Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszanka Gmichal1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2003 10:03 pm    Temat postu: Mieszanka Gmichal1 Odpowiedz z cytatem

niewiem czy ktoś już robił takie paliwo ale wam opowiem jak to było zrobiłem mieszanke (obiętościowo płaskie łyrzeczki od herbaty)
5 cukru
5 saletry potasowej
3 węgla
2 siarka
podpaliłem to na powietrzu i co gorzej się pali od samej saletry z cukrem więc jak tak piszecie o karmelku to coś mnie tchneło żeby to wrzucić na patelenie nalałem wody wrzuciłem mieszanke i wmieszałem to wszystko na ogień i po pewnm czasie gdy woda odparowała zuwarzyłem że siarka się topi, zdiołem z ognia i rozmieszałem tak że w mieszance wogule nie było widać siarki.gotowy produkt nie przypominał karmelka w dotyku ta mieszanka jest tłusta, na patelni się zrobiła granulowana a te granulki jak ie się gniecie w palcach są jak masło robi się z tego "palcek" no to tyle o produkci a teraz efekt i jak się okazało 7 płaskich łyżeczek tejże mieszanki spaliło się a raczej wybuchło (to stwierdziciena filmie niedługo go tu umieszcze) spaliło się to dosłownie w ułamek sekundy (było to szybsze spalanie tejze mieszanki nioż foto błysku) bardzo jasnem wysokim czerwonym płomieniem przyznam szczerze że jak na kamerze nagrywałem to nie załuważyłem nawet momentu wybuchu było to nocą prosze o wasze komentarze

ps.
napełniłem tym pusty długopisz wybuchł on robiąc fugasa nawet niebyło zatyczek aż mnie teraz głowa boli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mały



Dołączył: 31 Sie 2002
Posty: 193
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2003 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co widać na filmie to do szybkości fotobłysku to mu dość daleko.Mieszanki fotobłyskowe spalają się znacznie poniżej 1 sek.przynajmniej moje.
Pozdrawiam

_________________
Mały
..."Jak mam czas to siedzę i myślę jak nie mam czasu to tylko siedzę"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Wrz 24, 2003 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maly ma racje.. do mieszanki FB mu daaaaaaaaaaaaaleko.
Powrót do góry
ŚciArwA



Dołączył: 08 Sie 2002
Posty: 201
Skąd: już nie stąd :)

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2003 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby to byla miaszanka fb, to twoj kolega stracilby spodnie, wlosy tu i uwdzie oraz czul by sie jak po 10-cio godzinnym lezeniu na sloncu Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziadek kermit



Dołączył: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Skąd: z okolicy "Żabidołka"

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2003 3:55 pm    Temat postu: nie fb a pc! Odpowiedz z cytatem

Kłaniam się pięknie Very Happy Exclamation
Oglądałem filmik i widzę ,że wyszedł Ci niezły proch!
czas spalenia tej mieszanki ok 1 sekundy , ale jak na 1 sekundę to szybko się smerfowałeś z miejsca explozji Shocked Very Happy Efektowne wielce ale na rakiety się chyba nie nadaje bo eksplozywne mocna, jak sam napisałeś z długopisu wyszła petarda Exclamation
A tak na marginesie to używaj lontu do odpalania takich mieszanek , bo szkoda abyś się poparzył Crying or Very sad
najprościej namoczyć w roztworze saletry kawałek gazety i wysuszyć nie trzeba się będzie wtedy tak szybko salwować ucieczką kiedy efekt przekroczy nasza oczekiwanie Shocked

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uważam, że Kartagina powinna być zburzona!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Sob Paź 04, 2003 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kermit zrobiłem twój czarny karmelek tyle że bardzo długo go podgrzewałem wyszło coś podobnego tyle że troszke wolniej się pali.
a co do zapalnia to było zapalane na lont tylko że zapałke żucił na mieszanke.

Ps.Jak myślicie nada to się na petarde lub ładune miotający do szelki Question bo na rakiete to stwierdziłem że nie a zresztą kermit to potwierdził.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Pietruszkin



Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 188
Skąd: /dev/null

PostWysłany: Sob Paź 04, 2003 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jak chcesz to stosować jako ładunek miotający, to może warto by to trochę zgranulować, a sądząc po 1 poście tego tematu, to niebyłoby takie trudne, a z resztą, co ja będe gadał - spróbuj sam, to się przekonasz najlepiej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
crave



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWysłany: Sob Paź 04, 2003 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem trochę tej mieszanki, naładowałem do pustego pudełka od zapałek, zrobiłem sporą dziurę i podpaliłem - przez dziurę wyleciał spory snop iskier i niewiele mniejszy piuropusz ognia - działa świetnie.

Dziś postanowiłem zutylizować pudełko od zapałek i niedopalone zapałki (wiadomo - zbiera się troche) wrzuciłem wszystko do pudełka od zapałek, wsypałem mieszankę, zamknąłem zostawiając trochę przerwy. Wrzuciłem jedną zapałkę... nic, wrzuciłem drugą... nic, wkurzyłem się, kucnąłem i przyłożyłem trzecią... Ogoliło mnie jak nieprzeciętna maszynka, podziurawiło skarpetki (byłem w sandałach) i lekko poparzyło powiekę i stopę. To moje pierwszae przeżycie tego typu - muszę zrobić lont (gdzie kupić klej kauczukowy i minie ołowianą?).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MICHAŁ



Dołączył: 22 Lip 2003
Posty: 283
Skąd: Centralna Polska

PostWysłany: Nie Lis 30, 2003 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a oto druga mieszanka mojego pomysłu spala się stasznie wolno 2 płaskie łyżeczki od herbaty palą się 7s. skład pojawi się na WWW.RAKIETY.ONE.PL ale nie mam czasu aby go zamieścić.Oto filmik
Mieszanka Gmichal 2

_________________
WWW.RAKIETY.INFO - Modelarstwo Rakietowe

WWW.FORUM.RAKIETY.INFO - Forum Rakietowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
=MaLuTkI=



Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 149
Skąd: Z PLANTACJI BURAKÓW

PostWysłany: Pią Sty 02, 2004 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gmichał podaj sklad na łamach forum, tej mieszanki "Gmichał 2", bo jak zwykle nie chce mi wejsc na forum o rakietach.
_________________
http://www.VmC.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bilow



Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 31
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zrobiłem mieszankę gmichal1, jest poprostu swietna. Chciałbym podzielic sie z szanownymi forumowiczami moimi spostrzeżeniami. Mieszanka zaraz po przygotowaniu pali sie wolno, trochę szybciej od saletry z cukrem. Ale kiedy zostawiłem ją w miseczce koło kaloryfera na dwa dni to dopiero nabrała własciwosci pokazanych na filmiku. Uzywam ją do szelek jako proch miotający. Zauwazyłem kiedy dodam do mieszanki 1 łyżeczkę nafty to przyspiesza się proces spalania. Miałem podobną historię co kolega gmichala. Usypałem mały stożek ok. 2 łyżeczki i jak głupi zamiast połozyc na mieszaninę zapałkę wetknąłem palącą sie jeszcze siarkę do mieszaniny. Odskoczyłem na szczęscie ale osmaliło mi nogawki i nawdychałem się dymu Embarassed .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 6:00 pm    Temat postu: Re: mieszanka Gmichal1 Odpowiedz z cytatem

MICHAŁ napisał:
niewiem czy ktoś już robił takie paliwo ale wam opowiem jak to było zrobiłem mieszanke (obiętościowo płaskie łyrzeczki od herbaty)
5 cukru
5 saletry potasowej
3 węgla
2 siarka
podpaliłem to na powietrzu i co gorzej się pali od samej saletry z cukrem więc jak tak piszecie o karmelku to coś mnie tchneło żeby to wrzucić na patelenie nalałem wody wrzuciłem mieszanke i wmieszałem to wszystko na ogień i po pewnm czasie gdy woda odparowała zuwarzyłem że siarka się topi, zdiołem z ognia i rozmieszałem tak że w mieszance wogule nie było widać siarki.gotowy produkt nie przypominał karmelka w dotyku ta mieszanka jest tłusta, na patelni się zrobiła granulowana a te granulki jak ie się gniecie w palcach są jak masło robi się z tego "palcek" no to tyle o produkci a teraz efekt i jak się okazało 7 płaskich łyżeczek tejże mieszanki spaliło się a raczej wybuchło (to stwierdziciena filmie niedługo go tu umieszcze) spaliło się to dosłownie w ułamek sekundy (było to szybsze spalanie tejze mieszanki nioż foto błysku) bardzo jasnem wysokim czerwonym płomieniem przyznam szczerze że jak na kamerze nagrywałem to nie załuważyłem nawet momentu wybuchu było to nocą prosze o wasze komentarze

ps.
napełniłem tym pusty długopisz wybuchł on robiąc fugasa nawet niebyło zatyczek aż mnie teraz głowa boli.


Też takie coś robiłem (rekrystalizację). Użyłem składu KNO3/cukier 60/40 i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Spala się podobnie do p.cz. A jak robiłem, to pisałem już gdzieś na forum. Dolałem tyle wody, że wszystko się całkowicie rozpuściło i odparowywałem na kuchence elektrycznej do postaci wilgotnej. Później wyskrobałem z naczynia i kilka dni suszyłem (temp. ok. 30C) Po wysuszeniu należy jeszcze trochę pokruszyć do odpowiednich ziaren. W postaci "meal" też spala się bardzo ładnie. Tak samo preparowałem kiedyś p.cz., ale uwaga! łatwo o zapalenie się "błotka". Confused
A poniżej macie filmik. Spalałem 50 g granulowanej mieszanki na metalowej płytce od lontu prochowego. Na końcu aż pies zaczął szczekać. Very Happy

http://michaup22.w.interia.pl/pliki/kno3c.avi

A tutaj zdjęcie pozostałości po spalaniu. Jestem bardzo zadowolony, gdyż mieszanka nie pozostawia prawie wogóle popiołu. Zwykła saletra z cukrem pozostawia b. dużo niespalonego węgla. Cały proces rekrystalizacji tyle daje, ponieważ obie substancje rozpuszczają się w wodzie i przez to osiągamy b. duże wymieszanie składników. Według mnie konieczne jest odparowywanie w wysokiej temperaturze, ponieważ w temp. pokojowej substancje powoli wykrystalizowałyby, tworząc duże kryształy, które trzebaby było mielić i cała praca poszłaby na marne. Sad


_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franco Rudee napisał:
to się pali jak dobry proch...nothing special

pozdro


Wiem, ale to tylko KNO3 + cukier.

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
swallower



Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 67
Skąd: mam wiedzieć?

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Bombermana, rekrystalizowana KNO3:Cukier, jest świetna Smile . Robiłem na tej mieszance małe SRy (fi wew. 0.5cm, dł. ~3.5cm) i troche większe (fi wew. 1cm, dł ~5cm), leciały bosko po prostu Smile. Co najmniej na półtora wysokości bloku i to bardzo szybko, jak firmowe Very Happy . Zaraz po odpaleniu taki piękny świst i tylko lekka smuga czerwonego płomienia na niebie. Nie mówiąc o tym, że paliła się bardzo stabilnie, oczywiście ubijana. Polecam Smile

Pozdrawiam, FJ

P.S: Korpus tych SRów, to papier+wikol ciasno zwijany na rurce, dysza to masa srajtaśma+wikol ubita w korpusie i po wyschnięciu wywiercony wiertłem otwór ~2mm (ten większy SR, to ~3.5mm). Polecam wikol+srajtaśma na dysze dla małych SR! Prawie w ogóle się nie przepala (oczywiście zależy od paliwa, ale rekr. KNO3:cukier ubite, tylko trochę nadwyrężyło dyszę Smile ), trzyma się świetnie.

_________________
Nie ma tego dobrego, od którego nie ma lepszego Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franco Rudee napisał:
to się pali jak dobry proch...nothing special

pozdro

Jeżeli pali sie to jak dobry proch to po co sie pier...ć z mieleniem , przgryzaniem itp jak mozna krótkim czasie zrobić mieszanke która dorówna Pcz. Takie jest moje zdanie.
P.S. Jutro musze se to zrobic. Puszcze na tym pare szelek i postaram sie pokazac efekty na filmie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luzem spala się rzeczywiście jak dobry proch (oczywiście amatorski), ale nie wiadomo czy ma takie same właściwości balistyczne.
_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Luzem spala się rzeczywiście jak dobry proch (oczywiście amatorski), ale nie wiadomo czy ma takie same właściwości balistyczne.

Zawsze warto sprawdzić Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bomberman22



Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 66
Skąd: pd. - wsch. Polska

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem tylko, że dosyć "dziko" się w zamknięciu zachowuje. Jeszcze ani razu nie wyszedł mi na tym paliwie bączek. Zawsze wybucha z dosyć głośnym trzaskiem, a jak dałem ziarna 5 - 8mm do niezatkanej rurki (bez dyszy), to się nieźle nastraszyłem. Stałem od tego jakieś 4 metry, bo myślałem, że to mały wulkanik wyjdzie, a tu jak nie fuknie na 5 metrów...
Naprawdę mie to dziwi. Ta mieszanka zachowuje się trochę jak fabryczny proch (oczywiście to trochę taka przenośnia).

_________________
<<KNO3 + sacharoza
Ładne, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta mieszanka jest ekhm.. zabójcza Smile
Zrobiłem jej ok. 200ml,
wilgotna mieszanke polozylem na kaloryfer i suszylem przez 4dni.

Kiedy pieknie wyschlo, pokruszylem to na cos ala granulki i zmieliem w mlynku.
Najpierw odpalilem tego pol lyzeczki, oto film:
FILM

Potem przeszlem na wiekszy "kaliber" Very Happy
tzn. odpalilem cala reszte:

FILM


Myslalem o tym aby uzywac tej mieszanki do wlasnych petard, jednak nie sprawdzalem jeszcze tego. Jednak po tym co napisał bomberman22 chyba wytestuje. Pozniej postaram sie sprawdzic czy to sie nadaje na miotajacy do mozdzierza. Pozdrawiam wszystkich, zachecam do robienia tej mieszanki.

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob Cze 18, 2005 2:25 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testowalem gmichal1 jako paliwo do kijanki i musze stwierdzic ze ladnie lata.
sr ze strzykawki 5ml, paliwo ubijane, za krótki kijek spowodował że rakietka poleciała krzywo

FILM

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP