Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszanka do wulkanów i prędkość spalania.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SZCZOTA



Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 5:20 pm    Temat postu: Mieszanka do wulkanów i prędkość spalania. Odpowiedz z cytatem

Jako że, jestem nowy witam serdecznie wszystkich "pirowariatów" pozytywnie zakręconych.
O mieszankach do wulkanów. fontann itp. jest już na forum więc tu nie ma co pisać,- o co chodzi:
Zrobiłem PCZ przegryziony i granulowany oraz PCZ tylko wymieszane składniki ( proporcje te same w obu przypadkach), przy spalaniu odcinków 50 cm ten 1 palił się szybko , ten drugi wolniej ale kiedy wpakowałem to do 2 wulkanów, oba spaliły się z tą samą prędkością, dodam że mam prasę i wszystko było odpowiednio prasowane w tubach.
A pytanie brzmi jak zwolnić tempo spalania takiego prochu bo 10 s to trochę za mało , żeby nacieszyć oczy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antyvlad



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: to wiesz?

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodaj więcej balastu w formie proszków/wiórów węgla/metali, ewentualnie spróbuj zastosować lepiszcza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP