytat:
No wlasnie nie bardzo ... Dalej nie wiem na ile istotnie przepisy sie zmienia od czerwca. Z reszta mam zamiar powoli zalatwiac sobie potrzebne papiery a nie chcialbym sie na koniec wszystkiego dowiedziec ze musze robic wszystko od nowa


Laughing Smile Crying or Very sad Shocked Question Exclamation Crying or Very sad Very Happy dla u³atwienia dodam, ¿e mieszkamy w Polsce Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lis 07, 2004 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie!
Widzê, ¿e znacie siê do¶æ dobrze w temacie wiêc jeste¶cie chyba najbardziej kompetentnymi osobami jakie znam, aby odpowiedzieæ mi najedno ma³e pytanko.
Prowadzê firmê zajmuj±c± siê organizacj± ró¿nych imprez typu: bale, wesela, imprezy integracyjne dla firm itp. Jako kolejn± us³ugê chcia³bym wprowadziæ pokazy sztucznych ogni. pokaz taki mia³by trwaæ oko³o 2 min. (maleñki pokazik) i jego koszt dla klienta nie móg³by przekraczaæ 1000z³. Czy da siê to zrobiæ. Staranie siê o te wszystkie zezwolenia o których piszecie chyba nie ma najmniejszego sensu. Gdzie w taki razie siê udaæ aby co¶ w tym zakresie za³atwiæ?
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lis 07, 2004 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skwiatko napisa³:
.... Staranie siê o te wszystkie zezwolenia o których piszecie chyba nie ma najmniejszego sensu. Gdzie w taki razie siê udaæ aby co¶ w tym zakresie za³atwiæ?



Koncesja nie jest wymagana na obrót wyrobami pirotechniki widowiskowej, oznaczonymi kodem klasyfikacji 1.4 G i 1.4 S

Wystarczy Ci to na spory pokaz. Ponadto mo¿esz kupiæ na najwa¿niejszy kwit ( bilet NBP ) - ka¿dy wyrób , bez koncesji. Po pokazie nikt nie wie co ¿e¶ bracie wystrzeli³. Oficjalnie pykasz z 1.4 G i 1.4 S.

Na razie
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Nie Lis 07, 2004 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêki serdeczne Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
To bardzo dobra wiadomo¶æ. Tylko... Jestem zielony w tym temacie. Co to znaczy? Jakiego typu materia³ów mogê zatem u¿ywaæ? Czy mo¿na znale¼æ gdzie¶ w necie info o tego typu rzeczach? Interesowa³oby mnie jak takie pokazy siê robi, co nale¿y wiedzieæ praktycznego, co mieæ i gdzie i za ile kupiæ. Mo¿e jakie¶ sklepy internetowe z fajerwerkami i oznaczeniem co mi wolno kupiæ a czego nie? Ska mo¿na siê tego generalnie nauczyæ, no bo sprawa nie jest prosta, jak dla mnie nazie. Dziêki za info.
Very Happy Question Very Happy Question Very Happy Question Very Happy Question Very Happy
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP