Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samozapłon KClO3, KNO3, KMnO4 oraz CrO3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MrMatikm



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 9:54 pm    Temat postu: Samozapłon KClO3, KNO3, KMnO4 oraz CrO3 Odpowiedz z cytatem

Witam!
Usiłuję uzyskać samozapłon łącząc odczynniki wymienione w temacie z pyłem cynkowym i kroplą wody. Domyślam się, że zadanie nie jest łatwe, ale jednak potrzebuję to wykonać do celów szkolnych. Niestety mam małe ilości odczynników, więc ilość prób jest ograniczona i jak na razie próbowałem z KClO3 i KNO3. Niestety nie wyszło. Co ciekawe, gdy mieszanki KClO3/Zn oraz KNO3/Zn próbowałem podpalić, to także się nie udawało. Dopiero dodatek cukru umożliwiał podpalenie.
Mam dwa pytania:
1.Dlaczego te mieszanki nie chciały się palić bez cukru? Używam małych ilości, dlatego ciężko mi dokładnie dobrać proporcje, ale starałem się żeby cynku (objętościowo) było zawsze mniej.
2. Proszę o jakieś rady dotyczące samozapłonu. Wiem, że gdybym dodał do tego H2SO4 to pewnie raz dwa by się zapaliło, ale nie dysponuje tym odczynnikiem.

Nie mogę jeszcze umieszczać linków, ale jest na youtubie filmik pt. Zielony ogień, Samozapłon saletry potasowej i cynku. na którym wszystko ładnie wychodzi. Niestety nie są tam pokazane proporcje.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q120m0c0d3



Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: Zakopane

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej do nadmanganianu potasu dodać troszkę gliceryny. To i to dostępne jest w aptece. Jeżeli nie jesteś pełnoletni powiedz że to dla mamy bo lekarz kazał stopy moczyć.
Do takiej kupki 2x2 cm szerokosci i z pol centymetra wysokosci daj z 5 kropel gliceryny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP