Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niebieski ogień, współpraca
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 4:50 pm    Temat postu: niebieski ogień, współpraca Odpowiedz z cytatem

Witam,

jest to moja pierwsza wizyta na forum, nie znam się na chemii ani nie jestem jej pasjonatem. Już tłumacze o co chodzi. Mój post dotyczy propozycji współpracy, mianowicie w roku 2014 będę pracował nad realizacją filmową, do której potrzebuje uzyskać niebieski ogień a nawet ognisko. Czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc w uzyskaniu takiego koloru ognia albo byłby zainteresowany formą współpracy?

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Program graficzny i filtr koloru Smile
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki ale to musi być real, jednym z założeń produkcji jest nie ingerowanie w obraz, zależy nam by TO co zarejestrujemy było "prawdziwe", tego też dotyczy sama koncepcja realizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hydrex



Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak "przerobić" kolor ogniska na niebieski ale wiem jak zmienić jego kolor na zielony Wink Z dwa dni temu chciałem zabarwić płomień prochu czarnego na zielono za pomocą soli miedzi. Co prawda okazało się że jest to nie możliwe ale za to sól którą otrzymałem ładnie barwi płomień świeczki na zielono więc jeśli kolegę zainteresuje takowy kolor to służę pomocą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, tak też słyszałem, że łatwiej jest osiągnąć zieleń ale niestety tutaj potrzebujemy niebieskiego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu akurat niebieski?
_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuć do dopalającego się ogniska kilka luźnych kłębków drutu miedzianego w izolacji PCV.
Obawiam się, że nic więcej w realu nie uzyskasz.

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, spróbuje.
Kolor niebieski - ponieważ film nawiązuje do sztuki teatralnej Blue Bird, czyli niebieski ptak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mavedon: nie lepszy byłby "Kot w butach" ? Wink
B&G: Spojrzałem na linka w Twoim opisie, ale zdzierstwo Very Happy

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 2:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do kota w butach jaki kolor proponujesz?

a teraz na poważnie, nawet gdy wrzuce te druty do ogniska to na jak długo uzyskam kolor niebieski?
Czy istnieje jakaś możliwość by raz rozpalić ognisko i by się paliło przez klka godzin niebieskim płomieniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qba200



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 61

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebieski to kolor cholernie Ciężko do uzyskania. Widmo koloru niebieskiego jest bardzo wąskie, i ciężko się w nie "wstrzelić". Moim zdaniem uzyskanie niebieskiego ogniska może być ciężkim orzechem do zgryzienia. Te kable to raczej żart był, niż pomysł. (Chyba? Very Happy ).
_________________
http://www.youtube.com/user/MalinowyZiom/videos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden żart. Wielokrotnie uzyskiwałem taki efekt spalając resztki zapłonników po pokazach Smile.
Z racji wszechobecnego sodu uzyskanie długotrwałego niebieskiego płomienia w ognisku jest niemożliwe.
Proponuję kilka szczap, żarówkę i niebieską apaszkę. (to był żart).
Można próbować zrobić sztuczne ognisko na bazie liqidów barwiących płomień, ale też nie wróżę powodzenia.

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lontek



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jaki będzie efekt w ognisku, ale kiedyś robiłem gwiazdki na CuO, nie pamiętam dokładnie składu, na pewno KClO3, chyba PCV, ktoś polecił dodać urotropiny(lepiej tego nie kupuj, bo cię o mw posądzą), po dobrym wysuszeniu pięknie świeciły na niebiesko Smile jeszcze mnie pytali jakim składem uzyskałem taki ładny kolor i jak to suszyłem, ale niestety(a może stety) nitroil zniknęło już dawno temu...
jest dużo składów na niebieskie starsy np. TU
ale o zastosowaniu w barwieniu płomienia to już koledzy muszą się wypowiedzieć, bo nie wiem jaki będzie efekt
ale jakby wrzucić do ognia dużo w miarę powoli spalających się gwiazdek może coś by z tego było... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiecia



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie najłatwiej będzie jednak po prostu kupić niebieskie flary? Tylko nie ma co tu mówić o godzinach, a o minutach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kto zrobi dobrą blue flarę będzie "królem". Sporo nad tym pracowałem i bez rezultatów bo za mało jest światła a proszku mg się nie da bo powstaje białe pasmo od promieniowania tlenków mg albo al jeśli dać proszek al-mg.

Jeden z testów, kolor ok, dym nie trujący ale ........... ilość światła jest żałosna.

http://www.youtube.com/watch?v=GvyGUh8bxoo&feature=youtu.be

Nie ma się czym chwalić, więc film niepubliczny :]



A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakby taki patent?

Co prawda pójdzie może nawet kilka kg mieszanki, ale powinno się nadać. Taka ilość powinna dawać wysoki niebieski płomień. Dając atrapę drewna nie ryzykujesz że płomień się odbarwi (trzeba to dobrze dobrać). Odpalić od środka, wtedy spalanie będzie się rozchodzić do ścianek naczynia. Ew jeśli płomień byłby za mały, to pomiędzy atrapy powkładać cylindrycznie uformowaną mase o wysokości parudziesięciu cm i odpalać od góry. Może głupie pomysły, ale o tej porze nic lepszego nie wymyślę. Idę spać dobranoc. PS, jak skutecznie nauczyć się całek Razz Question

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMO mieszanka da nienaturalny i krótki ogień. Zrobiłbym jak B&G, sam kiedyś paliłem śmieci, z kablami, ładnie niebiesko było ( czasami żółty błyskał) gdy już trochę sie przepaliło i płomień zmalał do 20 cm. Tak więc kombinowałbym z cienkim drutem miedzianym, bo duża powierzchnia i łatwy do pozyskania z np. jakiś cewek, transformatorów, silników plus PCV
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wam za wskazówki,
z tego co widzę nie ławo o niebieski ogień, napewno spróbje z drutami, zastanawiam się jeszcze nad jedną możliwością, alternatywną, mianowcie raca albo ewentualnie niebieski dym, tylko ilość dymu musiałabybyć naprawde duża, więcej niż tutaj, tak by przestrzęń zamieniała się w niebieską mgłe http://www.youtube.com/watch?v=ivO6hwUmE_c
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 6:36 pm    Temat postu: Re: niebieski ogień, współpraca Odpowiedz z cytatem

mavedon napisał:
....w roku 2014 będę pracował nad realizacją filmową, do której potrzebuje uzyskać niebieski ogień a nawet ognisko.


Napisz nam co to za film i jaki ma budżet a potem fragment scenariusza z oczekiwanym efektem. W życiu obowiązuje stara zasada. Nie wiele płacisz, nie wiele masz. Barwniki blue są dość drogie.

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mavedon



Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 7:14 pm    Temat postu: Re: niebieski ogień, współpraca Odpowiedz z cytatem

ARKO napisał:


Napisz nam co to za film i jaki ma budżet a potem fragment scenariusza z oczekiwanym efektem. W życiu obowiązuje stara zasada. Nie wiele płacisz, nie wiele masz. Barwniki blue są dość drogie.

A.


Na tą chwile kleimy budżet, więc stąd też moje pytanie na formum.

Nie moge jeszcze ujawniać scenariusza, mogę napisać o samej strukturze, mianowicie film jest połączeniem fikcji i dokumentu, dlatego zależy nam by ogień był naprawdę niebieski w momentach gdy przybierze on formę dokumentalną.
Ognisko ma być rozpalone na wznenisiu, działać jak dawna latarnia morska, pełnić funkcję sygnalizacyjną. Ujęcia kamery ogólne i detal, wiadomo, że są potrzebne duble, więc tak w przybliżeniu ognisko miałoby się palić przez ok 4h.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP