Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupno profesjonalnych fajerwerków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pirotechnix_Amator



Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: to masz ?

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 2:51 pm    Temat postu: Kupno profesjonalnych fajerwerków Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo nie znalazłem nic na forum o tym co mnie intryguję. (po odpowiedzi, śmiało można usuwać temat)

Do sedna. Poszukując fajerwerków na sylwestra, poszperałem po paru sklepach piro i natrafiłem na ofertę "profesjonalne fajerwerki" zaciekawiłem się ofertą i znalazłem parę fajnych rzeczy. Moje pytanie jest krótkie i zwięzłe, czy do zakupu takich "zabawek" potrzebuję jakiś zezwoleń, pozwoleń etc. ?

pozdrawiam P.A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy jaki kaliber, do chyba 1,5 cala jest bez a powyżej trzeba mieć uprawnienia
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PyroTech



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 4:13 pm    Temat postu: Zezwolenia na profesjonalne ładunki pirotechniczne. Odpowiedz z cytatem

Witam, aby korzystać z profesjonalnych ładunków pirotechnicznych/wybuchowych należy przejść szkolenie, które przeprowadza Wojskowy Instytut Technicznego Uzbrojenia, zdać egazmin i starać się o "koncesję u wojewody" - pozytywną decyzję wojewody. Koszt to kilka tysięcy złotych, dodatkowo szereg badań min. badania psychiatryczne- kolejne kilkaset złotych. Gdy ewentualnie zdobędą Państwo takie pozwolenia trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. To są profesjonalne ładunki, na odpalenie ich potrzeba zdecydowanie więcej miejsca niż ulica między blokami. Dodatkowo systemem inicjującym rzadko są lonty, a głównie zapalniki. Żeby zainicjować taki zapalnik potrzeba najlepiej radiowego systemu, którego koszta to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyżej wymienione elementy są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa. Poza tym to wszystko sprawdza na wniosek wojewody odpowiednia instytucja. Zdecydowanie odradzam pirotechnikę profesjonalną ludziom, którzy chcą z niej korzystać "Sylwestrowo".Pozdrawiamy, zespół PyroTech.

Ostatnio zmieniony przez PyroTech dnia Wto Lis 13, 2018 1:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PyroTech



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 10:09 am    Temat postu: Profesjonalne ładunki Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie i uważajcie żeby nie zrobić komuś krzywdy, bo to już nie jest zabawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiolka



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak firma chce sprzedać to nie pyta o pozwolenia tylko sprzedaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PyroTech



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 10:33 pm    Temat postu: Pozwolenie Odpowiedz z cytatem

wiolka napisał:
Jak firma chce sprzedać to nie pyta o pozwolenia tylko sprzedaje.


Niech Pani zadzwoni np. do Jorge i powie, że chce kupić profesjonalne ładunki. Zobaczymy czy sprzedadzą.
Pozdrawiam

_________________
Pokazy pirotechniczne, pirotechnika widowiskowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PyroTech



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 1:25 am    Temat postu: Re: Pozwolenie Odpowiedz z cytatem

PyroTech napisał:
wiolka napisał:
Jak firma chce sprzedać to nie pyta o pozwolenia tylko sprzedaje.


Niech Pani zadzwoni np. do jakiejś i powie, że chce kupić ładunki wybuchowe - "profesionalne fajerwerki".

Za sprzedaż firmie bez koncesji grozi więzienie.

Pozdrawiam

_________________
Pokazy pirotechniczne, pirotechnika widowiskowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP