Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Torpeda

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> BHP w modelarstwie rakietowym.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Feuer

Do陰czy: 11 Mar 2003
Sk康: ζ鎍ut

PostWys豉ny: Nie Wrz 21, 2003 11:51 am    Temat postu: Torpeda Odpowiedz z cytatem

Jak narazie na forum jest mnustwo post闚 o rakietach "lataj帷ych pionowo"... czas to zmieni Wink Zrobi貫m wczoraj torpede, nie du膨, ale ca趾iem fajn. Pomys zapo篡chy貫m z opisu torped budowanych na pocz徠ku rakietnictwa. Korpus zrobi貫m z 逝piny orzecha w這skiego (jednorazowy), do niego po bokach doklei貫m dwa d堯gie patyczki (瞠by si nie toczy i nie postawi這 go dysz do g鏎y), paliwo standardowe Smile Super je寮zi... zrobili鄉y filmik i jak tylko wrzucimy go na kompa, to mog zapoda na forum (jak kto chce obejrze).
Teraz potrzeba mi tylko do szcz窷cia orzecha kokosowego Wink
Pozdrawiam
Feuer
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
eltopsj

Do陰czy: 22 Cze 2003

PostWys豉ny: Czw Wrz 25, 2003 12:28 pm    Temat postu: Torpeda??? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Wiem, 瞠 m這dzi eksperymentatorzy-modelarze maj daleko w du... wszelkie zasady bezpiecze雟twa. Namawiam jednak do minimum rozs康ku. W modelarstwie rakietowym przyj窸o si, 瞠 rakiet nie odpalamy pod ma造mi k徠ami. Przyczyna jest prosta - nieub豉gany rachunek prawdopodobie雟twa, z kt鏎ego wynika, 瞠 rakieta lec帷a poziomo mo瞠 wyrz康zi znacznie wi璚ej szk鏚, ni spadaj帷a pionowo z g鏎y. Bior帷 to na "zdrowy rozum" - prawdopodobie雟two, 瞠 rakieta spadaj帷a pionowo trafi kogo w g這w jest bardzo niewielkie, natomiast lec帷a poziomo rakieta mo瞠 "skosi" (rykoszet) wiele os鏏. Podam przyk豉d: w Sylwestra 2001 bawi貫m si z synem fajerwerkami. W czasie odpalania jednego z fajerwerk闚 dosz這 do "awarii" wyrzutni - fajerwerk polecia poziomo, odbi si ode mnie, trafi syna w nog (wypalaj帷 w spodniach poka幡 dziur), po czym wpad na balkon s御iada Shocked , robi帷 tam niez造 rwetes ze wszystkimi Very Happy efektami dzwi瘯owo-wizualnymi (a by ca趾iem poka幡ych rozmiar闚), co doprowadzi這 s御iadk nieomal do apopleksji. Musz stwierdzi, 瞠 tym razem mieli鄉y sporo szcz瘰cia, szkoda by豉 niewielka (poza spalonymi spodniami, kt鏎e wyl康owa造 w koszu na 鄉ieci Crying or Very sad , oraz obra穎n i wystraszon na 鄉ier s御iadk Very Happy , kt鏎a przesta豉 m闚i "dzie dobry"). Daleki jestem od "kadzenia" i robienia na forum "wstr皻闚", ale podaj to jako przestrog dla wszystkich torpedo-wynalazc闚!!!

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
KML

Do陰czy: 02 Maj 2003

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... w Lato bawi貫m si takimi rocketcarami, (resorak + silnik 5cm/2cm, podskakiwal po ziemi, chc帷 sie poderwa) niez豉 faza, ale fakt faktem niebezpieczne jak cholera.
Pozdrowienia. KML

Go嗆

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KML napisa:
......(resorak + silnik 5cm/2cm, podskakiwal po ziemi, chc帷 sie poderwa) niez豉 faza, ale fakt faktem niebezpieczne jak cholera.
Pozdrowienia. KML

A ja "puszczasz" rakiet na podw鏎ku to bezpieczne jest to Question . My郵, 瞠 nie bardziej. Wi璚 pozb康幟y si dobrego nastroju , 瞠 My to jeste鄉y CACY a ci co robi resoraki z nap璠em odrzutowym s BEBE. Resorak do cha逝py raczej nie wleci i nie rozpry郾ie w kolorowym wybuchu rozsiewaj帷 po mieszkaniu zapalaj帷e "bombki". Na filmie Feuera widz jego pr鏏y po za blokowiskami cho na drodze asfaltowej ( wygl康a , 瞠 ma這 ruchliwej ). Ponadto paliwo "karmelek" jest "zimne" i raczej po瘸ru nie wywo豉. RACZEJ bo zak豉dam, ze w st鏬 siana nie wleci Rolling Eyes . W ksi捫ce Miedzy Zabaw a Chemi autor opisa SR na bazie 逝ski karabinowej i prochu chloranowego z cukrem wi璚 ............ Idea . Wi璚 po prostu o ile SR jest zbudowany z orzecha to qq nie zrobi. Zreszt trudno cos "m康rego" napisa o bhp w pirotechnice. Nie chcesz zrobi sobie qq to lepiej w og鏊e nie zabieraj si za to ani za puszczania fajerwerk闚. W Polsce ka盥ego roku wiele os鏏 doznaje uraz闚 od fajerwerkow z atestami podobnie jak od no瘸 podczas krojenia pajdy chleba Wink .Nie mniej pewne zasady bhp nale篡 podawa i robimy to na forum. Cho熲y aby nie u篡wa H2SO4 podczas robienia tcap. Albo aby do mieszanek pirotechnicznych zawieraj帷ych proszek Mg nie dawa siarki ( mieszanina grzeje si ). Itp. itp. itp, itp.

Por闚najcie sobie zagro瞠nie dla os鏏 i mienia.

1. Zabawa Feuera z odrzutowym resorakiem

a

2. Sterta fajerwerk闚 w hipermarkecie ( przed Sylwestrem).

Akurat gdy chodzi o handel pirotechnik - w tych HIPER - wyrobami importowanymi jako ka盥y ma w du..e zdrowy rozs康ek i przepisy. Wiec nie b璠e hucza na Feuera Razz

Pozdr. A Wink
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyrotechman napisa:

a

2. Sterta fajerwerk闚 w hipermarkecie ( przed Sylwestrem).

Zastanawiam sie.... qrw... sorry kiedy w tej polsce bedzie troche wiecej sprawiedliwosci. Zeby miec zezwolenia trzeba sie nachodzic. I nawydawac kupe pieniedzy...baaardzooo duzo. Zeby przechowywac i magazynowac. Komory wydmuchowe itp. cuda... Transport... tyle kasy i papierow.
A do hipermarketa.. jak oni przywoza to? W jakis specjalnych pojazdach przystosowanych do tego? A gdzie to lezy ? Jakis zamachowiec koktajla by wrzucil i byloby wiecej ofiar. Niz przy wybuchu magazynu. Bo ile ludzi jest w poblizu.
Tak na oko.. to ile tam moze byc prochow itp podobnych mieszanek? z 10 kg ? wiecej.. (przecietna ilosc na takim stanowisku)

Beznadzieja... moral taki.. masz kupe kasy i znajomosci... >zle mowisz< przepisy... taka prawda.

Pozd.
Powr鏒 do g鏎y
eltopsj

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 4:55 pm    Temat postu: Re: Torpeda Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Widz pirotechman, 瞠 musisz mie ostatnie zdanie w dyskusji, ale chyba troch przesadzasz tym razem. Wiem, 瞠 jeste "wnerwiony" (i Pred r闚nie Evil or Very Mad ) na to co si dzieje na rynku pirotechnicznym (st康 chyba ostry ton Twojej wypowiedzi) - zgadzam si z Wami - to 鈍i皻a prawda i jedno wielkie G紟NO. Natomiast wracaj帷 do tematu torped, to nikt tu nie hucza na Feuera, bo wcale nie zosta opier....ny wprost i nikt mu tu nie zabrania puszcza torped z orzecha (dop鏦i to jest ma造 orzech, a nie kokosowy Idea Question Exclamation ). A niech sobie puszcza do woli, ile chce, aby go tylko kt鏎a nie trafi豉 w ... (wiesz ju w co? Very Happy ) - dlatego odrobina zdrowego rozs康ku i rozwagi jest jak najbardziej potrzebna.

Pozdrawiam

PS To, 瞠 INNI nie przestrzegaj bezpiecze雟twa nie oznacza, 瞠 my mamy by z nim na bakier.
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 6:26 pm    Temat postu: Re: Torpeda Odpowiedz z cytatem

eltopsj napisa:
Witam serdecznie!

Widz pirotechman, 瞠 musisz mie ostatnie zdanie w dyskusji..........

Rzadko z niego korzystam i nie krytykuj KRYTYKUJ。YCH Wink . Lepiej jedna przestroga wiecej ni mniej bo po nieudanym eksperymencie nasz czerep moze znale潭 sie kilka m dalej jak na zdj璚iu Evil or Very Mad

Ale te sam mam dylemat. Jak pisa i co akceptowa Question . Mam 鈍iadomos, 瞠 moje posty ( techniczne ) s uwaznie czytane. Pami皻am tez o ob逝dzie wielkich tego 鈍iata. Tu koncesje i magazyny a gdzie indziej pirotechnika najeb..a tak , 瞠 w razie po瘸ru mamy kilkaset ofiar. To co dobre jest dla du瞠go biznesu ( tu import i sprzeda MW pod haslem FAJERWERKI ) nie mo瞠 by dobre dla ma貫go. Mo積a mie 200 gram TNT ( kt鏎y mo瞠my u篡 jako rozp趾e do grila ) i prokuratora a mo積a mie 200 gram innego gro幡ego MW w postaci mieszanki gwi盥膨cej w rakietach ( wyr鏏 wype軟iony MW tak瞠 jest traktowany jako MW ). I ten drugi MW ju nie jest bebe.
Na pewno nale篡 i piszemy tu o bhp ale ............... Idea . We幟y to forum. Z jednej strony uczy, przestrzega . Z drugiej strony rozpala ukryte pasje, zach璚a do "pokazania" si oraz uczy Exclamation .
Wi璚 czasami sam si gubi w tym co mo積a a czego nie. Co wolno a czego nie Rolling Eyes Shocked .

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
KML

Do陰czy: 02 Maj 2003

PostWys豉ny: Sro Pa 01, 2003 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam... Wnosz o za這瞠nie Dzia逝 BHP Smile. Ale wracaj帷 do tematu, Feuer doklej jaki pionowy statecznik, to nie bedzie ci tak lata這 na boki. Ja robi貫m normalne cylindryczne SR ze statecznikami i samochodzik wygl康a jak UFO Smile odpala貫m na "Promenadzie" (ogromny taras widokowy, sam bruk, w nocy nikogo nie ma) i jecha prosto a w zasadzie do lata.

D逝go po g這wie chodzi mi projekt: 堯d z 2 silnikami rakietowymi, system zdalnego sterowania (statecznik), zdalne odpalanie silnik闚 z systemem zagaszania (jeszcze nie wiem jak) i z poziomymi "spadochronami".... Ach te marzenia.. ale 鏚 zrobie na 100% tylko bez tych wszystkich bajer闚. ***** i tu do Eltopsj'a: potrzebuje system zdalnego sterowania 10 kana這wy Smile czy mogl bys zrobic kosztorys i czy podj掖 by te wyzwanie ? *****

Pozdrowienia. KML

eltopsj

PostWys豉ny: Sob Pa 04, 2003 12:03 pm    Temat postu: Re: 鏚 odrzutowa. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

KML napisa:
***** i tu do Eltopsj'a: potrzebuje system zdalnego sterowania 10 kana這wy Smile czy mogl bys zrobic kosztorys i czy podj掖 by te wyzwanie ? *****

Coraz wi璚ej forumowicz闚 zadaje mi takie i podobne pytania. My郵, 瞠 pora na za這瞠nie nowego pokoju pt. Elektronika w pirotechnice, kt鏎ego moderacj poprowadz (z wasz pomoc). Mia貫m to poruszy na "Konsylium", ale ten cholerny brak wolnego czasu... Z tego powodu nie odzywam si zbyt cz瘰to na forum, ale je瞠li ju co pisz to staram si, aby mia這 to jak捷 warto嗆 poznawczo-naukow (czy tak jest, oce鎍ie sami?). Tak przy okazji - na marginesie, uwaga do wszystkich - ograniczajcie ilo嗆 post闚 do minimum, bo mo積a tu zgin望 w nat這ku bezwarto軼iowego be趾otu. Je瞠li ju si odzywacie, to r鏏cie to z sensem, albo przynajmniej z humorem, bo codzienno嗆 jest popie...ona do granic niemo磧iwo軼i. Jako jeden z przyk豉d闚 dobrego humoru, proponuj przeczyta wypowied Pred-a z 2 pa寮ziernika 2003 8:10 w pokoju TOWARZYSKIE - temat: stosunki pirotechniczne, czyli wojna s這wna z V-21.
Poniewa obecnie pracuj praktycznie nad uk豉dem radiowym do rakiet (my郵, 瞠 b璠zie rewelacja Idea ), oraz teoretycznie nad innym uk豉dem (te do rakiet), czego nie b璠 na razie zdradza, w zwi您ku z tym (a przecie jeszcze trzeba jako zarobi na "mich) nie wszystko na raz KML. Uk豉dy zdalnego sterowania b璠 poruszane przeze mnie na forum jeszcze nie raz (陰cznie z przyk豉dami rozwi您a, dostosowanymi szczeg鏊nie do potrzeb pirotechnicznych) - cierpliwo軼i. Co si tyczy twojego pomys逝 - jest klawy. Proponuj jednak do tej 這dzi zastosowa odrzutowy silnik pulsacyjny. Zobacz temat: silnik pulsacyjny. Zbudujesz w ten spos鏏 堯d, kt鏎a b璠zie przypomina豉 pojazd s造nnego rekordzisty pr璠ko軼i na wodzie: Donalda Campbella (sorry, nie pami皻am, czy dobrze napisa貫m nazwisko). Jestem w kontakcie z mirut-em, kt鏎y buduje taki silnik na prac dyplomow. Zobaczymy co z tego wyniknie Exclamation Question. Ciekawe materia造. kt鏎e posiadam na temat silnik闚 pulsacyjnych (po polsku), s ju przygotowane w postaci elektronicznej (ok. 70 stron plus pi耩 projekt闚 - ponad 5 MB) i mog je wys豉 zainteresowanym za free... Shocked, ale pod warunkiem, 輳 podziel si swymi dokonaniami (nawet nieudanymi - szczeg馧y omawiamy indywidualnie).

Pozdrawiam

PS HNIW, pirotechman, co my郵icie o powy窺zym pomy郵e na nowy pok鎩?
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Sob Pa 04, 2003 9:08 pm    Temat postu: Re: 鏚 odrzutowa. Odpowiedz z cytatem

eltopsj napisa:
My郵, 瞠 pora na za這瞠nie nowego pokoju pt. Elektronika w pirotechnice..........co my郵icie o powy窺zym pomy郵e na nowy pok鎩?

Ale to te Tajmery, zdalne odpalanie ( rakiet i nie tylko Rolling Eyes ). Dla mnie to :mucha". Zale篡 wi璚 od HNIW. A co na to Mr Sleid Question . Wg mnie nie ma to sensu ( za ma這 wleci post闚 , sensownych bo mo積a przeciez pisa jak zamieni w pr康zie 50 Hz na wy窺z cz瘰totliwo嗆 ). Tylko po co Question

Pozdr. A Wink
Powr鏒 do g鏎y
eltopsj

PostWys豉ny: Wto Pa 21, 2003 10:05 pm    Temat postu: 鏚 odrzutowa Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Tu "napalanie" sie nic nie da. Do tego trzeba si dobrze przygotowa, s這miany zapa nie wystarczy. Potrzebny jest przynajmniej podstawowy warsztat techniczny, albo przynajmniej swobodny dost瘼 do niego. Czeka Ci sporo pracy z blach stalow: ci璚ie, spawanie, lub nitowanie. Trzeba zdoby cienk blach stalow na zawory, zastosowa foto-elektrochemiczn metod trawienia. Dno komory spalania z otworami wlotowymi, oraz niekt鏎e drobne detale do ga幡ika musz by wytoczone.
Jak widzisz, jest tego sporo. Je瞠li jeszcze si nie zniech璚i貫, to 軼i庵nij sobie z mojej strony internetowej materia造 na temat budowy odrzutowych silnik闚 pulsacyjnych (w dziale 列I:ALNIA):

http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1

... a tu spis firm, gdzie mo積a kupi rury i blach stalow:

http://www.metale.pl/metale/firmy.php3?kodelem=112

Pozdrawiam
PS. Proponuj zacz望 od klasycznego "cygara", jak Ci si uda go zrobi z sukcesem, to wtedy mo瞠sz pomy郵e o Lokwoodzie i podziel si z nami swoimi osi庵ni璚iami na tym polu.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> BHP w modelarstwie rakietowym. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum