Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

B±czek z kapsla - nie startuje, spala siê..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
michalpd92



Do³±czy³: 12 Mar 2014
Posty: 2
Sk±d: Dzia³dowo

PostWys³any: Sro Mar 12, 2014 1:39 pm    Temat postu: B±czek z kapsla - nie startuje, spala siê.. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od pewnego czasu zacz±³em czytaæ o pirotechnice i zamierza³em przej¶æ do praktyki. Zrobi³em jedn± z naj³atwiejszych rzeczy
pirotechnicznych, a mianowicie b±czka z kapsla po wódce.

Zrobi³em mo¿e z 5 b±czków, ale jeszcze nie mia³em porz±danego efektu, b±czek albo w ogóle nie startowa³, albo spala³ siê.
Mieszanki robi³em ofc saletra + cukier, wpierw 2:3 potem 2:2, potem 4:3 (jak by³a dominacja cukru to b±czek w ogóle nie
startowa³, a jak wiêcej 4:3 saletry to spala³ siê). Nie wiem gdzie robie b³±d. Do tej pory robi³em 2 dysze skierowane w
przeciwnych kierunkach, ale czyta³em, ¿e niektórzy robi± 1 i im wychodzi. Mo¿e t± mieszankê za bardzo upycham albo wrêcz
przeciwnie za slabo jest upchana i dlatego nie ma efektu.

Macie mo¿e dla mnie jak±¶ radê lub wskazówkê? Chcia³bym, ¿eby mi wkoñcu wyszed³ ten b±czek bo to fajna rzecz Very Happy


PS. Zamiast saletry potasowej (KNO3) u¿ywam azotanu sodu (NaNO3) czyta³em, ¿e nie ma wielkiej róznicy miêdzy tymi utleniaczami i oba mog± sie nadawaæ chocia¿ podobno azotan jest nawet lepszy(!) .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Czw Mar 13, 2014 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Dziêki, ¿e mi przypomnia³e¶ o b±czkach, bêdê mia³ zabawê Very Happy
Kiedy¶ robi³em tego na potêgê za gnoja, saletra z cukrem, najlepiej pudrem. Jedna dysza w ¶rodku tylko ¿e ja nimi rzuca³em, z ziemi nigdy mi nie wystartowa³ ¿aden. Ubaw by³ co nie miara Very Happy

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michalpd92



Do³±czy³: 12 Mar 2014
Posty: 2
Sk±d: Dzia³dowo

PostWys³any: Czw Mar 13, 2014 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wczoraj 2 siê uda³y, na 2 dysze to siê elegancko krêci³y Smile ale jak tak siê rzuci z rêki to musi siê wzbijaæ w powietrze.
Na pocz±tku jak mi gas³ z ziemi to my¶la³em, ¿e nie ma dop³ywu powietrza (bo jak siê lont spali³ to korek opada³ przytyka³ siê dyszami do pod³o¿a) dlatego pó¼niej k³ad³em na zapa³kach ale wtedy siê przewa¿nie spala³ (ci¶nienia nie by³o i za du¿e dziurki robi³em). Dlatego teraz robiê jak najmniejsze dziurki i k³adê w takim miejscu ¿eby jedna dysza przylega³a do pod³o¿a, a druga by³a wolna (tam gdzie lont ofc). Wtedy b±czek wystartuje z tej 1 dyszy i jak bêdzie ju¿ w powietrzu to przez 2 dziurkê zacznie te¿ uciekaæ ci¶nienie i b±czek siê wtedy zajebiaszczo krêci Very Happy szkoda, ¿e krótko, ale teraz mam spory korek, bo po 1 l wódce to napcham mieszanki i mam nadziejê na lepszy efekt Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zorbas99



Do³±czy³: 29 Gru 2014
Posty: 1
Sk±d: wroc³aw

PostWys³any: Pon Gru 29, 2014 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja akurat pamiêtam, to dysze trzeba by³o zrobiæ zaraz na skraju rantu kapsla . Srednica dyszy , tak oko³o 2 mm. Jak zrobisz dysze na srodku, kapsel nie poleci. Najlepsze by³y kapsle ( korki ) z wódek wszelakiej ma¶ci Smile)) -
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP