Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zezwolenie na nabywanie, magazynowanie i używanie materiałów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zły Neusth



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 10:12 am    Temat postu: Zezwolenie na nabywanie, magazynowanie i używanie materiałów Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Kieruję do was pytanie dotyczące uzyskania zezwolenia na posiadane, nabywanie oraz używanie materiałów wybuchowych.
Przeglądałem Ustawę dotyczącą wyrobów Pirotechniczych i jak zwykle, jeden artykuł zaprzecza drugiemu. Z tego powodu chciałem się zapytać, od którego roku życia można się starać o uzyskanie takowego pozwolenia. Czy jest to wiek 18 czy 21?
Oraz drugie pytanie.
Na stronie z procedurami (nie mogę podać linka z powodu braku 5 postów), znalazłem
Cytat:
Nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na nabywanie, przechowywanie lub używanie wyrobów pirotechnicznych, o których mowa w art. 62c ust. 1 pkt 1 lit. a-c, pkt 2 lit. a oraz pkt 3 lit. a.:
a) klasa 1: wyroby, które podczas działania charakteryzują się bardzo niskim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska, a także nieistotnym poziomem natężenia emitowanego dźwięku...
b) klasa 2: wyroby, które podczas działania charakteryzują się niskim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska, a także niskim poziomem natężenia emitowanego dźwięku...
c) klasa 3: wyroby, które podczas działania charakteryzują się średnim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska, a także nieszkodliwym dla zdrowia ludzi poziomem natężenia emitowanego dźwięku...


Czy to oznacza, że można wykonywać szelki oraz inne widowiskowe pokazy bez zezwolenia?

Bardzo proszę o odpowiedź osoby, która posiada takie zezwolenie lub zna się na prawie.
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 265
Skąd: Uć

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. 21
2. a gdzie tam masz mowę o wytwarzaniu?

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zły Neusth



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że wytwarzanie fajerwerków do pokazów widowiskowych bez zezwolenia jest niezgodne z prawem?
Oraz które artykuły tej ustawy, mówią o wykonywaniu takich szelek itp.?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art. 171 paragraf 1 kk
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zły Neusth



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takowy art. 171 paragraf 1 kk nie istnieje, jeśli chodzi o ustawę dotyczącą pirotechniki i materiałów wybuchowych.
http://www.pirotechnika.info/pirotechnika/przydatna-wiedza/prawo-w-polsce-dot.-pirotechniki.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm a to dziwne że nie istnieje, w takim razie niby z czego mam wyrok ech
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 265
Skąd: Uć

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba musisz jeszcze nieco poexpić na kwitach kolego Smile.
Te literki kk oznaczają kodeks karny.
Proponuję przez minimum 2 miesiące nie jeść i nie spać, a za to zgłębiać tajniki polskiego prawa w tej dziedzinie.
Po 2 miesiącach z czystym sumieniem będziesz mógł powiedzieć, że teraz to naprawdę nic nie wiesz.
Jeżeli konkluzja będzie inna, będzie to oznaczać, że niczego się nie nauczyłeś Smile
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Foonthomas



Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 21
Skąd: takie coś

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś tu już napisał diabeł tkwi w szczegółach, gdyby się miało kasy jak skoszonego siana to każde podteksty tekstów prawa sylaby i inne by pomogły, dla zwykłego zjadacza chleba pozostaje tekst prosto czytany. Czy piszę prawdę i tak i nie Rolling Eyes Ktoś znany powiedział są plusy dodatnie i ujemne, co oczywiście insynuuję w związku z kruczkami prawnymi. Poprawcie mnie jak coś piszę nie - tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zły Neusth



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby posiadać substancje chemiczne takie jak: Siarka, KNO3, KClO3, barwniki płomieni itp. jest potrzebne jakieś zezwolenie? Czytałem całą ustawę o pirotechnice i nic nie pisze.

Widzę że mało czytasz kolego a co za tym idzie mało wiesz, przeczytaj sobie to : http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32013R0098&from=EN a z pewnością zakres twojej wiedzy się powiększy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Foonthomas



Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 21
Skąd: takie coś

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już w pierwszym podpunkcie tego co podane w tekście z linku powyżej napisane jest - : "przy uwzględnieniu związanych z tym kosztów i KORZYŚCI" dalej "
Te przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne, które są rozbieżne i mogą stwarzać bariery w handlu w ramach Unii, należy zharmonizować, w celu poprawy swobody przepływu substancji chemicznych i mieszanin na rynku wewnętrznym oraz w jak największym stopniu wyeliminować zakłócenia KONKURENCJI, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony bezpieczeństwa ogółu społeczeństwa"- Więc jak to jest !?? Kto korzysta, a kto gra pana i ple....
Postęp techniczny kamera tu i tam, czy Ci ludzie sami nie widzą, że się ograniczają, niedługo nie będzie można sobie podłubać w nosie, bo ktoś powie, że to niehumanitarne... u nas oczywiście ... wolność... jak izraelici ponad 700 osób w strefie gazy rozwalą w tydzień to zwykły incydent jest, co jest kur.. grane możecie ktoś powiedzieć ? Sorki że nie do końca na temat i może złe porównanie Rolling Eyes
I nie wierzę w te ataki, chyba, że przez to co ci wielcy panowie w komisji wyrabiają ograniczając wszystko-"i zalecił podjęcie odpowiednich działań na szczeblu Unii" przy okazji trując jedzenie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zły Neusth



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unia Europejska wprowadza na nas ograniczenia, to Rząd Polski powinien wprowadzać zasady a nie Unia! JKM ma rację, odejść z Unii!
Kongres Nowej Prawicy do sejmu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vonisław



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od momentu podpisania traktatu lizbońskiego to właśnie prawo UE ma pierszeństwo przed polskim prawem. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martanika



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to nie wyjdziemy z UE bo Donek tam się już zadomowił, on nie pozwoli na wyjście z UE.
_________________
Kampanie linków sponsorowanych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP